Baltijas valstu ārlietu ministri: Berlīnes mūra krišana nozīmēja neatgriezenisku «ļaunuma impērijas» sabrukumu
"9. novembrī aprit 30 gadu kopš Berlīnes mūra krišanas. Tas tieši un neatgriezeniski nozīmēja “ļaunuma impērijas” sabrukumu – komunisma tirānijai Eiropā tas bija beigu sākums. Berlīnes mūra sagraušana ļāva visām pakļautajām tautām atgriezties brīvas un demokrātiskas Eiropas saimē," norādīts Igaunijas, Latvijas un Lietuvas ārlietu ministru kopīgajā paziņojumā 9.novembrī.
Berlīnes mūra krišanai – 30. gadadiena. Dzīve Vācijā pēc dzelzs priekškara
Sestdien, 9. novembrī, aprit 30 gadi, kopš kritis Berlīnes mūris. Tas ir simbolisks brīdis ne tikai Vācijai, jo iezīmēja dzelzs priekškara krišanu un Aukstā kara beigas, kas oficiāli tika izziņotas trīs nedēļas vēlāk. Vēl pēc gada notika Vācijas apvienošanās. Kādā noskaņojumā Berlīne svin šos 1989. gada vēsturiskos notikumus, kas satricināja un izmainīja pasauli?
Slimnīcās rīkos mācības rīcībai krīzes situācijās
Vasarā notikusī pacientu un darbinieku masveida evakuācija Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā kalpo par mācību daudzām citām ārstniecības iestādēm. Evakuācija Stradiņa slimnīcā pierādīja, ka teorija par rīcību krīzes situācijās atšķīrusies no prakses un klibojusi arī sadarbība starp dažādiem dienestiem. Lai to uzlabotu, plānots slimnīcās organizēt dažādas mācības.
Atliek karaspēka atvilkšanu no frontes līnijas Austrumukrainā
Ukrainas un Donbasa reģionā karojošo prokrievisko kaujinieku pārstāvji līdz sestdienai, 9. novembrim, atlikuši plānoto spēku atvilkšanu no konfliktējošo pušu sadursmes līnijas. Abas puses uzskata, ka kavēšanās ir saistīta ar otras puses neizdarību. Tikmēr atsevišķi Ukrainas parlamentā pārstāvētie politiskie spēki uzskata, ka Ukrainai būtu jāizstājas no Minskas sarunu procesa un jāgaida brīdis, kad Ukrainas pozīcijas būs nostiprinājušās.
Iededz uguni un izdod pastmarku par godu Bermontiādei
Ar dzīvas uguns iedegšanu un bermontiādei veltītas pastmarkas un aploksnes pirmās dienas zīmogošanu piektdien Kara muzejā un tā apkaimē sākās Brīvības cīņām veltīti pasākumi. Tos apmeklēja vismaz triju paaudžu cilvēki. Stāsts par Latvijas dzimšanu ir saprotams gan pamatskolas skolēnam, gan brīvības cīnītāja pēctecim. 
Foto