Dienas ziņas

Kritizē grozījumus Dzīvnieku aizsardzības likumā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Tehniskā jaunrade bērniem un jauniešiem sāk interesēt vairāk

Tehniskā jaunrade bērnu un jauniešu vidū kļūst populārāka

Mudināt jauniešus lūkoties uz inženiertehnoloģijām – tāds ir mērķis dažādiem tehniskās jaunrades pasākumiem visā Latvijā. Valmierā notika sacensības, kurās bērni un jaunieši piedalījās ar pašu rokām veidotiem modeļiem.

Piedaloties sacensībās, var novērtēt, cik liels un labs darbs ieguldīts, veidojot mašīnu, kuģi vai papīra lidmašīnu. Un atklāt arī, kādas kļūdas pieļautas. Valmierā uz tehniskās jaunrades svētkiem sabraukuši 89 bērni no dažādām Latvijas vietām.


Alekss: "Es piedalos automodeļos, jo mani interesē rallijs un mašīnas."

Markuss: "Es piedalos automodeļos tāpēc, ka man pašam patīk auto, mani ikdienā televīzijā interesē tikai auto, neko citu neskatos."

Kārlis: "Man ļoti patīk kuģi, tāpēc es iedomājos, ka varētu pats uztaisīt, un man izdevās šo izveidot no lāzera."


Sacensības noritēja septiņās disciplīnās. Vislielākā piekrišana – koka automodeļu ātruma un kuģu modeļu sacensībām. 

Valmierā tehniskās jaunrades dienas tiek organizētas pirmo reizi, bet šāda veida pasākumi Latvijā notikuši daudzkārt. Kā uzskata organizatori, tas ir pat valstiski svarīgi – bērnus virzīt uz tehniskās domāšanas pusi.

Brocēnu kultūras centra radošā tehniskā pulciņa vadītājs Zigmunds Zaļenko skaidroja, ka bērni apgūst inženiertehniskās prasmes, kas tālāk noder viņu profesiju izvēlē: "Kādam varbūt "atveras" kāds talants, jo mums valstī vajag inženierus vairāk kā visu pārējo, lai mēs attīstītu rūpniecību."

Valmieras jauniešu centra "Vinda" direktora vietniece izglītības jomā Agija Veinberga sacīja, ka tehniskā jaunrade kļūst populārāka: "Tā nianse ir tāda, ka tehniskajā jaunradē komplektējam mazākas grupas, jo tur ļoti svarīgs ir šis individuālais darbs."

Valmierā un arī citās pilsētās arvien vairāk vecāku vēlas, lai viņu bērni izmanto interešu izglītības nodarbības tieši tehniskajos pulciņos.

Nereti mācību gada sākumā, kad sākas pieteikšanās, vietas uz nodarbībām aizpildās lielā ātrumā. Un arī šādas sacensības bērnos rada lielāku motivāciju.

"Mēs esam iedvesmojušies no kolēģiem Jelgavā un Brocēnos, kur šādas sacensības jeb tehniskās jaunrades svētki ir notikuši iepriekš, un kolēģu iedvesmoti sapratām, ka šeit, Vidzemē, jaunatnes centrā "Vinda" arī gribam organizēt šādu pasākumu," sacīja Veinberga.

Tikmēr Zaļenko vērtēja – ja mums Latvijā tehniskajā jaunradē būtu tikpat daudz dalībnieku kā Dziesmu un deju svētkos, Latvija pēc pāris gadiem zeltu un plauktu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti