Latvijā
Rindu mazināšana, tarifu izmaiņas, mediķu algu kāpums – ko eksperti sagaida no nākamās Veselības ministrijas
Nav šaubu – nākamajā valdībā veselības ministra portfelis būs viens no vissmagākajiem un sarežģītākajiem. To parādījis arī valdības veidošanas process, jo atšķirībā no daudzām citām ministrijām tieši uz veselības ministra amatu neviena potenciālā koalīcijas partija "neraujas". Un darbs nesolās būt viegls – cīņa ar kovida sekām, mediķu algu jautājums un virkne reformu. Kas pēc dažādu ekspertu domām šobrīd ir galvenie veselības aprūpes jomā kārtojamie darbi, kuriem uzmanība būs jāpievērš nākamajam nozares ministram?
KNAB: CVK lietas izmeklēšana saistīta ar 2021. gadā organizētu iepirkumu; figurē 10 personas (papildināts)
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 7. novembrī sācis kriminālprocesu aizdomās par iespējamu krāpšanu lielā apmērā, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kas izraisījusi smagas sekas, kā arī šo noziedzīgo nodarījumu atbalstīšanu un dienesta dokumentu viltošanu saistībā ar Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) organizētu iepirkumu 2021. gadā, informēja KNAB.
Pēdējā laika ceļu satiksmes negadījumi liecina – drošības jostu autobusā lieto retais
Pēdējās nedēļas laikā notikušie ceļu satiksmes negadījumi pievērsuši lielu uzmanību drošības jautājumiem – brauktuvju kopšana, transportlīdzekļu tehniskais stāvoklis, autovadītāju attieksme un uzvedība. Pēdējā laika traģēdijās iesaistīti ir arī autobusi, kas savukārt liek aktualizēt jautājumu par drošības jostu lietošanu arī šajos transportlīdzekļos.
Saeimā vienojas paātrināti lemt par atbalsta turpināšanu Ukrainas bēgļiem (papildināts)
Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāti vienojās paātrinātā kārtībā skatīt likuma grozījumus, kas paredz atbalsta turpināšanu Ukrainas bēgļiem. Nākamo gadu sākot ar tehnisko vai pagaidu budžetu, atbalsta iespējas paredzēts turpināt līdzšinējā apjomā, savukārt konkrētus lēmumus par finansiālajām iespējām palīdzības sniegšanai nākamajā gadā būs jāpieņem nākamajai valdībai.
Saeimas komisija vēlreiz noraida jauna ministra un ministru biedru posteņu izveidi (papildināts)
Saeimas Juridiskā komisijas vairākums pirms galīgā lasījuma atkal noraidīja grozījumus Ministru kabineta iekārtas likumā, kas paredzētu izveidot jaunu – klimata un enerģētikas ministra – amatu. Tāpat komisijā atkal noraidīja grozījumus Valsts pārvaldes iekārtas likumā, kas nepieciešami, lai iedzīvinātu topošās koalīcijas ieceri par ministru biedru ieviešanu.
Valdība uz laiku atliek pedagogu darba samaksas pieauguma grafika izstrādi
Esošā valdība otrdien, 29. novembrī, uz laiku atlikusi daļu no septembrī pieteiktā pedagogu streika prasībām. Uz laiku šobrīd atlikts punkts par pedagogu zemākās mēneša darba samaksas likmes pieauguma grafiku no nākamā gada 1. septembra. Šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā, ka vēl nav izveidota nākamā valdība, un valsts 2023. gadu iesāks ar tehnisko budžetu.
Banku augstskola iekļausies Latvijas Universitātes ekosistēmā
Latvijas Universitātes (LU) rektors Indriķis Muižnieks, Banku augstskolas (BA) rektore Līga Peiseniece un abu augstskolu padomes otrdien, 29. novembrī, parakstīja nodomu līgumu par BA integrāciju Latvijas Universitātes ekosistēmā, liecina LU paziņojums medijiem.
Ar pudelēm jābrauc no laukiem uz pilsētu – Latgalē sūdzas par depozīta sistēmu
Latgalē uzrunātie iedzīvotāji ieviesto depozīta sistēmu vērtē pozitīvi, jo tas veicina vides tīrību. Tomēr ne visiem izdodas iepakojumus aiznest atpakaļ uz veikalu – vieniem aizmirstas, savukārt citiem uz tuvāko depozīta nodošanas vietu ir jāmēro pārāk tāls ceļš. Laukos veikaliem, kuru tirdzniecības zāles platība ir mazāka par 60 kvadrātmetriem, iepakojuma pieņemšana nav obligāta. 
Svarīgākais šobrīd