Sadaļas Sadaļas
Vācijas ekonomikas izaicinājumi: Digitalizācija, demogrāfija un zaļā pāreja
Eiropas Savienības (ES) lielākajā ekonomikā Vācijā ar sociāldemokrātu uzvaru noslēgušās parlamenta vēlēšanas. Lai gan Vāciju joprojām varam dēvēt par pārtikušu, tomēr savi izaicinājumi ir katrā valstī, arī šajā. Jaunajam kancleram tie būs jāmanto un ar tiem jātiek galā. Lai pārrunātu to, kāda ir situācija Vācijas ekonomikā, Latvijas Radio uz sarunu aicināja Vācijas Ekonomikas pētījumu institūta (DIW) pētniecības direktoru, Potsdamas Universitātes ekonomikas profesoru Aleksandru Kritiku.
Enerģijas cenu kāpums daudzus eiropiešus pakļauj enerģētiskās nabadzības riskam
Eiropa piedzīvo nepieredzētu enerģijas cenu pieaugumu, kas var apdraudēt ekonomikas atkopšanos pēc pandēmijas un negatīvi ietekmēt iedzīvotāju ienākumus. Cenu kāpums būs vēl straujāks, sākoties jaunajai apkures sezonai. Eiropas Savienība (ES) un dalībvalstis domā par risinājumiem, lai mājsaimniecības varētu atļauties samaksāt par siltumu un elektrību.
Francijas prezidentam pūlī mests ar olu
Kāds vīrietis Francijas pilsētā Lionā metis ar olu prezidentam Emanuelam Makronam. Tomēr valsts vadītājs izrādījās “ciets rieksts”, ola atlēca no viņa pleca un saplīsa, tikai nokrītot uz zemes.
Ugunsdzēsējiem apkures sezonas sākumā būtiski vairāk izsaukumu
Katru gadu iemesli vieni un tie paši – tā ugunsgrēku cēloņus, kas ir saistīti ar apkures sezonas uzsākšanu, vērtē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD). Šogad Latvijā ugunsdzēsējiem nācies doties uz vairāk nekā 500 izsaukumiem, kuru iemesls ir nepareiza apkures sistēmu ekspluatācija. 
Šlesera un Šķēles krimināllietas tiesā liecina Godmanis
Digitālās televīzijas krimināllietā, kurā starp apsūdzētajiem ir Ainārs Šlesers (“Latvija pirmajā vietā”) un Andris Šķēle, iztaujāts bijušais Ministru prezidents Ivars Godmanis. Viņa vadībā valdība apstiprināja noteikumus, kas ļāva par digitālās televīzijas ieviesēju kļūt “Lattelecom”. Godmanis tiesā uzsvēra, ka šajā jautājumā uzticējies Šleseram.
Vācijas sociāldemokrāti grib aizsūtīt Merkeles partiju opozīcijā
Vācijas kanclera amats 52 no 72 Vācijas Federatīvās Republikas pastāvēšanas gadiem ir bijis kristīgo demokrātu rokās, arī pēdējos 16 gadus pie varas ir bijusi šīs partijas pārstāve Angela Merkele. Taču svētdien notikušajās parlamenta vēlēšanās Merkele vairs nekandidēja, bet bez viņas kristīgie demokrāti uzrādīja sliktāko rezultātu kopš partijas dibināšanas.
Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas vadītājs: Patērētājs neaizdomājas, kāpēc gaļa ir tik lēta
LTV digitālā satura projekta “Būris” pirmā sērija par gaļēdājiem un vegāniem, kas atrodama sabiedrisko mediju portālā LSM.LV, raisījusi lielu skatītāju interesi un daudzus komentārus. Pat ja neesam gatavi atteikties no gaļas ikdienas uzturā, būtu svarīgi izvēlēties vietējo preci. Lai veicinātu un atbalstītu tādu pārtikas ražošanu, kas ir ilgtspējīga un balstās uz vietējiem ražotājiem, Eiropas Savienība jau pērn pieņēma stratēģiju "No lauka līdz galdam". Turklāt gaļa ir viens no būtiskākajiem aspektiem šajā stratēģijā, jo vairāk nekā pusi no siltumnīcas gāzu emisijām lauksaimniecības sektorā pasaulē rada tieši tās ražošana.
Pieaug bažas par nolietotu auto riepu nonākšanu apkārtējā vidē; VARAM meklē risinājumu
Samazinās atkritumu apsaimniekotāju skaits, kas piedāvā privātpersonām četras riepas gadā nodot bez maksas. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un arī atkritumu apsaimniekotāji pieļauj, ka negodprātīgas iedzīvotāju rīcības dēļ tās vairāk nekā līdz šim nelegāli nonāks apkārtējā vidē, piemēram, mežos. Līdz ar to ministrija patlaban strādā pie risinājumiem, bet ātru rezultātu dažādu iemeslu dēļ nevar piedāvāt.   
Salaspils kodolreaktoru varēs apskatīt 360 grādu virtuālā tūrē
Lai saglabātu ziņas par Salaspils kodolreaktoru, ko iedarbināja 26. septembrī pirms 60 gadiem, tapusi 360 grādu virtuālā tūre, kas vedina apskatīt šo zinātnes būvi. Tas ir ceļojums vēsturē, kas sākās 1958. gadā, kad pieņēma lēmumu par reaktora celtniecību Latvijā. Reaktora darbības laiks parādīts fotogrāfijās, video un audio ierakstos, kā arī faktu lapās. 

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt