Kas notiek ar “Jaunās Vienotības” finanšu skandāliem un partiju kontroli?

Arvils Ašeradens, Signe Jantone, Ineta Cīrule, Amīlija Raituma, Renārs Kadžulis, Gunārs Kūtris. Dalībnieku saraksts tiek papildināts.

Jānis Domburs 24.aprīlis, trešdiena 21:15
Kur rast naudu valsts budžetā? Politiķi nākamgad revidēs tēriņus, cer uz Valsts kontroli, bet brīnum...
Kur rast naudu valsts budžetā? Politiķi nākamgad revidēs tēriņus, cer uz Valsts kontroli, bet brīnumam par miljardu netic
Valsts parāda apkalpošanas izmaksas salīdzinājumā ar šo gadu nākamgad gandrīz dubultosies, liecina Saeimā izskatāmais valsts budžeta projekts. Šis ir viens no iemesliem, kādēļ turpmākajos gados resursi valsts budžeta izdevumu segšanai būtu jāmeklē, rūpīgāk izvērtējot līdzšinējos tēriņus un to pamatotību, trešdien raidījumā "Kas notiek Latvijā?" atzina vairāki politiķi.
Kas notiek ar 2024. gada valsts budžeta projektu Saeimā? Raidieraksts
Kas notiek ar 2024. gada valsts budžeta projektu Saeimā? Raidieraksts
29. novembra raidījumā "Kas notiek ar 2024. gada valsts budžeta projektu Saeimā?" "Jauno Vienotību" pārstāv Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Edmunds Jurēvics, Zaļo un Zemnieku savienību – Saeimas frakcijas priekšsēdis Harijs Rokpelnis, bet partiju "Progresīvie" tās parlamenta frakcijas vadītājs Andris Šuvajevs. Opozīcijā esošo "Apvienoto sarakstu" pārstāv Saeimas deputāts Māris Kučinskis, Nacionālo apvienību – deputāts Artūrs Butāns, "Stabilitātei!" – Saeimas frakcijas vadītājs Aleksejs Rosļikovs, bet partiju "Latvija pirmajā vietā" – tās līderis, Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Ainārs Šlesers.
VIDEO. «Kas notiek ar 2024. gada valsts budžeta projektu Saeimā?»
VIDEO. «Kas notiek ar 2024. gada valsts budžeta projektu Saeimā?»
29. novembra raidījumā "Kas notiek ar 2024. gada valsts budžeta projektu Saeimā?" "Jauno Vienotību" pārstāv Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Edmunds Jurēvics, Zaļo un Zemnieku savienību – Saeimas frakcijas priekšsēdis Harijs Rokpelnis, bet partiju "Progresīvie" – tās parlamenta frakcijas vadītājs Andris Šuvajevs. Opozīcijā esošo "Apvienoto sarakstu" pārstāv Saeimas deputāts Māris Kučinskis, Nacionālo apvienību – deputāts Artūrs Butāns, "Stabilitātei!" – Saeimas frakcijas vadītājs Aleksejs Rosļikovs, bet partiju "Latvija pirmajā vietā" – tās līderis, Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Ainārs Šlesers.
«Kas notiek Latvijā?» aptauja: divām trešdaļām iedzīvotāju nav pieņemami Kariņa lidojumi ar privātie...
«Kas notiek Latvijā?» aptauja: divām trešdaļām iedzīvotāju nav pieņemami Kariņa lidojumi ar privātiem avioreisiem
Kopumā divām trešdaļām jeb  67% iedzīvotāju nav pieņemama bijušā Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa prakse izmantot privātas lidmašīnas, lai dotos komandējumos, liecina pēc raidījuma "Kas notiek Latvijā?" iniciatīvas notikušās sabiedriskās domas pētījumu firmas SKDS aptaujas rezultāti. 46,5% respondentu atzinuši, ka šādi braucieni viņiem šķiet pilnībā nepieņemami, bet vēl 20,5% tos novērtējuši kā drīzāk nepieņemamus.
Vai IZM jākārto karte, 40 minūtes un «ekskursijā pa novadu» – Čakša, vietvaras un lietpratēji «mēra»...
Vai IZM jākārto karte, 40 minūtes un «ekskursijā pa novadu» – Čakša, vietvaras un lietpratēji «mēra» ceļu līdz skolai
Līdztekus skolēnu skaitam klašu grupās kritērijam skolu tīkla plānošanā jābūt arī skolu sasniedzamībai – 1.–6. klašu grupā ceļam uz skolu vienā virzienā nevajadzētu būt ilgākam par 40 minūtēm, savukārt skolas attālumam no skolēna dzīvesvietas nevajadzētu pārsniegt 25 kilometrus, paredz Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātie kritēriji. Tomēr konkrēta plāna, kā šos kritērijus sasniegt, nav – tam "nepieciešams dialogs ar Satiksmes ministriju par finansējuma plānošanu ceļu infrastruktūras pilnveidei un autotransporta iegādes atbalstam pašvaldībām".
«Singapūra plus Somija»,  300 miljonus meklē, «pazūd Rugāji, Viļaka…»: diskusija par skolu reformas...
«Singapūra plus Somija»,  300 miljonus meklē, «pazūd Rugāji, Viļaka…»: diskusija par skolu reformas kritērijiem un mērķiem
Jaunais izglītības finansēšanas modelis izskatīšanai valdībā tiks iesniegts līdz šā gada beigām, šonedēļ raidījumā "Kas notiek Latvijā?" solīja izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV), gan atzīstot, ka šajā modelī vēl nebūs rodamas atbildes uz visiem jautājumiem, toskait – par to, kur valsts atradīs vismaz 300 miljonus eiro, kas būtu nepieciešami jaunas skolu infrastruktūras būvniecībai vietās, kur skolēnu skaits pieaug. Izglītības jomas lietpratēji šonedēļ apstiprinātos skolu tīkla optimizācijas kritērijus diskusijā vērtēja gan ar optimismu, gan ar zināmu piesardzību, norādot uz daudzām neskaidrībām.
Mazās skolas radīs problēmas, maksa par skolēnu skaitu, skolotāji – supervaroņi: strīdi par klašu li...
Mazās skolas radīs problēmas, maksa par skolēnu skaitu, skolotāji – supervaroņi: strīdi par klašu lielumu un skolu tīklu
Viens no kritērijiem skolu tīkla optimizācijā ir kvantitatīvais kritērijs jeb skolēnu skaits dažādās klašu grupās skolā. Tas teikts Izglītības un zinātnes ministrijā minstres Andas Čakšas vadībā sagatavotais un šonedēļ Ministru kabinetā apstprinātais informatīvais ziņojums "Kompleksi risinājumi augstvērtīgai izglītības nodrošināšanai vispārējā pamata un vidējā izglītībā". 22.novembra raidījuma "Kas notiek Latvijā?" diskusijā par jauno skolu tīkla reformu izcēlās diskusija, kur izglītības kvalitāte ir labāka – lielajās vai mazajās klasēs.