Ziņas
10 000 dolāru turp, 2000 – atpakaļ. Irākas kurdu ģimenes stāsts par ceļu uz Baltkrieviju
Iztērēta nauda, zaudēts īpašums, nabadzība – tāda ir realitāte, kas sagaida tos, kas atgriezušies Irākā pēc neveiksmīgā mēģinājuma nelegāli šķērsot Baltkrievijas un Polijas robežu. Uzticējušies aicinājumiem internetā, uz Baltkrieviju devušies vairāki tūkstoši Irākas kurdu. Viņu vidū arī Diabs Zeidans, kurš milzu naudu samaksājis par mēģinājumu nokļūt Eiropā, kā arī vēl papildus par atpakaļceļu.
Žurnālistu asociācija: Spiediens uz sabiedriskajiem medijiem robežas krīzes atspoguļojuma dēļ – nepieņemami (papildināts)
Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA) valde par nepieņemamu uzskata pret sabiedriskajiem medijiem vērstu politisko spiedienu, kāds jūtams saistībā ar situācijas atspoguļojumu uz Polijas–Baltkrievijas robežas, teikts LŽA paziņojumā, reaģējot uz Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītājs Artusa Kaimiņa lēmumu sasaukt komisijas sēdi, lai izvērtētu sabiedrisko mediju darbu, jo "demokrātija nav visatļautība".
Krimināllikumā skaidrāk paredzēs atbildību par viltus ziņām
Tieslietu ministrija gatavo jaunus grozījumus krimināllikumā, lai par viltus ziņu izplatīšanu pienāktos kriminālatbildība. Ministrija Saeimas deputātiem solījusi drīzumā tos iesniegt apstiprināšanai parlamentā, taču pagaidām detaļas par ieceri ministrija sīkāk neskaidro.
Balvu novadā ceļazīmes arī latgaliešu rakstu valodā
Balvu novads šobrīd ir vienīgais Latvijā, kur uz ceļa zīmēm viena otrai līdzās lasāmas norādes kā latviešu literārajā valodā, tā latgaliešu rakstu valodā. Atklājot pirmo robežas ceļazīmi, iebraucot Balvu novadā no Gulbenes puses, tās idejas autori uzsvēra, ka piedzīvots tiek vēsturiski unikāls notikums. Jaunās ceļa zīmes ir oficiāli apstiprinātas arī valstiskā līmenī.
Zavadska: Covid-19 viltus sertifikātu apmēri – prātam neaptverami
Situācijas, kad par slimnīcās nonākušajiem Covid-19 pacientiem ir aizdomas par viltus vakcinācijas sertifikātiem, nav tikai atsevišķi gadījumi, bet gan ievērojama daļa, intervijā Latvijas Radio atzina Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja Dace Zavadska.
Iedzīvotājus neapmierina ūdens kvalitāte Cimdeniekos
Jau vairākus gadus Dienvidkurzemes novada Cimdenieku ciemata iedzīvotāji sūdzas par dzeramā ūdens kvalitāti. Tas ir duļķains un ar nepatīkamu smaku, un daļa iedzīvotāju uzskata to par nedzeramu. Pašvaldība norādīja, ka par situāciju ir informēta, kā arī iespēju robežās to risinot.
Plāno pašvaldībām atdot 8000 km vietējas nozīmes valsts ceļu
Tuvāko gadu laikā pēc brīvprātības principa plānots pašvaldību īpašumā nodot vairāk nekā 8000 kilometru (km) valsts vietējo ceļu, līdztekus tam piedāvājot arī mērķdotācijas. To trešdien, 24. novembrī, pēc vizītes Dienvidkurzemes novadā paziņoja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (Jaunā konservatīvā partija). Tas esot nepieciešams, jo valstij trūkstot finansējuma visu šo ceļu uzturēšanai, tāpat arguments esot, ka vietvaras labāk zinot, kā veiksmīgāk rīkoties savā saimniecībā.
Līdz labdarības maratonam «Dod pieci!» – 22 dienas
Sabiedrisko mediju labdarības maratons "Dod pieci" sāksies pēc 22 dienām, kad stikla studijā atgriezīsies Latvijas Radio 5 jeb "Pieci.lv" dīdžeji. Akcija šogad veltīta vides pieejamībai cilvēkiem ar redzes, dzirdes vai kustību traucējumiem. Saziedotie līdzekļi tiks novirzīti dažādu palīgierīču iegādei.
Skolās kovida izplatība lēnām samazinās
Šonedēļ vairākās skolās gaidāma jau otrā testēšana pret kovidu ar antigēnu testiem jeb paštestiem. Ir gadījumi, kad testa rezultātus nācies apstiprināt arī laboratoriski.
Levits Saeimā iesniedz likumprojektu par valsts ministru iecelšanu
Valsts prezidents Egils Levits trešdien, 24. novembrī, izskatīšanai Saeimā iesniedza likumprojektu par grozījumiem Ministru kabineta iekārtas likumā, lai pēc Ministru prezidenta priekšlikuma paredzētu iespēju iecelt vienu vai vairākus valsts ministrus, informēja Valsts prezidenta kancelejā.
Vācijā panākta vienošanās par jaunās valdības izveidi
Vācijas Sociāldemokrātiskā partija, Zaļā partija un partija "Brīvie demokrāti" trešdien vienojās par koalīcijas izveidi. Tas nozīmē, ka Eiropas lielākās ekonomikas vadības grožus tuvākajā laikā pārņems sociāldemokrāts Olafs Šolcs, noslēdzot konservatīvās kancleres Angelas Merkeles 16 gadu ilgo valdīšanas ēru.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt