FOTO: Vāgnera biedrība pārņem Vāgnera namu
No 20. oktobra par oficiālo Vāgnera nama saimnieku varam uzskatīt Rīgas Riharda Vāgnera biedrību. Tā no “Valsts nekustamajiem īpašumiem” pieticīgā ceremonijā, klātesot biedrības patronam, Latvijas Valsts prezidentam Egilam Levitam, šodien saņēma nama simbolisko atslēgu.

RSU profesors: Valstij jādomā par karantīnas telpām Covid-19 pacientiem
Latvijas iedzīvotājiem ir grūtības Covid-19 karantīnas vai pašizolācijas laikā nodrošināt distancēšanos no pārējiem mājsaimniecības locekļiem, jo mājokļi ir nelieli, tāpēc valdībai būtu jādomā par iespēju palīdzēt iedzīvotajiem šādās situācijās, LTV raidījumā “Šodienas jautājums” pauda Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs Ģirts Briģis.
Kavējas portatīvo datoru iegāde skolām; skolas cer tos saņemt ātrāk
Izglītības un zinātnes ministrija vēl nav paguvusi iepirkt skolām portatīvos datorus, kurus bija plānots izmantot attālinātajām mācībām. Vairāku skolu direktori Latvijas Televīzijai norādīja, ka tie vajadzīgi skolēniem, kam mājās datoru nav. Tomēr ministrija atkārotu iepirkumu izsludinājusi tikai šonedēļ un, visticamāk, skolēni jaunos datorus varēs lietot tikai pēc Jaunā gada. 
Vienā dienā saņem pretējus Covid-19 analīžu rezultātus; atkārtotas analīzes nākas gaidīt karantīnā
Nododot jau trešās Covid-19 analīzes, kāda Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolas audzēkņa tēvs cer beidzot iegūt skaidrību par pilnīgi pretējiem iepriekšējo analīžu rezultātiem. Pirmdien ar stundas starpību viņam “Centrālajā laboratorijā” koronavīrusa klātbūtne organismā gan apstiprināta, gan noliegta. Taču, tā kā vienas analīzes ir pozitīvas, Slimību profilakses un kontroles centrs noteicis karantīnu un ierobežojumus.
Viduskurzemes skolas skolēniem attālināto mācību laikā Kuldīgas novadā pārtikas piegādi uztic uzņēmējiem
Šobrīd Pelču pagastā esošajā Viduskurzemes pamatskolā–attīstības centrā Covid-19 izplatīšanās dēļ mācības visiem notiek attālināti. Te mācās skolēni ar garīgās un fiziskās attīstības traucējumiem no dažādiem Latvijas novadiem. Lai nodrošinātu skolēniem valsts apmaksāto ēdināšanu, arī esot mājās, skola organizē pārtikas paku piegādi Kuldīgas novadā deklarētajiem bērniem, savukārt ar citām pašvaldībām par mērķdotācijas pārskaitīšanu tiek slēgti līgumi.   
Kalnu Karabahā turpina pārkāpt pamieru
Armēnijas premjerministrs Nikols Pašinjans atzinis, ka armēņu spēki cieš smagus zaudējumus Kalnu Karabahas konfliktā. Vienlaikus viņš arī uzsvēris, ka situācija joprojām tiek kontrolēta, bet Azerbaidžāna slēpjot datus par saviem zaudējumiem. Abas karojošās puses vaino viena otru pamiera pārkāpšanā.  
Ministre: Sports un interešu izglītība bīstami, jo Covid-19 var izplatīties starp skolām
No sestdienas interešu izglītības nodarbības drīkstēs notikt tikai attālināti. Tas attiecas uz koriem, orķestriem, tautas deju ansambļiem un citiem pulciņiem, izņemot individuālās apmācības, piemēram, klavierspēli. Līdzīgi noteikumi arī sportā. Komandu un kolektīvie sporta veidi, kā arī sacensības uz laiku ir atceltas, bet individuāli treniņi notikt drīkst. Tā iecerēts mazināt cilvēku satikšanās plūsmu un ierobežot koronavīrusa izplatību.
Rīgā valsts svētkus novembrī atzīmēs bez lieliem masu pasākumiem
Gan Lāčplēša dienu 11. novembrī, gan Latvijas Republikas proklamēšanas dienu 18. novembrī šogad Rīgā atzīmēs bez ierastajiem masu pasākumiem, tostarp bez tradicionālā svētku salūta. Vienlaikus pašvaldība meklē citus risinājumus, lai svētku svinīgā un patriotiskā sajūta pilsētā saglabātos, informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.
ES līderu samits «Brexit» sarunu progresu varētu atzīt par nepietiekamu
Eiropas Savienības valstu vadītāji divu dienu sanāksmē tiekas Briselē, lai apspriestu virkni svarīgu jautājumu. Galvenā uzmanība pievērsta iestrēgušajām “Brexit” sarunām. Paredzams, ka samits pēcbreksita sarunās panākto progresu atzīs par „nepietiekamu”, kā arī uzdos aktivizēt sagatavošanās darbus iespējamajam bezvienošanās “Brexit”.
Simtiem protestētāju Taizemē nepakļaujas valdības noteiktajiem ierobežojumiem
Taizemes valdība ceturtdien izsludināja ārkārtējo stāvokli, aizliedzot vairāk nekā četru cilvēku pulcēšanos. Tas ticis darīts, lai izbeigtu demokrātijas atbalstītāju protestus, kas pēdējās dienās pieņēmušies spēkā. Studentu aktīvisti kopš jūlija ir rīkojuši milzu demonstrācijas, prasot premjera atkāpšanos, kā arī monarhijas reformēšanu. Šodien daudzi simti protestētāju nav pakļāvušies pulcēšanās ierobežojumiem un turpina iziet Bangkokas ielās.
Daudzu aģitācijas pārkāpumu dēļ NEPLP plāno plašākus preventīvos pasākumus
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir pabeigusi Rīgas domes priekšvēlēšanu aģitācijas perioda monitoringu elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos. Kopumā konstatēti 12 iespējami Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma pārkāpumi. Lai uzlabotu likuma ievērošanu, NEPLP izstrādās vadlīniju precizējumus un turpmāk veiks arī plašākus preventīvos pasākumus. 
Diplomātiskās sadursmes Vidusjūras austrumos – ko sagaidīt?
Pēc septembrī un oktobrī pieredzētajiem pozitīvajiem diplomātiskajiem centieniem saliedēt Ankaras un Atēnu pozīcijas Vidusjūras austrumu daļas konfliktā situācija atkal pieredzējusi eskalāciju. Kā mainījusies diplomātiskā situācija kopš 12. oktobra Turcijas paziņojuma par jauniem seismiskajiem pētījumiem? Kāds ir šīs situācijas plašāks diplomātiskais konteksts un nozīme?
ES nosaka sankcijas Krievijas amatpersonām par Navaļnija saindēšanu
Eiropas Savienība (ES) saistībā ar Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija saindēšanu ar nervus paralizējošu kaujas vielu, kas pieder pie "Novičok" grupas, noteikusi sankcijas sešām augstām Krievijas amatpersonām, arī Federālā Drošības dienesta (FDD) direktoram Aleksandram Bortņikovam, teikts Eiropadomes lēmumā, kas publicēts ES oficiālajā žurnālā.
Covid-19 izplatības laikā NA aicina uz lāpu gājienu; sola ievērot noteiktos ierobežojumus
Neskatoties uz Covid-19 izplatīšanos un ieviestajiem pulcēšanās ierobežojumiem, Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (NA) aicina pieteikties 18. novembra lāpu gājienam, kas parasti pulcē vairākus tūkstošus cilvēku. NA līderis Raivis Dzintars skaidroja, ka lāpu gājiens šoreiz atšķirsies no citiem gadiem, un solīja ievērot valstī noteiktos ierobežojumus.
Foto