Kamaniņu zinātne. Siguldas trasē un laboratorijās kaldina Latvijas panākumus
“Labrīt,” aukstajā gaisā paceļas balts siltas elpas mutulis, un roka paceļas sveicienam. Latvijas kamaniņu izlases treneris Mārtiņš Rubenis izkāpj no mašīnas un dodas trases virzienā. Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē nedēļas nogalē notiek Pasaules kausa posms kamaniņu sportā un mūsu sportisti treniņos gatavojas atbildīgajiem startiem.

«Aizveries un maksā!» jeb Baltkrievijas attiecības ar Krieviju un Rietumiem
Baltkrievija pēdējo mēnešu laikā nonākusi uzmanības centrā, pastiprinoties naftas piegāžu krīzei ar Krieviju. Izskanot aicinājumiem meklēt alternatīvus energoresursu piegādes veidus, Baltkrievijas virzienā ar cerībām skatās arī Latvija. Daži eksperti jau runā, ka Minska atkal ir sākusi aktīvāk skatīties Eiropas Savienības (ES) virzienā. Vai kārtējās domstarpības starp Baltkrieviju un Krieviju var liecināt par Minskas vēlmi uzlabot attiecības ar Rietumiem, un vai energoresursu piegādes dažādošanai Baltkrievijā ir nākotne? Par to Latvijas Radio sarunājās ar Minskā bāzētā Eiropas transformācijas centra vecāko analītiķi Andreju Jegorovu.
Kā klājas Liepājā vēža ārstēšanā pēc Piejūras slimnīcas likvidēšanas?
Par onkoloģiskajiem pacientiem kļūst arvien gados jaunāki cilvēki – to secina Liepājas reģionālā slimnīcas onkoloģisko speciālistu konsīlijs, kas slimnīcā darbojas jau desmito gadu. Tā ir speciālistu komanda, kas lemj par katra onkoloģiskā pacienta ārstēšanas plānu. Tieši iepriekšējo gadu pieredze ļāvusi nodrošināt arī stabilu situāciju pēc Piejūras Onkoloģiskās slimnīcas likvidēšanas. No šī gada janvāra onkoloģiskie pacienti tiek ārstēti tikai Liepājas reģionālajā slimnīcā, kur pakāpeniski tiek sākta arī krūts vēža ķirurģiskā ārstēšana.
Ar likuma izmaiņām cenšas palīdzēt Kristīnei Misānei
Saeima nodevusi  izskatīšanai komisijās pozīcijas deputātu priekšlikumu radīt likumisku ietvaru Latvijas rīcībai saistībā ar pilsoņu izdošanu trešajai valstij kriminālvajāšanai. Šis risinājums, iespējams, varētu palīdzēt Latvijas pilsonei Kristīnei Misānei, kuru Dānija nolēmusi izdot Dienvidāfrikai.
Specdienestu ēka vai parks - deputāti neziņā par situācijas risinājumu
Saeimā nav skaidrs, ko darīt ar iedzīvotāju vēlmi Rīgā, bijušā velotreka „Marss” teritorijā ierīkot parku, nevis būvēt Valsts drošības dienesta ēku. Pirms mēneša sāktajā parakstu vākšanā „jā” vārdu parkam teikuši 15 500 iedzīvotāju. Taču šonedēļ atklājās, ka šogad teritorijā sāks celt jauno Valsts drošības dienesta (VDD) ēku un šāds lēmums pieņemts jau pirms vairāk nekā diviem gadiem. Deputāti saka, situācija nav vienkārša.  
Liepājā protestē pret Liedaga vidusskolas jauno direktori
Šodien Liepājā piketā daži Liedaga vidusskolas audzēkņi un viņu vecāki protestēja pret skolas direktora amata konkursa  rezultātiem. No pieciem  pretendentiem par piemērotāko tika atzīta Izglītības ministrijas  departamenta direktores vietniece. Skolēnu vecāki pauda šaubas, vai viņa bijusi labākā kandidāte un vai izvēli viņai par labu nav noteicis fakts, ka savulaik mācījusies vienā klasē ar Liepājas mēru Jāni Vilnīti.
Pekinā jaunā vīrusa dēļ atceltas Jaungada svinības
Ķīnā jaunā vīrusa dēļ apturēta sabiedriskā transporta kustība uzliesmojuma epicentrā Uhaņas pilsētā un varasiestādes uzdevušas cilvēkiem neizbraukt no pilsētas. Centienos ierobežot vīrusa izplatību par līdzīgiem soļiem paziņojušas arī citas pilsētas, ietekmējot miljoniem cilvēku. Bet galvaspilsētā Pekinā atceltas šajā nedēļas nogalē plānotās ķīniešu Jaungada svinības.
Foto