Ziņas
Humanitārā krīze un nepildīti solījumi – Afganistānā gads «Taliban» varā (papildināts)
Pirmdien, 15. augustā, aprit gads, kopš islāmistu grupējums "Taliban" sagrābis Kabulu un varu Afganistānā. Gadu pēc talibu nākšanas pie varas joprojām neviena pasaules valsts islāmistu grupējumu nav atzinusi par oficiālo Afganistānas valdību. Starptautiskā sabiedrība mudina "Taliban" izveidot valdību, kurā ir pārstāvji no dažādām sabiedrības grupām, un ievērot cilvēktiesības un sieviešu tiesības. Lai gan atsevišķas pozitīvas iezīmes pašreizējā režīma solījumos ir vērojamas, Rietumi, tostarp Eiropas Savienība, gaida vēl virkni izmaiņu valdības politikā, un to realizēšana tuvākajā nākotnē izskatās maz ticama.
Ķīna atkal rīko manevrus pie Taivānas
Ķīna pirmdien paziņojusi, ka rīko jaunus manevrus netālu no Taivānas, norādot, ka tā esot reakcija uz ASV kongresmeņu delegācijas Taibei apmeklējumu.
Latvijā reģistrēti 36 648 Ukrainas bēgļi
Kopš Krievijas sāktā kara pret Ukrainu līdz šim Latvijā reģistrēti 36 648 Ukrainas iedzīvotāji, bet 31 257 bēgļiem izsniegti uzturēšanās dokumenti ar tiesībām uz nodarbinātību, liecina jaunākā Iekšlietu ministrijas (IeM) apkopotā informācija.
Trīs dienās Latvijā atklāj 2611 Covid-19 gadījumus
Trīs dienu laikā Latvijā reģistrēti 2611 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi; nav saņemti ziņojumi par mirušajiem Covid-19 slimniekiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.
Autentifikācijas rīkam «Smart ID» aprit 5 gadi; nākotnē banku klienti autentifikācijai varētu izmantot arī elektronisko parakstu
Šķiet, tas bija pavisam nesen, kad, lai ielogotos internetbankā, bija nepieciešama kodu karte un, lai varētu, piemēram, apmaksāt rēķinus, sava identitāte bija jāpierāda, apstiprinot to ar vienu no 20 dažādu ciparu kodiem. Tagad 80% jeb vairāk nekā viens miljons Latvijas iedzīvotāju lieto starptautisku autentifikācijas rīku – "Smart ID", kam šogad aprit jau 5 gadi.
Jēkabpils novads par jaunā ģerboņa simbolu virza lūsi, daļa iedzīvotāju neizpratnē
Pēc administratīvi teritoriālās reformas daudzām Latvijas pašvaldībām jāizstrādā jauni ģerboņi. Arī apvienotais Jēkabpils novads izstrādā jaunu simboliku, un pašvaldības piedāvātie varianti paredz par pamatu ņemt vēsturiskā Jēkabpils pilsētas ģerboņa simbolu – lūsi. Daļa iedzīvotāju ir neizpratnē – kur tad paliek pārējie pagasti un novadi, kas ir iekļāvušies jaunajā Jēkabpils novadā?
(Ne)samazināt PVN?: Dažādas likmes – arī sarežģījumi uzņēmējiem
Runājot par iespējamu pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazināšanu, visbiežāk kā galvenie argumenti tiek minēti ieguvumi pircējiem, jo cenām vajadzētu kļūt zemākām, un neizbēgamie zaudējumi valsts budžetam. Taču daudz retāk piemin sarežģījumus, ko vairāku PVN likmju izmantošana var radīt uzņēmējiem un ekonomikai kopumā.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt