Ziņas
EP neatceļ parlamentāro imunitāti Amerikam un Ušakovam; prokuratūrai lēmums nav saprotams
(papildinā...
EP neatceļ parlamentāro imunitāti Amerikam un Ušakovam; prokuratūrai lēmums nav saprotams (papildināts)
Eiropas Parlaments (EP) balsojumā plenārsēdē ceturtdien, 11. aprīlī, nolēma neatcelt parlamentāro imunitāti Eiroparlamenta deputātiem Nilam Ušakovam ("Saskaņa") un Andrim Amerikam ("Gods kalpot Rīgai!") tiesāšanai Latvijā. Latvija to prasīja lietā par iespējamu kukuļošanu un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu. Prokuratūrai lēmums nav saprotams.  
Ukrainas parlaments apstiprina pretrunīgi vērtēto mobilizācijas likumu 
(papildināts)
Ukrainas parlaments apstiprina pretrunīgi vērtēto mobilizācijas likumu  (papildināts)
Ukrainas parlamentā ceturtdien apstiprināts mobilizācijas likumprojekts, kura mērķis ir palielināt ukraiņu spēkus jau vairāk nekā divus gadus ilgušajā karā pret Krieviju. Pieņemtais likums atvieglos iesaukšanu dienestā, taču daļu tautas sadusmojis, jo no tā izņemts punkts, kas būtu ļāvis ilggadējiem karavīriem atgriezties mājās no frontes.
Satversmes tiesa: Aizliegums audzēt dzīvniekus tikai kažokādu ieguvei atbilst Satversmei
(papildināt...
Satversmes tiesa: Aizliegums audzēt dzīvniekus tikai kažokādu ieguvei atbilst Satversmei (papildināts)
Normas, kas paredz Latvijā aizliegumu audzēt un turēt dzīvniekus tikai kažokādu ieguvei, atbilst Satversmei, atzinusi Satversmes tiesa (ST). Dzīvnieku kā jutīgu būtņu pasargāšana no nevajadzīgām ciešanām ir demokrātiskas sabiedrības vērtība, norādījusi ST, uzsverot, ka mūsdienu sabiedrībai ir ētisks un morāls pienākums nodrošināt dzīvnieku labturību un aizsardzību.
ST vadītājs: Jaunāku koku ciršanu atkārtoti varētu virzīt tikai pēc jaunām meža pamatnostādnēm
ST vadītājs: Jaunāku koku ciršanu atkārtoti varētu virzīt tikai pēc jaunām meža pamatnostādnēm
Lai varētu atkārtoti lemt par jaunāku koku ciršanu, par ko apņemšanos pauda zemkopības ministrs pēc Satversmes tiesas (ST) sprieduma par attiecīgās normas atcelšanu, būtu jāpieņem jaunās meža pamatnostādnes un jāparedz attīstības virzieni atbilstoši stratēģiskajam novērtējumam, intervijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aldis Laviņš.
Laviņš: Valsts juridiskā palīdzība sūdzību iesniegšanai Satversmes tiesā – riņķa dancis
Laviņš: Valsts juridiskā palīdzība sūdzību iesniegšanai Satversmes tiesā – riņķa dancis
Pašlaik tikai 10% no Satversmes tiesas (ST) saņemtajiem pieteikumiem atbilst prasībām, jo lielākoties pieteikumos iztrūkst juridiskā pamatojuma. Ar pieteikumiem gan var palīdzēt advokātu biroji, kas ir samērā dārgs pakalpojums. Savukārt sistēma valsts nodrošinātas juridiskās palīdzības saņemšanai, lai sagatavotu konstitucionālo sūdzību, ir riņķa dancis, intervijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" atzina Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aldis Laviņš.
Rīgā aizturēta narkodīleru grupa; atsavināts plašs klāsts narkotiku
Rīgā aizturēta narkodīleru grupa; atsavināts plašs klāsts narkotiku
Valsts policijas likumsargi Rīgā un Berģos šonedēļ aizturēja kopumā četras ar narkotiku apriti saistītas personas. Šie noziedznieki ilgstoši bija izmantojuši konspirāciju, lai slēptu savas darbības. Kratīšanu laikā personām piekritīgajās adresēs atsavināts kokaīns, marihuāna, halucinogēnās sēnes un amfetamīns. Tāpat atsavināti 27 830 eiro, kas, visticamāk, iegūti noziedzīgā ceļā, un vairākas automašīnas, informēja policijā.
ASV brīdina par nenovēršamu Irānas uzbrukumu Izraēlai
ASV brīdina par nenovēršamu Irānas uzbrukumu Izraēlai
Islāma republika vēlas atriebties par vairāku augsta līmeņa militārpersonu nogalināšanu pagājušajā nedēļā notikušajā Izraēlas triecienā Sīrijā, Telavivu brīdinājusi ASV. Izraēla sola atbildēt, ja Irāna tai uzbruks, un abu valstu kaujinieciskā retorika rada bažas par plašāka kara izcelšanos Tuvajos Austrumos.
Vaučers fiksētas maksas taksometra braucienam no Rīgas lidostas maksās 33 eiro
Vaučers fiksētas maksas taksometra braucienam no Rīgas lidostas maksās 33 eiro
Rīgas lidostas pasažieri tagad var iegādāties arī vaučerus braucienam ar taksometru no lidostas uz pilsētas centru un Pārdaugavu, informēja lidostā "Rīga". Vaučers, kas nodrošina braucienu par iepriekš noteiktu cenu neatkarīgi no ceļā pavadītā laika un nobraukto kilometru skaita, maksā 33,50 eiro.
Segs pusi būvdarbu izmaksu arī lielas jaudas pieslēgumiem
Segs pusi būvdarbu izmaksu arī lielas jaudas pieslēgumiem
Lai veicinātu jaunu investīciju piesaisti, tostarp augstas energointensitātes projektos, noteikts, ka sadales sistēmas operators sedz pieslēguma būvdarbu izmaksas 50% apmērā arī lielas jaudas pieslēgumiem. To paredz Saeimā ceturtdien, 11. aprīlī, galīgajā – otrajā – lasījumā atbalstītie par steidzamiem atzītie grozījumi Enerģētikas likumā, informēja parlamenta Preses dienestā.
Politologs Rozenvalds: Kariņš nerīkojas kā Rietumu politiķis
(papildināts)
Politologs Rozenvalds: Kariņš nerīkojas kā Rietumu politiķis (papildināts)
Bijušais ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") nav uzņēmies politisku atbildību par savas premjerēšanas laika izšķērdīgajiem privātajiem lidojumiem, un viņš nerīkojās kā Rietumu politiķis, atkāpjoties no amata, jo no amata atkāpties piespieda paša pārstāvētā politiskā partija, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" viedokli pauda politologs Juris Rozenvalds.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd