Kas notiek ar dabasgāzes iepirkumiem Latvijai un Skultes termināļa projektu?

Jānis Vitenbergs, Jānis Patmalnieks, Edmunds Valantis, Mārtiņš Čakste, Edvards Kušners, Renārs Miķelsons, Lilija Apine. Dalībnieku saraksts tiek papildināts.

Jānis Domburs 22.marts, trešdiena 21:15
VIDEO: Diskusija «Kas notika un kas nenotika 13. Saeimā?»
LTV raidījuma "Kas notiek Latvijā?" 26. oktobra diskusijā "Kas notika un kas nenotika 13. Saeimā?" piedalās Valērijs Agešins no "Saskaņas", Krišjānis Feldmans – 13. Saeimas deputāts un "Konservatīvo" valdes priekšsēdētāja vietnieks, Juris Pūce no "Attīstībai/Par!", Rihards Kols no Nacionālās apvienības, Viktors Valainis no Zaļo un zemnieku savienības, frakcijas "Neatkarīgie" priekšsēdētāja vietniece Ramona Petraviča un Andrejs Judins no "Jaunās Vienotības".
Izeja no stūra, ostīšanās un sarkankrūtīši: ko «Jaunās Vienotības» piedāvājumā pieņems, ko noraidīs potenciālie partneri?
Divas lappuses garajā memorandā par koalīcijas veidošanas principiem, kuru "Jaunā Vienotība" piedāvā jau šonedēļ parakstīt "Apvienotajam sarakstam" un Nacionālajai apvienībai, ietverti tikai būtiskākie "pieturas punkti", savukārt plašāks izvērsums par jaunās valdības mērķiem un uzdevumiem tiks iekļauts valdības deklarācijā. To otrdien raidījumā "Kas notiek Latvijā?" uzsvēra "Jaunās Vienotības" valdes loceklis Arvils Ašeradens. Tikmēr potenciālo koalīcijas partneru pārstāvji neslēpa – gan Nacionālā apvienība, gan "Apvienotais saraksts" vēlas "Jaunās Vienotības" memorandam pievienot savus papildinājumus.
Valsts mērķi un astoņas vai vienpadsmit tēmas – kā valdības veidotāji «kristalizēja», par ko jārunā
Vairāk labi apmaksātu darbavietu – tā, atbildot uz raidījuma "Kas notiek Latvijā?" vadītāja Jāņa Dombura jautājumu, topošās valdības mērķi ekonomikā definē viena no valdības veidošanas sarunās iesaistītajām "Jaunās Vienotības" politiķēm Evika Siliņa. Tikmēr "Apvienotā saraksta" politiķis, bijušais valdības vadītājs Māris Kučinskis uzsver – jādomā par inovatīvu uzņēmumu piesaisti.
Izvēles tiesības un skaidras atbildes – tiesībsarga vietniece Piļāne uzskaita trūkumus Valsts aizsardzības dienesta likumā
Būtiskākie Tiesībsarga iebildumi pret Valsts aizsardzības dienesta likuma projektu ir saistīti ar to, ka, lai arī likumprojekts paredz valsts civilā dienesta ieviešanu, tas nevieš nekādu skaidrību par to, kāds šis dienests būs un kā darbosies. Tiesībsarga ieskatā, tādējādi tiek ierobežotas iedzīvotāju izvēles tiesības un tas, savukārt, palielina cilvēktiesību pārkāpumu riskus, trešdien "Kas notiek Latvijā?" pauda tiesībsarga vietniece Ineta Piļāne.
«Man nepieciešams gads, lai atrastu sevi. Armijā atradīsiet!» Latkovskis par obligātā dienesta bonusiem jauniešiem
Valsts aizsardzības dienestam (VAD) "jāiet kopā" ar bonusu sistēmu tiem, kuri šo dienestu būs izpildījuši, piemēram, nodrošinot bezmaksas studijas pēc dienesta. To trešdien, 19. oktobrī, diskutējot par VAD likuma tālāko likteni, raidījumā "Kas notiek Latvijā?" sacīja Latvijas studentu apvienības prezidents Rūdolfs Aleksandrs Strods.  Bonusu sistēmu atbalsta arī Mārtiņš Vērdiņš, militārā bloga "varabungas.camp" autors, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) rezerves kapteinis.
Mums palīdzēs, ja pretī būs apmācīti cilvēki – Garisons un Vērdiņš pamato Valsts aizsardzības dienesta jēgu
Latvijai jāveido Valsts aizsardzības dienests (VAD), lai aizpildītu robus līdz galam nenokomplektētajās armijas vienībās un padarītu tās gatavas ātri reaģēt.  To trešdien, 19. oktobrī, diskutējot par VAD likuma tālāko likteni, raidījumā "Kas notiek Latvijā?" uzsvēra amatpersonas un militāro jautājumu lietpratēji. Tas, vai VAD īstenošanas rezultātā izdosies izveidot aptuveni 50  tūkstošu militārpersonu lielas armijas rezerves, lielā mērā būs atkarīgs no finansējuma, kam dienesta ieviešanas gadījumā vajadzētu pārsniegt 3% no iekšzemes kopprodukta (IKP).
VIDEO. «Kas notiek ar Valsts aizsardzības dienesta likuma projektu?»
LTV raidījuma "Kas notiek Latvijā?" 19. oktobra diskusijā "Kas notiek ar Valsts aizsardzības dienesta likuma projektu?" piedalās Aizsardzības ministrijas Valsts sekretārs Jānis Garisons, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāts Ainars Latkovskis, "Attīstībai/Par!" deputāts Juris Pūce, 14. Saeimā ievēlētais "Apvienotā saraksta" pārstāvis Igors Rajevs, Tiesībsarga vietniece Ineta Piļāne, Latvijas studentu apvienības prezidents Rūdolfs Aleksandrs Strods un militārā bloga "varabungas.camp" autors Mārtiņš Vērdiņš. Raidījumā attālināti piedalās arī portāla Baltic-Ireland redaktore Inguna Mieze.
Aptauja: JV vēlētāji vairāk par četru, AS un NA – triju politisko spēku koalīciju, bet 35% atbalsta citu tās sastāvu
35,3% aptaujāto par labāko nākamās valdības koalīcijas sastāvu uzskata politisko spēku koalīciju citā sastāvā, liecina raidījuma "Kas notiek Latvijā?" pasūtītā un SKDS veiktā aptauja divas nedēļas pēc 14. Saeimas vēlēšanām. Savukārt četras partijas – "Jauno Vienotību", Nacionālo apvienību (NA), "Apvienoto sarakstu" un "Progresīvos" – par jaunās valdības koalīcijas labāko sastāvu uzskata 29,5% aptaujāto.