Jāatrod tā smalkā robeža, lai iedotu «švunciņu». Saruna ar Gustu Kikustu
Ja vaicātu, kā divos vārdos raksturot “Rīta Panorāmas” vadītāju Gustu Kikustu, pēc sarunas ar viņu prātā nāk raksturojums “atraktīvs reālists”. Gusts var gan “spridzināt”, gan nosvērti stāstīt par jaunākajiem notikumiem. Kopš 2016. gada viņš no rītiem sveicina Latvijas Televīzijas (LTV) skatītājus, bet pirms tam ilgus gadus darbojies Latvijas Radio rīta programmā. Sarunā ar Gustu par to, kāpēc dzīve viņu met atpakaļ “rītos”, antirežīmu, par to, kas ir švunciņa un kādēļ tā ir svarīga, un citiem jautājumiem par Gusta dzīvi.

Ieceļojot Latvijā no Krievijas, obligāti jāievēro pašizolācija
Ņemot vērā to, ka Krievijā joprojām ir augsti Covid-19 saslimstības radītāji, Latvijas valstspiederīgajiem un ārvalstu pilsoņiem, ieceļojot Latvijā no Krievijas, ir obligāti jāievēro 14 dienu pašizolācija, norādīts paziņojumā Latvijas vēstniecības Krievijā mājaslapā. Pašizolācija jāievēro, atgriežoties arī no tādām Eiropas valstīm kā Zviedrija, Portugāle, Apvienotā Karaliste, Rumānija, Bulgārija, Luksemburga un Sanmarino.
Vai Latvijas Ārlietu ministrija saka patiesību, ka Venēcijas komisija pozitīvi novērtējusi mazākumtautību skolu reformu
Pēc tam, kad Eiropas Padomes Venēcijas komisija 19. jūnijā publiskoja savu viedokli par Latvijas izglītības reformu, Latvijas Ārlietu ministrija paziņoja, ka Venēcijas komisija reformu novērtējusi pozitīvi. Kā parādīja “Melu detektora” pārbaude, ĀM savā paziņojumā nav pieminējusi vērtējuma negatīvo daļu – tostarp tos reformas aspektus, kurus komisija ierosina mainīt, un tos, kurus komisija uzskata par nepieciešamu atcelt.
Ar ES fondu atbalstu attīstīs primārās aprūpes centrus Liepājā, Jelgavā, Iecavā, Ķekavā un Alūksnē
Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu Liepājā, Jelgavā, Iecavā, Ķekavā un Alūksnē pašvaldības varēs attīstīt primārās aprūpes centrus, kur vienuviet būs pieejamas trīs līdz piecas ģimenes ārstu prakses. Pilotprojektu īstenošanai no ERAF pieejami 637 500 eiro, informēja Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) pārstāve Ieva Luste.
Bērnu slimnīcas ārstam atklāj Covid-19
Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Neatliekamās medicīnas palīdzības un observācijas nodaļas (NMPON) ārstam apstiprināta Covid-19 saslimšana. Slimnīcā darbs nav traucēts, informēja BKUS.
Par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un krāpšanu «Talsu gaļas» valdes loceklim piespriež cietumsodu
Šī gada jūnijā Kurzemes rajona tiesa Talsos trim apsūdzētajiem par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un krāpšanu piespriedusi reālu brīvības atņemšanu. Personas A/S “Talsu gaļa” interesēs  no valsts budžeta izkrāpa pievienotās vērtības nodokļa (PVN) atmaksu 73 676 eiro apmērā un izvairījās no nodokļu nomaksas 415 044 eiro apmērā, informēja prokuratūras pārstāve Laura Majevska.
Latvijā vērtē iespēju ieviest veselības nodokli 5% apmērā
Finanšu ministrijas (FM) vadītā darba grupa Latvijas nodokļu sistēmas pārskatīšanai pašlaik vērtē iespēju Latvijā ieviest veselības apdrošināšanu jeb veselības nodokli 5% apmērā, to Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" atzina finanšu ministrs Jānis Reirs ("Jaunā Vienotība").
Jēkabpilī joprojām trūkst ģimenes ārstu
Pagājušā gada nogalē Jēkabpils pilsētas pašvaldība aktualizēja problēmu ar jaunu ģimenes ārstu piesaisti. Esošo ģimenes ārstu ir par maz, un viņiem ir pārāk liela slodze – lielai daļai pacientu skaits pārsniedz 1500. Pagājis pusgads, bet problēma joprojām ir aktuāla.
JKP paziņo par savu Rīgas mēra kandidāti – Lindu Ozolu
Lai gan iepriekš Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Rīgas mēra amata kandidāts bija Saeimas deputāts Juris Jurašs, tagad politiskais spēks paziņoja par citu kandidatūru – Saeimas deputāti Lindu Ozolu. JKP reklāmas plakāti ar Ozolu izvietoti pilsētas ielās jau pirms oficiālās paziņošanas.
VID prognozē: Pateicoties čeku loterijai, budžeta ieņēmumi līdz gada beigām palielināsies par aptuveni miljonu
Trešdien, 1. jūlijā, aprit gads čeku loterijai, kurā ik mēnesi piedalās aptuveni 60 tūkstoši cilvēku, informē Valsts ieņēmumu dienestā (VID). Prognozē, ka līdz gada beigām dienesta budžeta ieņēmumi būs palielinājušies par aptuveni miljonu, pateicoties loterijai. Vidēji mēnesī iesniedz vairāk nekā miljonu maksājumu dokumentu. Tajos konstatētas vairākas neatbilstības un pārkāpumi, piemēram, nepamatots dīkstāves pabalsta pieprasījums.
Foto