OECD auditēs Latvijas banku uzraugu un naudas atmazgāšanas apkarotāju (precizēts*)
Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) veiks Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) un Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta (Kontroles dienests) auditu. To pēc Finanšu sektora attīstības padomes sēdes Latvijas Televīziju un Latvijas Radio informēja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un zemnieku savienība). 
ASV un Francija aicina strādāt pie jaunas vienošanās ar Irānu
ASV un Francijas prezidenti aicina strādāt pie jaunas vienošanās ar Irānu. ASV prezidents Donalds Tramps draud izstāties no kodolvienošanās ar Teherānu, bet Francijas prezidents Emanuels Makrons vizītē ASV piedāvāja sarunas par līguma paplašināšanu, lai mazinātu Trampa kritiku. Tramps vēlas, lai pret Irānu paplašina gan ierobežojumus tās kodolprogrammai, gan līgumā iekļauj Irānas ballistisko raķešu programmas iegrožošanu. Teherāna uz abu līderu paziņojumiem reaģējusi, apšaubot jaunas vienošanās likumību. 
Rīgas domes opozīcija prasa revidēt miljoniem eiro vērtos sabiedrisko attiecību tēriņus
Viens no karstākajiem diskusiju tematiem pašlaik notiekošajā Rīgas domes sēdē būs 98. darba kārtības punkts. Tas ir opozīcijas partijas «Latvijas attīstībai» deputāta Mārtiņa Bondara ierosinājums izrevidēt sabiedrisko attiecību tēriņus domes struktūrās. Opozīcijas rīcība seko pēc žurnālistikas centra «Re:Baltica» izpētītā, ka Rīgas mēra «saskaņieša» Nila Ušakova popularitātei pēdējos gados iztērēti vismaz astoņi miljoni eiro rīdzinieku naudas.
Deputāti nelemj par «oligarhu lietas» materiālu publiskošanu
Saeimas Juridiskās komisijas deputāti trešdien, 25.aprīlī, nelēma par „oligarhu lietas” materiālu publiskošanas likumprojektu virzīšanu uz pirmo lasījumu Saeimā. Deputāti uzdeva Tieslietu ministrijas darba grupai izstrādāt likumprojektu, kas krimināllietu materiālus padarītu pieejamākus sabiedrībai.
Gājēju pārejas Latvijā mēdz būt bīstamas ceļu infrastruktūras dēļ
Gājēju pārejas Latvijā ir bīstamas lielā mērā tieši ceļu infrastruktūras dēļ.
 
"Drošas braukšanas skolas" vadītājs Jānis Vanks stāsta, ka uz pārejām, kur ir divas vai vairāk joslas katrā virzienā, vienmēr būs bīstami. Tāpat drošas nav arī gājēju pārejas rotācijas apļa malā pie kādas no izbrauktuvēm. 
Dzīves dārdzībā Rīga pirmo reizi apsteidz Viļņu
Četru cilvēku ģimenei ar bērniem Rīgā dzīve ir dārgāka nekā Tallinā un Viļņā, jo ienākumi ir vismazākie, bet izdevumi – lielākie, secināts “Swedbank” Finanšu institūta pētījumā, kurā salīdzināti tipiskas četru cilvēku ģimenes izdevumi Baltijas valstu galvaspilsētās. Pētījumā aplūkoti gan izdevumi, gan ienākumi, gan to proporcija.
Biedrība: TV satura nelegāla izmantošana Latvijā sarukusi par 23%
Pētījums par maksas televīzijas (TV) nelegālo apjomu 2017.gadā uzrāda pozitīvu tendenci – šādu pieslēgumu apjoms samazinājies par 23% salīdzinājumā ar 2016.gadu, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja biedrības „Par legālu saturu!” izpilddirektore Dace Kotzeva.
Trauksmes cēlējus grib aizsargāt no darba attiecību uzteikuma un atriebības
Eiropas Komisija (EK) šonedēļ prezentēja jaunus priekšlikumus trauksmes cēlēju aizsardzībai visā Eiropā. Direktīva, par kuru vēl būs jālemj gan dalībvalstīm, gan Eiropas Parlamentam, paredz izveidot vienotu rāmi, kā gan ziņošanas procesus, gan ziņotāju aizsardzību regulēt visās 28 dalībvalstīs. Turklāt visos uzņēmumos un iestādēs, kurās strādā vairāk nekā 50 darbinieki un ir vairāk nekā 10 miljonus eiro liels apgrozījums, jāizveido iekšējās kārtības mehānisms, kā apstrādāt šādu informāciju. Latvijā likumprojekts trauksmes cēlēju aizsardzībai patlaban atrodas Saeimas atbildīgajā komisijā, un prognozē, ka parlamenta plenārsēdē otrajā lasījumā to varētu skatīt maija sākumā.
Austrijā grasās reformēt sociālā nodrošinājuma sistēmu
Austrijas valdības vadītājs Sebastians Kurcs paziņojis par plāniem reformēt sociālā nodrošinājuma sistēmu. Viens no tās mērķiem ir novērst situāciju, kad vietējie iedzīvotāji saņem mazākas sociālās garantijas nekā iebraucēji. 
Foto