Ar uzvaru Bolderājā pirms simt gadiem sākās Pārdaugavas atbrīvošana
Pirms simt gadiem, 1919. gada 15. oktobrī, tikai nedēļu pēc Bermonta armijas uzbrukuma Rīgai, Latvijas armija devās prettriecienā. Lielbritānijas un Francijas karakuģu uguns aizsegā Latgales divīzijas pulki šķērsoja Daugavu, ieņemot Daugavgrīvu un Bolderāju. Līdz ar to sākās niknākās un asiņainākās cīņas pret bermontiešiem, kas noslēdzās 11. novembrī ar Torņakalna atbrīvošanu.

Ornitoloģijas biedrībā atvērto durvju diena
Latvijas Ornitoloģijas biedrībā sestdien, 11.oktobrī, visas dienas garumā var apmeklēt atvērto durvju dienu. Būs iespēja ne tikai doties putnu vērošanas ekskursijā, bet arī izzināt, kā putnu entuziasti var iesaistīties putnu vērošanas kustībā, ar ko nodarbojas ornitologi, kā arī iesaistīties spēlēs.
Bērnu tiesību inspekcijas darbinieki sūdzas par vadītājas attieksmi un mobingu
Darbinieku dalīšana savējos un svešajos, emocionālās vardarbības iezīmes un vienaldzība – tie ir vien daži no pārmetumiem, ko no saviem darbiniekiem izpelnījusies Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) vadītāja Marianna Dreja. Sūdzības briedušas jau sen, un nu vadzis draud lūzt - tā situāciju skaidro par nozari atbildīgā ministre. Patlaban nokaitētā atmosfēra nopietni traucē inspekcijas darbam.  
Iepirkumu uzraugiem aizdomas par nelikumībām VARAM konkursos
Aizdomās par iespējumiem likuma pārkāpumiem Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) sācis pārbaudīt divus Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) šā gada sākumā veiktus iepirkumus, kuru kopējā summa pārsniedz 200 000 eiro. Ministrija tos skaidro ar īpašu steidzamību, ko savukārt apšauba oponenti.   
Izsolē nonācis augļu un dārzeņu pārstrādes uzņēmums «Milda KM»
Zem izsoles āmura oktobrī nonākušas augļu un dārzeņu pārstrādes uzņēmuma “Milda KM” ražošanas iekārtas, nekustamais īpašums, kā arī preču zīmols. Parādsaistību dēļ ražotne darbību pārtrauca jau pērnā gada vasarā, taču tās īpašnieki turpināja meklēt uzņēmumam investorus. Šis process gan noslēdzās nesekmīgi, un šī gada jūnijā Vidzemes rajona tiesa pasludināja “Milda KM” maksātnespēju.
Carnikavā biotopa atjaunošanas laikā nozāģē arī lielās priedes
Carnikavā, dabas parka “Piejūra” teritorijā, sākti pelēkās kāpas biotopa atjaunošanas darbi. Lai panāktu labvēlīgākus apstākļus augiem, izretinātas saaugušās priedes. Darbu izpildītāji gan nav ievērojuši nosacījumus un nozāģējuši deviņus kokus, kuru diametrs pārsniedz atļautos 20 centimetrus.     
Neatbilstoši iztērētās dotācijas ceļiem Mērsrags atmaksās, ieguldot ceļu remontos
Satiksmes ministrijas auditā par mērķdotāciju izlietojumu ielu un ceļu uzturēšanai šogad konstatēts, ka deviņās pašvaldībās finanšu līdzekļi izlietoti neatbilstīgi. Viena no tām ir Mērsraga novads. Lai gan Mērsrags saņēmis vismazāko dotāciju, neatbilstības naudas izlietojumā ir vislielākās, un novads plāno to atmaksāt, ieguldot ceļu remontos.  
LU pilnveido Satversmes sapulces nolikumu, bet radikāli nemaina
11. oktobrī Satversmes sapulces ārkārtas sēdē tika apstiprināts Latvijas Universitātes (LU) Satversmes sapulces nolikums, kurš izstrādāts jaunā redakcijā. Tajā gan netika ieviestas radikālas izmaiņas, informēja Latvijas Universitātes Komunikācijas departamentā.
Vācijas ministre Rīgā: Visticamāk, «Nord Stream 2» pārtraukt nebūs iespējams
Krievijas gāzesvads uz Vāciju “Nord Stream 2” skar arī drošības jautājumus, tomēr projekta pārtraukšana ir „diezgan nereāla” – viesojoties Rīgā, atzina Vācijas aizsardzības ministre Annegrēta Krampa-Karrenbauere. Viņa ieradās Latvijā, lai tiktos ar amatpersonām un piedalītos ārpolitikas un drošības forumā “Rīgas konference”.
Stoltenbergs apliecina NATO atbalstu Turcijai
Pretrunīgas ir starptautiskās reakcijas par Turcijas ofensīvu Sīrijas ziemeļos. Pēc tam, kad ANO Drošības padome attiecās nosodīt Ankaras rīcību, Francijas Eiropas lietu ministre atklāja, ka dienaskārtībā esot Eiropas Savienības (ES) sankcijas pret Turciju. Tikmēr NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs pēc ofensīvas sākuma devās vizītē uz Turciju. Viņš atzina, ka starp NATO sabiedrotajiem par operāciju valda atšķirīgi viedokļi, taču apliecināja alianses atbalstu Turcijai.
VIDEO: Rīgas konferences 1.diena
Latvijas Nacionālajā bibliotēkā piektdien, 11. oktobrī, "Rīgas konferencē 2019" pulcējas starptautisko attiecību eksperti un dažādu pasaules valstu līderi, lai apspriestu nozīmīgākos drošības un politikas jautājumus reģionā un visā pasaulē. Konferences kalpo kā diskusiju forums, kurā starptautiska mēroga līmenī tiek veidota viedokļu apmaiņa. 
Briselē dalās viedokļi par to, kā ES būtu jāreaģē uz muitas tarifiem Eiropas precēm
Briselē dalās viedokļi par to, kā Eiropas Savienībai būtu jāreaģē uz muitas tarifiem Eiropas precēm, ko ASV grasās ieviest jau šomēnes. Pasaules Tirdzniecības organizācija (PTO) ir atzinusi, ka Eiropas valstu atbalsts lidmašīnu ražotājam “Airbus” ir radījis zaudējumus ASV ekonomikai. Šis jautājums tika apspriests arī Eiropas Parlamenta plenārsēdē.
Foto