«Latgales princis» no Ozolmuižas – Jezups Trasuns
20. gadsimta sākums Latgalē izvērtās par nozīmīgu pārmaiņu laiku. Drukas aizlieguma atcelšana 1904. gadā stimulēja latgaliešu inteliģences aktivitātes toreizējā Krievijas Impērijas kultūras centrā – Pēterburgā (mūsdienās Sanktpēterburga). Viens no redzamākajiem latgaliešu atmodas līderiem bija garīdznieks, kultūras darbinieks un politiķis Francis Trasuns (1864–1926).

Bēgļu nometnes Grieķijā var kļūt par koronavīrusa izplatības epicentru
Grieķijas varas iestāžu reakcija, sākoties koronavīrusa pandēmijai, bija ātra un samērā barga. Šobrīd karantīna ir spēkā visā valstī, bet tās pārkāpēji tiek sodīti ar lieliem naudas sodiem un var nonākt pat aiz restēm. Bažas rada bēgļu nometnes, kurās atrodas desmitiem tūkstoši cilvēku. Bēgļi nometnēs dzīvo lielā saspiestībā un nesaņem pienācīgu medicīnisko aprūpi. Šī situācija var izjaukt Grieķijas varas iestāžu plānus veiksmīgi apturēt epidēmiju.
Nodokļu ieņēmumi martā par aptuveni 7% atpalikuši no plāna
Līdz ar Covid-19 izraisītās krīzes vēršanos plašumā martā Latvijas nodokļu ieņēmumi par 7,2% atpalikuši no plāna, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija par budžeta ieņēmumiem šā gada pirmajos trīs mēnešos.
Igaunijas prasībām mainoties, daļai Valkas iedzīvotāju ieeja Valgā liegta
Jau divas nedēļas tiek risināts jautājums par iedzīvotāju kustību pāri Valkas-Valgas robežai. Atļaujas izsniedz Igaunijas policijas un robežsardzes padome. Tā izvērtē, vai iemesls doties uz vienu vai otru pilsētu ir pamatots. Tā kā kaimiņvalsts prasības mainās teju ik dienu, daudziem valcēniešiem šī iespēja tiek liegta.  
Covid-19 turpina graut globālo ekonomiku
Strauji pieaugot inficēto skaitam Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV), arvien spēcīgāk tiek iedragāta pasaulē lielākā ekonomika. Jaunākie dati liecina, ka Savienotajās Valstīs bezdarbnieka statusam tikai vienas nedēļas laikā pieteikušies 6,6 miljoni amerikāņu. Tas krietni pārspēj pat vispesimistiskākās līdzšinējās prognozes. Neskaidrība par nākotni vairo bažas arī citās pasaules lielākajās ekonomikās.
ES Tiesa: Polija, Čehija un Ungārija ar atteikumu uzņemt bēgļus pārkāpušas ES normas
Polija, Ungārija un Čehija ir pārkāpušas Eiropas Savienības (ES) tiesību normas, atsakoties uzņemt patvēruma meklētājus saskaņā ar 2015. gadā izstrādāto pārdales shēmu. Šādu spriedumu ceturtdien, 2. aprīlī, pasludinājusi Eiropas Savienības Tiesa. Tā noraidījusi apsūdzēto valstu argumentus par to, ka atteikšanās uzņemt bēgļus ir bijusi saistīta ar nacionālās drošības apsvērumiem.  
Filipīnu prezidents piedraud nogalināt pulcēšanās ierobežojumu pārkāpējus
Filipīnu prezidents Rodrigo Duterte piedraudējis ar nāvi iedzīvotājiem, kuri pārkāps valstī ieviestos ierobežojumus cīņai ar koronavīrusu. Valdības noteikto pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojumu dēļ miljoniem filipīniešu ir palikuši bez darba un ienākumiem. Tāpēc neapmierinātie iedzīvotāji iziet ielās, lai pieprasītu valdības palīdzību.
Covid-19 slimnieku skaits pasaulē tuvojas miljonam
Ar jauno koronavīrusu reģistrēto inficēšanās gadījumu skaits pasaulē drīz sasniegs viena miljona atzīmi. Miruši aptuveni 50 tūkstoši Covid-19 pacientu. Par vīrusu pandēmijas jauno epicentru kļuvušas Amerikas Savienotās Valstis (ASV).
Tehniskās apskates stacijas neslēdz; ievieš papildu drošības pasākumus
Ārkārtējā situācija valstī korekcijas liek ieviest arī attiecībā uz dažādiem Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) nodrošinātajiem pakalpojumiem – sākot no transportlīdzekļu tehniskās apskates nodrošināšanas un beidzot ar autovadītāju tiesību iegūšanas kārtību un transportalīdzekļa reģistrāciju. CSDD pārstāvis Jānis Aizpors uzsver, ka šobrīd klienti tiek aizvien vairāk aicināti izmantot direkcijas piedāvātos e-pakalpojumus, kas ļauj daudzas lietas izdarīt attālināti.
Ministrs: Bankas mēdz izvirzīt nepamatotas prasības uzņēmējiem
No uzņēmējiem saņemti signāli, ka bankas mēdz izvirzīt nepamatotas prasības kredītņēmējiem par papildu personīgajām garantijām, nodrošinājumu un likmju pārskatīšanu – attālinātajā preses konferencē žurnālistiem pastāstīja finanšu ministrs Jānis Reirs (“Jaunā Vienotība”).
Foto