Ziņas
Jeruzalemē terorakts; Gazas joslā vēl par dienu pagarina pamieru
(papildināts)
Jeruzalemē terorakts; Gazas joslā vēl par dienu pagarina pamieru (papildināts)
Vismaz trīs cilvēki nogalināti ceturtdienas rītā notikušā teroraktā Jeruzalemē. Izraēla uzbrukumā vainoja teroristisko grupējumu "Hamās". Tikai dažas stundas agrāk Izraēla un "Hamās" paziņoja, ka vēl par vienu dienu pagarināta pauze karadarbībā Gazas joslā, kā arī ceturtdien notiks ķīlnieku un ieslodzīto apmaiņa.
Ar aizdomu ēnu pār organizatoriem Dubaijā sākas ANO Klimata konference
(papildināts)
Ar aizdomu ēnu pār organizatoriem Dubaijā sākas ANO Klimata konference (papildināts)
Dubaijā ceturtdien, 30. novembrī, sākas Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Klimata konference (COP28). Tā notiek laikā, kad pasaules vadošie zinātnieki klimata jomā zvana trauksmes zvanus, sakot, ka ar līdzšinējiem soļiem klimata pārmaiņu ierobežošanai ir krietni par maz. Eiropas Savienība (ES) cer pārliecināt citus pasaules reģionus sekot mūsu ambiciozajam piemēram un straujāk samazināt izmešus. Tikmēr pār konferences organizatoriem – Apvienotajiem Arābu Emirātiem – krīt aizdomas par pasākuma izmantošanu jaunu naftas piegādes līgumu veicināšanā.
Vai obligāti Latvijas skolā? Kā veiksmīgāk iekļaut ukraiņu bēgļu bērnus sabiedrībā
Vai obligāti Latvijas skolā? Kā veiksmīgāk iekļaut ukraiņu bēgļu bērnus sabiedrībā
Kā veiksmīgāk iekļaut ukraiņu bērnus sabiedrībā – šo jautājumu aktualizē organizācijā "Gribu palīdzēt bēgļiem". Latviju mudina izvēlēties kaimiņvalstīs praktizētu modeli, kas paredz ukraiņu bērnu obligātu iekļaušanu vietējās izglītības iestādēs. Latvijā pašlaik vecāki var izvēlēties starp vietējām skolām un attālinātām mācībām Ukrainas skolās. Nevalstiskā organizācija uzskata, ka tas ir riskants ceļš.   
PMLP priekšniece: Vēl daudz nezināmo līdz skaidrībai, cik Krievijas pilsoņiem jāpamet Latvija
PMLP priekšniece: Vēl daudz nezināmo līdz skaidrībai, cik Krievijas pilsoņiem jāpamet Latvija
Ceturtdien ir pēdējā diena, kad daļai Latvijā dzīvojošu Krievijas pilsoņu iespējams iesniegt dokumentus uzturēšanās atļaujas pieprasīšanai. Ja tas netiks izdarīts, no Latvijas ir jāizceļo. Taču vēl ir daudz nezināmo, un nav skaidrs, cik ir Krievijas pilsoņu, kam Latvija jāpamet, intervijā Latvijas Radio atzina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) priekšniece Maira Roze.
Kompensācijas, mērķtiecīgas medības – deputāti spriež par atbalstu vilku skartajām aitkopības saimni...
Kompensācijas, mērķtiecīgas medības – deputāti spriež par atbalstu vilku skartajām aitkopības saimniecībām
Latvijā pieaug vilku radītie postījumi aitkopības saimniecībās. Šogad reģistrēti 112 vilku uzbrukumi mājdzīvniekiem, bet pērn visa gada laikā bijuši 79 gadījumi. Tas šonedēļ apspriests Saeimas Tautsaimniecības komisijā, kas atbildīgajām ministrijām uzdevusi izstrādāt rīcības plānu vilku uzbrukumu ierobežošanai līdz nākamās ganību sezonas sākumam.
Godināti Ministru kabineta balvas 2023. gada laureāti
Godināti Ministru kabineta balvas 2023. gada laureāti
Otrdien, 28. novembrī, vakarā svinīgi pasniegtas Ministru kabineta balvas sešiem izciliem sabiedrības pārstāvjiem, kuri ar savu darbu vairojuši Latvijas labklājību, saliedējuši sabiedrību un cēluši nacionālo pašapziņu. Apbalvojumu saņēmēju darbs mūža garumā ir vairojis un turpina vairot mūsu visu lepnumu par Latviju.    

Vairāk

Svarīgākais šobrīd