«Latgales princis» no Ozolmuižas – Jezups Trasuns
20. gadsimta sākums Latgalē izvērtās par nozīmīgu pārmaiņu laiku. Drukas aizlieguma atcelšana 1904. gadā stimulēja latgaliešu inteliģences aktivitātes toreizējā Krievijas Impērijas kultūras centrā – Pēterburgā (mūsdienās Sanktpēterburga). Viens no redzamākajiem latgaliešu atmodas līderiem bija garīdznieks, kultūras darbinieks un politiķis Francis Trasuns (1864–1926).

Saeimas atbildīgā komisija plāno saukt skaidroties galvaspilsētas administrāciju
Rīgas pašvaldības pagaidu vadības lēmums atstādināt pašvaldības ilggadējo izpilddirektoru Juri Radzeviču un viņa vietā ar speciāla amata izveidi iecelt Ivetu Zalpēteri nav palicis nepamanīts arī Saeimas komisijā, kas likumdevēja līmenī pārrauga pašvaldību darbu. Proti, fakti rāda, ka ar personāliju rokādi galvaspilsētas izpildvarā notiek arī politiskās ietekmes maiņa. Šajā gadījumā tā var būt pašvaldību lietu ministrijas politiskās vadības interesēs. Turklāt rodas arī jautājums, kas un kā šajā ārkārtējā situācijā pieskata Rīgas pagaidu pārvaldnieku darbu.
Vācija tomēr pieņems sezonas viesstrādniekus
Par spīti Covid-19 dēļ noteiktajiem ierobežojumiem Vācijas valdība pieņēmusi lēmumu ielaist valstī steidzami nepieciešamos sezonas viesstrādniekus. Papildu darbaspēks valstī ir nepieciešams, lai novāktu augļu un dārzeņu ražu.  
Novērst ietekmi uz Lībijas kaimiņiem. Intervija ar Eiropas drošības politikas ekspertu
Jaunās Eiropas Savienības operācijas “Irini” Vidusjūrā mērķis ir rūpēties par Lībijas ieroču embargo ievērošanu. Turklāt runa ir gan par ANO, gan par pašas Eiropas Savienības embargo. Kāpēc Eiropas Savienībai joprojām ir tik svarīgi rūpēties par konflikta atrisinājumu Lībijā, un vai nevajadzētu uzmanību pievērst kara pārņemtajai Sīrijai? Vai jaunā operācija būs veiksmīgāka par izbeigto misiju “Sophia”? Un vai vispār ir iespējams apturēt ieroču plūsmu uz kādu valsti, faktiski šajā valstī pat nenonākot? Uz šiem jautājumiem atbildes Latvijas Radio meklēja sarunā ar Stokholmas Starptautiskā miera pētījumu institūta (SIPRI) Eiropas drošības programmas direktoru Īenu Entoniju (Ian Anthony).
Rindas uz Latvijas–Lietuvas robežas mazinās
Situācija uz Latvijas–Lietuvas robežas, kur ceturtdien Latvijas pusē pirms Grenctāles izveidojās 16 kilometrus gara automašīnu rinda, piektdienas rītā uzlabojusies, LTV “Rīta panorāmai” pastāstīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Jaunā Vienotība”).
Tramps varētu piedāvāt muitas tarifus naftas produktiem no Saūda Arābijas
ASV prezidents Donalds Tramps piektdien Baltajā namā uzņems naftas ieguves kompāniju vadītājus, lai apspriestu iespējamo palīdzību nozarei, kas cieš no zemā pieprasījumiem pēc energoresursiem un cenu kara starp Saūda Arābiju un Krieviju. Trampam tikšanās ar enerģētikas industrijas līderiem ir paredzētas arī nedēļas nogalē.
Pieaug dabā izmesto atkritumu daudzums
Pieaug dabā izmesto atkritumu daudzums saistībā ar to, ka iedzīvotāji aizvien biežāk apmeklē dabas takas un citus objektus.Tas kaitē ne tikai dzīvniekiem un dabai kopumā, bet arī prasa vairāk resursu, lai no atkritumiem atbrīvotos.
Foto