Polijā turpinās protesti pret gandrīz pilnīgu abortu liegumu
Aptuveni simt tūkstoši cilvēku piektdienas, 30.oktobra, vakarā izgāja Polijas galvaspilsētas Varšavas centrā, lai protestētu pret valdības lēmumu gandrīz pilnībā aizliegt abortus. Līdzīgi protesti notikuši arī vairākos desmitos citu pilsētu.
Rīga Covid-19 dēļ neplāno atcelt stāvvietu maksu
Rīgas dome neplāno atcelt maksu par pašvaldības stāvvietu izmantošanu, lai cilvēki mazāk izmantotu sabiedrisko transportu Covid-19 izplatības ierobežošanai, noskaidroja LTV raidījums “4. studija”.
Gruzijā norisināsies parlamenta vēlēšanas
Gruzijā sestdien, 31. oktobrī, notiks parlamenta vēlēšanas, kurās opozīcijas koalīcija sacentīsies ar partiju "Gruzijas sapnis". Gan valdošā partija, gan opozīcija paudušas pārliecību par uzvaru vēlēšanās, bet politologi uzskata, ka iznākumu ir grūti prognozēt. Pastāv bažas par mazu vēlētāju aktivitāti, jo arī Gruzijā pēdējo nedēļu laikā novērojams ar Covid-19 inficēto skaita pieaugums.
Kalnu Karabahā atsākas intensīva karadarbība
Karadarbība Kalnu Karabahā atsākusies ar īpašu intensitāti. Šajās dienās pēc Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) aicinājuma ievērot pamieru abas puses ziņo par uzbrukumiem civiliedzīvotāju apdzīvotām pilsētām un ciemiem. UNICEF apkopotā informācija liecina, ka bojāgājušo vidū arī liels skaits bērnu.
Šuplinska par koncerta apmeklējumu: Drošības pasākumi tika ievēroti
Publiski pasākumi pagaidām aizvien ir atļauti, taču veselības ministre aicina rūpīgi pārdomāt, vai došanās uz tiem nav atliekama. Arī premjers aicina ievērot principu “darbs – mājas – svaigs gaiss”, un daudzi tagad spiesti strādāt un mācīties attālināti. LTV rīcībā nonākuši pirms nepilnām divām nedēļām filmēti video no grupas “Skyforger” koncerta, kuru apmeklēja arī izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija).  
Filadelfijā pēc vardarbīgiem protestiem pastiprināti uzrauga drošību
ASV pilsētā Filadelfijā jau otro nakti izsludināta pastiprināta drošības uzraudzība pēc vardarbīgajiem protestiem. Tie pilsētā izcēlās pēc tam, kad policisti nošāva 27 gadus vecu afroamerikāni Volteru Volesu, kurš bija bruņots ar nazi un ignorēja policijas prasību to nomest. Filadelfija tagad ir kļuvusi par būtisku uzmanības centru arī ASV prezidenta priekšvēlēšanu gaisotnē, jo gan Donalds Tramps, gan Džo Baidens ir ieinteresēti piesaistīt vēlētāju balsis ar solījumu atrisināt situāciju.
Plānveida medicīnas palīdzību pagaidām neierobežos
Ceturtdien Stradiņa slimnīcā bija 17 ar Covid-19 sasirguši medicīnas darbinieki, bet piektdien, 30. oktobrī, – jau 20. Līdzīgi arī Austrumu slimnīcas un citu medicīnas iestāžu mediķi inficējas un nonāk pašizolācijā. Pagaidām šie un citi objektīvi apstākļi ir galvenie iemesli, kāpēc pacientiem mēdz pārcelt plānveida operācijas vai konsultācijas, un centralizēti plānveida medicīnas pakalpojumus pagaidām neierobežos.  
Bērnu izklaides vietas Liepājā meklē atbalstu
Sporta un interešu izglītības pulciņu norise iekštelpās ir ierobežota, bet bērnu pieskatīšanas vietas lielveikalos un izklaides pasākumi uz noteiktu laiku slēgti. Šajā jomā strādājošajiem Liepājas uzņēmējiem ir dažāda pieeja, kā situāciju risināt. Vieni gaida valsts atbalstu, otri rast risinājumu ienākumu trūkumam cenšas paši. Ekonomikas ministrijā konkrēta atbalsta šāda tipa uzņēmumiem pašlaik vēl nav. 
Latgalē trūkst zirgu veterinārārstu
Latgales zirgaudzētāji aizvien biežāk pauž satraukumu par kvalificētu zirgu veterinārārstu pieejamības trūkumu reģionā. Īpaši izteikta problēma kļūst, ja nepieciešama steidzama palīdzība. Latgalē paliek arvien mazāk saimniecību, kas nodarbojas ar zirgu audzēšanu, kas nozīmē, ka veterinārārstam nav plašu darba iespēju. Uz to norāda arī paši speciālisti.      
VUGD atgādina: Kā rīkoties, ja aizdegas automašīna
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas (VUGD) dienests ik dienu saņem izsaukumus par degošām automašīnām. Šogad šādi ugunsgrēki bijuši jau vairāk nekā 350, tādēļ VUGD atgādina, kā rīkoties gadījumā, ja automašīna ir aizdegusies.
Jaunie pulcēšanās ierobežojumi rada neskaidrību bēru organizēšanā
Turpinot ierobežot Covid-19 izplatību Latvijā, no piektdienas, 30. oktobra, ieviesti stingrāki pulcēšanās ierobežojumi gan privātos, gan publiskos pasākumos. Šīs izmaiņas skar arī bēru ceremonijas organizēšanu, nosakot, ka uz personas apglabāšanu drīkst ierasties vien 10 cilvēki. Tas izraisījis neskaidrības apbedīšanas pakalpojumu sniedzēju vidū, kuri nesaprot, vai noteiktajā skaitā ietilpst arī zārka nesēji un izvadītājs.
Foto