Deserts ar brauniju un zefīru «Īsto latvju saimnieču» gaumē
Izmēģini saldo ēdienu “Pacieties” pēc Latvijas Televīzijas raidījuma „Īstās latvju saimnieces” dalībnieces Daces Reiziņas receptes! Viņa kopā ar vīru Arti, meitu Beatrisi un dēlu Rolandu dzīvo Pārgaujas novada Stalbes pagasta „Dimdās”. Šis deserts ir Daces pašas izdomāts un tapis kā drosmīgs eksperiments viesību priekšvakarā.

Znotiņa: finanšu drošības jomā Latvijā vēl daudz darāmā
Finanšu drošība valstī kopumā pēdējo gadu laikā ir uzlabojusies, tomēr ir vēl daudz darāmā, atzīst Finanšu izlūkošanas dienesta priekšniece Ilze Znotiņa. Valstī ir liela apjoma ēnu ekonomika, kā arī vēl aizvien nav pilnībā caurspīdīgi publiskie iepirkumi.
Atbalstu ES ekonomikas atveseļošanai sāks piešķirt no 2021. gada sākuma – būs pieejami 672,5 miljardi eiro
Eiropas Komisija (EK) nākusi klajā ar Atveseļošanas un noturības mehānismu, kas ir galvenais ekonomikas atveseļošanas instruments projektā "NextGenerationEU", lai palīdzētu Eiropas Savienībai (ES) izkļūt no pašreizējās krīzes. Mehānisma ietvaros būs pieejami 672,5 miljardi eiro – aizdevumu un dotāciju veidā, ko piešķirs pēc iespējas agrāk izmantošanai pirmajos, izšķirošajos ekonomikas atveseļošanas gados, informēja  Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā Preses nodaļā.
VIDEO: Ceļu policijas drons stundas laikā noķer 6 pārkāpējus
Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes iegādātais bezpilota lidaparāts satiksmes uzraudzīšanai sevi ir pierādījis jau tā darbības pirmajās dienās – trešdien, 16. septembrī, aptuveni stundas laikā ir fiksēti seši agresīvie braucēji, informēja Valsts policija.
Bijušo finanšu ministru Vilku virza darbam Latvijas Bankas padomē
Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks ir izvirzījis ekonomista un finansista, bijušā finanšu ministra, Eiropas Investīciju bankas (EIB) vadības komandas pārstāvja Andra Vilka kandidatūru Latvijas Bankas padomes locekļa amatam, kas kļūs vakants, Vitai Pilsumai 30. septembrī beidzot darba gaitas, informēja centrālajā bankā.
Lietuvā 62 jauni Covid-19 gadījumi, Igaunijā – 22
Lietuvā aizvadītajā diennaktī konstatēti 62 jauni Covid-19 gadījumi, kas ir lielākais vienā dienā reģistrēto inficēšanās gadījumu skaits kopš aprīļa vidus, bet Igaunijā – atklāti 22 jauni gadījumi, vēsta kaimiņvalstu mediji.
Šā gada 2. ceturksnī vienas stundas darbaspēka izmaksas pieauga par 6,2%
2020. gada 2. ceturksnī, salīdzinot ar 2019. gada 2. ceturksni, vienas stundas darbaspēka izmaksas pieauga par 6,2 % jeb 60 centiem, sasniedzot 10,27 eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) sezonāli un kalendāri neizlīdzināti dati. Sezonāli izlīdzināta rādītāja pārmaiņas bija 4,0 %.
Baltkrievijas diplomātiskajās aprindās sākusies piespiedu tīrīšana
Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko ir atbrīvojis no amata vēstnieku Latvijā Vasīliju Markoviču. Viņam atņemts arī diplomātiskais rangs. Tāds pats lēmums pieņemts arī par bijušo Baltkrievijas vēstnieku Slovākijā Igoru Ļeščenju un vienu no Koordinācijas padomes līderiem Pāvelu Latuško. Tikmēr prezidenta amata kandidāte Svetlana Tihanovska ir sākusi gatavot sankciju sarakstu pret drošībniekiem, kuri atbildīgi par milicijas patvaļu pret mierīgajiem protestētājiem.
Foto