Dzīve & stils / Izklaide
Pieci.lv septīto gadskārtu svinēs ar vērienīgu dzimšanas dienas festivālu
Atzīmējot jauniešu multimediālās platformas Latvijas Radio 5 – Pieci.lv septīto gadskārtu, Pieci.lv komanda klausītājus aicina uz dzimšanas dienas festivālu, kas norisināsies no 23. līdz 25. jūlijam. Trīs dienu programmā uz divām virtuālām “skatuvēm” – Pieci.lv ēterā un sociālajos tīklos – skanēs izcilu mūziķu koncertieraksti un intervijas, daudzsološāko jauno latviešu mākslinieku koncertu tiešraides, pasaules labāko DJ uzstāšanās ieraksti no festivāliem Latvijā un ārpus tās, kā arī Pieci.lv ētera personību sarunas, intervijas un uzstāšanās.
Pasākumā «Get Up, Let’s GRŪV!» Liepājā gaidāmas radoša dzīvesstila aktivitātes un Ralfa Eilanda koncerts
Liepājā, vienā no pilsētas jaunajiem radošajiem kvartāliem – Juliannas pagalmā – 25. jūlija pēcpusdienā norisināsies pasākums “Get Up, Let’s GRŪV!”. Apmeklētājus gaidīs vasaras noskaņa, fanka, regeja, svinga un soula mūzika Ralfa Eilanda un "Liepaja Music Orchestra" izpildījumā, “street food” jeb ielu ēdiens un radošās aktivitātes, informēja “Liepāja Music” pārstāvji.
FOTO: Pakrojas muižā atklāts ziedu festivāls «Sapnis vasaras naktī»
Lietuvā, Pakrojas muižas kompleksā, aptuveni divu stundu brauciena attālumā no Rīgas, norisinās otrais, Šekspīra sonetu iedvesmots, vasaras ziedu festivāls “Sapnis vasaras naktī 2020”, informēja organizatori. Tajā vasaras mēnešos starp milzīgām ziedu kompozīcijām, senatnes iedvesmotām izstādēm un palmām ziedēs vairāki miljoni ziedu. Apmeklētājus gaida arī aktieru priekšnesumi.
Mazsalacā svinēs pilsētas svētkus un Ērenpreisa 129. jubileju
Mazsalacā reizē ar pilsētas svētkiem jau desmito gadu tiks svinēta Mazsalacā dzimušā amatnieka, velosipēdu izgatavotāja Gustava Ērenpreisa jubileja. Pilsētas svētku pasākumi sāksies otrdien, 14. jūlijā, bet svētku kulminācija – velosvētku parādes brauciens un vakara koncerts ar Daumantu Kalniņu un Kristīni Zadovsku – notiks sestdien, 18. jūlijā, informēja organizatori.
Siguldas pils kvartāla svētkos atklās Dzīvā sudraba muzeju
Piektdien, 10. jūlijā, notiks Siguldas pils kvartāla svētki, kuru laikā durvis vērs Dzīvā sudraba muzejs. Tā ekspozīcijas veidojis juvelieris, mākslinieks un filozofs Oļegs Auzers, informēja Siguldas novada pašvaldībā. Gaidāmas arī dažādas radošas aktivitātes un grupas “QueenTessence & Rihards Saule” koncerts, kurā skanēs britu rokgrupas “Queen” hiti.
Izdos māksliniekam Gustavam Klucim veltītu pastmarku bloku
Latvijas Pasts izdod jaunu pastmarku bloku, kas veltīts pasaulslavenajam latviešu māksliniekam Gustavam Klucim (1895–1938). Sērijā “Izcilie latviešu mākslinieki” iekļautajās pastmarkās izmantoti mākslinieka darbu motīvi un materiāli no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas Misiņa bibliotēkas, informēja Latvijas Pasta pārstāve Vineta Danielsone.
Muižu un piļu dārzu un parku dienas – iespēja iepazīt vēsturiskas vērtības
Vēsturiskie dārzi, kas ieskauj Latvijas pilis un muižas, ir ļoti būtiska kultūrvēsturiska vērtība, kas daudzus gadus ir atstāta novārtā. Nu jau otro gadu tai īpašu uzmanību cenšas pievērst Vēsturisko dārzu dienas, kas notiks šo sestdien un svētdien. Piedalīsies 26 pilis un muižas no visiem Latvijas reģioniem. Līdzās izzinošām pastaigām pa dārziem un parkiem notiks arī koncerti, spēles, radošās darbnīcas, degustācijas un citi pasākumi.
Festivāliem būt! Vasaras notikumu ceļvedis
Neskatoties uz pesimistiskajām prognozēm, ievērojot drošības nosacījumus, arī 2020. gada vasara tomēr kļūs par festivālu vasaru. Apjomos mazāki, bet joprojām ar interesantām programmām, daži atraduši citas norises vietas – festivāliem būs būt.
Latvijas pilīs un muižās notiks Vēsturisko parku un dārzu dienas
Otro reizi Latvijas pilīs un muižās notiks Vēsturisko parku un dārzu dienu, kas tiek organizētas, lai sabiedrībā radītu labāku izpratni par kultūras mantojumu, veicinātu dārzu un parku izpēti, atjaunošanu un ilgtspējīgu izmantošanu, kā arī sekmētu vietējo tūrismu, informē Latvijas Piļu un muižu asociācijā
Kuldīgā Septiņu gulētāju dienu pavada sapņainās pastaigās pilsētā
27. jūnijs pēc latviešu tautas ticējuma ir Septiņu gulētāju diena. Ja tajā līs lietus, tad līšot vēl septiņas dienas. Kuldīgas radošie ļaudis to apspēlējuši mākslas akcijā ar interaktīviem elementiem, vides objektiem, stikla dizainu, mūzikas un dzejas performancēm, aicinot ikvienu nesteidzīgā pastaigā uz vecpilsētas pagalmiem un gar Alekšupītes promenādi. Mākslas akcija “Septiņi gulētāji” norit divas dienas un noslēgsies 27. jūnija pusnaktī.
Kuldīgas pilsētvidē notiks mākslas akcija «Septiņi gulētāji»
Kuldīgas Kultūras centrs kuldīdzniekiem un pilsētas viesiem 26. un 27. jūnijā piedāvā mākslas akciju “Septiņi gulētāji” ar interaktīviem elementiem, vides objektiem, stikla dizainu, mūzikas un dzejas performancēm skvērā pie Kultūras centra, vecpilsētas pagalmos, Alekšupītes promenādē un Pilsētas dārzā, informē organizatori.
Kurmenē notiks Pēterdienas svinības
Vecumnieku novada Kurmenē šīs nedēļas nogalē sākušās Pēterdienas svinības ar ļoti plašu programmu, veltītas Kurmenes Svētā Pētera katoļu baznīcas 150. jubilejai. Pasākumi turpināsies līdz pat 5. jūlijam.
Apmeklētājiem atkal atver Eifeļa torni
Pēc piespiedu dīkstāves Covid-19 pandēmijas dēļ ievērojama un, jāteic, ilgi gaidīta rosība 25. jūnijā visas dienas garumā valdīja pie Eifeļa torņa Francijas galvaspilsētā Parīzē. Iespēju atkal uzkāpt tornī izmantoja gan vietējie iedzīvotāji, gan pirmie tūristi.
Jaunākie
Interesanti