Jāatrod tā smalkā robeža, lai iedotu «švunciņu». Saruna ar Gustu Kikustu
Ja vaicātu, kā divos vārdos raksturot “Rīta Panorāmas” vadītāju Gustu Kikustu, pēc sarunas ar viņu prātā nāk raksturojums “atraktīvs reālists”. Gusts var gan “spridzināt”, gan nosvērti stāstīt par jaunākajiem notikumiem. Kopš 2016. gada viņš no rītiem sveicina Latvijas Televīzijas (LTV) skatītājus, bet pirms tam ilgus gadus darbojies Latvijas Radio rīta programmā. Sarunā ar Gustu par to, kāpēc dzīve viņu met atpakaļ “rītos”, antirežīmu, par to, kas ir švunciņa un kādēļ tā ir svarīga, un citiem jautājumiem par Gusta dzīvi.

Austrālija ievērojami palielinās aizsardzības izdevumus
Pieaugot Ķīnas radītajiem apdraudējumiem un samazinoties ASV vadošajai lomai pasaulē, Austrālija nolēmusi palielināt izdevumus aizsardzībai. Par to trešdien paziņoja valsts premjerministrs Skots Morisons. Viņš brīdināja, ka pēc Covid-19 pandēmijas pasaule būs daudz nestabilāka un nedrošāka.
Vecākus tiesās par vardarbību pret saviem bērniem
Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu abu vecāku apsūdzībā par cietsirdīgu un vardarbīgu izturēšanos pret saviem bērniem. Viens no bērniem – sešus gadus vecais dēls – šīs rīcības rezultātā gāja bojā, paziņojumā medijiem informēja prokuratūra.
Mediķu algu celšanai vērtē minimālās sociālās iemaksas; budžetā grib «iezīmēt» procentu veselībai
Lai rastu papildu finansējumu veselības aprūpei, tostarp algu celšanai nozarē strādājošajiem, pašlaik valdībā tiek vērtēta iespēja ieviest minimālās sociālās iemaksas. Tāpat tiek apsvērta ideja valsts budžetā iezīmēt konkrētu summu jeb procentu, kas būtu jānovirza veselības aprūpes sistēmai Latvijā. To intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība").
Sākas Vācijas prezidentūra ES; Covid-19 viesa izmaiņas prioritātēs
Prezidentūru Eiropas Savienības (ES) Padomē trešdien, 1. jūlijā, uz sešiem mēnešiem pārņem Vācija. Tās prioritātēs pamatīgas izmaiņas ieviesusi koronavīrusa radītā krīze. Tieši tāpēc turpmāko sešu mēnešu laikā Vācijai un tās kanclerei Angelai Merkelei būs jāizrāda savas līdera dotības, lai mazinātu dalībvalstu domstarpības diskusijās par ekonomikas atveseļošanai paredzētā finansējuma sadali.
Aukstais karš Vidusjūras austrumu daļā?
Vidusjūras austrumu daļā turpinās diplomātiskās sadursmes starp Turciju un Grieķiju. Nesaskaņas par tiesībām uz gāzes un naftas atradnēm saasina ģeopolitisko situāciju, pieaugot arī militārās eskalācijas draudiem. Iesaistoties jaunām interešu grupām, konflikts ir kļuvis plašāks un atspēlējas arī citās pasaules vietās, tajā skaitā Lībijas pilsoņkarā. Kāda ir situācija Vidusjūras austrumu daļā un kas saasināja konfliktu?
Daugavpilī pēc varas maiņas grūti prognozēt, vai iztiks bez jauniem satricinājumiem
Šonedēļ Daugavpils pilsētas domē jau ceturto reizi šī sasaukuma laikā tika vēlēts priekšsēdētājs. Par to šoreiz kļuvis Igors Prelatovs. Tādējādi jau otro reizi šī sasaukuma laikā pie domes vadības grožiem otrajā lielākajā Latvijas pilsētā atgriezās „Mūsu partija”, iepriekš pilsētas vadības stūre bija uzticēta Rihardam Eigimam. Vēl divas reizes šajā sasaukumā domi vadīja „Saskaņas” pārstāvis Andrejs Elksniņš. Nākamās pašvaldību vēlēšanas jau pēc gada, taču grūti prognozēt, vai tas paies bez jauniem satricinājumiem.
Skaitļi un fakti: ES gaida diskusijas par nākamo krīzes pārvarēšanas kārtu
Covid-19 pandēmijas izraisītās krīzes seku mazināšanā pašlaik ar iepriekš nepieredzētu jaudu ir iesaistījušās gan Eiropas Savienības (ES) struktūras, gan valstis atsevišķi. Ja atbalsta pirmo vilni drīzāk varēja raksturot kā mēģinājumus amortizēt sitienu un noturēt ekonomiku kaut cik ierastajā līmenī, tad tagad sākas diskusijas par vidējā termiņa palīdzību un par to, uz ko tai ir jābūt vērstai.
VIDEO: Diskusija «Vai Latvija ir digitāla valsts?»
Vai Latvija ir digitāla valsts? Par digitālās transformācijas izaicinājumiem Latvija valsts pārvaldē trešdien, 1. jūlijā plkst.16.00 tiešsaistē norisināsies diskusija. Tai varēs sekot līdzi LSM.lv tiešraidē. 
Eiropas Savienība daļēji atvērs ārējās robežas
Eiropas Savienība no trešdienas, 1. jūlija, atvērs savas ārējās robežas ceļotājiem no 15 valstīm.  Šo valstu sarakstā nav iekļautas Krievija, Brazīlija un Amerikas Savienotās Valstis, kuras koronavīruss skāris īpaši smagi. Par tā saucamo “drošo valstu” sarakstu pēc ilgstošām diskusijām vienojās bloka dalībvalstis. Sarakstu pārskatīs ik pēc divām nedēļām.  
Foto