Sabiedrisko mediju gada balvas «Kilograms kultūras 2022» svinīgā ceremonija notiks 17. februārī

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Noslēdzies Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā "Kilograms kultūras 2022" fināla balsojums. Apbalvojuma ieguvējus izziņos svinīgajā ceremonijā 17. februārī, ko tiešraidē varēs vērot LTV1, REplay.lv un sabiedrisko mediju portālā LSM.lv, klausīties – LR1 un LR3 "Klasika". Ceremoniju vadīs aktrise Anta Aizupe un kultūras žurnālists Edgars Raginskis.

Latvijas Radio 3 – "Klasika" direktore un žūrijas pārstāve Gunda Vaivode norāda, ka 2022. gads kultūrā ir bijis nozīmīgs it visās nozarēs. "Aizturētā enerģija ne tikai radītāju, bet arī publikas pusē izlauzās ar milzu jaudu. Filmu eksplozija, spilgti teātru iestudējumi, literārie darbi un izstādes, nozīmīgi koncerti no maza līdz grandiozam. Bet sevišķs gandarījums par mūsu mantojuma spēcīgu un mūsdienīgu pārnesi šodienā."

Balvas nominantus – oriģinālākos un kvalitatīvākos aizvadītā gada Latvijas kultūras notikumus – sabiedrisko mediju kultūras jomas profesionāļu žūrija izvirzīja 10 kategorijās ("Mūzika", "Vizuālā māksla", "Literatūra", "Kino", "Teātris", "Mantojums", "Pārsteigums", "Notikums", "Starts", "Popkultūra"), bet skatītāji un klausītāji izvēlējās trīs balsojumos – Pavasara, Rudens un Ziemas.

"Ir svarīgi, lai balva attīstās, mainās, seko līdzi laikam un kultūrnotikumiem tajā. Tādēļ šogad pirmo reizi tiks pasniegtas balvas divās jaunās kategorijās – "Popkultūra", kas ir katram no mums dzīves neatņemama daļa, pat ja to dažkārt izliekamies nemanām, un "Starts", lai izceltu jaunus pieteikumus kultūrā un agrāk mazāk pazīstamas personības, kuru darbi ir bijuši spilgti," norāda Ieva Rozentāle, LTV Kultūras redakcijas vadītāja un žūrijas pārstāve.

Atsevišķās kategorijās sabiedrības favorīts skaidri bija saskatāms jau balsojuma pirmajās dienās, taču citās – sacensība par skatītāju un klausītāju balsīm bija spraiga līdz pašām balsojuma beigām, savukārt īpaši aktīvi balsojums noritēja divās jaunajās kategorijās – "Starts" un "Popkultūra".

"Kilograms kultūras" žūrijā darbojās LTV, LR un LSM kultūras jomas profesionāļi – LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle, žurnālistes Lilita Eglīte, Anete Ašmane-Vilsone, Daira Āboliņa un Henrieta Verhoustinska, LTV raidījuma "Kultūrdeva" producents un mūzikas žurnālists Kaspars Zaviļeiskis, LR3 "Klasika" direktore Gunda Vaivode un žurnālisti Orests Silabriedis, Liene Jakovļeva, LR1 žurnālists Toms Treibergs, kā arī portāla LSM.lv kultūras sadaļas redaktore Laila Burāne.

Apbalvojuma "Kilograms kultūras 2022" pasniegšanas ceremonija – 17. februārī pulksten 21.05 tiešraidē LTV1, REplay.lv, sabiedrisko mediju portālā LSM.lv, kā arī LR1 un LR3 "Klasika".

Par balvu "Kilograms kultūras"

"Kilograms kultūras" ir sabiedrisko mediju apbalvojums kultūras jomā, kas apliecina sabiedrisko mediju aktīvu līdzdarbību Latvijas kultūras dzīves procesos. Balvu piešķir Latvijas Televīzija, Latvijas Radio un Latvijas sabiedrisko mediju portāls LSM.lv. Tradīcija aizsākta 2012. gadā, kad balvas tika pasniegtas par spilgtākajiem 2011. gada kultūras notikumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti