Konkurences uzraugs atļauj «Lāčplēša alum» pirkt «Bauskas alu»
Konkurences padome (KP) šā gada 12. septembrī nolēmusi atļaut apvienošanos, ar kuru SIA "Lāčplēša alus" iegūs izšķirošu ietekmi pār SIA "Bauskas alus" un Bauskas alus ražotnes notekūdeņu savākšanas un attīrīšanas pakalpojumu sniedzēju SIA "Rūta M". KP nekonstatēja būtisku kaitējumu konkurencei, tāpēc lēma par darījuma atļaušanu, informēja KP.
Latvijas Banka samazina IKP izaugsmes prognozi šim un nākamajam gadam
Latvijas Bankas samazinājusi Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) pieauguma prognozi gan 2019., gan 2020. gadam. Turklāt, iespējams, pašreizējās 2020. gada izaugsmes prognozes var nākties vēlreiz koriģēt, preses konferencē informēja Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.
Sarunas par Krievijas gāzes piegādi Ukrainai un ES beidzas bez rezultāta
Bez skaidriem panākumiem noslēdzās vakardienas sarunas Briselē par gāzes piegādi Ukrainai un Eiropas valstīm. Lai gan Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja vietnieks Marošs Šefčovičs, kā arī Krievijas puse sarunas raksturoja kā konstruktīvas, Ukrainas amatpersonas paliek pesimistiskas. Turklāt laika ir atlicis diezgan maz - pašreizējais līgums par gāzes tranzītu caur Ukrainu uz Eiropas Savienības (ES) valstīm beigsies 31. decembrī.
Atkārtoti vāks parakstus par grozījumu tautas nobalsošanas likumā atcelšanu
Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) reģistrēja parakstu vākšanai biedrības “Atvērtās pārvaldības partnerība Latvijā” (APPL) jau sesto reizi iesniegto likumprojektu, ar kuru biedrība rosina atcelt 2012. gada 8. novembra grozījumus likumā “Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu”, informēja CVK.
Daugavpils mērs: Ledus sporta skolas direktoru un vietnieci atbrīvos no amata
Daugavpilī Ledus sporta skolas Daiļslidošanas nodaļā izveidojies ass konflikts starp skolas treneri Alisi Miškovsku, vairāku audzēkņu vecākiem un skolas administrāciju par iespējamiem pārkāpumiem attiecībā pret bērniem un trenēšanas norisi. Daugavpils Ledus sporta skolā notiek pārbaudes, un, analizējot pieejamo informāciju, tiks pieņemts lēmums par Ledus skolas direktora un vietnieces atbrīvošanu no amata, Latvijas Radio apstiprināja Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš ("Sakaņa").
«Latvijas Ceļu būvētājs» ceļ trauksmi par draudošo katastrofu nozarē
Biedrība "Latvijas Ceļu būvētājs" ceļ trauksmi par nākamā gada valsts budžetā plānoto nepietiekamo finansējumu ceļu un tiltu uzturēšanai. Remontiem paredzēti 182 miljoni eiro, no tiem kapitālajiem izdevumiem plānoti 109 miljoni eiro, savukārt papildus izdevies izcīnīt vien 7,7 miljonus solīto 70 miljonu eiro vietā.
Austrālijas iedzīvotāji uzsāk vispasaules streiku, aicinot politiķus novērst vides katastrofu
Tūkstošiem cilvēku Austrālijā šodien izgājuši ielās, lai sāktu vispasaules streiku, pieprasot pasaules līderiem, kas pulcēsies uz Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Klimata samitu, pieņemt tūlītējus pasākumus vides katastrofas novēršanai. Pasaulē šodien plānoti vismaz 5000 protestu 156 valstīs. Streika kulminācija gaidāma Ņujorkā, ar zviedru klimata aktīvistes Grētas Tūnbergas vadītu gājienu.
Norvēģijā reģistrēti vēl septiņi jauni nezināmas suņu slimības gadījumi
Šajā nedēļā Norvēģijā reģistrēti vēl septiņi jauni suņu saslimšanas gadījumi un divi no šiem suņiem arī miruši. Veterinārārsti Latvijā pagaidām nav konstatējuši aizdomīgus suņu saslimšanas gadījumus ar asiņainu caureju un vemšanu Latvijā. Taču, kamēr Norvēģijas atbildīgie dienesti nav noskaidrojuši saslimšanu cēloni, gan PVD, gan vetārsti suņu īpašniekiem iesaka būt piesardzīgiem.
Pasaules talkā Latvijā sēs un stādīs kokus
Kustība “Lielā talka” aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju šā gada 21. septembrī pievienoties akcijai “World Cleanup Day” jeb Pasaules talkai. Visa pasaule šajā dienā vāks atkritumus un sakops apkārtējo vidi, ko Latvija paveica jau pavasara Lielajā talkā. Tāpēc Latvijā notiks koku sēšanas un stādīšanas akcija “Laimes koki”, informēja pasākuma organizatori.
ASV atbalsta trūcīgus mājdzīvnieku īpašniekus
ASV radīta atbalsta programma trūcīgiem mājdzīvnieku īpašniekiem. Lai mājdzīvnieki paliktu pie saimnieka, nevis finansiālu problēmu dēļ nonāktu patversmē, programma saimniekiem piedāvā dzīvnieku bezmaksas medicīnisko palīdzību, pārtiku un citas mīļuļiem vajadzīgās lietas.
PVD joprojām neizslēdz nevienu versiju par zarnu infekcijas cēloni Siguldā
Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) turpina izmeklēt, kas izraisīja bērnu saslimšanu ar zarnu infekciju Siguldā. PVD noņemtajos paraugos nav konstatējis e.coli baktēriju jeb zarnu nūjiņu. Dienests arī nav konstatējis neko unikālu Siguldas pirmsskolas izglītības iestāžu ēdiena piegādē, intervijā Latvijas Radio atklāja PVD ģenerāldirektors Māris Balodis.
Foto