Mēs neatgriezīsimies pie pasaules pirms Trampa. Intervija ar ilggadēju diplomātu Maiklu Poltu
Džo Baidena stāšanās ASV prezidenta amatā noteikti uzlabos attiecības ar Eiropas Savienību, jo diplomātija atkal kļūs profesionāla. Tā ir pārliecināts ilggadējais amerikāņu diplomāts Maikls Polts. Viņš ir bijis ASV vēstnieks Igaunijā un strādājis arī vairākās citās Eiropas valstīs. Pašlaik Polts ir iesaistīts Baltijas–Amerikas Brīvības fonda direktoru padomē un attīsta starptautisko studiju programmu Arizonas štata universitātē.
Tirgotāji prasa ļaut atsākt «drošu» tirdzniecību; sola nepieļaut drūzmēšanos
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK), Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK), Latvijas Reklāmas asociācija (LRA) un tirdzniecības uzņēmumi ir nosūtījuši vēstuli Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam ("Jaunā Vienotība") un atbildīgajām ministrijām ar pieprasījumu ļaut valstī atsākt "drošu" tirdzniecību, liecina uzņēmēju organizāciju izplatītais paziņojums medijiem.
Eiropas TOP3: Navaļnija arests, Baidena inaugurācija un eiro stiprināšana
Šonedēļ galvenā pasaules uzmanība tika pievērsta Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV), kur notika jaunievēlētā prezidenta Džo Baidena inaugurācija. Uz to nolūkojās arī eiropieši, un Eiropas Parlamentā tika apspriestas nākotnes attiecības ar ASV. Tomēr gana liela uzmanība tika pievērsta arī notikumiem Krievijā, un vieta diskusijām Eiropas Parlamentā tika atvēlēta arī sakarā ar opozicionāra Alekseja Navaļnija aizturēšanu. Tikmēr Eiropas Komisija šonedēļ nāca klajā ar jaunu stratēģiju Eiropas Savienības ekonomikas un finanšu sistēmas atvērtības, spēka un noturības stimulēšanai turpmāko gadu laikā.
Vašingtonas ielas pamazām atbrīvo no žogiem, karavīru klātbūtne – joprojām liela
ASV aizvadīts nedēļas notikums, kam aizturētu elpu līdzi sekojusi visa pasaule, – Džo Baidena inaugurācija ASV prezidenta amatā. Baidens jau aktīvi sācis strādāt, izdodot virkni rīkojumu, īpaši Covid-19 apkarošanai. Lai arī ASV galvaspilsētas centra ielas pamazām atbrīvo no metāla žogiem un atver, tomēr karavīru klātbūtne Vašingtonā joprojām ir liela.
Daugavpilī plāno vērienīgu tirdzniecības centra un tirgus rekonstrukciju
Daugavpils pilsētas domes Pilsētbūvniecības un vides komisija ir atbalstījusi SIA „Ditton nams”, kas ir esošā tirgus saimnieks, ideju rekonstruēt Daugavpils Zaļo tirgu un „Ditton nama” tirdzniecības centru. Jaunais tirdzniecības komplekss faktiski kļūs par tirdzniecības kvartālu vairāk nekā 25 tūkstošu kvadrātmetru platībā, dodot papildu darbu aptuveni 100 cilvēkiem un radot vairākus simtus jaunu stāvvietu automašīnām. Jaunajā veidolā tas varētu darbu sākt pēc dažiem gadiem.
Krievijā aiztur Navaļnija sabiedrotos
Pirms sestdien plānotajiem protestiem aizturēti vairāki apcietinātā Kremļa opozicionāra Alekseja Navaļnija tuvi līdzgaitnieki, tostarp viņa dibinātā Korupcijas apkarošanas fonda juriste Ļubova Soboļa un Navaļnija preses sekretāre Kira Jarmiša.
ASV vēstnieks: Baidena administrācija attiecības ar Latviju tikai stiprinās
ASV un Latvija ir ļoti labi draugi, kuru attiecības jaunā prezidenta Džo Baidena administrācija tikai stiprinās. Šādu pārliecību intervijā Latvijas Televīzijai pauda ASV vēstnieks Džons Kārvails. Viņš arī norādīja, ka jaunā prezidenta administrācija liks uzsvaru uz NATO un centīsies būt uzticams partneris starptautiskajos jautājumos par mieru un drošību.
Krāslavas novadā zemnieki cieš nesakārtota ceļa dēļ
Zemnieki cieš zaudējumus, jo ceļa posms Krāslava–Pastarnieki Indras pagastā netiek sakārtots. Pašvaldība, kas pārņēma ceļu no valsts pagājušā gadā, atzīst, ka ceļa uzturēšanai budžetā līdzekļu nav, un vairs nevēlas to paturēt savā īpašumā,  savukārt Satiksmes ministrija vairs negrasās to pārņemt atpakaļ. 
Foto

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt