Ziņas
Lietuvas robežsargi piespieduši doties atpakaļ uz Baltkrieviju vēl 45 migrantus
Lietuvas robežsargi aizvadītajā diennaktī piespieduši doties atpakaļ uz Baltkrieviju 45 migrantus, kuri nelikumīgi mēģinājuši iekļūt valstī. Kaut plūsma salīdzinoši vairs nav tik liela, Viļņa saglabā modrību un norāda, ka situācija var mainīties vienā mirklī. Lietuva arī neizslēdz robežkontroles punktu slēgšanu pie Baltkrievijas robežas, lai nepieļautu cilvēku kontrabandu. 
Naujenes pagastā uzsākta noplūdušo dūņu savākšana; ilgtermiņa risinājuma nav
Tas ir lielākais negadījums ar dabā noplūdušu piesārņojumu, kādu Latvija, šķiet, pieredzējusi. Tā par Daugavpils pievārtē, Naujenes pagastā noplūdušajām dūņām saka iesaistītās institūcijas. Kamēr steigšus tiek likvidētas avārijas sekas, vietējie iedzīvotāji ir neziņā – kas notiks, ja uznāks sals. Šobrīd dzeramais ūdens gan cilvēkiem, gan dzīvniekiem tiek piegādāts cisternās, bet, cik ilgi tas tā turpināsies, nevienam nav ne jausmas. 
Migranti Polijā: Baltkrievi mūs spieda šķērsot robežu
Ko stāsta Baltkrievijas hibrīdkara dzīvie ieroči - migranti? Kāpēc devušies uz Baltkrieviju un atstājuši savu dzimteni? Ko piedzīvojuši? Baltkrievijā "iesprūdušie" migranti saka - baltkrievi viņus spieduši šķērsot robežu.
Dubaijā aizvadīts Latvijas un Apvienoto Arābu Emirātu biznesa forums
Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE) 27. novembrī Latvijas vārds izskanējis plašāk nekā ierasts. Dubaijā notiekošajā "Expo 2020" ieskandināta Latvijas nacionālā diena, kā arī aizvadīts Latvijas un AAE kopīgs biznesa forums, kas vienkopus pulcēja uzņēmējus un investorus no abām valstīm.
Stoltenbergs: Baltkrievijas hibrīduzbrukums nav beidzies
28. novembra vakarā no Lietuvas Rīgā ieradīsies Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena un NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs. Šāda abu augsto amatpersonu ierašanās ir spēcīgs signāls tam, ka Eiropas Savienība un NATO vēlas uzsvērt savu atbalstu Baltijas valstīm Baltkrievijas hibrīduzbrukuma laikā. Stoltenbergs nākamnedēļ dosies gan uz Ādažu militāro bāzi, kur atrodas kanādiešu vadītā kaujas grupa, gan pulcēs NATO 30 sabiedroto valstu ārlietu ministrus. Intervijā Latvijas Televīzijai Stoltenbergs uzsver – Lukašenko izmanto neaizsargātus cilvēkus un Baltkrievijas hibrīduzbrukums nav beidzies.
Polijai būs grūti atteikties no videi kaitīgo akmeņogļu izmantošanas
Polijā nesen notika plaši protesti, kad simtiem ogļu rūpniecībā strādājošo iebilda pret Eiropas Savienības noteiktajiem pasākumiem, kuru mērķis ir ierobežot akmeņogļu izmantošanu. Šis videi kaitīgais enerģijas avots joprojām ir liela Polijas ekonomikas daļa, un zaļā transformācija valstī nesokas viegli.
Bērnu vakcinācija pret Covid-19, kas plānota arī Latvijā. Ko par to zina pasaulē
Pirms dažām dienām Eiropas Savienībā (ES) un līdz ar to arī Latvijā pirmo reizi apstiprināta izmantošanai vakcīna pret Covid-19 piecus līdz 11 gadus veciem bērniem. Šo vakcīnu ražo “Pfizer”/”BioNTech”. Vairākās valstīs pret Covid-19 jau tiek potēti šī vecuma bērni. Rus.lsm.lv apkopoja informāciju par to, kā tika izmēģināta šī vakcīna, kādas blaknes tika novērotas, kādi ir argumenti par un pret bērnu potēšanu un kādas vēl bērnu vakcīnas pret Covid-19 var parādīties nākotnē.
Rosina veicināt tiesu pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti
Lai veicinātu tiesas pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti, tiesas sēžu zālēs vajadzētu ierīkot skaņas pastiprinošas ierīces, vizuālo informāciju un video teksta ekrānus, kas ļautu cilvēkam ar dzirdes traucējumiem uztvert runātāju teikto tiesas zālē, uz to norāda Latvijas Nedzirdīgo savienība. Par to iestājas arī Tiesībsarga birojs, paužot, ka tiesu sistēmai jābūt pieejamai ikvienam. Šobrīd par to konceptuāli iestādes ir vienojušās.
Lukašenko migrantiem: Ja gribēsiet iet rietumu virzienā, mēs jūs neķersim, nežmiegsim un nesitīsim
Baltkrievijas autoritārais līderis Aleksandrs Lukašenko ir apmeklējis migrantu izmitināšanas centru netālu no robežas ar Poliju. Savā uzrunā migrantiem, kas tika pārraidīta Baltkrievijas televīzijā, Lukašenko atkārtoja, ka negrasās atturēt šos cilvēkus no mēģinājumiem tikt pāri robežai. Savukārt Lietuvas robežsargi ir fiksējuši mēģinājumus pārvadāt migrantus kravas  automašīnās.
Reģistrēto narkotiku kontrabandas gadījumu skaits šogad mazinājies
Narkotiku kontrabandu pandēmija nav apstādinājusi, taču noziedzīgo nodarījumu skaits ir samazinājies. Tomēr ik pa brīdim arī pašmājās kāds ierīko sintētisko narkotiku ražošanas laboratorijas. Policija norāda, ka starp populārākajām narkotiskajām vielām, ierindojas arī psihotropie medikamenti. Savukārt Veselības ministrijas ieskatos, lai mazinātu narkotiku pieprasījumu, nepieciešami izglītojoši semināri un uz rehabilitāciju vērsti pasākumi.
«Pievienotā vērtība»: Cik pievilcīgs investoriem ir Igaunijas «Modera»
Igaunijas programmatūras uzņēmums "Modera" nodrošina digitālus risinājumus auto industrijai. Uzņēmums ir biržas jaunpienācējs, un tā akciju sākotnējais publiskais piedāvājums notika vien pirms mēneša. Kā uzņēmumam veicas biržā, cik perspektīvā nišā tas darbojas, un cik pievilcīgs tas ir ieguldīšanai? 
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt