Kultūra / Kultūrtelpa
LNSO mākslinieciskais vadītājs: Koncertzāles neesamība ir kauns visai Latvijai
Solīt sola, bet necēla – šis, iespējams, ir trāpīgākais apzīmējums šķietami nebeidzamajai spriešanai par to, vai, kur un par kādu naudu Rīgā celt akustisko koncertzāli. Lai aicinātu valdību beidzot pieņemt lēmumu par koncertzāli un celt to kopā ar profesionālo mūziķu zemajām algām, nebijušu ielas koncertu ceturtdien vakarā Rīgā sniedza Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO). Taču - pretēji mūziķu cerībām - valdība lēmumu par koncertzāli piektdien, visticamāk, nepieņems. Atbildīgās amatpersonas pagaidām atbildes vietā izlīdzas ar standarta frāzēm.
Ar pērn piešķirto miljonu eiro pieticis 28 dievnamu glābšanai
Pērn Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde (NKMP) pirmo reizi īstenoja Sakrālā mantojuma finansēšanas programmu. Tās apjoms – 1 miljons eiro, ar ko pieticis, lai glābšanas darbi notiktu pusē pieteikto baznīcu jeb 28 dievnamos. Ceturtdien, 27. jūnijā, kultūras mantojuma eksperti un konfesiju pārstāvji izvērtēja pērn paveikto.
Festivālā «Via Baltica» godinās arī Gruzijas vienotības gadadienu
Augusta beigās, pieminot Baltijas valstu brīvībai nozīmīgo akciju “Baltijas ceļš”, Liepājā un Kuldīgā norisināsies festivāls “Via Baltica”, apvienojot labākos Baltijas valstu mūziķus. Šogad festivāla krāsas papildinās Gruzijas Nacionālās vienotības dienas 30 gadu atcere, kad līdzīgi kā Baltijas valstīs Gruzijas iedzīvotāji apvienojās kopīgai cīņai par brīvību, informē festivāla rīkotāji.
Melbārde: Ieguldījumi lielajās būvēs ir investīcija, nevis naudas šķērdēšana
Ieguldījumi tādās lielajās būvēs kā Nacionālā koncertzāle ir investīcija, nevis naudas šķērdēšana, uzskata pagaidām vēl amatā esošā kultūras ministre Dace Melbārde (Nacionālā apvienība). Atbildot uz Latvijas Radio 3 "Klasika" uzdotajiem jautājumiem, viņa stāsta, ka Rīgai kā pie upes esošai pilsētai vajadzētu izmantot iespēju un koncertzāli būvēt pie Daugavas.
Grosvaldi#1919. Latviju sadala daļās, un Meierovics pateicīgs amerikāņiem par atbalstu Baltijai
Jūnija otrā puse iesākas ar Eces (Veras Bērziņas) atgriešanos. Viņa tika iepazīta caur vēstulēm no Londonas uz Parīzi Oļģerdam Grosvaldam, taču tagad viņa kādu laiku jau ir Parīzē un šoreiz raksta otrajam brālim - kāju ārstējošajam Džo... Oļģerds (atšķirībā no Eces) Parīzē nejūtas noguris, bet gan enerģijas pilns, strādā plecu pie pleca ar Meierovicu, tiekas ar rietumvalstu pārstāvjiem, dodas ar amerikāņiem uz “lenču". Tiek pārrunāti visdažādākie politiskie jautājumi, īpaši par situāciju Latvijā. Margarētas dienasgrāmatas lapas ir klasiski lakoniskas, taču emociju piesātinātas.
Gaismas pils būvniecības strīdā nepieņem būvnieku prasību noraidīt tiesnesi
Rīgas apgabaltiesa šonedēļ turpina skatīt Kultūras ministrijas (KM) strīdu ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvniekiem par būvniecības izmaksām. Tiesas sēdē otrdien, 25. jūnijā, būvnieku pārstāvis pieprasīja noraidīt vienu no tiesnešiem, taču šī prasība tika noraidīta. Ministrijas advokāti pārliecināti – būvnieki šobrīd mēģina novilcināt laiku.
Šovakar Nacionālais simfoniskais orķestris vāks ziedojumus koncertzālei
Ceturtdien, 28. jūnijā, Ministru kabinetā notiks valdību veidojošo politisko partiju tikšanās par nacionālās koncertzāles izveidošanu. Dienu pirms tam, 27. jūnijā, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) kļūs par ielu muzikantiem, vācot ziedojumus jaunās koncertzāles atbalstam, protestējot pret 15 gadus ilgu kavēšanos un mudinot pieņemt lēmumu par koncertzāles projekta sākšanos, informē LNSO.
Lietuva – soli tuvāk Nacionālajai koncertzālei
Kamēr mūsu valstī atkal esam atgriezušies pie diskusijām, būt vai nebūt nacionālajai koncertzālei vai varam to atļauties, un vēl aizvien nespējam vienoties par labāko atrašanās vietu, kaimiņi, lietuvieši, jau noteikuši provizorisko savas Nacionālās koncertzāles atklāšanas laiku un šobrīd rit pēdējās arhitektu ideju konkursa dienas.
No Valsts prezidenta līdz bērnudārzniecei jeb «Lampā» par drosmi piedalīsies 2000 runātāju
Sarunu festivāls "Lampa", kas 28. un 29. jūnijā notiks Cēsīs, šogad risināsies jau piekto gadu. Šoreiz tā virstēma ir drosme. Pērn "Lampu" apmeklēja jau 16000 cilvēku. Vai varam teikt, ka jūtamas kādas izmaiņas un ar sarunu kultūru Latvijā viss ir kārtībā? Un vai pieņēmums, ka latvietis diskusijās nekad neuzdod nevienu jautājumu, ir patiess? Par šiem un citiem jautājumiem intervijā Latvijas Radio 3 "Klasika" stāsta festivāla direktore Ieva Morica un programmu direktore Egita Prāma.
Jūrmalā atjaunota Mellužu estrāde
Jūrmalā atjaunots vēsturiskā Mellužu parka estrādes komplekss un gliemežvāka formas brīvdabas koncertestrāde, informē Jūrmalas pilsētas dome.
Režisore Krista Burāne: Ticība savai valstij, šķiet, ir sašķobījusies
22. jūnijā Cēsīs ar plašu un daudzveidīgu norišu programmu tiks svinēta Latvijas Uzvaras diena, Cēsu kauju simtgade. "Tas, kas toreizējos cēsniekus atšķīra no mūsdienu Latvijas iedzīvotājiem, – lielākā daļa no viņiem ticēja, ka Latvijas valstij jābūt brīvai un ka mums jāspēj ziedot kaut kas ļoti būtisks, lai šī brīvība pastāvētu. Manuprāt, šis atgādinājums šobrīd ir īpaši nepieciešams, jo ticība savai valstij, šķiet, ir sašķobījusies - un arī brīvības sajūta ir sašķobījusies. Šai izjūtai ir jāatgriežas, saprotot, ka tikai brīvi cilvēki spēj noturēt brīvu valsti," ir pārliecināta viena no Latvijas Uzvaras dienas svinību rīkotājām - režisore Krista Burāne.
Nora Ikstena: Melbārdes vadībā kultūras nozarei bija izcili un stabili gadi
Latvijas kultūrai tie ir bijuši izcili un stabili gadi – tā Daces Melbārdes (Nacionālā apvienība) darbu kultūras ministres amatā Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" vērtēja rakstniece Nora Ikstena. Melbārde otrdien, 18. jūnijā, aizvadīja pēdējo valdības sēdi, jo pavisam drīz viņa stāsies Eiropas Parlamenta (EP) deputātes amatā.
Saulgriežos Latvijas pierobežā notiks akcija «Izgaismo Latviju»
21. jūnijā jau otro gadu notiks akcija “Izgaismo Latviju”, ko organizē Imanta Ziedoņa muzejs un Latvijas pierobežas pašvaldības. Šogad atšķirībā no pērnā gada dalībnieki akcijā varēs piedalīties sev visērtākajā laikā, informē Imanta Ziedoņa muzeja pārstāvji.
Dobelē atklāta koncertzāle «Zinta»
Kamēr Rīgā nerimst diskusijas par akustiskās koncertzāles nepieciešamību, priecīgu kultūrvēsturisku notikumu piedzīvojusi Dobele. Tur atklāta renovētā Mūzikas skola un koncertzāle “Zinta”, kas tapusi ar bijušā dobelnieka, Krievijas Revīzijas palātas vadītāja Alekseja Kudrina un Pētera Avena labdarības fonda “Paaudze” atbalstu. Atklāšanas koncertā kamerzāles lielisko akustiku atzinīgi novērtēja gan pianists Andrejs Osokins, gan Mūzikas skolas bijušie un esošie audzēkņi. 
Jaunākie
Interesanti