Ziņas
Gaviezē brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem liesmu dzēšanai – 50 gadus veca mašīna
Pēc novadu reformas Dienvidkurzemes novads mantojumā saņēmis problēmas, kas saistītas ar brīvprātīgo ugunsdzēsēju darba aprīkojumu un iespējām attālākās apdzīvotās vietās. Lai papildinātu resursus, Brīvprātīgo ugunsdzēsēju dienests būtu gatavs pat pārņemt vecāku transportu no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD). Šodien Gaviezē Dienvidkurzemes novads pirmo reizi rīko brīvprātīgo ugunsdzēsēju mācības, kuru laikā viņi apgūs gan teorētiskas, gan praktiskas iemaņas.
Drošības dienests sāk pārbaudi par izteikumiem TV «Doždj» raidījumā; NEPLP piemēro 10 000 eiro sodu (papildināts)
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) piemērojusi 10 000 eiro sodu Krievijas neatkarīgajai televīzijas programmai "TV Rain" ("Дождь"/"Doždj"), tviterī informēja NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš. Tāpat ierosināta administratīvā pārkāpuma lieta par aicinājumu palīdzēt Krievijas armijai, un pārbaudi sācis Valsts drošības dienests.
Drošības politikas eksperte: Ieroču ziņā Ukrainā nedēļā izmanto to, ko iespējams saražot mēnesī
Dodoties uz NATO sanāksmi, Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba uzsvēra, ka viņam ir viena prioritāte – ieroči. Taču tie ir nepieciešami ne tikai Ukrainai, bet arī NATO dalībvalstīm. Ukrainā nedēļas laikā izmanto to, ko var saražot mēnesī, tāpēc NATO nodarbina jautājums, kā ieročus ražot ātrāk, Latvijas Radio podkāstā "Drošinātājs" vērtēja ASV–Vācijas Māršala fonda Ģeopolitikas nodaļas vadītāja un vecākā eksperte Kristīne Bērziņa. 
Daugavpilī un Liepājā slēgs VUGD zvanu centrus
Liepājā un Daugavpilī no 1. janvāra slēgs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) zvanu centrus. Ārkārtas izsaukumu numura 112 reģionālie zvanu centri, kas šobrīd ir VUGD pārziņā, turpmāk būs tikai trīs – Vidzemes, Zemgales un Rīgas reģonos. Tie apstrādās visus ienākošos ārkārtas izsaukumus un novirzīs tālāk attiecīgajiem operatīvajiem dienestiem. Cēsīs jaunais zvanu centrs atklāts nesen, bet Jelgavas un Rīgas centri turpinās darbu jaunajā sistēmā. Lai nodrošinātu iedzīvotājiem vienādas iespējas paziņot par ārkārtas notikumu, pāreja uz vienotu sistēmu aizsākta jau 2018. gadā.
Deviņos mēnešos pieaug kravu pārvadājumi ar dzelzceļa un jūras transportu
Kravu pārvadājumi ar sauszemes un cauruļvadu transportu šā gada deviņos mēnešos salīdzinājumā ar 2021. gada deviņiem mēnešiem saglabājušies iepriekšējā gada līmenī, bet ar jūras transportu pieauguši, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Ar sauszemes un cauruļvadu transportu pārvadāja 77,8 miljonus tonnu (milj.t) kravu, par 0,2% mazāk nekā pirms gada un par 7,6% vairāk nekā 2020. gada deviņos mēnešos, bet par 12,3% mazāk nekā 2019. gadā.
Policija uzsākusi 24 kriminālprocesus par auto vadīšanu 1,5 promiļu reibumā
Jau nedēļu dzērājšoferiem, braucot virs pusotras promiles reibumā, piemēro kriminālatbildību un konfiscē vadīto auto. Tomēr tas neattur vadītājus sēsties pie stūres dzērumā. Līdz vakardienai policija uzsākusi jau 24 kriminālprocesus. Satiksmes drošības eksperts Oskars Irbītis norādīja, ka nozīmīga loma situācijas uzlabošanā ir ne tikai likumiem, bet arī likumsargiem.
Rīgā šogad divkāršojies iesniegto būvprojektu skaits
Šogad Rīgā divkāršojies iesniegto būvprojektu skaits, tāpat normatīvajos aktos noteikto termiņu dēļ otrajā pusgadā strauji pieaugusi interese par jau izdotu būvatļauju termiņa pagarināšanu. Tā liecina Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta apkopotā informācija.
Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes
No 2. decembra uz Vidzemes šosejas (A2) sāks darboties mainīgās elektroniskās ceļazīmes, kas ir daļa no satiksmes vadības sistēmas, kas tiek veidota projekā "Smart E263/E77 "uz valsts galvenā autoceļa Rīga–Sigulda–Veclaicene (A2) posmā no 14,7.km līdz 191.5. km, informēja valsts SIA "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).
No nākamā gada pieaugs «Latvijas pasta» vēstuļu un paku sūtījumu tarifi
No 2023. gada 1. janvāra pieaugs valsts AS "Latvijas pasts" (LP) vēstuļu korespondences un pasta paku sūtījumu tarifi. Par to informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK), kas ceturtdien, 1. decembrī, apstiprinājusi LP iesniegtos universālā pasta pakalpojuma (UPP) tarifus.
Svarīgākais šobrīd