Liepājā popularitāti iemanto ābolu sulas spiešanas pakalpojums
Arvien biežāk cilvēki izvēlas mājās izaudzētos ābolus izspiest sulās, šo darbu uzticot firmām, kas piedāvā šādus pakalpojumus. Liepājā jau augusta beigās kādā degvielas uzpildes stacijas laukumā uzstādīta telts, kas skaidri apliecina, ka sulu spiešanas sezona ir sākusies. Pērn veidojušās garas rindas, bet šogad gan gribētāju ir mazāk.

Ukraiņu karavīri saņem rehabilitāciju «Vaivaros»
Latvijā no Ukrainas ieradušies 14 karavīri, pārsvarā jauni puiši, kas bijuši smagi ievainoti, daudzi pārcietuši amputāciju. Ārsti no Latvijas šoreiz braukuši uz kara hospitāli Ukrainā, lai izvēlētos pacientus, kuriem “Vaivaru” rehabilitācijas centrā sniegtā palīdzība varētu līdzēt vislabāk atgūties no smagajiem ievainojumiem.
Britu liberārdemokrāti sola atcelt «Brexit»
Lielbritānijas Liberāldemokrātu partija svētdien paziņoja, ka atcels izstāšanos no Eiropas Savienības, ja uzvarēs nākamajās parlamenta vēlēšanās un nokļūs pie varas. Šīs mērķis gan nebūs viegli sasniedzams – no 650 vietām britu parlamentā partijai patlaban ir tikai pārdesmit deputātu krēslu. Tikmēr premjers Boriss Džonons apgalvo, ka "Brexit" sarunās ar Eiropas Savienību ir panākts "milzīgs progress”, un Lielbritāniju salīdzina ar komisku varoni Halku.
Burtnieku baznīcu atjauno jau 30 gadus
Burtnieku evaņģēliski luteriskā baznīca ir viens no Vidzemes vēlīnās gotikas un baroka paraugiem. Baznīca reiz nodega, tad to atjaunoja un pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados to draudzei atsavināja. Šobrīd baznīca tiek atjaunota jau 30 gadus un Eiropas Kultūras mantojuma dienās tiek demonstrēta kā piemērs pārdomātai restaurācijai.
Džonsons: «Brexit» sarunās panākts milzīgs progress
Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons sestdien sacīja, ka viņš guvis "milzīgu progresu" ceļā uz breksita vienošanās panākšanu ar Eiropas Savienību (ES), intervijā Lielbritāniju arī salīdzinot ar amerikāņu komiksu un filmu supervaroni Halku.
Bērnu slimnīcā nonākuši vēl četri bērni ar aizdomām par zarnu infekciju
Pēdējo 12 stundu laikā no Siguldas reģiona uz Bērnu slimnīcu atvesti vēl četri bērni ar aizdomām par zarnu nūjiņas izraisītu infekciju. Divi no viņiem jau devušies mājās. Tomēr kopumā slimnīcā nu jau 14 bērniem ir aizdomas par bīstamo baktēriju. Tāpat slimnīcā nonācis viens pedagogs un divi pedagoga palīgi, kuri bijuši saskarsmē ar vienu no slimajiem bērniem, informēja Siguldas pašvaldība.
Ko Latvijas uzņēmumiem nozīmētu bezvienošanās «Brexit»?
Lielbritānijai no Eiropas Savienības (ES) jāizstājas tieši pēc septiņām nedēļām – 31. oktobrī. Bet patlaban valda neskaidrība – nav skaidrs, kas tieši notiks. Vai "Brexit" atkal atliks vai tomēr būs vienošanās? Vai galu galā piepildīsies sliktākais scenārijs – Lielbritānija izstāsies no Eiropas Savienības bez vienošanās? Kam jābūt gataviem uzņēmējiem un eksportētājiem uz Lielbritāniju  bezvienošanās "Brexit" gadījumā – kā tas ietekmēs piegādes ķēdes, ko nozīmēs britu mārciņas vērtības svārstības, un vai bizness tam ir gatavs?
Kamēr māju īpašnieks un apsaimniekotājs tiesājas, kanalizācijas ūdeņi turpina izplūst virszemē
Rīgā, Ezermalas ielā, mājas renovācijas laikā aizbetonēta kanalizācijas aka, pie kuras bija pieslēgta blakus māja, rezultātā kanalizācijas ūdeņi izplūst virszemē. Kamēr renovējamās mājas īpašnieks un blakus esošās ēkas apsaimniekotājs tiesājas, situāciju neviens neatrisina, un kanalizācijas ūdeņi turpina plūst un traucēt apkaimes iedzīvotājiem, šonedēļ vēstīja LTV raidījums “4. studija”.
Prezidenta vēlēšanās Tunisijā sacentīsies 26 kandidāti
Svētdien, 14. septembrī, Tunisijā notiek prezidenta vēlēšanās – otrās demokrātiskās prezidenta vēlēšanās šajā Ziemeļāfrikas valstī pēc Arābu pavasara revolūcijas. Uz valsts galvas amatu pretendē 26 kandidāti ar dažādiem politiskajiem uzskatiem – islāmisti, sekulāristi, populisti un 2011.gada revolūcijā gāztā režīma piekritēji.
Zemgalē nobriest vīnogu raža
Bauskas pili apņēmis liegs muskata aromāts! Tur šajā nedēļas nogalē vīnkopji un vīndari sabraukuši uz savu gada centrālo notikumu  - vīnogu izstādi, lai palepotos ar dažādās Latvijas vietās un dažādos apstākļos audzētām ogām. Ap 200 šķirņu vīnogas  rāda arī Gatis Kužums, viens no lielākajiem vīnogulāju kopējiem Zemgalē.
Zemessargi Rīgā mācās aizturēt nemiera cēlājus
Šajā nedēļas nogalē vairākās Rīgas apkaimēs notiek zemessargu militārās apmācības “Rīgas zobens 2019”. Šodien zemessargi vingrinājās Bolderājā, kur izspēlēja scenāriju nemiera cēlāju apturēšanai. Mācības turpināsies līdz septembra beigām un tajās piedalīsies aptuveni četri tūkstoši zemessargu.
Tramps apstiprina bin Ladena dēla nogalināšanu
ASV prezidents Donalds Tramps šodien apstiprināja, ka pretterorisma operācijā nogalināts Hamza bin Ladens – starptautiskā teroristu tīkla "Al Qaeda" bijušā līdera Osamas bin Ladena dēls, kurš bija kļuvis par ievērojamu figūru teroristu tīklā.
Foto