Ziņas
No nākamā gada pieaugs «Latvijas pasta» vēstuļu un paku sūtījumu tarifi
No 2023. gada 1. janvāra pieaugs valsts AS "Latvijas pasts" (LP) vēstuļu korespondences un pasta paku sūtījumu tarifi. Par to informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK), kas ceturtdien, 1. decembrī, apstiprinājusi LP iesniegtos universālā pasta pakalpojuma (UPP) tarifus.
EDSO nosoda Krievijas agresiju Ukrainā
Bez Krievijas pārstāvju klātbūtnes Polijas pilsētā Lodzā sākusies Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas ārlietu ministru konference. Tās dalībnieki stingri nosodīja Krievijas agresiju Ukrainā.
Cilvēks ziņu virsrakstos. Fotožurnālists Edijs Pālens: Padomju pieminekļu demontāža – vairāk nekā 30 gadu notikums
Šogad vairākus mēnešus pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā ziņu virsrakstos daudzkārt bija lasāms par padomju pieminekļu demontāžu Latvijā. Kopumā nojaukti jau vairāk nekā 120 objekti, kurus noteica Saeima un pašvaldības. Objektu vidū bija arī Baltijā lielākais padomju piemineklis Uzvaras parkā Rīgā, kura demontāža sabiedrībā raisīja ļoti lielu rezonansi. Notiekošajam līdzi sekoja daudzi cilvēki, kuri centās vēsturisko brīdi iemūžināt, stāvot pēc iespējas tuvāk piemineklim, taču ierakstu sērijas "Cilvēks ziņu virsrakstos" šī stāsta varonis nebija ne īsti tuvu notikuma vietai, ne arī pie ekrāna. Taču nacionālās informācijas aģentūras LETA fotožurnālista Edija Pālena caur kameras aci iemūžinātais sociālajās platformās ir aplūkots jau vismaz 1,5 miljonu reižu. 
Sveces ar krāsainu liesmu un grozi ar mušu atbaidītājiem – skolēnu darinājumi tirdziņā pārsteidz
Sveces ar krāsainu liesmu, augļu grozi ar mušu atbaidītājiem – šīs un vēl daudzas citas pārsteidzošas lietas tiks piedāvātas tirdzniecības centrā "Domina Shopping" pēc divu gadu pārtraukuma klātienē notiekošajā skolēnu mācību uzņēmumu Ziemassvētku tirdziņā "Cits bazārs". Par to intervijā Latvijas Radio stāstīja "Junior Achievement Latvia" vecākā projekta vadītāja Baiba Rāta-Saliņa.
Uzņēmumi paplašina pakomātu tīklus un aicina savlaicīgi sūtīt Ziemassvētku dāvanas uz ārvalstīm
Lai pirkumus paspētu saņemt līdz Ziemassvētkiem, uzņēmumi, kas piegādā starptautiskos un vietējos sūtījumus, aicina pirkumus veikt savlaicīgi un paplašina pakomātu tīklus. Ziemassvētku dāvanas daudzi arī šogad iegādājas interneta veikalos un sev ērtā laikā izņem pakomātā – šis kovida pandēmijas laikā radies paradums izrādījies noturīgs, un kopš novembra beigām un starptautiskās "Black Friday" jeb tā saucamās melnās piektdienas pircēji ļoti aktīvi interneta veikalos iegādājas arī Ziemassvētku dāvanas. 
Zelenska padomnieks: Kopš Krievijas iebrukuma sākuma krituši ap 13 000 Ukrainas karavīru (papildināts)
Karam Ukrainā turpinoties, kritušo skaits abās pusēs turpina augt, taču precīzas aplēses par skaitu nav vai tās tiek noklusētas. Abas puses tiek turētas aizdomās par savu zaudējumu samazināšanu, lai izvairītos no savu karavīru morāles graušanas. Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska padomnieks Mihailo Podoļaks izteicies, ka kopš Krievijas pilna apjoma iebrukuma sākuma ir krituši līdz 13 000 Ukrainas karavīru. Tās esot Ģenerālštāba aplēses.
Par pasaules dārgāko pilsētu šogad atzīta Ņujorka
Ietekmīgā britu žurnāla "Economist" analītiskās nodaļas pētījumā par šā gada dārgāko pilsētu atzīta Ņujorka. Otro un trešo vietu topā ieņem Singapūra un iepriekšējā līdere Telaviva.
Būvdarbu iepirkumos plāno noteikt obligāti piemērojamus «zaļā publiskā iepirkuma» kritērijus
Būvdarbu iepirkumos plāno noteikt obligāti piemērojamus "zaļā publiskā iepirkuma" kritērijus. Šobrīd šo kritēriju piemērošana būvdarbiem ir brīvprātīga. Pērn no visiem būvdarbu iepirkumiem tieši zaļais publiskais iepirkums piemērots ap 20% iepirkumu. Latvijas būvuzņēmēju partnerības ieskatā minimālus obligātos kritērijus jānosaka, lai zaļos iepirkumus būvniecībā veicinātu tieši valsts pārvaldes pasūtījumos. 
Eksprezidentei Vairai Vīķei-Freibergai – 85
Izcila, augsti intelektuāla personība, kas savu gudrību un mīļumu spējusi izmantot, ne tikai sasniedzot valstiski svarīgus mērķus, bet arī iemantojot savu līdzcilvēku cieņu un apbrīnu. Prezidentei Vairai Vīķei-Freibergai 1. decembrī aprit 85.
Makrons gatavs atkal runāt ar Putinu
Francijas prezidents Emanuels Makrons paziņojis, ka drīzumā runās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, paužot cerību, ka sarunas par kara izbeigšanu Ukrainā joprojām ir iespējamas.
Ukraina: Sēsties pie sarunu galda ar agresoru nebūtu ukraiņu tautas cienīgi
Ceturtdien aprit 31 gads kopš referenduma, kurā vairāk nekā 90 procenti Ukrainas iedzīvotāju nobalsoja par Ukrainas neatkarības pasludināšanu no Padomju Savienības. 30 gadus vēlāk Krievija un Baltkrievija apgalvo, ka NATO valstis kavē miera noslēgšanu nu jau vairāk nekā deviņus mēnešus ilgajā karā. Tikmēr Ukraina paziņojusi, ka sēsties pie sarunu galda ar agresoru nebūtu ukraiņu tautas cienīgi.
Nezināšana un bailes no nosodījuma – Latvijā augsta saslimstība ar HIV
Latvijā ir otrs augstākais saslimstības rādītājs ar HIV Eiropā. Pērn Latvijā reģistrēti vairāk nekā 200 jauni HIV gadījumi. Iemesli joprojām ir gan nezināšana par inficēšanās riskiem, gan arī bailes no sabiedrības nosodījuma. Tas veicina to, ka cilvēki neuzsāk ārstēšanās procesu un apdraud citus.
Eiropadomes prezidents Mišels aicina Ķīnu izmantot savu ietekmi uz Krieviju 
Eiropadomes prezidents Šarls Mišels, ceturtdien tiekoties ar Ķīnas prezidentu Sji Dzjiņpinu, aicinājis viņu "izmantot savu ietekmi uz Krieviju, lai tā ievērotu Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) statūtus" kara laikā Ukrainā. Ķīnas prezidents arī apstiprinājis, ka Ķīna nesūta ieročus Krievijai. 
Svarīgākais šobrīd