Ukrainā nosoda protestus pret evakuētajiem no «Covid-19» epicentra Ķīnā
Ukrainas augstākās amatpersonas nosodījušas nekārtības, kas ceturtdien, 20. februārī, izcēlās ciemā, kur vietējie protestēja pret evakuēto atvešanu no koronavīrusa «Covid-19» epidēmijas epicentra Uhaņā, Ķīnā. Prezidents un premjers sadursmes salīdzināja ar Eiropu viduslaikos un brīdināja par provokācijām. Sanatorijā divu nedēļu karantīnā ievietoti vairāk nekā 70 evakuēto. Viņiem solidāri pievienojusies Ukrainas veselības ministre.
Efektīvās zāles daļa vēža pacientu spiesti gaidīt ilgi
Pēc sižetu sērijas “Diagnoze – vēzis” LTV aizvien saņem vairāku onkoloģisko pacientu vēstules ar izmisīgu saucienu “palīgā”. Kāda paciente, kurai pusgadu pēc aknu vēža izoperēšanas ārsti konstatēja jaunus metastāžu perēkļus, valsts kompensējamos medikamentus spiesta gaidīt vairākus mēnešus. Turklāt ne viņa vienīgā.
Daugavpils reģionālajā slimnīcā reorganizēs dzemdību namu
Daugavpils reģionālās slimnīcas vadība iecerējusi veikt reorganizāciju dzemdību namā, vienu no ēkas trim stāviem atvēlot gan ginekoloģijas, gan onkoginekoloģijas pacientēm. Šādas izmaiņas esot nepieciešamas, lai dzemdību nams varētu pilnvērtīgi funkcionēt. Gadā tajā būtu jāpieņem aptuveni 2000 dzemdību, taču tagad to skaits ir ap 700 gadā, līdz ar to visas telpas nav pilnībā noslogotas.
Karostā cels rūpnīcu, tajā iekļaujot vēsturisko apbūvi
Šogad Liepājā, Karostā, sākta jaunas rūpnīcas celtniecība, kas būs jau otrā ražotne industriālā parka teritorijā. Vēl divas rūpnīcas tiek projektētas. Vienā gadījumā paredzēts ražotnes ēku savienot ar pāris 19. un 20. gadsimtu mijā celtām ēkām, kas šobrīd ir visai bēdīgā stāvoklī. Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvalde cer, ka šim piemēram varētu sekot vēl kāds investors, tādējādi saglābjot Karostas vēsturisko apbūvi.
Dānija atsakās palīdzēt ģimenei, kas tur maksājusi nodokļus, bet pēc tēva zaudējuma atgriezusies Latvijā
Pēc vairāk nekā desmit gadu ilgas dzīves Dānijā, Maija Dauģele ar diviem pirmsskolas vecuma bērniem atgriezās dzimtajā Kandavas novadā, kad no savas darba vietas Dānijā pēkšņi pazuda ģimenes apgādnieks un bērnu tēvs. Latvijā Maija sākusi veidot bioloģisko riekstu dārzu un atgriezties Dānijā neplāno. Sieviete uzskata, ka bērniem pienākas uzturlīdzekļi no viņu sākotnējās mītnes zemes. Dānijas instances tam piekrītot, bet tikai tad, ja bērni dzīvo Dānijā.
No «Gods kalpot Rīgai» izstājas seši valdes locekļi
Seši partijas "Gods kalpot Rīgai" (GKR) valdes locekļi - pieci Rīgas domes (RD) deputāti un viena Saeimas deputāte - paziņojuši partijas valdei par izstāšanos no partijas, informēja RD deputāts, līdzšinējais GKR RD frakcijas vadītājs Vjačeslavs Stepaņenko.
Onkoloģijas centrā - jauna aparatūra un metode krūts vēža ārstēšanai
Latvijas Onkoloģijas centrā beidzot ir ne vien jauna aparatūra, bet arī jauna pieeja krūts vēža agrīnai atklāšanai un ārstēšanai. Baltijā modernākā iekārta ļaus ļaundabīgās šūnas izņemt, traumējot krūti pēc iespējas mazāk. Izmeklēšanas metodes ir apvienotas, un ārstēšanas plāns būs pieejams vienas dienas laikā tieši tāpat kā Krūts centros citviet pasaulē. 
«KPV LV» vērsīsies tiesā par UR lēmumu nereģistrēt partijas jaunās valdes ievēlēšanu
Viena no Saeimā visplašāk pārstāvētajām koalīcijas partijām – "KPV LV" – palikusi bez paraksta tiesībām un pieejas partijas kontam. Uzņēmumu reģistrs (UR) atteicies ierakstīt reģistrā jauno partijas valdes sastāvu un grozījumus statūtos, jo uzskata, ka sapulce, kurā valde tika izvēlēta, sarīkota nelikumīgi. Partija "KPV LV" nolēmusi UR lēmumu apstrīdēt tiesā.
ASV vienošanos ar talibiem plāno parakstīt februāra beigās
Amerikas Savienotās Valstis (ASV) gatavojas 29. februārī parakstīt līgumu ar talibiem, pamatojoties uz vienošanos par vardarbības mazināšanu visā Afganistānas teritorijā. Par to paziņojis Savienoto Valstu valsts sekretārs Maiks Pompeo. Sagaidāms, ka sestdien tiks uzsākta septiņu dienu ilgā vardarbības mazināšanas programma, kas potenciāli varētu būt sākums, lai pieliktu punktu karam Afganistānā.
Daugavpilī sāk būvēt 14 miljonus eiro vērtu katlu māju
Daugavpilī sākti 14,1 miljonu eiro vērtas šķeldas katlumājas būvniecības darbi. Sarunas pašvaldībā par jaunas katlumājas būvniecību sākās jau pirms pieciem gadiem, bet vien pagājušā gada vasarā parakstīts līgums par katlumājas būvniecību. 
Par ES septiņu gadu budžetu sarunas visu nakti, bet bez būtiska progresa
Līdz pat sešiem no rīta naktī uz piektdienu, 21. februāri, ilga sarunas starp Eiropas Savienības (ES) valstu līderiem par bloka daudzgadu budžetu. Nekāds būtisks progress pagaidām nav panākts. Premjeri un prezidenti ir cēluši iebildumus gan pret septiņu gadu budžeta kopējo apjomu, gan pret tā sadalījumu starp dažādām prioritātēm. Pēc brīža sarunas ir plānots atsākt.
Esošo e-veselību neattīstīs, no tai paredzētās ERAF naudas plāno atteikties
Veselības ministrija visu uzmanību veltīs jau esošajiem e-veselības pakalpojumiem un neattīstīs tās nākamo kārtu, bet no tās Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļu daļas, kura ir paredzēta jau esošo e-veselības funkcionalitāšu turpmākai attīstībai, plānots atteikties, paziņojumā medijiem informēja Veselības ministrija.
Foto