Ziņas
Pedagogi: Esam pārstrādājušies, jaunie kolēģi tādu slodzi netur
(papildināts)
Pedagogi: Esam pārstrādājušies, jaunie kolēģi tādu slodzi netur (papildināts)
Neapmierināti ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) plānu darba slodžu sabalansēšanā un neticēdami, ka šis plāns risinās pārstrādāšanos un necietīs algas, vairāki tūkstoši pedagogu un izglītības nozares darbinieku šodien, 21. maijā, piketēja pie valdības nama. Pedagogi norāda – esam pārstrādājušies, jaunie kolēģi tādu slodzi vairs netur, tādēļ darbu skolā pamet.
Prezidents par premjeres emocionālo runu pedagogu piketā: Tā komunicēt nevajadzēja
Prezidents par premjeres emocionālo runu pedagogu piketā: Tā komunicēt nevajadzēja
Lai arī Ministru prezidente Evika Siliņa ("Jaunā Vienotība") ir atvainojusies par savu emocionālo komunikāciju Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) šīs dienas piketa laikā pie valdības nama, tomēr tā komunicēt nevajadzēja, Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Šodienas jautājums" sacīja Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.
Situācija uz Latvijas–Baltkrievijas robežas stabila, bet viļņveidīga
Situācija uz Latvijas–Baltkrievijas robežas stabila, bet viļņveidīga
Situācija uz Latvijas–Baltkrievijas robežas pašlaik ir stabila, taču viļņveidīga, atzīst Valsts robežsardzē. Ik dienu konstatēti 15–70 mēģinājumi nelikumīgi šķērsot robežu. Vietējie iedzīvotāji pierobežā Augšdaugavas novadā uzsver, ka jūtas droši. Vairāk satrauc Silenes robežkontroles punkta slēgšana un apgrūtinātā iespēja tikties ar radiniekiem Baltkrievijā.
Vairums Eiropas Savienības valstu cer, ka paplašināšanās sarunas ar Ukrainu sāksies jūnija beigās
Vairums Eiropas Savienības valstu cer, ka paplašināšanās sarunas ar Ukrainu sāksies jūnija beigās
Daudzu Eiropas Savienības (ES) valstu pārstāvji vēlas, lai iestāšanās sarunu process ar Ukrainu un Moldovu tiktu uzsākts jau jūnija beigās. Abu valstu progresu pozitīvi vērtē gan pašreiz prezidējošā valsts Beļģija, gan arī vairākas citas dalībvalstis, tostarp, piemēram, Francija. Tomēr Ungārija joprojām pauž iebildumus, sakot, ka jautājumos par ungāru minoritātes tiesībām Ukrainā progress joprojām ir lēns.
Jaunieši iesaka, kā politiķiem viņus uzrunāt pirms vēlēšanām
Jaunieši iesaka, kā politiķiem viņus uzrunāt pirms vēlēšanām
Drīzumā gaidāmās Eiropas Parlamenta vēlēšanas daudziem būs pirmās vēlēšanas dzīvē. Ir svarīgi veicināt jauniešu iesaisti politiskajos procesos un mudināt viņus piedalīties vēlēšanās. Ar savu redzējumu, kā politiķiem būtu jāuzrunā jaunie vēlētāji, idejās dalījās jaunieši no dažādām Latvijas skolām.
Polija veidos komisiju Krievijas un Baltkrievijas ietekmes izmeklēšanai
Polija veidos komisiju Krievijas un Baltkrievijas ietekmes izmeklēšanai
Polijas premjerministrs Donalds Tusks pavēstījis par īpašas parlamentārās komisijas izveidi. Tās uzdevums būtu analizēt Krievijas un Baltkrievijas ietekmi Polijā. Tusks arī paziņojis, ka ir aizturēti deviņi cilvēki, kas Krievijas dienestu uzdevumā veica sabotāžas pasākumus Polijā un citās valstīs.
Ēku atjaunošana, apkures krāsnis un investīcijas – Latvijas delegācija Ukrainā pārrunā turpmāko atba...
Ēku atjaunošana, apkures krāsnis un investīcijas – Latvijas delegācija Ukrainā pārrunā turpmāko atbalstu
Turpinoties nemitīgiem Krievijas raķešu uzbrukumiem Ukrainas energoapgādes sistēmai, Latvija uz rudens pusi plāno jaunu palīdzības sūtījumu Černihivas apgabalam. Tas pirmdien pārrunāts ekonomikas ministra Viktora Valaiņa vizītes laikā Černihivas apgabalā. Līdz ar ministru Ukrainā ieradušies arī vairāki desmiti uzņēmēju, kas meklē iespējas stiprināt sadarbību.
Piemaksas ģimenes ārstu praksēs reģionos, papildu kolēģis, mentori jaunajiem mediķiem: ko paredz VM...
Piemaksas ģimenes ārstu praksēs reģionos, papildu kolēģis, mentori jaunajiem mediķiem: ko paredz VM primārās veselības aprūpes plāns (papildināts)
Lai iedzīvotājiem nodrošinātu efektīvāku un vienlīdzīgāku veselības aprūpi un samazinātu speciālistu un slimnīcu noslodzi, Latvijā nepieciešams stiprināt primāro veselības aprūpi, secinājusi Veselības ministrija (VM), kas sadarbībā ar esošajiem un topošajiem ģimenes ārstiem izstrādājusi vairākus priekšlikumus, kas paredz, piemēram, atslogot mediķus ģimenes ārstu praksēs no birokrātijas, uzlabot speciālistu sasniedzamību un rosināt jaunos ārstus studēt ģimenes medicīnu. Informatīvais ziņojums otrdien, 21. maijā, uzklausīts valdībā.
Austrālija un Jaunzēlande evakuēs savus pilsoņus no nemieru pārņemtās Jaunkaledonijas
(papildināts)
Austrālija un Jaunzēlande evakuēs savus pilsoņus no nemieru pārņemtās Jaunkaledonijas (papildināts)
Sadegušas automašīnas, ceļu barikādes, izlaupīti veikali un neierasti daudz kārtībsargu – tās šobrīd ir ierastas ainas Francijai piederošās Klusā okeāna salu grupas Jaunkaledonijas galvaspilsētas Numea ielās. Šo vietu jau nedēļu pārņēmuši protesti un plašas nekārtības pēc tam, kad Francijas likumdevēji lēma par labu iecerei paplašināt to cilvēku loku, kuriem ļauts balsot vietējās vēlēšanās. Arhipelāga pamattautas kanaku pārstāvji uzskata, ka tā tiks mazināta viņu politiskā ietekme uz procesiem šajā ceļotāju iecienītajā zemē.
Par VARAM nosaukuma maiņu Saeimā vēl paredz diskusijas
Par VARAM nosaukuma maiņu Saeimā vēl paredz diskusijas
Valdība otrdien, 21. maijā, atbalstīja ieceri no 1. jūlija mainīt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas nosaukumu, turpmāk to dēvējot par Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministriju. Tādējādi nemainītos ministrijas nosaukuma saīsinājums. 

Vairāk

Svarīgākais šobrīd