Iela, kurā vairāk nekā 100 gadu saimnieko Smiltenes ārsti
Gatavojoties filmēšanai Smiltenē, no jauna atklāju sev it kā labi pazīstamo mazpilsētu. Ieraudzīju arī kādu mūsu ģimenei līdz šim nezināmu fotogrāfiju: prezidents Kārlis Ulmanis un dzejnieks Edvards Virza kopā ar Smiltenes apkārtnes lauksaimniekiem. Viņu vidū arī mans vectēvs Kārlis Eglītis, kuru nekad neesmu redzējusi, jo viņš mira izsūtījumā Sibīrijā. Pieļauju, ka līdzīgus atklājumus ik pa laikam piedzīvo arī mūsu raidījuma skatītāji, jo likteņa griežos daudziem ne tikai fotogrāfijas noklīdušas, bet arī atmiņas pabalojušas vai izgaisušas pavisam. Mans atklājums Smiltenē bija arī Dakteru iela. Kā izrādās, vienīgā Latvijā.  Ielas garumā no Tepera ezera līdz Klievezeram. Iela, kurā esot visskaistāk iekoptie dārzi Smiltenē.

Kravas auto dubultajos griestos un zem kabīnes apšuvuma uziet kontrabandas cigaretes
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot kravas transportlīdzekļu kontroli, novērsa 1 539 200 cigarešu (76 960 paciņas) kontrabandu. Cigaretes bija noslēptas kravas transportlīdzeklī speciāli izveidotā slēptuvē – piekabes dubultajos griestos, kā arī zem kabīnes sienu un griestu apšuvuma, informēja VID.
Eksperti konsultēs par Gulbja atrašanos «Tet» vadībā pēc apsūdzībām digitālās televīzijas ieviešanas lietā
Prokuratūra uzrādījusi apsūdzības uzņēmuma “Tet” valdes priekšsēdētājam Jurim Gulbim un vēl četrām personām par līdzdalību krāpšanā digitālās televīzijas ieviešanā, svētdien ziņoja TV3 raidījums “Nekā personīga”. Nodarītie zaudējumi uzņēmumam sasniedz 7,5 miljonus eiro. No apsūdzētajiem Juris Gulbis un juridiskās daļas direktors Toms Meisītis joprojām strādā uzņēmumā. „Tet” padome, lai lemtu par Gulbja atstādināšanu no amata, prokuratūras apsūdzību nodevusi pārbaudīt konkursā izraudzītai starptautiskai kriminālistikas firmai.
Čīlē referendumā atbalstīta jaunas konstitūcijas izstrāde
Svētdien Čīlē notikušajā referendumā iedzīvotāji ar pārliecinošu balsu vairākumu atbalstījuši pašreizējās konstitūcijas nomaiņu, un šāds rezultāts sagaidīts ar lielu sajūsmu. Čīles prezidents Sebastjans Pinjera aicinājis pilsoņus uz kopīgu darbu jaunās konstitūcijas izstrādē. Pēc tās paredzēts vēl viens referendums tās apstiprināšanai.
Desmit iemeslu, kāpēc Covid-19 nav «vienkārši gripa»
Kopš sākās pandēmija, kas apgriezusi visu kājām gaisā, pagājuši vairāk nekā deviņi mēneši. Tomēr arī šodien, kad ar Covid-19 inficējušies 42 miljoni cilvēku, bet 1,1 miljons cilvēku miruši, ir daudz tādu, kuri vai nu vispār noliedz šīs slimības pastāvēšanu, vai arī apgalvo, ka tā nav briesmīgāka par gripu. Tomēr tā tas nav.
Lilastē starptautisks velomaršruts atduras pret šoseju, kuru nav iespējams droši šķērsot
Carnikavas novadā Lilaste ir viena no apdzīvotajām vietām, kuru caurvij Eiropas mēroga veloceliņš “Eiro Velo 13”. Tas nozīmē, ka ik gadu šeit caurbrauc simtiem velotūristu. Tomēr šis veloceliņš pārtrūkst šosejas A1 malā un turpinās – otrā pusē. Lai turpinātu ceļu, ir jāizlavierē caur automašīnām. Arī vietējiem iedzīvotājiem un tūristiem, kuri vēlas, piemēram, no viesnīcas nokļūt līdz jūrai, nākas riskēt.
Kalnu Karabahā stāsies spēkā pamiers
Pirmdien, 26. oktobrī, pulksten 8.00 pēc vietējā laika stājies spēkā pamiera režīms Azerbaidžānai juridiski piederošajā, bet armēņu spēku kontrolētajā Kalnu Karabahā. Tomēr iepriekšējās vienošanās par uguns pārtraukšanu netika ievērotas un maz ticams, ka kaujas pirmdien beigsies.
Vēja parku attīstība Latvijā nav notikusi vairāk nekā piecus gadus
Vēja parku attīstība Latvijā nav notikusi vairāk nekā piecus gadus. Nozare patlaban atpaliek no kaimiņvalstīm gan saražotās vēja enerģijas apjomā, gan tehnoloģiju attīstībā. Lai sasniegtu Eiropas un Latvijas ‘’zaļās’’ ambīcijas virzībā uz klimata neitralitāti, veiktas izmaiņas noteikumos, pieļaujot vēja parku būvniecību arī mežos. Nozares pārstāvji gan norāda, ka tas ir tikai neliels solis un lielākais darbs veicams sabiedrības izglītošanā, jo atsevišķi projekti pēdējos gados noraidīti tieši iedzīvotāju un pašvaldību pretestības dēļ.
Reanimatoloģe: mēs strādājam jūsu dēļ – lūdzu, palīdziet arī mums
Mēs strādājam sabiedrības labā, tāpēc ļoti aicinām sabiedrību palīdzēt mums, nevis izgāzt pār mediķiem savas dusmas – intervijā Latvijas Radio saka Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra "Latvijas Infektoloģijas centrs" Intensīvās terapijas un reanimācijas nodaļas vadītāja Inga Krupnova.
Dabas parkam «Adamovas ezers» top jauns aizsardzības plāns turpmākajiem 12 gadiem
Lai dabas vērtības prātīgi apsaimniekotu, šobrīd tiek izstrādāts īpaši aizsargājamās dabas teritorijas dabas parka “Adamovas ezers” dabas aizsardzības plāns turpmākajiem 12 gadiem. Dabas parks atrodas Rēzeknes novada Vērēmu pagasta teritorijā. Plāna izstrāde procesā tiek aicināti piedalīties arī zemju īpašnieki un iedzīvotāji, kurus saistīti ar Adamovas ezera apkārtni.
Šonedēļ Londonā un Briselē turpināsies «Brexit» sarunas
Lielbritānija un Eiropas Savienība joprojām ir tālu, lai panāktu vienošanās par abu pušu nākotnes attiecībām pēc breksita. Tā aģentūrai AFP atzinuši vairāki avoti Eiropā. Par spīti abu pušu stingrajām pozīcijām, Lielbritānija un Eiropas Savienībā šonedēļ turpinās sarunas.
Foto