Jūrmala piebremzē pieturvietu nomaiņu par miljoniem eiro; vērtēs pilsētplānotājas brāļa algošanu
Pēc tam, kad Latvijas Radio izgaismoja Jūrmalas domes plānus divarpus miljonu eiro vērtā projektā visu sabiedriskā transporta pieturvietu nomaiņu uzticēt domes galvenās pilsētplānotājas brālim, Jūrmala ar šo ieceri ir piebremzējusi. Tikmēr dāsnajiem radinieka līgumiem nu uzmanību pievērsis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), kā arī domes opozīcija, kas aicina atteikties no godīguma ziņā apšaubāmā darījuma slēgšanas.
Kautiņš pie Rīgas 3. arodskolas aktualizē jautājumu par policistu dežūrām pie mācību iestādēm
Kautiņā pie Rīgas 3. arodskolas cietuši divi nepilngadīgi skolēni, par to uzsākta krimināllieta. Vainīgie bijuši garāmgājēji, kas, iespējams, pirms tam uzturējušies pie skolas esošajā spēļu zālē. Pie pašvaldības skolām dežurē pašvaldības policija, bet arodskolām un to apkārtnei īpaša uzraudzība nav paredzēta. 3. arodskolā gan atzīst, ka policija diezgan bieži apbraukā rajonu, ķerot nepilngadīgos smēķētājus.
Mediķi aicina atlikt 2020.gada budžeta pieņemšanu; varētu arī streikot
Vairākas veselības aprūpes darbinieku organizācijas aicinājušas atlikt valsts budžeta pieņemšanu un turpināt sarunas par papildu finansējuma piešķiršanu veselības aprūpes nozarei 2020. un nākamajos gados. Tāpat mediķi sākuši gatavoties streikam, informēja Latvijas Ārstu biedrība un Latvijas Jauno ārstu asociācija.
Baltijas un Beniluksa valstis parakstījušas nodomu protokolu par augstskolu diplomu automātisku atzīšanu
Augstākās izglītības diplomu atzīšana starp Baltijas un Beniluksa valstīm turpmāk varētu notikt automātiski. Divu minēto reģionu valstu izglītības ministri piektdien Briselē ir parakstījuši nodomu protokolu par automātiskas sistēmas izveidi augstskolu diplomu atzīšanai. Tomēr profesionālo kvalifikāciju atzīšana, it sevišķi ar valstīm, kas atrodas ārpus Eiropas Savienības, joprojām ir atvērts jautājums.
Koalīcijas partneriem domstarpības par atvieglojumiem viesstrādnieku uzņemšanai
Salīdzinot ar kaimiņvalstīm, Latvijai šobrīd ir vissliktākie nosacījumi viesstrādnieku uzņemšanai no trešajām valstīm. Iekšlietu ministrija sagatavojusi izmaiņas, kam būtu jāatvieglo gan birokrātija, gan arī prasības pret obligāti izmaksājamo algas lielumu viesstrādniekiem, taču koalīcijas partneriem radušās domstarpības par to, cik ļoti nākt pretī darba devējiem, lai palīdzētu viņiem tikt pie ārvalstu darbaspēka. Turklāt šajā gadījumā cīņa ir tieši par nosacījumiem mazkvalificētam darbaspēkam, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “Dde facto”.
Foto