Ciblas novada skolniece uzvar prezidenta uzrunas konkursā
Nupat noslēdzies Valsts prezidenta kancelejas izsludinātais radošo darbu konkurss, kurā skolēni bija aicināti sagatavot uzrunu “Mūsdienu varonības tēli Latvijā”.  Viena no trim konkursa uzvarētājiem ir Ciblas skolniece Antra Toporkova.
Liepājas Diakonijas centrs prasīs pienācīgu aprūpi smagi slimiem cilvēkiem un atbalstu viņu kopējiem
Liepājas Diakonijas centrs kopā ar iedzīvotājiem šonedēļ plāno vērsties pie vairākām instancēm gan valsts, gan pašvaldības līmenī, pieprasot uzlabot aprūpes iespējas smagi slimiem cilvēkiem viņu dzīvesvietā, kā arī atbalstīt tos, kuri ikdienā kopj šādus slimniekus. Rezolūcijas autori uzskata, ka šobrīd atbalsts ir nepietiekams un rodoties fiziski un psiholoģiski smagas situācijas.
NEPLP pieļauj sodus jau decembrī iecerētajā pārejā no LNT uz jaunu TV kanālu
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) otrdien, 12.novembrī, saņēma koncerna “All Media Baltics” iesniegumu par iecerētajām izmaiņām LNT kanāla darbībā, taču padomes pārstāvis Ivars Āboliņš skaidroja, ka šādas izmaiņas nemaz nav iespējams, tā vieta būtu jāsaņem jauna apraides atļauja.
Moldovas parlaments izteicis neuzticību premjerministres Sandu valdībai
Moldovas parlaments izteicis neuzticību premjerministres Maias Sandu valdībai. Sandu kabinets tiek apsūdzēts nekompetencē un centienos vienpersoniski izvēlēties ģenerālprokurora amata kandidātu. Savukārt premjerministre uzskata, ka politiķi baidās no taisnīgas tiesas, kas ieslodzījumā varētu nogādāt daudzus politiskās elites pārstāvjus. Tikmēr Moldovā notiekošais izraisījis arī Eiropas Komisijas (EK) satraukumu par dažādu reformu nākotni Moldovā.
Latvijas preču eksports deviņos mēnešos pieaudzis par 0,6%; imports – par 0,3%
Latvijas ārējās tirdzniecības apgrozījums faktiskajās cenās šā gada deviņos mēnešos sasniedza 21,1 miljardu eiro – par 95,1 miljonu eiro jeb 0,5% vairāk nekā 2018. gada atbilstošajā periodā. Eksporta vērtība veidoja 9,41 miljardu eiro  – palielinājums par 56,6 miljonu eiro jeb 0,6%, bet importa – 11,69 miljardus eiro – pieaugums par 38,5 miljoniem eiro jeb 0,3%, liecina Centrālajā statistikas pārvaldes (CSP) mājaslapā pieejamā informācija.
Mājokļu iegādes atbalsta programmā ģimenēm piešķirts jau 12,7 tūkstoši garantiju
Atbalstam ģimenēm ar bērniem mājokļa iegādei vai būvniecībai attīstības finanšu institūcijai "Altum" piešķirts valsts budžeta finansējums 7 026 000 eiro apmērā, kura ietvaros ģimenēm ar bērniem būs pieejamas valsts garantijas šā gada pēdējos mēnešos un 2020. gadā, informēja Ekonomikas ministrijā (FM). Līdz novembra sākumam programmā jau piešķirts 12,7 tūkstoši garantiju.
PTAC brīdina par krāpnieciskiem aizdevējiem
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) brīdina par krāpnieciskiem aizdevējiem, kuri aicina noslēgt kreditēšanas līgumus ar mērķi - aizdevums saimnieciskai darbībai, informēja centrā.
Rēzeknes novada pašvaldība pirmo reizi nojauc patvaļīgi uzceltu ēku
Rēzeknes novada Ozolaines pagastā pie Gaiduļu ezera aizsargjoslas teritorijā pirms pieciem gadiem patvaļīgi uzcelta guļbūves tipa ēka, kas atrodas vien četru metru attālumā no ezera krasta līnijas, gar ezeru uzbūvēts nožogojums, ierīkota tranšeja un veikti vēl citi darbi. Īpašniekam uzbūvētā ēka bija jānojauc, tomēr viņš to vairāku gadu garumā nav izdarījis, tāpēc tagad Rēzeknes novada dome pieņēmusi lēmumu par patvaļīgās būves piespiedu nojaukšanu. Tas ir pirmais gadījums, kad Rēzeknes novadā pašvaldība nojauc patvaļīgi uzceltu ēku.
TV3 pārsūdzējusi NEPLP mutisko aizrādījumu par tās kritizēšanu; arī LTV tiesā apstrīdējusi sodu par Helmaņa pieminēšanu sižetā
Turpinās strīds starp Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP) un divām televīzijām par mediju uzrauga piemērotajiem sodiem par it kā nepienācīgu precizitāti ziņu pārraidēs. Proti, TV3 tiesā apstrīd NEPLP mutvārdu aizrādījumu par pašas padomes kritizēšanu ēterā. Savukārt Latvijas Televīzija (LTV) tiesā iebilst pret 500 eiro sodu par to, ka kādā sižetā iztirzāta mediju uzrauga drauga un Nacionālās apvienības politiķa Ogres mēra darbība. Mediju nozare uzskata, ka plašsaziņas līdzekļu padome savtīgos nolūkos izmanto tai iedoto sodīšanas iespēju.
Foto