Zinātnieki radījuši robotu prototipus telpu dezinfekcijai 
Zinātnieki steidz palīgā, lai apturētu Covid -19 izplatību. Sadarbojoties pētniekiem un inženieriem no četrām augstskolām un pieciem zinātniskajiem institūtiem, pusgada laikā izstrādāti prototipi iekārtām, kas palīdzēs medicīnas iestādēs un citās vietās ar augstu infekcijas risku nosargāt cilvēku dzīvību.

Vai vakcinācija pret Covid-19 nodrošina pret tālāku vīrusa pārnesi?
Vai vakcinācija pret Covid-19 nodrošina cilvēku no tālākas vīrusa pārneses, un cik ilgi vakcīna pilda savu funkciju, uz šiem Latvijas Radio klausītāju jautājumiem pirms masveida vakcinācijas pret Covid-19 atbildēja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Ģimenes vakcinācijas centra vadītāja, kā arī Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja Dace Zavadska. 
Viesnīca pašizolācijai. Kā tas notiek Latvijā
“Viņi mūs ne reizi neredzēs, un mēs viņus arī ne,” par “karantīnas” viesiem saka Vecrīgas četrzvaigžņu viesnīcas “Wellton Riverside Spa Hotel” darbiniece. Īpašajiem klientiem – tiem, kas ar Covid-19 slimo vieglā formā, kā arī kontaktpersonām (kuras arī var izrādīties slimas), te paredzēti 90 numuri. Dienā, kad viesnīcu apmeklēja Rus.lsm.lv, bija aizņemti divi no tiem, lai gan lielu daļu uzturēšanās izdevumu tādiem viesiem “kovidviesnīcās” sedz valsts.
Daugavpils skolās uzstāda termokameras
Šobrīd skolēni mācās attālināti un mācību process ir kardināli mainījies, tomēr, lai brīdī, kad bērni atgriezīsies skolās, viņi būtu maksimāli pasargāti no saslimšanas riskiem, Daugavpils pilsētas izglītības iestādēs ir uzstādītas termokameras jeb termovizori. Tās ir ierīces, kas attālināti nosaka cilvēkus ar paaugstinātu ķermeņa temperatūru.  
«KPV LV» frakcija noraida valdes lēmumu izstāties no koalīcijas
Kamēr labklājības ministrei Ramonai Petravičai (“KPV LV”)  ir ne tikai jāiesniedz plāns Covid-19  ierobežošanai sociālās aprūpes centros, bet arī jāizšķiras par ministres vai Saeimas deputātes amata atstāšanu, viņas pārstāvētajā partijā iezīmējas haoss – valde faktiski paziņoja par valdības pamešanu, bet Saeimas frakcija norāda, ka šāds lēmums nav deputātu dienas kārtībā.
Latvija nosoda vēršanos pret protesta dalībniekiem Krievijā; situāciju apspriež ES
Latvija stingri nosoda Krievijas tiesībsargājošo iestāžu vēršanos pret aizvadītājā sestdienā notikušo protesta akciju dalībniekiem, kuri demokrātiskā ceļā īstenoja savas tiesības uz pulcēšanās un izteiksmes brīvību. Krievijas opozicionāra Alekseja Navaļnija apcietināšanu un sestdien visā Krievijā notikušos protestus pirmdien apsprieda arī Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministri, bet lēmums vēl netika pieņemts.
Davosā attālināti sākas 51. Pasaules ekonomikas forums
Pirmdien sākas ikgadējais Davosas ekonomikas forums. Tomēr Covid-19 pandēmijas dēļ tas notiks attālinātā režīmā un dalībnieku uzstāšanos varēs vērot tīmeklī. Pasaules politiskie un ekonomikas līderi spriedīs par veidiem, kā atjaunot ekonomisko izaugsmi Covid-19 pandēmijas laikā un pēc tās. Turklāt īpašu uzmanību paredzēts pievērst ilgtspējīgas un zaļas ekonomikas veicināšanai. 
Slimnīcas kļuvušas par Covid-19 perēkļiem: stacionē ar citu kaiti, bet nomirst vīrusa dēļ
Kopš Covid-19 pandēmijas sākuma gandrīz pusotrs tūkstotis pacientu šo infekciju ir dabūjuši slimnīcās. Epidemiologi gan norāda, ka slimnīcas kā Covid-19 izplatības perēkļus nevar viennozīmīgi vainot, jo vīruss attīstās 14 dienu laikā, un negatīvs tests, stacionārā iestājoties, nav garants, ka kaite nav dabūta vēl pirms nokļūšanas slimnīcā. Tomēr eksperti arī neslēpj, ka vīrusu slimnīcās mēdz ienest personāls, infekcija izplatās no pacienta uz pacientu, tāpēc mēdz būt gadījumi, kad slimnieks ārstniecības iestādē nonāk ar vienu kaiti, to veiksmīgi izārstē, bet beigu beigās nomirst slimnīcā dabūta vīrusa dēļ.
Foto

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt