Jāatrod tā smalkā robeža, lai iedotu «švunciņu». Saruna ar Gustu Kikustu
Ja vaicātu, kā divos vārdos raksturot “Rīta Panorāmas” vadītāju Gustu Kikustu, pēc sarunas ar viņu prātā nāk raksturojums “atraktīvs reālists”. Gusts var gan “spridzināt”, gan nosvērti stāstīt par jaunākajiem notikumiem. Kopš 2016. gada viņš no rītiem sveicina Latvijas Televīzijas (LTV) skatītājus, bet pirms tam ilgus gadus darbojies Latvijas Radio rīta programmā. Sarunā ar Gustu par to, kāpēc dzīve viņu met atpakaļ “rītos”, antirežīmu, par to, kas ir švunciņa un kādēļ tā ir svarīga, un citiem jautājumiem par Gusta dzīvi.

Ziemele: GMI problēma nav tikai summa; sistēmā jātaisa pamatīga revīzija
Pēc Satversmes tiesas (ST) sprieduma nepietiks tikai ar mehānisku garantētā minimālā ienākuma līmeņa (GMI) summas palielināšanu, bet nepieciešams izstrādāt konceptuālu un sistēmisku pieeju, diskusijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" uzsvēra ST priekšsēdētāja Ineta Ziemele un tiesībsargs Juris Jansons.
Saeima dod «zaļo gaismu» Latvijas nākamo 7 gadu attīstības plānam
Saeima sēdē ceturtdien, 2. jūlijā, apstiprināja Latvijas Nacionālo attīstības plānu (NAP) 2021.–2027. gadam (NAP2027), kur noteikti valsts attīstības mērķi nākamajos septiņos gados un risinājumi to sasniegšanai. NAP ir galvenais valsts attīstības plānošanas dokuments, un jaunā NAP vadmotīvs ir "Paradumu maiņa – ceļš uz attīstību". 
Riebiņu novadā aiztur bruņotu veikala laupītāju
Piektdien, 26.jūnijā, Riebiņu novadā Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes Speciālo operāciju dienesta "Sigma" operatīvā grupa, sniedzot atbalstu Valsts policijas Rēzeknes iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonām, pēc ilgstošas vajāšanas aizturēja bruņotu veikala laupītāju, informēja Valsts robežsardze.
Saeima atbalsta Starptautisko skolu likumu
Saeima ceturtdien, 2. jūlijā, ārkārtas sēdē galīgajā lasījumā atbalstīja Starptautisko skolu likumprojektu, kas paredz nodrošināt Latvijā vispārējās izglītības pieejamību ārvalstu un starptautiskajās organizācijās nodarbināto un dienestā esošo personu bērniem, tādējādi veicinot šo institūciju un organizāciju darbību, vienlaikus sekmējot starptautisko sadarbību ekonomiskajos, politiskajos, kā arī izglītības jautājumos.
Veselības ministre piesardzīga par veselības nodokli 5% apmērā
Finanšu ministrijas vadītā darba grupa Latvijas nodokļu sistēmas pārskatīšanai pašlaik vērtē iespēju Latvijā ieviest veselības apdrošināšanu jeb veselības nodokli 5% apmērā. Par ieceri gan piesardzīga ir veselības ministre Ilze Viņķele ("Attīstībai/Par!"), uzsverot – ieviešot pārmaiņas, nedrīkstētu pieļaut cilvēku izslēgšanu no veselības aprūpes saņemšanas.
Ministrija noraida Slimnīcu biedrības sūdzības par naudas trūkumu mediķu piemaksām
Mazāk nekā puse reģionālo slimnīcu ir samaksājušas Covid-19 piemaksas ārstiem, jo pārējām nav naudas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica Latvijas Slimnīcu biedrības vadītājs Jevgēņijs Kalējs. Veselības ministrija (VM) to  noraida, un ceturtdien, 2. jūlijā, vakarā Finanšu ministrija paziņoja, ka piešķīrusi VM pieprasīto finansējumu mediķu piemaksām.
Sāk būvēt gājēju un velosipēdistu ceļu Imanta–Babīte
Ir uzsākta gājēju – velosipēdistu ceļa izbūve no Rīgas līdz Babītei, paralēli Slokas ielas turpinājumam Rīgā aiz pilsētas robežas līdz Rīgas apvedceļam, kas ir vietējais autoceļš Imanta Babīte (V20), un vēl Babītē gar Rīgas apvedceļu līdz pagriezienam uz Kleistu ielu Babītē, kopumā 2,5 kilometru garumā, informēja valsts AS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).
Ēģiptes piramīdas atkal pieejamas apmeklētājiem
Apmeklētāji atkal var apmeklēt Ēģiptes piramīdas, kas uz laiku bija slēgtas Covid-19 pandēmijas dēļ. Varas iestādes un speciālisti ierobežojumu periodu izmantoja, lai veiktu atjaunošanas un restaurācijas darbus.
Lūdz apsūdzēt ceļu policistu, kurš maldināja par alkometra rādītāju un prasīja kukuli
Iekšējās drošības birojs (IDB) Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai ir nodevis kriminālprocesu pret kādu Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Patruļpolicijas pārvaldes Ceļu policijas bataljona amatpersonu par to, ka šī valsts amatpersona pēc alkohola izelpas testa veikšanas maldināja transportlīdzekļa vadītāju – ārvalstu pilsoni – par alkohola koncentrāciju izelpotajā gaisā, kā arī pieprasīja un pieņēma kukuli 1400 eiro apmērā.
Referendumā Krievijā 78% atbalstīja izmaiņas konstitūcijā
Krievijā noslēgusies tautas nobalsošana par izmaiņām valsts konstitūcijā, kas paver iespēju prezidentam Vladimiram Putinam saglabāt amatu līdz 2036. gadam. Provizoriskie balsošanas rezultāti liecina, ka gandrīz 80% nobalsojušo atbalstījuši Kremļa virzītos grozījumus Krievijas pamatlikumā.
Foto