Ekonomika
Kā Eiropā mēģina tikt galā ar augsto gāzes un elektrības cenu problēmu
Visapkārt Eiropā valdības prāto, kā palīdzēt iedzīvotājiem un uzņēmumiem samaksāt par augstajiem elektrības un apkures rēķiniem, kā arī nodrošināt, lai gāzes pietiktu visai ziemai. Vācijas valdība ir paziņojusi par vairākiem enerģijas taupības pasākumiem, tostarp veikaliem būs jātur durvis ciet un baseinos ūdens būs nedaudz aukstāks.
Ekonomists: Latvijas ekonomika aizvien izjūt pozitīvu ietekmi no Covid-19 ierobežojumu atcelšanas
Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) izaugsmes rādītāji bijuši labāki nekā pārējās Baltijas valstīs. Par to liecina šā gada otrā ceturkšņa statistikas dati salīdzinājumā ar rādītājiem pirms gada. Tas tādēļ, ka Latvija vēl aizvien izjūt ietekmi no Covid-19 ekonomisko ierobežojumu atcelšanas. Ar laiku situācijai Baltijas valstīs vajadzētu izlīdzināties.
Spānija uz laiku samazinās PVN gāzei
Spānija uz laiku samazinās pievienotās vērtības nodokli (PVN) gāzei, lai palīdzētu patērētājiem, kurus sagaida enerģijas rēķinu kāpums, ceturtdien paziņoja Spānijas premjerministrs Pedro Sančess.
Latvijā drīzumā sāks Ukrainas grivnu maiņu pret eiro
Latvijas Bankas un Ukrainas Nacionālās bankas sadarbībā, piesaistot AS "Industra Bank" un AS "Rietumu banka" un ievērojot Latvijā patvērušos Ukrainas bēgļu vajadzības, tuvākajā laikā tiks sākta Ukrainas grivnu maiņa pret eiro pēc fiksēta kursa, informēja Latvijas Bankā.
Valmierā siltumenerģijas tarifs no oktobra pieaugs par 86,34%
Valmieras pilsētā un Valmieras pagasta Viestura laukumā no 1. oktobra plāno par 86,34% paaugstināt siltumenerģijas tarifu, kas sasniegs 158,54 eiro par megavatstundu (MWh), liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".
Francijā pēc Covid-19 krīzes atdzimst tūrisma industrija
Neraugoties uz karsto vasaru, sausumu un problēmām lidostās, Francijas tūrisma industrijas rādītāji pārsnieguši pirmspandēmijas līmeni. To veicināja gan ierobežojumu atcelšana, gan eiro kursa samazināšanās attiecībā pret dolāru.
Eirozonā atkal rekordaugsta gada inflācija
Saskaņā ar sākotnējiem aprēķiniem, gada inflācija eirozonā atkal sasniegusi jaunu rekordu. Cenas valstīs, kur izmanto eiro, vidēji pieaugušas par 9,1%.
Liepājas ostas uzņēmējs: Ukrainas kara apstākļos neko nevar plānot un investēt
Ukrainā notiekošā kara ietekmē pasaulē mainās kravu tranzīta plūsmas, un vairāk kravu nekā agrāk Latvijas lielajās ostās nonāk no Uzbekistānas un Kazahstānas, kuru uzņēmēji meklē jaunus pārvadājumu ceļus uz Eiropu. Liepājas ostā tas ļāvis aizstāt tās kravas, kas šogad pazuda pret Krieviju un Baltkrieviju ieviesto sankciju dēļ. Tomēr vietējiem uzņēmējiem ir bažas, ka Krievija jauno tranzīta ceļu jebkurā brīdī var bloķēt, Latvijas ostām radot ievērojamus zaudējumus. 
CSP: Augustā uzņēmēju noskaņojums trešo mēnesi negatīvs visās uzņēmējdarbības jomās
Uzņēmējdarbības konfidences rādītāji 2022. gada augustā jau trešo mēnesi pēc kārtas negatīvi visās uzņēmējdarbības jomās. Rādītāji būvniecībā, pakalpojumu sektorā un mazumtirdzniecībā, salīdzinot ar jūliju, ir nedaudz uzlabojušies, bet rūpniecībā turpina samazināties, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) veikto konjunktūras apsekojumu1 dati.
Svarīgākais šobrīd