Kamaniņu zinātne. Siguldas trasē un laboratorijās kaldina Latvijas panākumus
“Labrīt,” aukstajā gaisā paceļas balts siltas elpas mutulis, un roka paceļas sveicienam. Latvijas kamaniņu izlases treneris Mārtiņš Rubenis izkāpj no mašīnas un dodas trases virzienā. Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē nedēļas nogalē notiek Pasaules kausa posms kamaniņu sportā un mūsu sportisti treniņos gatavojas atbildīgajiem startiem.

Bankas atsāk apkalpot Meroni kontrolētos Ventspils ostas uzņēmumus
Bankas atsākušas sadarboties ar vairākiem Ventspils ostas uzņēmumiem, kurus ietekmēja ASV noteiktās sankcijas Aivaram Lembergam, norādīja Ventspils brīvostas pārvaldnieks Andris Purmalis. Viņš uzsver, ka osta šobrīd strādā ierastajā režīmā. Kravu apjoms Ventspils ostā pērn nav samazinājies, taču Rīgas ostā gan pārkrauts mazāk kravu nekā iepriekš. 
ANO Starptautiskā tiesa liek Mjanmai novērst genocīdu pret rohindžiem
Apvienoto Nāciju Organizācijas Starptautiskā tiesa Mjanmai uzdevusi īstenot visus iespējamos pasākumus, lai mēģinātu novērst genocīdu pret musulmaņu rohindžu kopienu. Jau vairākus gadu desmitus gandrīz visiem rohindžiem Mjanmā tiek liegta pilsonība, pārvietošanās brīvība un citas pamattiesības.  
Pērn atbalsts atcelts 21 OIK elektrostacijai; valsts ietaupījusi aptuveni 31,5 miljonus eiro
2019. gada laikā elektroenerģijas obligātā iepirkuma tiesības atceltas 21 elektrostacijai, kas ļāvis novērst iespējamo obligātā iepirkuma komponentes (OIK) kopējo izmaksu pieaugumu turpmākajos 10 gados par aptuveni 31,5 miljoniem eiro. Vienlaikus virknei elektrostaciju samazināts obligātā iepirkuma ietvaros iepērkamās elektroenerģijas apjoms, informēja Ekonomikas ministrijā (EM).
Deputāti ārpolitikas debatēs kritizē ES klimata politiku, aicina pievērsties demogrāfijai un glābt tranzīta nozari
Vairāki pozīcijas un opozīcijas deputāti ceturtdien, 23. janvārī, ikgadējās Saeimas ārpolitkas diskusijās kritiskus vārdus veltīja ārlietu ministra Edgara Rinkēviča ("Jaunā Vienotība") ziņojumam par paveikto un iecerēto darbību valsts ārpolitikā un Eiropas Savienības jautājumos, vērtējot kā tādu, kurā pievērsta pārāk maza uzmanība demogrāfijas un ekonomiskās attīstības jautājumiem. Tāpat deputātu pārdomas rosināja starptautiskās diskusijas par labāko veidu, kā atbildēt uz klimata izmaiņu radītajiem izaicinājumiem.
Par kandidātiem uz vakantajiem NEPLP amatiem varētu lemt nākamnedēļ
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas pagaidām nevienojas par kandidātiem uz diviem vakantajiem Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļu amatiem, jo grib uzklausīt arī Saeimas priekšsēdētājas Inārs Mūrnieces (Nacionālā apvienība) viedokli.
Vai reģionos būs universitātes? IZM piedāvātie kritēriji un augstskolu iebildes
Augstskolu iekšējās pārvaldības modeļa maiņas stratēģijā, ko pērnā gada nogalē prezentēja Izglītības ministrija, piedāvāts gan mainīt iestāžu tipoloģiju, gan arī augstskolās veidot īpašas padomes. Ieceri jau plaši kritizējušas teju visas izglītības nozares organizācijas, īpašas bažas ir divām reģionu universitātēm par iespējamu statusa zaudēšanu pēc ministrijas virzītajām prasībām. Tikmēr jaunie zinātnieki mudina no reformas neatteikties.
KNAB pērn uzsākto lietu skaits – lielākais pēdējos 10 gados
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 2019. gadā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, uzsācis par 24%  kriminālprocesu vairāk, sasniedzot pēdējo 10 gadu laikā lielāko uzsākto kriminālprocesu skaitu - 47 uzsākti kriminālprocesi, liecina biroja informācija.
Tramps draud paplašināt sarakstu ar valstīm, kuru pilsoņiem liegts ieceļot ASV
Amerikas Savienotās Valstis (ASV) apsver iespēju paplašināt to valstu sarakstu, kuru pilsoņiem ir apgrūtināta vai liegta ieceļošana ASV. Par to paziņojis ASV prezidents Donalds Tramps. Sākotnējā informācija liecina, ka starp šīm valstīm ir arī ASV sabiedrotās. Vienlaicīgi Tramps piedraudējis Eiropas Savienībai (ES) ar iespaidīgām nodevām Eiropā ražotiem automobiļiem, ja vien Brisele nepiekāpsies jautājumā par transatlantisko brīvās tirdzniecības līgumu.
«Olainfarm» konsolidētais apgrozījums pērn pieaudzis par 12%
Medikamentu ražotājas AS "Olainfarm" konsolidētais apgrozījums pērn sasniedzis 137,7 miljonus eiro, kas ir 12% palielinājums pret 2018. gadu, par kompānijas 2019. gada provizoriskajiem darbības rezultātiem informēja uzņēmuma pārstāve Ieva Lapiņa-Ennīte.
Pērn pieaudzis reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos pārvadāto pasažieru skaits
Reģionālo maršrutu autobusos pērn pārvadāti nepilni 29,5 miljoni pasažieru, bet vilcienos – 18,46 miljoni pasažieru, kas ir attiecīgi par 0,1% un 2,05% vairāk nekā 2018. gadā. Savukārt maršrutu tīkla apjoms gada griezumā samazināts par 0,6%, kā arī pērn tajā veikta virkne uzlabojumu – dažādas izmaiņas notikušas aptuveni pusē no 7441 autobusu reisa, informēja valsts SIA "Autotransporta direkcija" pārstāve Zane Plone.
ES varētu piemērot «oglekļa nodokli» importa precēm
Eiropas Savienība (ES) nākotnē varētu piemērot tā dēvēto “oglekļa nodokli” importējamām precēm. Par to Šveices pilsētā Davosā notiekošajā ekonomikas forumā paziņoja Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena. 
Foto