Ziņas
«Rail Baltica» paraksta jaunu finansēšanas līgumu 19,7 miljonu eiro apmērā
22. oktobrī Eiropas Klimata, infrastruktūras un vides izpildaģentūra un "Rail Baltica" kopuzņēmums AS "RB Rail" pēc trīs Baltijas valstu ministriju deleģējuma parakstījusi jaunu Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta (EISI) līdzfinansēšanas līgumu "Rail Baltica" būvniecībai, kura kopējā summa ir 19,7 miljoni eiro. No tiem Eiropas Savienība (ES) nodrošinās 16,7 miljonus eiro jeb 85%, bet atlikušos 15% finansēs Baltijas valstis, informēja uzņēmums.
Vakcinācijas pret Covid-19 iespējas šonedēļ paplašina gan Rīgā, gan reģionos
Turpinoties augstam pieprasījumam pēc vakcinācijas pret Covid-19, tiek paplašināts vakcinācijas pakalpojumu pieejamības klāsts: šonedēļ sāk darboties jauni vakcinācijas centri reģionos, paplašinās izbraukumu vakcināciju skaits, atveras jauni vakcinācijas punkti Rīgā. Vakcinācijas pakalpojumu kapacitāte ir līdz 100 000 vakcinācijas faktiem nedēļā, informēja Nacionālais veselības dienests (NVD).
Polijas premjers: Brisele tur ieroci pie Polijas galvas
Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis pārmetis Eiropas Savienībai, ka tā tur ieroci pie Polijas galvas, pieprasot atcelt tieslietu reformas. Polijas un Briseles starpā valda lielas domstarpības par vairākām Varšavas īstenotām tieslietu reformām, kas Eiropas Savienības skatījumā apdraud demokrātiskās brīvības.
Sudānā noticis militārs apvērsums
Sudānā ir noticis militārs apvērsums, bruņoto spēku pārstāvji aizturējuši valsts premjerministru un valdības ministrus. Satraukumu par šādu rīcību paudušas vietējās pilsoniskās organizācijas, bet starptautiskā sabiedrība civilo līderu arestu nosaukusi par nepieņemamu.
Būvnieku karteļa lietā vēl aprēķina zaudējumus; tiesa var ilgt gadiem
Būvnieku karteļa lietā iesaistīto objektu pasūtītāji, kuri no būvniekiem vēlas piedzīt zaudējumus par konkurences kropļošanu, vēl aprēķina zaudējumus. Latvijas Radio uzrunātie pasūtītāji apliecina, ka karteļa lieta ir sarežģīta un zaudējumu aplēses nav tik ātri nosakāmas. Savukārt Latvijas Būvuzņēmēju partnerības vadītājs Gints Miķelsons prognozē, ka tiesvedības par zaudējumu piedziņu ilgs gadiem.
Reportāža. Līdz šim Eiropā nenovērtēta Moldovas eksporta cerība – vīns
Moldovas vīna tradīcijas ir jau gana senas, lai vietējie varētu teikt – tās nodotas no paaudzes, paaudzē. Vīnu ražo gan rūpnīcās, gan arī katrā sevi cienošā moldāvu ģimenē. Tomēr neskatoties uz starptautisku atsevišķu vīnu gūto atzinību profesionāļu aprindās un spēju saražot lielus apjomus, līdz šim Eiropas Savienība tā pa īstam Moldovas vīnu nav novērtējusi. Lai arī vīna pazinēji saka – tas ir vien laika jautājums, tomēr nav zināms, vai Moldovai vēl būs interese par Eiropas tirgu, ja turpinās attīstīties valsts sadarbība ar daudzkārt lielāko austrumvalstu tirgu.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt