Dzīve & stils / Izklaide
FOTO: Cēsīs aizvadīta dokumentālās filmas «Žagari» pirmizrāde
Trešdien, 16. oktobrī, koncertzālē “Cēsis” aizvadīta dokumentālās filmas “Žagari” pirmizrāde. Scenārija autores Henrietas Verhoustinskas un režisores Zitas Kaminskas veidotais stāsts tika uzņemts pozitīvi. Pēc filmas noskatīšanās Žagaru ģimene, draugi un filmas veidotāji saviesīgā gaisotnē atzīmēja Andreja Žagara dzimšanas dienu, jo tieši 16. oktobrī viņam būtu apritējis 61 gads, paziņojumā medijiem informē Latvijas Televīzija.
Latvijas Banka izlaidīs kolekcijas monētu «Meža veltes»
Latvijas Banka ceturtdien, 17. oktobrī, izlaidīs sudraba kolekcijas monētu "Meža veltes". Monēta veidota, godinot Latvijas mežus, to sniegtās veltes un ar mežu saistītās tradīcijas – sēņošanu, ogošanu un citas, informēja Latvijas Bankā.
Tēva un meitas skatuves maģija. Intervija ar Aiju Andrejevu un Alex
10. septembrī dziedātāja Aija Andrejeva prezentēja singlu “Bungādiņas” un izziņoja koncertu Siguldas pilsdrupās, kas notiks nākamās vasaras sākumā – 6. jūnijā. Prezentācijas saviesīgajā gaisotnē tostarp tika pasvinēta arī dziedātājas tēva un muzikālā domubiedra Alex (īstajā vārdā Oļegs Andrejevs) dzimšanas diena. Kad svētku kūka jau bija sagriezta, ar abiem mūziķiem apspriedām viņu muzikālās meitas un tēva attiecības.
Sākusies pieteikšanās konkursam «Supernova»
Ceturtdien, 10. oktobrī, sākusies pieteikšanās Latvijas Televīzijas autoru un izpildītāju konkursa “Supernova” sestajai sezonai. “Supernova 2020” uzvarētājs iegūs iespēju piedalīties 65. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā, kas nākamā gada maijā notiks Nīderlandes pilsētā Roterdamā. Dziesmas iespējams pieteikt līdz 20. novembrim, paziņojumā medijiem informē Latvijas Televīzija.
Latvijas-Ukrainas seriāls «Markuss» 10. oktobrī nonāks pie skatītājiem
No 10. oktobra Latvijas skatītāju vērtējumam tiks nodots pirmais Latvijas-Ukrainas kopražojuma seriāls “Markuss”, aktieru ansamblī Latviju pārstāvot Rihardam Leperam, Agnesei Cīrulei, vienpadsmit gadus jaunajam Aleksandram Neikenam un citiem. Bērnu nolaupīšana, izmeklēšana, noziedznieku saaustas shēmas un pāri tam visam – savstarpējo attiecību līkloči un mīlestība, to visu skatītājiem sola “Markuss”, paziņojumā medijiem informē pārstāvji.
17. un 18. jūlijā notiks četrpadsmitais «Positivus» festivāls
2020. gada vasarā 17. un 18. jūlijā notiks jau 14. "Positivus" festivāls Salacgrīvā, kas divu dienu garumā pulcēs tūkstošus mūzikas un mākslas festivāla apmeklētāju no visas Baltijas un citām valstīm. Pirmās biļetes - “Fan tickets” - uz festivālu par īpaši izdevīgo cenu tirdzniecībā būs pieejamas ierobežotu laiku no 10. līdz 25. oktobrim, paziņojumā medijiem informē organizatori
Ausmai Kantānei pirmo reizi mūžā «aklais randiņš» - ar sunīti
Aktrise Ausma Kantāne-Ziedone savā dinamiskajā ikdienā paspējusi tik daudz – izspēlējusi dažādas lomas uz skatuves, darbojusies politikā, skolojusi bērnus, rakstījusi un ceļojusi. Raidījumā "Ķepas uz sirds" viņa pirmo reizi devās "aklajā randiņā" – ar sunīti.
Izstāde par medībām hercogu laikā un mūsdienās - Kuldīgas novada muzejā
Kuldīgā šodien norisināsies nu jau tradicionālais Hercoga Jēkaba gadatirgus, bet Kuldīgas novada muzejā būs iespēja apskatīt jaunu izstādi „Medības hercogu laikā”. Izstāde sniegs ieskatu medību vēsturē Eiropā un Latvijā, īpaši izceļot 17. un 18. gadsimtu, un iepazīstinās ar Kurzemes un Zemgales hercogistes medību tradīcijām. Izstādes veidotāji eksponējuši medību trofejas, kas ļaus ieskatīties arī mūsdienu medību norisēs.
Rīgā pirmizrādi piedzīvos iluzionistu Pecolli teatralizēta cirka izrāde
Ar krāšņiem Elitas Patmalnieces radītiem tērpiem, piena baltiem dūmu paklājiem, ārzemju māksliniekiem un galvu reibinošiem priekšnesumiem iluzionisti Pecolli aicina un teatralizētām cirka izrāžu “Ah … Liz” pirmizrādēm Rīgā, Kongresu namā, 19. un 20. oktobrī, paziņojumā medijiem informē organizatori.
Miķeļdienas gadatirgi lietainā pēcpusdienā Rīgas centrā – plaši apmeklēti
Miķeļdiena tikai svētdien, 29. septembrī, bet svinības par godu rudens ražas novākšanai visā Latvijā rit jau vismaz nedēļu. Gan laukos, gan pilsētās, gan pašā Rīgas sirdī – Doma laukumā - sestdien, 28. septembrī, notiek gadatirgi. Līdz ar lietus pastiprināšanos pēcpusdienā apmeklētāju kļuva mazāk, tomēr dienas vidū Doma laukumā un arī Rīgas Centrāltirgū burzmas veidoja tūkstošiem interesentu.
Izsolīs Merilinas Monro tērpus
Lielbritānijas galvaspilsētā Londonā novembrī notiks par ikonu kļuvušās amerikāņu aktrises Merilinas Monro tērpu izsole. Tās rīkotāji uzskata, ka kleitu kopējā cena var sasniegt vairākus simtus tūkstošu dolāru.
Miniseriāla «Katrīna II Lielā» pirmizrāde Latvijā un pasaulē notiks vienlaikus
HBO sadarbībā ar “Sky” piedāvātā četru sēriju drāma “Katrīna II Lielā” (“Catherine The Great”) pie Latvijas skatītājiem nonāks vienlaikus ar miniseriāla pasaules pirmizrādi. Jau no 3. oktobra lietotnē “Shortcut”, kas pieejama arī "Helio iTV" skatītājiem, varēs skatīties visas miniseriāla sērijas. Daļa seriāla uzņemta tepat Latvijā – Rundāles pilī, paziņojumā medijiem informē pārstāvji.
Jaunākie
Interesanti