Deserts ar brauniju un zefīru «Īsto latvju saimnieču» gaumē
Izmēģini saldo ēdienu “Pacieties” pēc Latvijas Televīzijas raidījuma „Īstās latvju saimnieces” dalībnieces Daces Reiziņas receptes! Viņa kopā ar vīru Arti, meitu Beatrisi un dēlu Rolandu dzīvo Pārgaujas novada Stalbes pagasta „Dimdās”. Šis deserts ir Daces pašas izdomāts un tapis kā drosmīgs eksperiments viesību priekšvakarā.

Kijevai bažas par notiekošo Minskā un ietekmi uz Ukrainas drošību
Ukrainā ar bažām raugās uz notiekošo kaimiņvalstī Baltkrievijā. Runājot par Donbasu un Krimu, Aleksandra Lukašenko pozīciju vājināšanās Ukrainai neko labu nesola. Kijevai var rasties draudi arī no ziemeļiem. Ja Lukašenko krīt, par labvēlīgiem Ukrainai jautājumos par Krimu un Donbasu grūti saukt arī daļu viņa redzamāko oponentu. Turklāt Donbasā situācija atkal saasinājusies.
Ārpolitikas eksperti: Putina attieksme pret Lukašenko pašlaik ir pietiekami vēsa
Pusotra miljarda aizdevums, taču bez skaļa paziņojuma par nepārprotamu Maskavas atbalstu Baltkrievijas autoritārajam prezidentam Aleksandram Lukašenko, tā tiek raksturota nedēļas sākumā notikusī Lukašenko tikšanās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Turklāt Rietumos īpaši pamanīta abu līderu zīmīgā ķermeņa valoda. Šajās dienās ar ieročiem tiek sildīta abu valstu sadarbība militārajā jomā, organizējot kārtējās kopējās militārās mācības.  Tomēr eksperti secina – Putina attieksme pret Lukašenko pašlaik ir pietiekami vēsa.  
Liepājā digitalizētas visas septiņas pilsētas kapsētas
Liepājas kapsētu pārvalde šogad pabeigusi digitalizēt visas septiņas pilsētas kapsētas, par kurās veiktajiem apbedījumiem informācija tagad ikvienam brīvi pieejama kapsētu informācijas pārvaldības sistēmā "cemety.lv". Tajā kopš 2012. gada digitalizēts vairāk nekā 400 Latvijas kapsētu. Liepājas kapu pārziņu pieredze rāda, ka pieaug to cilvēku skaits, kuri, pateicoties šai sistēmai, beidzot atrod tuvinieku kapavietas un sāk tās sakopt.
Ieilgst strīdi par reģionālo pārvadātāju iepirkumu
Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) liedzis slēgt līgumus ar vairākiem uzvarētājiem iepirkumā par pasažieru pārvadāšanu reģionos. Birojs uzskata, ka par iepirkumu atbildīgā Autotransporta direkcija nav pietiekami izvērtējusi uzvarētāju cenas. Direkcija sola pretendentus vērtēt vēlreiz un noraida bažas, ka iedzīvotāji varētu palikt bez sabiedriskā transporta.
Policija akcijā aicina domāt par drošību uz ceļa
No trešdienas visā Eiropas Savienībā norisinās Eiropas ceļu policijas tīkla akcija “ROADPOL Drošības dienas”, kuras mērķis – kopīgiem spēkiem panākt, lai šajā laikā uz Eiropas ceļiem nebūtu neviena ceļu satiksmes negadījuma ar bojāgājušiem un smagi ievainotiem cilvēkiem.
Covid-19 izplatība pasaulē sasniedz jaunus rekordus
Covid-19 vissmagāk skartajās valstīs sasniegti jauni antirekordi. Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) no jaunā koronavīrusa mirušo skaits sasniedzis 200 000. Tikmēr inficēto skaits visstraujāk turpina palielināties Indijā, kur tas kopumā pārsniedzis piecus miljonus.
UNESCO ceļ trauksmi par uzbrukumu skaita pieaugumu žurnālistiem
2020. gada pirmajā pusē ievērojami pieaudzis protestu skaits, kuros policija un drošības spēki ir pārkāpuši preses brīvību – secināts UNESCO ziņojumā par žurnālistu drošību protestu atspoguļošanā un preses brīvību pilsonisko nemieru laikā. No šī gada janvāra līdz jūnijam 21 protesta laikā notikusi vēršanās pret preses brīvību, tostarp uzbrukumi žurnālistiem, viņu arestēšana vai pat nogalināšana, informēja organizācija.
Vašingtonā sašutums par PTO lēmumu atzīt ASV tarifus pret Ķīnu par «neatbilstošiem»
Pasaules Tirdzniecības organizācija (PTO) par neatbilstošiem atzinusi Amerikas Savienoto Valstu (ASV) noteiktos muitas tarifus Ķīnas ražojumiem 250 miljardu dolāru vērtībā. Vašingtonā šāds lēmums izraisījis sašutumu. ASV tirdzniecības pārstāvis Roberts Laithaizers organizāciju nosaucis par „pilnīgi neatbilstošu” Pekinas saukšanā pie atbildības. Tikmēr prezidents Donalds Tramps, kuram organizācija acīmredzami netīk, kārtējo reizi tai veltījis kritiku.
Reģistrēto laulību skaits astoņos mēnešos par 18% mazāks nekā pirms gada
Latvijā šā gada astoņos mēnešos  reģistrētas 7 406 laulības, kas ir par 1 665 laulībām jeb 18% mazāk nekā 2019. gada attiecīgajā periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Reģistrēto laulību skaita sarukumu ietekmēja ārkārtējās situācijas ieviešana Latvijā no 13. marta vīrusa Covid-19 izraisītās pandēmijas dēļ.
Foto