Kas notiek ar dabasgāzes iepirkumiem Latvijai un Skultes termināļa projektu?

Jānis Vitenbergs, Jānis Patmalnieks, Edmunds Valantis, Mārtiņš Čakste, Edvards Kušners, Renārs Miķelsons, Lilija Apine. Dalībnieku saraksts tiek papildināts.

Jānis Domburs 22.marts, trešdiena 21:15
500 eiro – ņirgāšanās, eko shēmas un Kariņa veto: vai zemkopības ministra politika bijusi pareiza?
Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (Nacionālā apvienība) uzskata, ka pēdējo četru gadu laikā lauksaimniecības nozare Latvijā ir pamatīgi attīstījusies, jo neto ienākums uz vienu strādājošo 2018. gadā bija 5700 eiro gadā, bet pērn – vairāk nekā 10 000 eiro, kas ir pieaugums par gandrīz 80%. Kā pozitīvu piemēru viņš minēja arī jauno sistēmu, kad platībmaksājumu saņemšanai nepietiks vien ar zāles nopļaušanu. Turpretim "Zemnieku saeimas" valdes loceklis Mārtiņš Trons tam nepiekrīt un ministra nopelnus lauksaimnieku turības pieaugumā nesaskata.
«Slēdzamas durvis ar kameru» un «ar kāju vēra kabinetus»: lauksaimnieka un Gerharda ķilda par ministrijas vadību
Biedrība "Zemnieku saeima", kurā apvienojušies ap 800 biedru no dažādām lauksaimniecības nozarēm, jau iepriekš Zemkopības ministrijai pārmetuši, ka to vada nevis politiski ieceltais ministrs Kaspars Gerhards (Nacionālā apvienība (NA)), bet gan viņa biroja vadītājs, NA valdes loceklis Jānis Eglīts. "Gerharda kungs nav tas, kurš vada ministrijas darbu," jaunās valdības veidošanai veltītajā raidījumu ciklā "Kādai jābūt nākamajai valdībai?" pauda ''Zemnieku saeimas'' valdes loceklis Mārtiņš Trons, pārmetot  ministram nesarunāšanos ar zemniekiem un lauksaimniekiem.
«Mīcīšanās turpināsies, un tur neko novērst nevar» – Zanders raitu jaunās valdības veidošanu neprognozē
Jaunās koalīcijas un tai sekojošās valdības veidošanā svarīgi būs vienoties ne tikai par galvenajiem uzdevumiem, bet arī par cilvēkiem, kuri ieņems vadošos amatus, – pēc kādiem kritērijiem viņus izvēlēsies un vai ministriju pārdale partiju starpā nekļūs par ierasto tirgošanos. Politikas zinātnes doktors Jānis Ikstens raidījumā "Kas notiek Latvijā?" pauda šaubas, vai jaunās valdības tapšana principiāli atšķirsies no tā, kas Latvijas politikā bija redzama jau iepriekš. Arī publicists Māris Zanders bija skeptisks par jaunas politiskās kultūras aizsākšanu Latvijā un prognozēja, ka agrākās tradīcijas turpināsies.
Topošās koalīcijas partneri strīdas par «varas vertikāli» – Ašeradenam «pirmā dzirdēšana» par Smiltēna idejām
Partiju sarunās par nākamās valdības izveidi pagaidām ir iezīmētas tikai galvenās prioritātes, bet konkrētu priekšlikumu par reformām nav, ir tikai galvenās tēzes: izmaiņas enerģētikas politikā, klimata jautājumi, iekšējā un ārējā valsts drošība, ekonomikas izaugsme un izglītība, izriet no partiju pārstāvju paustā raidījumā "Kas notiek Latvijā?". Politologs Jānis Ikstens atzīmēja, ka partijām ir 4000 zīmju programmas, dažām arī kaut kas izvērstāks, taču normāli būtu, ja tās ietu uz vēlēšanām ar detalizētu sarakstu, kas patiešām dod pamatu diskusijām par reformu plusiem un mīnusiem.
Maz zinām par partneriem un intrigas ap integritāti - Ašeradens, Smiltēns un Zanders rēķina koalīcijas vienādojumu
Kopumā mēs diezgan piesardzīgi raugāmies uz to, kāda tā situācija var attīstīties. Pēc būtības, mums tad nāk iekšā koalīcijā divi jauni partneri, par kuriem mēs tiešām ļoti maz ko zinām," trešdien raidījumā "Kas notiek Latvijā?", pamatojot 14. Saeimas vēlēšanu uzvarētāja – partiju apvienības "Jaunā Vienotība" vēlmi nākamajā valdības koalīcijā redzēt četrus politiskos spēkus, pauda apvienības valdes loceklis Arvils Ašeradens.
VIDEO. Diskusija: Kas notiek ar koalīcijas izveides sarunām un Valsts prezidenta uzstādījumiem?
LTV raidījuma "Kas notiek Latvijā?" 5. oktobra diskusijā "Kas notiek ar koalīcijas izveides sarunām un Valsts prezidenta uzstādījumiem?" piedalās valdības veidošanas procesā iesaistīto politisko spēku pārstāvji – Arvils Ašeradens (''Jaunā Vienotība''), Edvards Smiltēns ("Apvienotais saraksts"), Jānis Dombrava (Nacionālā apvienība) un Kaspars Briškens ("Progresīvie"), kā arī politikas zinātņu doktors, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes dekāns Jānis Ikstens un publicists Māris Zanders.