Ziņas
ASV iekšpolitikas strāvojumi ietekmē arī Latvijas drošības perspektīvu
Latvija un ASV šogad atzīmēja starpvalstu attiecību 100 gadu jubileju, un kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas Vašingtona bijusi mūsu galvenā stratēģiskā partnere un sabiedrotā. Ciešās attiecības saglabājušās gan republikāņu, gan demokrātu valdīšanas laikā, taču Donalda Trampa iespējamā atgriešanās ASV prezidenta amatā un viņa lozungs "Amerika pirmajā vietā" liek rēķināties arī ar ASV iekšpolitisko procesu ietekmi uz Latvijas drošības situāciju.
Ukrainu apmeklēs ANO augstais cilvēktiesību komisārs
Ukrainā svētdien, 4. decembrī, ieradīsies ANO augstais cilvēktiesību komisārs Folkers Tirks, lai tiktos ar valsts augstākajām amatpersonām un apmeklētu Ukrainas karaspēka atbrīvotās teritorijas un iepazītos ar tur pastrādātajām Krievijas armijas zvērībām.
Daļu ministriju plāno pārcelt uz Zemkopības ministrijas ēku
Jau pavisam drīz arī valsts pārvalde varētu pāriet uz darba vidi, kuras centrā ir arī darbinieka labsajūta. Šādi plāni jau top valdības gaiteņos. Saskaņā ar tiem vairākas ministrijas un citas valsts iestādes paredzēts pārvietot uz Zemkopības ministrijas (ZM) ēku Republikas laukumā 2, Rīgā.
Siltumuzņēmums Smiltenes novadā atteicis nodrošināt apkuri
Teju vai ārkārtas situācija siltumapgādē šoruden iestājās Drustos, Gatartā un Palsmanē, trīs nelielos lauku ciematos Smiltenes novadā. Īsi pirms apkures sezonas komersants, kas tur uzstādījis šķeldas katlumājas, saprata, ka darbu nespēs turpināt. Šobrīd katlumājas gan darbina pašvaldība, kas tagad meklē līdzekļus, par ko katlumājas pārpirkt un nodrošināt siltumu.
Hersonieši: Lai gan ir ārkārtīgi grūti, galvenais – lai ielās vairs nebūtu okupantu
Jau trīs nedēļas kā atbrīvojusies no okupantiem, Ukrainas dienvidu pilsēta Hersona ik dienu turpina piedzīvot apšaudes. Krievijas armija joprojām ir tuvumā, Dņepras upes otrā pusē, un mērķē gan pa pilsētai svarīgo infrastruktūru, gan pa dzīvojamajiem namiem. Pilsētā tikai tagad pamazām sāk atjaunot siltumu un elektrību, bet cilvēki teica, ka, lai gan ir ārkārtīgi grūti, galvenais, lai ielās vairs nebūtu okupantu.
«Kustības «Par!»» vadību uztic trīs līdzpriekšsēdētājām (papildināts)
Partijas "Kustība "Par!"" kongresā sestdien, 3. decembrī, nolemts līdzšinējā viena valdes priekšsēdētāja vietā ievēlēt trīs līdzpriekšsēdētājas. Šos amatus nolemts uzticēt bijušajai Saeimas deputātei Inesei Voikai, veselības ministra biroja vadītājai Vladislavai Marānei un Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas apkarošanas komitejas priekšsēdētājas vietniecei Laimai Geikinai.
Harkivā glabā Krievijas izšauto raķešu atlūzas
Krievija sākusi apšaudēs izmantot raķetes ar nesprāgstošām kaujas galviņām, lai izsmeltu Ukrainas pretgaisa aizsardzību. Tā paziņojusi Ukrainas armija. Ukrainas militārie eksperti norādīja, ka Krievija, iespējams, ir ievērojami noplicinājusi savu raķešu arsenālu pēc pēdējo nedēļu masveida triecieniem Ukrainas kritiskajai infrastruktūrai. Arī Lielbritānijas izlūkdienests novembra ziņojumā izdarījis līdzīgus secinājumus.
Brīdina par jauniem Krievijas raķešu masveida uzbrukumiem Ukrainai
Krievija gatavojas jauniem raķešu masveida uzbrukumiem Ukrainai, lai padziļinātu civiliedzīvotāju ciešanas šajā ziemā, brīdina Ukrainas amatpersonas. Vienlaikus Krievijas raķešu krājumi esot gandrīz izsīkuši. Kremlis paziņojis, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins gatavojas apmeklēt okupētās teritorijas Donbasā.
Īres tirgū mājokļu piedāvājums krietni pārsniedz pieprasījumu
Karstākā tendence īres tirgū – mājokļu piedāvājums krietni pārsniedz pieprasījumu jeb, citiem vārdiem sakot, īrniekam ir plaša izvēles iespēja. Tas ir pretēji tai situācijai, kas īres tirgū valdīja vasaras izskaņā un rudens sākumā, kad īres mājokļi tika izķerti kā karsti pīrādziņi tikko no krāsns. Uguni īres tirgum toreiz piešķīla gan studenti, kuri ik gadus šajā periodā īres tirgu uzkurina, gan arī Ukrainas iedzīvotāji, kuri Latvijā ieradās, meklējot patvērumu no kara. Kādēļ īres tirgū piedāvājums kļuvis bagātīgāks, un kā īres cenu ietekmē pieaugošās komunālo pakalpojumu izmaksas?
Ukraina: Krievijai pietiek raķešu vēl vairākiem masveidīgiem uzbrukumiem
Aizvadītajā naktī Krievija īstenojusi jaunus uzbrukumus apdzīvotajām vietām Ukrainā. Ukraiņu amatpersonas lēš, ka Krievijai ir pietiekami raķešu krājumi, lai veiktu vēl vairākus masīvus uzbrukumus valsts kritiskajai infrastruktūrai. Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis apsolījis atbrīvot visus Krievijas sagūstītos ukraiņus.
Svarīgākais šobrīd