Kultūra / Izklaide
Latgaliski top komikss bērniem «Sunāns breiveibā»
Vēsturniece, žurnāliste un latgaliešu kultūras ziņu portāla lakuga.lv redaktore Laura Melne šobrīd strādā pie savas pirmās grāmatas, kas būs komikss bērniem latgaliešu rakstu valodā. Grāmatai dots nosaukums "Sunāns breiveibā". Šobrīd māksliniece Vivianna Maria Staņislavska strādā pie komiksa ilustrācijām.
Par «Eoliku», šlāgerailīti un konkurences velniņu. Saruna ar dziedātāju Viktoru Zemgalu
Vairumam publikas dziedātājs Viktors Zemgals asociējas ar grupu "Eolika" – tā ir klasika un nemainīga vērtība 80. gadu latviešu estrādes mūzikā, savukārt 90. gados viņš ienāca katrā mājā caur TV ekrānu kā pirmais "laika ziņu vīrs" LTV vēsturē. Daudzas dāmas un jaunkundzes sāka interesēties par laikapstākļiem, un ikviens piedeva pat solīto lietu un krusu, jo Viktors prata šarmēt. Raidījuma "Latvijas sirdsdziesma" jaunās sezonas septembra posmā Viktors Zemgals ieguva nedalītu skatītāju mīlestību un 1. vietu.
Politika ir čakarīga. Sešgadnieces Vilmas pārdomas par vēlēšanām
Sešgadniece Vilma vēl neiet skolā, taču ir lietas kursā par notikumiem politikā, jo skatās Dombura šovu, ziņas, "Šodienas jautājumu" un citas pārraides televīzijā. Viņasprāt, par politiku būtu jāinteresējas jau no trīs gadu vecuma. Vilma ir pārliecināta: "Ja tu piedalīsies vēlēšanās, tad tu jutīsies nozīmīgāks." Sešgadniecei vaicājām – kas valstī nav kārtībā un kādiem būtu jābūt politiķiem?
Sācies mūzikas un mākslas festivāls «Daugavpils ReStArt»
Daugavpilī sācies jau 11. mūzikas un mākslas festivāls "Daugavpils ReStArt" ar mērķi atklāt mūzikas un mākslas daudzveidību. Šajā reizē 18 dažādu mūzikas, mākslas, teātra, kino un citu radošo jomu pasākumos ikviens mūzikas un mākslas baudītājs varēs atrast sev vispiemērotāko.
Kā Gundars Rēders nodzina matus un saņēma piedāvājumu, kas izmainīja viņa dzīvi
Pētnieciskā žurnālistika, garīgā meditācija, smalks džentlmeņa humors un šovmeņa dotības – daudz talantu raksturo raidījuma "Daudz laimes, jubilār!" šīs nedēļas viesi! Un kaut arī daudzi no mums viņu – Latvijas Televīzijas žurnālistu Gundaru Rēderu – ik nedēļu satiek raidījumā "Viens pret vienu", lielā dzimšanas dienas intervija par jubilāru atklāj daudz ko jaunu.
Sākas dziesmu pieteikšana Latvijas Televīzijas konkursam «Supernova»
Šodien, 22. septembrī, plkst. 10.00 sāksies dziesmu pieteikšana Latvijas Televīzijas autoru un dziesmu izpildītāju konkursam "Supernova", kura uzvarētājs iegūs iespēju nākamā gada maijā pārstāvēt Latviju 67. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Lielbritānijā. Dziesmas iespējams pieteikt līdz 1. decembrim.
Vācijā sākas tradicionālais «Oktoberfest»
17. septembrī pēc divu gadu pārtraukuma Vācijas pilsētā Minhenē sākas tradicionālie alus svētki "Oktoberfest". Iepriekšējos gados tā norise tika atcelta koronavīrusa pandēmijas dēļ, tāpēc šogad svētki ir īpaši bagātīgi.
Aktrise Lelde Vikmane: Nelaime ir durvis, kas paveras uz jaunu laimi
Lelde Vikmane, 80. gadu teātra un kino aktrise, ko daudzi skatītāji atceras kā sievišķā skaistuma un juteklības etalonu, tagad dzīvi vada starp Latviju un Franciju. Vasaras mēnešos uzturoties dzimtajā zemē (jo arī viņas franču tautības vīram Ērikam de Dreuzī (Eric de Dreuzy) šeit ir dzimtas saknes), Lelde labprāt atsaucas raidījuma "Daudz laimes, jubilār!" aicinājumam tikties.
Ukraiņu mākslinieks Verka Serdjučka: Paskatieties uz Putina foto, un jūs sapratīsiet, kā izskatās nelaime
"Patiesība ir mūsu pusē," teic ukraiņu mākslinieks Verka Serdjučka un ir pārliecināts, ka Ukraina uzvarēs karā ar Krieviju. Serdjučka laiku kopš Krievijas iebrukuma mākslinieka dzimtenē 24. februārī pavadījis savās mājās Kijivā. 17. septembrī Verka Serdjučka (īstajā vārdā – Andrijs jeb Andrejs Danilko) uzstāsies koncertvietā "Wondersala" Rīgas Andrejsalā. Tas šogad būs vienīgais Verkas-Andrija lielkoncerts Baltijas valstīs, tāpēc Serdjučkas kolektīvs atbrauks pilnā sastāvā.
Futbola trauma un matemātikas skolotājas padoms. Kā aktieris Arturs Krūzkops nonāca uz skatuves
Raidījums "Daudz laimes, jubilār!" ir atklājis sezonu un steidzas aicināt uz sarunu vasaras jubilāru, Nacionālā teātra aktieri Arturu Krūzkopu, kam šogad apaļi 40. Profesionāļu vidē vērtēts kā jūtīgs un dzīvesgudrs, Arturs, ierodoties raidījuma filmēšanas vietā – galerijā "Istaba" – pazemīgi nosaka, ka publiskas uzmanības lokā uzturas nelabprāt: "Dzimšanas dienas un dažādi raidījumi manai mentalitātei ir pasveši, varētu teikt: tas nav mans. Skatuve ir cita lieta, bet vispār labāk pastāvu un pavēroju procesus no malas," par savām sajūtām iepretim izvēlētās profesijas publiskumam nosmaida aktieris.
Par lietām, kas ir stiprākas par tevi pašu. Dziedātāja Mirdza Zīvere 
"Atgriezties nav iespējams, tikai pabūt," savu atkalkāpšanu uz skatuves raksturo viena no latviešu estrādes spēcīgākajām balsīm, Liepiņu muzikālās ģimenes māte un dvēsele Mirdza Zīvere, kas nelabprāt piekrīt intervijām un liekai publicitātei. Šoreiz ir citādi. "Tas ir tikai Zigmara jubilejas koncertu dēļ," smaidot skaidro māksliniece, ierodoties uz raidījuma "Daudz laimes, jubilār!" filmēšanu. Viņa sola vairāku koncertu sēriju mūzikas namā "Daile" vīra un komponista Zigmara Liepiņa jubilejas sakarā. 
Ko piedzīvot un redzēt Baltajā naktī? Ieteikumi dažādām gaumēm
Jau 17. reizi 3. septembrī norisināsies mūsdienu kultūras forums "Baltā nakts", kas priecēs ar bagātīgu pasākumu programmu Rīgas iedzīvotājus un viesus. Pēc pēdējo nedēļu karstuma rekordiem rudens ir atnācis dzestrs, bet vakari vēl joprojām ir gaiši un tā vien aicina iziet ārpus mājas un baudīt kultūras notikumus. Atsaucoties Eiropas Savienības pasludinātajam Eiropas Jaunatnes gadam, šā gada "Baltās nakts" kultūras aktivitātēs un notikumos tiks aktualizētas tādas tēmas kā līdzdalība, līdztiesība un iekļaušanās, ilgtspēja, labbūtība, zaļāka un digitālāka Eiropa, jauniešu fiziskā un garīgā veselība. Programmā ietverti dažādi notikumi – koncertprogrammas, performances un instalācijas, izrādes un izstādes, kā arī vairāku festivālu īpašais piedāvājums. Lai neapjuktu plašajā notikumu virpulī, te būs pāris ieteikumi dažādu gaumju kultūras gardēžiem.
Latvijas izdevniecība «kuš!» nominēta prestižajai «Ignatz» Komiksu balvai ASV
2022. gada "Ignatz" Komiksu balvai (The Ignatz Awards) ASV kategorijā "Labākā antoloģija" nominēts Latvijas komiksu izdevniecības "kuš!" 2021. gadā izdotais komiksu krājums "š! Scientific Facts". Šajā kategorijā nominētas vēl četras citas komiksu antoloģijas, un "kuš!" ir vienīgā izdevniecība, kura darbojas ārpus ASV, Kanādas un Lielbritānijas, informēja izdevniecības pārstāvji.
Rīgas dzimšanas dienas svinībās noskaidro gardāko svētku kūku
Pirmo reizi īpašā konkursā noskaidrota Rīgas gardākā svētku kūka. Svinot galvaspilsētas 821. dzimšanas dienu, šogad pilsētnieki varēja baudīt plašu svētku un izklaides programmu, kā arī nobaudīt gardas, speciāli Rīgai izceptas kūkas. Tās sarūpēja pilsētas iedzīvotāji un nesa uz Vecrīgu žūrijai – vērtēšanai.
Kurzemē notiks pirmais senvēstures un mūzikas festivāls «Bandava»
Pirmo reizi Kurzemē šajā nedēļas nogalē norisināsies senvēstures un mūzikas festivāls "Bandava". Festivāls tematiski tiks veltīts kuršiem un to dzīvei dzelzs laikmetā. Divu dienu pasākumu 19. un 20. augustā rīko vairākas biedrības, kas šobrīd Dienvidkurzemes novada Kazdangas pagasta "Upīšos" veido seno kuršu sētas rekonstrukciju. Lauku apvidus ir piederīgs kādreizējai Bandavai, kas ir viena no vēlā dzelzs laikmeta kuršu zemēm. Lielākā no kuršu zemēm tolaik bija Bandava Ventas vidustecē.
Bišumuižas un Katlakalna piedzīvojumi – mazbudžeta kruīzs uz galvaspilsētas apkaimēm
Nesen lasīju, ka augustā nevis jāskumst par drīzo rudens tuvumu, bet tas lēni jāizbauda kā dzeltens liķieris pret sauli paceltā glāzē. Tā kā man jau tradicionāli sāk uzmākties iepriekš pieminētā melanholija, nolemju, ka pēdējais vasaras mēnesis jāpiepilda ar pēc iespējas dzīvi apliecinošākiem piedzīvojumiem, un viens no tiem noteikti varētu būt sen prātā lolotais ceļojums uz noslēpumaino, krēslaino Bišumuižu, arī apmeklējot tās nelielo piekabīti Katlakalnu. Iepriekš te esmu bijusi tik vien, cik vizinoties ar apdziedāto 10. tramvaju vai arī šķērsojot Daugavu pār Dienvidu tiltu, lai nokļūtu uz Bauskas ielas. Par Katlakalnu zinu vien to, ka tas vai nu ir, vai nav Rīgas un Ķekavas novada daļa.
Svarīgākais šobrīd