Liepājā popularitāti iemanto ābolu sulas spiešanas pakalpojums
Arvien biežāk cilvēki izvēlas mājās izaudzētos ābolus izspiest sulās, šo darbu uzticot firmām, kas piedāvā šādus pakalpojumus. Liepājā jau augusta beigās kādā degvielas uzpildes stacijas laukumā uzstādīta telts, kas skaidri apliecina, ka sulu spiešanas sezona ir sākusies. Pērn veidojušās garas rindas, bet šogad gan gribētāju ir mazāk.

Zarnu nūjiņas infekcijas skarto bērnu stāvoklis smags, bet stabils
Zarnu nūjiņas infekcijas skarto trīs bērnudārznieku veselības stāvoklis joprojām ir smags – viņi arvien atrodas Intensīvās terapijas nodaļā, telefonintervijā Latvijas Radio sacīja Bērnu klīniskā universitātes slimnīcas (BKUS) pediatre Zanda Pučuka. Slimnīcā pirmdienas rītā nonācis vēl viens bērns, kura veselības stāvoklis gan šķiet labs.
Ministre: Pašvaldībām jāpārvērtē savi izdevumi vecāko klašu brīvpusdienām
Pirmo līdz ceturto klašu skolēnu brīvpusdienas nākamgad tomēr negulsies tikai uz pašvaldību pleciem, kā to sākotnēji rosināja Izglītības un zinātnes ministrija (IZM). Panākts kompromiss, ka pārejas periodā brīvpusdienu izmaksas pašvaldības dalīs proporcionāli ar valsti. Pašvaldību savienībā gan pārmet, ka valsts savu daļu uzņemšoties no pašvaldībām atņemtās naudas. Tikmēr vecāku pārstāvji norāda – lai no kura maciņa, brīvpusdienas arī turpmāk jānodrošina visiem mazajiem skolēniem neatkarīgi no ģimeņu turības.
Rēzeknes pieredze atkritumu apsaimniekošanā: jau sešus gadus strādā vairāku pašvaldību veidots uzņēmums
Rēzeknē sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus veic uzņēmums SIA „ALAAS”, uzņēmuma 100% kapitāldaļas pieder septiņām pašvaldībām, no kurām lielākais kapitāldaļu turētājs ir Rēzeknes pilsēta, kurai ir 49,30%. Rēzeknes pašvaldības vadība ir pārliecināta, ka šāds modelis, ka apsaimniekošanu veic pašvaldības uzņēmums, ļauj nodrošināt kvalitāti un zemāku pakalpojuma cenu.
Sončiks nepamet valstij piederošo māju Jūrmalā; «De facto» eksperimentā īrē daļu īpašuma
Jau gadiem no valstij piederošas lepnas mājas Jūrmalā neizdodas izlikt reiz ietekmīgo Valsts ieņēmumu dienesta šefu Andreju Sončiku, izpētījis Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”. Sončiks ne tikai tiesājas ar ēkas īpašniekiem – Valsts nekustamajiem īpašumiem, bet pamanījies daļu sev nepiederošā nama izīrēt ar populārāko īpašumu rezervēšanas portālu starpniecību. Par Sončika īrniekiem uz dienu kļuva arī “De facto” komanda.
Ābrama: Saeimā bija vēlme mīkstināt sodus par Konkurences likuma pārkāpšanu
Pirms vairākiem gadiem Saeimā tika skatīti grozījumi Konkurences likumā, un tajos negaidīti pirms trešā lasījuma parādījušies priekšlikumi, kurus pieņemot būtu labvēlīgāka sodu politika Konkurences likuma pārkāpējiem, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”. Tolaik bija arī ļoti spraigas diskusijas par to, cik lielas izmeklēšanas tiesības dot Konkurences padomei (KP). Šīs diskusijas sakrīt ar laiku, par kuru Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) un Konkurences padome veic izmeklēšanu būvnieku karteļa lietā – no 2015. gada sākuma līdz 2018. gada vidum.
Latvijā šogad laba kartupeļu raža
Laukos darbi tiek darīti noteiktā secībā – septembrī, pēc tam kad novākti vasarāji, laiks kartupeļiem. Latvijā kartupeļu platības pēdējo 30 gadu laikā no 90 tūkstošiem hektāru samazinājušās vairāk nekā trīs reizes, taču līdz jaunajai ražai tupeņu parasti pietiek visiem.
Foto