Konferences «TechChill 2024» fokusā – militārās un aizsardzības tehnoloģijas

No 17. līdz 19. aprīlim Rīgā notiks jaunuzņēmumu un tehnoloģiju konference "TechChill", kuras fokuss šogad būs militārās un aizsardzības tehnoloģijas. "TechChill" apmeklēs arī Ukrainas delegācija, kuras sastāvā būs 20 jaunuzņēmumi, kas aktīvi turpina darbu, neskatoties uz sarežģīto situāciju valstī, informēja rīkotāji.

Šogad pasākums gaida ierodamies aptuveni 2300 viesu, kuru vidū ir gan jaunuzņēmumi un investīciju fondi no visas Eiropas, gan vietējie uzņēmēji, investori un inovatīvu ideju autori.

Rīkotāji vēstīja, ka Rīgā ieradīsies 150 uzņēmēji no Lietuvas, kā arī Ukrainas jaunuzņēmumu delegācija, kuras ierašanos organizē Ukrainas Digitālās transformācijas ministrija sadarbībā ar ekosistēmas partneriem.

Konferences vadītāja Annija Mežgaile norādīja: "Katram ir jādara tas, ko viņš prot vislabāk, un attiecīgi arī jāizsver, kādu palīdzību var piedāvāt militārā apdraudējuma gadījumā. Jaunuzņēmumu un tehnoloģiju uzņēmumu kopiena jau iepriekš ir ļoti veiksmīgi sevi parādījusi darbā krīzes apstākļos. Piemēram, pandēmijas sākumā tā ātri pārorientējās un palīdzēja tapt dažādiem tolaik aktuāliem un nepieciešamiem risinājumiem. Tagad esam gatavi salikt galvas kopā, lai palīdzētu veidot risinājumus, kas varētu būt noderīgi jau tagad Baltijas valstu militārās aizsargspējas stiprināšana."

Rīkotāji informēja, ka "TechChill" programmā šogad pievērsīsies arī citām jaunuzņēmumu un tehnoloģiju jomas aktualitātēm. Eksperti diskutēs, kā mākslīgā intelekta (MI) lomu nākotnē ietekmēs Eiropas Parlamenta nule apstiprinātais Mākslīgā intelekta akts. Tāpat uzmanība tiks pievērsta aizvien jaunām nozarēm, kur MI tiek aizvien plašāk izmantots. Arī jaunuzņēmumu un tehnoloģiju vidē ir aktuālas Eiropas Zaļā kursa prasības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti