Dzīve & stils / Izklaide
18. novembrī kultūras pasākumi Rīgā notiks gan klātienē, gan tiešsaistē
Atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 103. gadadienu, šogad valsts galvaspilsētā nenotiks lieli publiski pasākumi, taču, ņemot vērā "lokdauna" noslēgšanos, valsts svētku koncertus Rīgas kultūras iestādēs varēs vērot gan klātienē, gan tiešsaistē, informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvaldē.
Sācies Ķelnes karnevāla laiks
Vairākās Rietumeiropas valstīs sācies tradicionālais karnevālu laiks. Par spīti rekordlielam inficēšanās gadījumu skaitam ar jauno koronavīrusu, tūkstošiem cilvēku, tērpušies īpašās festivāla drēbēs, bija pulcējušies Ķelnes centrā.
Maskavā caurumus ietvēs aizpilda ar mākslu
Lielākas vai mazākas bedres un caurumi bruģī un ietvēs ir katras lielas pilsētas nediena. Bet Maskavā kāds keramikas mākslinieks tās sācis aizpildīt ar miniatūriem, bet rūpīgi veidotiem mākslas darbiem.
Latvijas Radio valsts svētkos raidīs daudzveidīgu svētku programmu
Tā kā arī šogad Latvijas valsts svētku laikā ir spēkā dažādi ierobežojumi un vairāki tradicionālie svētku pasākumi ir atcelti vai tiks rīkoti tikai tiešraižu formātā bez skatītāju klātbūtnes, iedzīvotāji īpaši aicināti sekot līdzi Latvijas Radio programmai, kas piedāvās klausītājiem dažādas tiešraides no svētku notikumiem, koncertiem un svinīgajām uzrunām.
Ziemassvētku tirdziņā Londonā šogad cieņā dāvanas mājdzīvniekiem
Dāvanas mājdzīvniekiem, kā arī figūriņas, kas veidotas pēc mājas mīluļu līdzības, šī gada Ziemassvētku gadatirgū Londonā ir īpašā cieņā. Lielbritānijā laikā, kad spēkā bija stingri pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojumi, daudzi iegādājās suņus un kaķus. Un tagad pienācis laiks mīluļus iepriecināt par viņu sniegto kompāniju.
Sanktpēterburgā izveidots kristīgās kultūras muzejs
Krievijas pilsētā Sanktpēterburgā izveidots kristīgās kultūras muzejs. Tajā apmeklētājiem iespējams iejusties no baznīcas un tradicionālām mākslas un senlietu krātuvēm atšķirīgā vidē. 
VIDEO: Markus Riva jaunajā videoklipā iejūtas Džokera lomā
Oktobra izskaņā mūziķis Markus Riva publicēja videoklipu viņa nesen izdotajam skaņdarbam "Asaras acīs". Videoklipā mūziķis iejuties ļaundara Džokera lomā, savukārt galveno sieviešu lomu, kā arī spilgto tēlu izveidi viņš uzticējis stilistei Kristīnei Čakarei, ar ko sadarbojies vairākos projektos, informēja mūziķa pārstāvji.
VIDEO: Cēsu bērni iedzied aicinājumu vecvecākiem nebīties no potes
Lai veicinātu pandēmijas riskam visvairāk pakļauto iedzīvotāju daļu – seniorus – vakcinēties, tādā veidā atgriežoties ierastā dzīves ritmā, Cēsu popgrupa "Hey" iedziedājusi dziesmu "Čiks" ar aicinājumu vecvecāku paaudzei nebaidīties no potes, informēja Cēsu pašvaldības pārstāvji.
Tukuma novadā Halovīnu svin virtuāli
Oktobra nogalē jau ierasti notiek ne tikai pāreja no vasaras uz ziemas laiku. Muzejos tiek atzīmēta ''Leģendu nakts'' un tiek tiek svinēts Halovīns. Pandēmijas ierobežojumu dēļ pulcēšanās šoreiz aizliegta, tāpēc radošie tumenieki aicināja svētkus svinēt ģimenes lokā, bet pie draugiem un kaimiņiem doties ar foto un video starpniecību.
Apnicis strīdēties par mākslu? Laiks balsot!
Gadu tūkstošiem ilgi cilvēki nav spējuši vienoties par to, kas tad īsti ir un kas nav māksla, bet, paldies demokrātijai, ka itin visu var noteikt ar balsošanu, tāpēc turpinājumā – iespēja izteikt savas domas par to, kādai jābūt mākslai, vērtējot konkrētus darbus.
Klajā nāk tekstilmākslinieces Anneles Slišānes audiostāstu krājums «100 deči Latvijai» (papildināts)
No piektdienas, 29. oktobra, raidierakstu formātā klausāmi tekstilmākslinieces Anneles Slišānes stāsti "100 deči Latvijai". Līdz gada beigām ik piektdienu tiks publicētas 10 jaunas epizodes, piedāvājot noklausīties 100 mini sērijas par Latviju, Latgali, dabu, sapņiem, vērtībām, autores bērnības atmiņām latgaliešu un latviešu valodās. Raidierakstus veido Latvijas Radio Latgales multimediju studija, stāstus ierunājusi pati autore Annele Slišāne.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt