Čeku loterijā šogad paredzētas vairākas izmaiņas
Valsts ieņēmumu dienests (VID) pirms pusotra gada uzsāka čeku loteriju. Tās galvenais mērķis – pieradināt cilvēkus par pirkumiem un pakalpojumiem prasīt čekus un kvītis, vienlaikus tas ļautu samazināt ēnu ekonomiku valstī. Kādi ir loterijas līdzšinējie rezultāti, un kādas izmaiņas gaidāmas šogad?
Kāpēc cilvēki izplata dezinformāciju? Pārliecība, peļņa un ieriebšana politiskajiem konkurentiem
Fakti ir garlaicīgi, viltus ziņas – garšīgas un lipīgas. Šo seno patiesību daudzi no mums no jauna izbaudījuši Covid-19 pandēmijas kontekstā, kad dezinformācija par pašu slimību un vakcīnām pret to izplatās kā uguns sausā zālē. Nereti ar to dalās ļaudis, kas patiešām tic šīm ziņām, taču, paši to neapjaušot, mēdz kļūt par marionetēm daudz rafinētāku spēlētāju rokās, kurus interesē vai nu peļņa vai vara, diskreditējot politiskos konkurentus. Kādas ir jaunākās dezinformācijas tendences, kā tās atpazīt un kādēļ novēlota valsts institūciju reakcija uz dezinformāciju kļūst par cīņu ar vējdzirnavām – par to Latvijas Radio saruna ar domnīcas “Atlantic council” pētnieci Niku Aleksejevu.
Rosina bērnu uzturlīdzekļu nemaksātajiem piemērot piespiedu darbu
Latvijā vidēji katrs septītais bērns vecumā līdz 18 gadiem nesaņem uzturlīdzekļu atbalstu no sava vecāka, un šo pienākumu vecāka vietā pilda valsts. Tieslietu ministrija sadarbībā ar Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrāciju ir ieviesusi jau vairākus tiesību ierobežojumus uzturlīdzekļu parādniekiem. Politiķi piedāvā jaunus ierobežojumus.
Rīga taupīs uz ielu, sporta un kultūras rēķina, nevis algām
Nodokļu pārdale un Covid-19 pandēmija radījusi robu Rīgas budžetā, kas licis pārskatīt izdevumus. Tomēr atšķirībā no valsts augstākajām amatpersonām deputāti savas algas neiesaldēs, turklāt ievērojams pielikums gaidāms tiem 16 deputātiem, kas pilda komiteju priekšsēdētāju vietnieku pienākumus.
Visvairāk pēc pirmās Covid-19 vakcīnas devas saslimuši mediķi Stradiņa slimnīcā
Ir konstatēti vairāki gadījumi gan Rīgā, gan reģionos, kad mediķi laikā starp pirmās un otrās Covid-19 vakcīnas devas saņemšanu, inficējušies ar Covid-19. Patlaban viņi atrodas karantīnā un otro vakcinācijas devu drīkstēs saņemt pēc slimības beigām. Visvairāk mediķu pēc pirmās vakcīnas devas saslima Stradiņa slimnīcā.
Aprūpes centrā «Zemgale» ar Covid-19 saslimušie ir visās filiālēs, izņemot Iecavu
Divu mēnešu laikā Covid -19 izplatījies visās valsts sociālās aprūpes centra ''Zemgale'' filiālēs. Ne Labklājības ministrijai, kuras virzienā kritika par situāciju ar Covid-19 izplatību aprūpes centros raidīta jau sen, ne Veselības inspekcijai, kuras pārraudzībā ir epidemioloģiskās drošības pasākumu uzraudzība, nav īsta skaidrojuma, kā panākt situācijas uzlabošanos.
Latgalē vēlēšanu gadā pašvaldības spiestas taupīt: sola mazāk remontēt un būvēt
Gluds asfalts, jauna sporta zāle vai peldbaseins nereti pašvaldībās parādās neilgi pirms vēlēšanām. Šoreiz vietvaru politiķiem tas tik viegli neizdosies. Pašvaldību budžeti šobrīd tiek tapināti no “vecajiem taukiem”, atzīst Latgales domju priekšsēdētāji. Lai celtu minimālās algas, ko prasa likums, būs jāatsakās no investīciju projektiem.
Ministrija: Ja saslimstība ar Covid-19 atsāks pieaugt, slimnīcās būs «kara medicīna»
Lai gan Latvijā Covid-19 saslimstība nedaudz ir mazinājusies, kopumā situācija ir kritiska, īpaši slimnīcās. Tendences liecina, ka pieaug pacientu skaits ar smagu slimības gaitu, un šiem pacientiem ir nepieciešama intensīvā terapija. Šie resursi slimnīcām ir ierobežoti. Ja saslimstība atkal sāks pieaugt, mediķiem būs jāizšķiras, kuram pacientam palīdzēt un kuram ne, paziņojumā medijiem brīdināja Veselības ministrija.
Trampa impīčmenta prāva padziļina plaisu ASV republikāņu partijā
Amerikas Savienoto Valstu (ASV) republikāņi grib novilcināt impīčmenta prāvu ASV Senātā pret bijušo prezidentu Donaldu Trampu. Tikmēr demokrāti iecerējuši ātru tiesu, kas apsūdzoša sprieduma gadījumā varētu izjaukt Trampa tālākos politiskos plānus. Vienlaikus impīčmenta prāva padziļinājusi iekšējo plaisu republikāņu partijā starp Trampa atbalstītājiem un pretiniekiem.  
Kariņš lūdz Valsts kontrolei izvērtēt LM darbu; ministre skaidrosies arī partijā
Premjerministrs Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) vērsies Valsts kontrolē ar aicinājumu revīzijā pārbaudīt, vai Labklājības ministrija (LM) ir izdarījusi visu iespējamo Covid-19 izplatības ierobežošanā sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās. Vienlaikus partijas “KPV LV” valde nolēmusi izvērtēt savas biedres un labklājības ministres Ramonas Petravičas darbību.
Krievijā aizturēti vairāki desmiti Navaļnija sabiedroto
Krievijā aizturēti vairāki desmiti apcietinātā Kremļa opozicionāra Alekseja Navaļnija līdzgaitnieki un sabiedrotie. Aizturēšanu vilnis pirms sestdien paredzētajām protesta akcijām visā Krievijā. Tikmēr Navaļnijs no cietuma publicējis jaunu vēstījumu. 
Foto

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt