«Latgales princis» no Ozolmuižas – Jezups Trasuns
20. gadsimta sākums Latgalē izvērtās par nozīmīgu pārmaiņu laiku. Drukas aizlieguma atcelšana 1904. gadā stimulēja latgaliešu inteliģences aktivitātes toreizējā Krievijas Impērijas kultūras centrā – Pēterburgā (mūsdienās Sanktpēterburga). Viens no redzamākajiem latgaliešu atmodas līderiem bija garīdznieks, kultūras darbinieks un politiķis Francis Trasuns (1864–1926).

Tramps atlaidis amatpersonu, kas aizsāka impīčmenta izmeklēšanu
Amerikas Savienoto Valstu (ASV) prezidents Donalds Tramps atlaidis ASV izlūkdienestu ģenerālinspektoru Maiklu Atkinsonu. Tramps izšķīries par labu šādam lēmumam tādēļ, ka Atkinsons prezidenta acīs zaudējis uzticību. Tieši Atkinsons brīdināja Kongresu par trauksmes cēlēja ziņojumu, kas noveda pie impīčmenta procesa uzsākšanas pret prezidentu.  
Jelgavā aizdomas par ielu uzturēšanas iepirkumu konkrēta uzņēmēja interesēs
Februāra sākumā Jelgavas pilsētas dome izsludināja 3,5 miljonu eiro vērtu konkursu, kurā aicināja pieteikties uzņēmēju, kas būtu gatavs trīs nākamos gadus gādāt par pilsētas ielu uzturēšanu. Lāpīt bedres, slaucīt ielas, tīrīt grāvjus. Taču brīdī, kad par iepirkumu sūdzējās uzņēmums, kas šos darbus nedara pašlaik, dome konkursu pārtrauca. Strīda cēlējs uzskata, ka Jelgava iepirkumu sarakstījusi speciāli ierastajam sadarbības partnerim.
«Elejai» netālajā pansionātā «Ziedkalne» pagaidām Covid-19 analīzes neveic, jo nav saslimšanas pazīmju
Pēc ziņām, ka saslimšana ar jauno koronavīrusu konstatēta četriem cilvēkiem sociālās aprūpes centrā “Eleja”, apkārtējiem radušās bažas par netālu esošo pansionātu “Ziedkalne”, kurā strādā kādas “Elejas” darbinieces vīrs. Filiāles “Ziedkalne” vadītāja pienākumu izpildītāja Sandra Bērziņa Latvijas Radio apstiprināja šo faktu, taču uzsvēra, ka darbinieks pats par to laikus informējis savu darba vietu, tādēļ viņam noteikta 14 dienu pašizolācija un viņš uz darbu nenāk.
Arī ārkārtas situācijā vides inspektori turpina kontroles
Zvejas un makšķernieku kontrole turpinās arī valstī izsludinātajā ārkārtas situācijā, informēja Valsts vides dienests. Pagājušajā mēnesī inspektori veikuši teju 300 zvejas kontroles pasākumu, no kuriem lielākā daļa iekšējos ūdeņos.
Karantīnas dienasgrāmata: Kukaiņu ģimenei pašizolācija ļāvusi pārdomāt savu devumu sabiedrībai
Visiem, kas atgriezušies no ārzemēm, 14 dienas jāievēro pašizolācija. Tas ir svarīgi, lai cīnītos pret Covid-19 uzliesmojumu. Diemžēl nākas arī dzirdēt par bezatbildīgiem līdzpilsoņiem, kuri no veselības aprūpes darbiniekiem slēpj savus nesenos ceļojumus vai to, ka ir tikušies ar kādu, kurš ir Covid-19 pozitīvs. Tāpat daudzi neievēro karantīnu vai pašizolāciju. Latvijas Radio veidotajā rubrikā “Karantīnas dienasgrāmatas” iedvesmojam cilvēkus ar stāstiem par atbildīgiem cilvēkiem, kuri rūpēs par līdzcilvēkiem paliek mājās. Pašizolāciju nu jau aizvadījusi ir Kukaiņu ģimene, bet dienasgrāmatas "lapaspuses" par otro karantīnas nedēļu uzticējusi Katrīna Kukaine.
Ļaušanās, lai kāds atbalsta. Intervija ar Covid-19 riska grupas brīvprātīgajiem palīgiem
Tapusi jauna brīvprātīgo iniciatīva "Paliec mājās", lai palīdzētu piegādāt pārtiku jaunā koronavīrusa riska grupas iedzīvotājiem vai izvestu pastaigā dzīvniekus. Beāte Andersone ir viena no pagaidām 200 brīvprātīgajiem visā Latvijā un intervijā plašāk stāsta par pieredzi izpildot nelielus uzdevumus, lai atvieglotu savas pilsētas senioru ikdienu ārkārtas situācijā.
ASV diennaktī reģistrēti 1480 jauni Covid-19 upuri - jauns pasaules rekords
ASV pēdējo 24 stundu laikā ir reģistrēti 1480 jauni nāves gadījumi no Covid-19, kas ir lielākais šīs slimības upuru skaits vienā diennaktī jebkurā no pasaules valstīm kopš jaunā koronavīrusa globālās pandēmijas sākuma, liecina Džonsa Hopkinsa universitātes piektdienas vakarā apkopoti dati.
Viļņā un Rīgā degvielas cenas - zem viena eiro par litru
Pagājušajā darba nedēļā Rīgā un Viļņā bija vērojams degvielas cenu kritums, tostarp Rīgā dīzeļdegvielas cena nokritās zem viena eiro atzīmes par litru, kamēr Viļņā zem viena eiro maksāja gan 95.markas benzīns, gan dīzeļdegviela. Tikmēr Tallinā degvielas cenas saglabājās stabilas, liecina aģentūras LETA apkopotie dati.
Atpūtniekus aicina ziņot par kāpu izbraukātājiem
Krīzes laikā aktīvāk staigājot pa mežiem, cilvēki var pieķert kāpu izbraukātājus, uz to cer Papes dabas parkā. Netālu no jūras piekrastes Kolkas pusē iesniegumu par pārkāpumu saņēmusi Dabas aizsardzības pārvalde (DAP). Ir ierosināta administratīvā pārkāpuma lietvedība par braukšanu ar kvadriciklu Slīteres nacionālajā parkā.
Latgalē visvairāk kūlas ugunsgrēku – Daugavpilī; dedzinātājus pieķert neizdodas
Latvijā ik gadu, iestājoties siltākam laikam, uzdarbojas pērnās zāles dedzinātāji. Par kūlas dedzināšanu draud sods no 280 līdz 700 eiro, taču vainīgos ir grūti pieķert un noskaidrot. Tādēļ tas cilvēkus īpaši neattur no dedzināšanas. Arī šogad ugunsdzēsējiem situācija nemainīga – ik dienu vairāki izsaukumi. Latvijā dzēsti jau vairāk nekā 560 kūlas ugunsgrēki, no kuriem 171 – Latgalē.
Zvejniekiem kompensēs roņu radītos zaudējumus
Zvejniekiem kompensēs roņu radītos zaudējumus. Jaunie Ministru kabineta noteikumi nosaka kārtību, kā tiks sniegts finansiāls atbalsts piekrastes zvejniekiem, lai segtu aizsargājamo zīdītāju (roņu) radītos zaudējumus to zvejas rīkiem un nozvejai.
Foto