Kamaniņu zinātne. Siguldas trasē un laboratorijās kaldina Latvijas panākumus
“Labrīt,” aukstajā gaisā paceļas balts siltas elpas mutulis, un roka paceļas sveicienam. Latvijas kamaniņu izlases treneris Mārtiņš Rubenis izkāpj no mašīnas un dodas trases virzienā. Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē nedēļas nogalē notiek Pasaules kausa posms kamaniņu sportā un mūsu sportisti treniņos gatavojas atbildīgajiem startiem.

Boriss Džonsons paraksta «Brexit» vienošanos
Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons ir parakstījis vienošanos par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības. Viņš to ir nosaucis par fantastisku brīdi. Un tas nozīmē, ka 31. janvārī Apvienotā Karaliste aizies no Eiropas Savienības.
Turciju skar spēcīga zemestrīce
Teju septiņas balles stipra zemestrīce satricinājusi Turcijas Austrumus. Vissmagāk tā skārusi Sivrices pilsētas apkaimi. Ārkārtas dienesti ziņo, ka vismaz četri cilvēki ir gājuši bojā. Glābšanas dienesti turpina strādāt gruvešos.

Sirvices pilsētā, kurā mīt gandrīz četri tūkstoši iedzīvotāju, zemestrīcē sabrukuši vairāki nami.
Aprūpes centrā «Kalkūni» konstatē seksuālo vardarbību
Sociālās aprūpes centrā "Kalkūni", kas pirms vairākiem gadiem sabiedrības uzmanības centrā nonāca ar aprūpes namā novājinātu jaunieti, pērn vasarā konstatēta seksuālā vardarbība. Tagad brīvības atņemšana uz daudziem gadiem draud vienam no aprūpes centra klientiem, kuram izvirzītas smagas apsūdzības.
Viesnīcas funkcijām pārbūvētā ēka Jēkabpilī joprojām tukša
Vairākas Latvijas pašvaldības, kuras izmantojušas Eiropas Savienības fondu atbalstu degradēto teritoriju atjaunošanai, saskaras ar grūtībām nodrošināt objektiem plānoto pielietojumu, lai pilnvērtīgi izpildītu projektu sākotnējos mērķus. Šādā situācijā nonākusi arī Jēkabpils.
Janvārī ugunsgrēki jau laupījuši 11 dzīvības; atgādina par dūmu detektoru nozīmi
Ugunsgrēkos bojā gājušo cilvēku skaits šonedēļ veido ļoti drūmu statistiku. Rēzeknes novada Rikavas ciemā uguns laupījusi trīs cilvēku dzīvības. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) uzsver, ka izvairīties no tik traģiskiem negadījumiem varēs vien tad, kad sabiedrībā radīsies pilnīgāka izpratne par dūmu detektoru nozīmi.      
13.janvāra bulvāris, zaļā kanālmala un autoosta zem dzelzceļa - diskutē par «Rail Baltica» Rīgas centra vīziju
Daudzu prātos arvien mītiskais un tālais „Rail Baltica” projekts ieņem arvien redzamākas aprises dabā. Pirmie būvlaukumi ap Rīgas Centrālo dzelzceļa staciju parādīsies jau šajā rudenī. Bet paredzams, ka jau no nākamās vasaras „Rail Baltica” būvdarbi uz vairākiem gadiem būtiski ierobežos satiksmi centrā un neatgriezeniski mainīs pilsētas vaibstus. Rīgas dome beidzot sākusi publisku diskusiju ciklu, lai iepazīstinātu ar pilsētplānotāju iecerēm un uzklausītu iedzīvotājus.
Saeimas komisijā lemj apvienot Babīti un Mārupi vienā novadā
Latvijas karte turpmāk izskatīsies citādi. Saeimas deputāti piektdien sāka darbu pie novadu veidošanas jaunajā pašvaldību teritoriālajā reformā. Tapis jau pirmais lēmums, apvienojot Babīti un Mārupi, veidot Mārupes novadu. Abu vietvaru vadītāji, kā arī Saeimas opozīcija pret to iebilst.
Vērtēs vecāku atbildību par Rīgā trolejbusā atrasto zēnu
Bērnus līdz septiņu gadu vecumam nedrīkst atstāt bez uzraudzības, un tas nozīmē, ka viņi vieni paši nedrīkst atrasties uz ielas un nedrīkst vieni paši braukt sabiedriskajā transportā. Tomēr otrdien Rīgā kāds trolejbusa pasažieris pamanīja transportlīdzeklī aizmigušu zēnu. Sešgadnieks teica, ka braucis uz skolu, taču pēc pamošanās pilsētas apkārtnē vairs neorientējās un vecāku meklēšanā iesaistījās policija. Tagad speciālisti vērtēs vecāku atbildību.    
Bulgārija apsūdz vēl divus Krievijas diplomātus spiegošanā
Bulgārijas prokuratūra apsūdzējusi divus Krievijas diplomātus spiegošanā. Apsūdzības nākušas klajā nepilnus trīs mēnešus pēc tam, kad līdzīgu apsūdzību dēļ no Bulgārijas jau tika izraidīts Krievijas diplomāts. Tāpat šonedēļ trīs Krievijas pilsoņi tika apsūdzēti mēģinājumā noindēt Bulgārijas ieroču fabrikas īpašnieku. Lai gan abas valstis uztur ciešas saites, visas šīs apsūdzības varētu pasliktināt Maskavas un Sofijas attiecības.  
Foto