Kultūra / Kultūrtelpa
Maija dziedājumu tradīcija raksturo Latgales savdabību arī Eiropas kontekstā
Maija dziedājumi jeb dziesmas un lūgšanas pavasara novakarēs pie ceļmalu krucufiksiem, kas veltītas Dievmātei Marijai, ir kļuvusi par neatņemu katoļticīgās tautas reliģijas praksi maija mēnesī jau vairākus gadsimtus. Šī tradīcija, pārmantota no paaudzes paaudzē, joprojām ir dzīva Latgalē un ir šī novada neatņemama nemateriālās kultūras sastāvdaļa.
Latgolys pūdnīku saime – Stanislavs Viļums i Viola Anna Bīriņa
Keramikai i pūdnīceibai Latgolā ir eipaša vīta i naratai itys orūds teik nūdūts nu paaudzis paaudzē, kai ari saimē ir vairuoki meistari. Vīna nu taidu Latgolys pūdnīku saimu ir ari Stanislavs Viļums i juo sīva Viola Anna Bīriņa, kuri jau padsmit godu saimnīkoj Rēzeknis nūvoda Ūzulainis pogosta svāpātuos keramikys darbneicā "Cukurasāta”. Ite divejuos dažaiduos tehnikuos autentiskūs apstuokļūs tūp vysaidi keramikys dorbi.
Parakstīts līgums par Rīgas cirka vēsturiskās ēkas atjaunošanu
Šī gada 13. maijā VSIA “Rīgas cirks” parakstīja līgumu ar SIA "NRJA" par projekta “Rīgas cirka vēsturiskās ēkas atjaunošanas un teritorijas attīstības vīzija” ieviešanu, informēja Rīgas cirka pārstāvji. Darbs pie projekta pirmajā kārtā paredzētajām energoefektivitātes uzlabošanas aktivitātēm sāksies 2020. gadā. 
Reforma vai evolūcija: Latvijas muzejos gaidāmas pārmaiņas
Reforma muzeju pārvaldē būtu iespēja muzejam atraisīt rokas, padarīt dzīvi mazāk birokrātisku un dot lielāku iespēju rīkoties ar saviem līdzekļiem, Latvijas Radio raidījumā "Kultūras Rondo” vērtē Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietnieks kultūrpolitikas jautājumos Uldis Zariņš.
#Grosvaldi 1919: Ministrs saka, ka mājās nedrīkstot nevienam stāstīt, kā Parīzē gājis
1919.gada maijs – dzīve it kā plūst bez ārēji skaļiem vai ārkārtējiem notikumiem – Margarēta turpina savu darbu Latvijas legācijā Londonā, Parīzes Miera konferencē aktīvu darbību izvērš proaktīvā un jauneklīgā Latvijas delegācija, kuras sastāvā ar degsmi strādā Oļģerds Grosvalds – liekas, viņš beidzot ir atradis sevi un savu vietu dzīvē… tomēr zemstrāvās jūtams saspringums un skaļi neizteikts satraukums: kas notiks ar nesen dzimušo Latvijas valsti (Liepājā noticis apvērsums jeb aprīļa pučs, Kārļa Ulmaņa vadītā Latvijas Pagaidu valdība patvērusies uz kuģa “Saratov”, maijā izveidota provāciskā “Niedras valdība”) – vai neatkarību izdosies saglabāt un nostiprināt de jure? Kas notiek ar Grosvaldu ģimenes jaunāko dēlu Jāzepu Grosvaldu? Vai viņš atgriezīsies no Kaukāza sveiks un vesels? Un vēl – Margarētas Grosvaldes sirdī klusi, bet nepārprotami dzimst arī kādas romantiskas jūtas….
Iepazīsti Latvijas kultūrvietas: Gleznu galerija Caurumkrogā
Turpinot apzināt sabiedrisko mediju kultūras balvai “Kilograms kultūras” pateiktās kultūrvietas, pievēršamies neparastai mākslas galerijai, kuras idejas autori ir pārliecināti – tai šobrīd pasaulē nav konkurentu. Runa ir par brīvdabas gleznu galeriju vēsturiskajā Caurumkrogā Kocēnu novadā, kur zem klajas debess skatāmi novadnieka Jāņa Staņislava Rozes, rakstura dēļ saukta arī par “trako Rozi”, darbi. Viņš savulaik portretējis Krišjāni Valdemāru, un rets bijis turīgo rīdzinieku nams, kurā neatrastos šī mākslinieka darbi.
Imanta Ziedoņa fonds «Viegli» Kuldīgā atklāj kulturālo kartupeļu lauku un Kartupeļu lauka radio
Maija brīvdienās Kuldīgā, Ventas upes krastā, netālu no platākā ūdenskrituma Eiropā, Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” atklāja kulturālo kartupeļu lauku un pirmo reizi ieskandināja īpašu radio, kas paredzēts tieši kartupeļiem. Kartupeļu lauka radio radīts, lai atskaņotu labu mūziku, ziņotu par svarīgāko Latvijas kultūras dzīvē, cildinātu cilvēku vērtīgās domas un izceltu skaisto Latvijā, informēja fonda pārstāvji.
Par trim mēnešiem ieilgs Okupācijas muzeja pārbūve; sadārdzinājums vēl nav zināms
Vismaz par trim mēnešiem paildzināsies Okupācijas muzeja pārbūve un, visticamāk, 5,2 miljonus eiro vērtais projekts arī sadārdzināsies. Tas tādēļ, ka būvdarbu laikā ekspertiem radušās šaubas par padomju laikā izbūvētās ēkas konstrukciju drošību un atbilstību mūsdienu būvniecības standartiem. Ēkas īpašnieks – „Valsts nekustamie īpašumi” – pasūtījis papildu ekspertīzi, un būvniecības gala termiņš pagarināts līdz 30.septembrim. Okupācijas muzejs tikmēr turpina mitināties pagaidu telpās un par radušos situāciju pagaidām neraizējas.
Tautieši Īrijā tiekas Latvijas kultūras dienās
Latviešu biedrība Īrijā pirmdien Dublinā rīko Latvijas kultūras dienas šajā valstī. Latviešu diena 6. maijā Dublinas vecpilsētā notiek jau devīto gadu, Latvijas radio pastāstīja Latviešu biedrības Īrijā priekšsēdētāja Ingūna Grietiņa-Dārziņa.
#Grosvaldi1919: Neviens Anglijā par mums negādā un negādās
Arī Londonā pienācis zaļš pavasaris, taču Margarēta jūtas problēmu nomākta, tālu no Latvijas, naudas trūkumā, mazliet greizsirdīga uz Eci, kas devusies uz Parīzi pie Oļģerda un citiem Miera konferences kungiem. Papiņš Fridrihs dosies uz Stokholmu, viņam tiek gādāti jauni uzvalki. Z.A.Meierovics ziņo par progresu mēģinājumam Latvijas delegācijai Miera konferencē Parīzē piesaistīt Jāzepu Grosvaldu. Šajā nedēļā dzimšanas dienas gan Jāzepam, gan Oļģerdam.
Jaunākie
Interesanti