Ziņas
Daugavas ledus halles būvēšanas epopeja turpinās ar parādu gūzmu
Daugavas ledus halles gala pieņemšanas nodošanas akts vēl aizvien nav parakstīts, lai arī tajā jau notikuši gan treniņi Pasaules čempionāta hokejā ietvaros, gan pēc tam  halle lietota vēl pusgadu, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”. Pasūtītājs vēl nav saņēmis arī apdrošināšanas polisi, kam būtu finansiāli jānodrošina būvobjektam solīto desmit gadu garantiju. Taču aiz visa šī slēpjas fakts, ka ģenerāluzņēmēja pārstāvis aizvien nav norēķinājies ar apakšuzņēmējiem un piegādātājiem, lai gan valsts puse par jau paveiktajiem darbiem ir samaksājusi. 
Krievijas manevri pie Ukrainas robežas – gatavošanās karam vai blefs?
Pēdējos mēnešos Krievija netālu no Ukrainas robežas koncentrē lielus militāros spēkus. Ukrainas un NATO valstu aplēses liecina, ka runa ir par karavīru skaitu tuvu 100 000. Ukrainas militārais izlūkdienests sagaida kaujas jau janvārī vai februārī. Kā šovakar vēsta LTV raidījums “De facto”, daļa no Krievijas aktivitātēm varētu arī nebūt tieši saistītas ar Ukrainu, bet kalpot kā pastiprinājums Baltkrievijas darbībām. 
Ropažu baznīcā atkal uzburts gaismas dārzs
Šovakar daudzās mājās tiek iedegta pirmā svece adventes vainagā un sākas Ziemassvētku gaidīšana. Bet Ropažu evaņģēliski luteriskās baznīcas draudzei jaunais baznīcas gads sākas ar brīnumu. Jau otro gadu pēc kārtas anonīms labvēlis kara gados izpostītajā dievnamā atkal uzbūris gaismas dārzu. Pērn to apmeklēja rekordliels cilvēku skaits un par apmeklētāju ziedojumiem draudze atjaunoja torņa kāpnes. 
Valsts atbalsts, uzņemot «sistēmas bērnus», aizvien pieklibo
Labklājības ministrija šonedēļ atklājusi jaunu informatīvo kampaņu “Es gribu savas mājas!”. Kampaņas mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par bāreņu un bez vecāku gādības palikušu bērnu aprūpi, ģimeniskas vides nozīmību bērna pilnvērtīgai attīstībai un galu galā – samazināt institūcijās esošo bērnu skaitu. Patlaban bērnunamos dzīvo vairāk nekā 500 bērni – lielākā daļa no viņiem ir pusaudži. Kāds ir valsts sniegtais atbalsts uzņemošajām ģimenēm? Un cik droši ģimene var justies, izšķiroties par šādu soli?
Valstis pastiprina ceļošanas ierobežojumus jaunā Covid-19 paveida dēļ
Pasaules valstis turpina pastiprināt ceļošanas ierobežojumus bažās par koronavīrusa jaunā omikrona paveida izplatību, kas pirmo reizi tika konstatēts Dienvidāfrikā.

Tā Lielbritānijā premjerministrs Boriss Džonsons paziņojis, ka visiem, kas ieceļos Apvienotajā Karalistē, būs jādodas pašizolācijā, līdz būs negatīvs Covid-19 testa rezultāts.
ES un NATO plāno ciešāk sadarboties dezinformācijas apkarošanā, iesaistot tajā arī Latviju
Eiropas Savienība un NATO plāno ciešāk sadarboties dezinformācijas apkarošanā, iesaistot tajā arī Rīgā izvietoto NATO Stratēģiskās komunikācijas centru. Tas ir viens no paziņojumiem pēc Eiropas Komisijas priekšsēdētājas Urzulas fon der Leienas un NATO ģenerālsekretāra Jensa Stoltenberga šīsdienas vizītes laikā Rīgā un Viļņā. Tāpat Komisijas vadītāja paziņoja, ka Eiropas fondu līdzekļus varēs izmantot dronu un patruļas automašīnu iegādei, kā arī līdzīgiem mērķiem.
Kariņš: ES un NATO jādod skaidrs signāls Krievijai, ka eskalācijas gadījumā tam būs «ļoti skaidras sekas» (papildināts)
Ir ļoti svarīgi, ka Eiropas Savienība (ES) un NATO seko līdzi situācijai Ukrainas pierobežā un dod Krievijai ļoti skaidru signālu, ka eskalācijas gadījumā gaidāmas "ļoti skaidras sekas", šodien pēc tikšanās ar Eiropas Komisijas priekšsēdētāju Urzulu fon der Leienu un NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība").
VIDEO. LSM.lv nedēļas ziņu TOPS: īsumā par svarīgāko 22.–28.novembrī
Saeima atbalstījusi nākamā gada valsts budžetu, mūžībā devies komponists Mārtiņš Brauns, Vācijā noslēgusies Angelas Merkeles valdīšanas ēra un citi notikumi. LSM Nedēļas ziņu TOPS piedāvā iespēju uzzināt īsumā par svarīgāko politikā, kultūrā, sportā un ārzemēs šonedēļ – no 22. līdz 28. novembrim.
Izslimojot Covid-19, vakcinētie cilvēki iegūst arī izslimošanu apliecinošo sertifikātu
Ja ar Covid-19 inficējies pret to vakcinēts cilvēks, uz slimības laiku tiek anulēts personas vakcinācijas sertifikāts, taču pēc izslimošanas persona iegūst to atpakaļ, kā arī var saņemt otru sertifikātu, kurš apliecina izslimošanu. Vakcinācijas biroja pārstāve Inga Vasiļjeva skaidro – īpašas nozīmes diviem sertifikātiem gan nav un iedzīvotājs brīvi var izvēlēties, kuru no tiem vēlas uzrādīt.
VIDEO. «Būris». Demogrāfiskais deficīts Eiropas Savienībā
Vecais kontinents noveco. To veicina zemā dzimstība un garāks vidējais dzīves ilgums. Darbspējīga vecuma cilvēku kļūst arvien mazāk, un palielinās to eiropiešu skaits, kuri vecumdienās būs jāuztur pensiju sistēmai.  To par pamatīgu izaicinājumu atzīst teju visas Eiropas Savienības valstis.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt