Sadaļas Sadaļas
Vai zini, ka lielākā stacijas ēka starpkaru Latvijā uzbūvēta Gulbenē?
''Piektdienas naktī uz Dzelzceļu virsvaldes aicinājumu pulciņš Rīgas viesu ar satiksmes ministru Pēteri Aronieti, tieslietu ministru Erastu Biti, galveno dzelzceļu inspektoru Jāni Pauļuku un dzelzceļu virsvaldes vadošām personām priekšgalā izbrauca uz Vecgulbenes jaunās dzelzceļa stacijas atklāšanu.
«Vienotā Krievija» saglabā vairākumu Valsts domē (papildināts)
Bez pārsteigumiem noslēgušās Krievijas Valsts domes vēlēšanas, kurās uzvarējusi valdošā partija “Vienotā Krievija”. Tai ir izdevies saglabāt konstitucionālo vairākumu likumdevējā, neraugoties uz nelielu vēlētāju atbalsta kritumu. Neatkarīgie vēlēšanu novērotāji fiksējuši plaša mēroga pārkāpumus.
Visi 10 kartelī iesaistītie būvnieki Konkurences padomes lēmumu pārsūdz tiesā
Visi 10 būvnieku kartelī iesaistītie būvnieki ir izmantojuši savas tiesības un Konkurences padomes lēmumu pārsūdzējuši tiesā. Tas savā ziņā ir stratēģisks gājiens, jo, kamēr tiesvedība nebūs galā, kartelī apsūdzētie būvniekiem nav jāmaksā nedz sods, nedz tiem ir liegta iespēja piedalīties citos iepirkumos. Šo likuma nepilnību ir plānots koriģēt un, iespējams, šonedēļ grozījumi Iepirkumu likumā nonāks Saeimas sēdē uz otro lasījumu.
Aizsardzības ministrija aicina mazos un vidējos uzņēmumus piedalīties projektu konkursā
Septembrī Londonā notika ikgadējā starptautiskā aizsardzības un drošības industriju izstāde, kurā piedalījās vairāk nekā 1000 dalībnieki, tai skaitā divi Latvijas uzņēmumi – bezpilotu lidaparātu ražotājs "UAV Factory” un „Belss”, kas ražo militārās telekomunikācijas un rācijas. Dažādas preces un produktus aizsardzības nozarei ražo apmēram 100 Latvijas uzņēmumu. Aizsardzības ministrija jau četrus gadus maziem un vidējiem uzņēmumiem rīko grantu projektu konkursu.
Kanādā risināsies parlamenta pirmstermiņa vēlēšanas
Kanādā pirmdien, 20. septembrī, notiks parlamenta pirmstermiņa vēlēšanas, kur gaidāma sīva cīkstēšanās starp pašreizējā premjerministra Džastina Trudo vadīto Liberālo partiju un opozīcijā esošo Konservatīvo partiju. Kampaņā pirms vēlēšanām dominēja jautājums, vai būtu jānosaka stingrāki ierobežojumi iedzīvotājiem, kuri nav vakcinējušies pret Covid-19.
Bankas un policija: Telefonkrāpnieku aktivitāte Latvijā neiet mazumā
Valsts policijas aplēses liecina, ka pēdējos gados telefonkrāpnieki no Latvijas iedzīvotājiem ir izmānījuši vismaz 8 miljonus eiro. Piemēram, kāda sieviete Ogrē noticēja viltvāržiem un piekrita izpaust savu personīgo informāciju un bankas konta datus, tā pazaudējot gandrīz 13 tūkstošus eiro. Tas notika tai pašā dienā, kad krāpniece bija sazvanījusi Latvijas Televīziju.
Zvana «no bankas» anatomija: Telefonkrāpnieku metodes – steidzināšana, iejūtība, draudi
Aizdomīgs darījums no jūsu konta, kas steidzami jābloķē – šādus zvanus it kā no bankas darbiniekiem pēdējā laikā aizvien biežāk saņem Latvijas iedzīvotāji. Šo zvanu mērķis ir viens – apvārdojot cilvēku, piekļūt viņa internetbankai un pārliecināt caur  “Smart-ID” apstiprināt izejošos maksājumus, iespējams, iztīrot kontu pilnībā. Diezgan regulāri kāds arī uzķeras.
Kā un kādēļ Krievijas medijos izplatījās video no militārajām mācībām «Namejs»
Bruņoti karavīri apšauda un cenšas ieņemt ēku Rīgas centrā. Garām iet cilvēki. Izbijusies no trokšņa un neapmierināta ir kāda māte, kurai klēpī skaļi raud bērns. Šāds ar telefonu filmēts video, kurā fiksētas militārās mācības “Namejs”, dažās dienās sasniedza ļoti plašu auditoriju Krievijā. Kremļa finansētos medijos un ne tikai, video ceļoja kopā ar pārspīlētu vēstījumu, ka rīdzinieki par mācībām nebija informēti un bijuši ļoti neapmierināti.
Gārsenē tiecas uz rekordiem - pret Covid-19 vakcinējusies vairāk nekā puse iedzīvotāju 
Bieži vien, analizējot vakcinācijas pret Covid-19 statistiku, labo rādītāju iemesls rodams lielākajā darba devējā - Jēkabpils novada Gārsenē tāda ir Aknīstes psihoneiroloģiskā slimnīca. Ļoti daudzi tajā strādājošie ir potējušies un tādējādi Gārsenes vidējais vakcinācijas rādītājs tuvojas sešdesmit procentiem, kas ir viens no augstākajiem rādītājiem Latvijā.
Foto

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt