Austrālijā durvis vērusi kafejnīca nedzirdīgajiem
Austrālijā durvis vērusi kafejnīca, kurā var justies ērti arī nedzirdīgie cilvēki. Kafejnīcas darbinieki ir apguvuši zīmju valodu, tādējādi laužot komunikācijas barjeras un iekļaujot sabiedrībā arī cilvēkus ar dzirdes traucējumiem.
Dārzeņu audzētāji pozitīvi vērtē samazinātā PVN pirmos rādītājus (precizēts)
Dārzeņiem un augļiem samazinātās pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes ieviešanas pirmie rezultāti liecina par apgrozījuma un darba algu pieaugumu nozarē. Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome šonedēļ uzklausīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID)  apkopotos pirmo divu mēnešu rezultātus. Secināts arī, ka pagaidām gan nav pazīmju, ka PVN piecu procentu likmes ieviešana dārzeņiem stimulētu jaunu biznesu izveidi, kas savukārt varētu mazināt ēnu ekonomiku. Nozare un arī VID situāciju skaidro ar to, ka vēl nav sākusies sezona.
«Twitter» turpina strādāt ar peļņu
Sociālās saziņas vietne “Twitter” guvusi peļņu jau otro ceturksni pēc kārtas. Labos finanšu rādītājus kompānijai nodrošināja papildu reklāmas un lietotāju skaita pieaugums.
Audžuģimene lūdz vērtēt iespējamo emocionālo vardarbību bērnunamā «Stikli»
Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā (VBTAI) trešdien, 25.aprīlī, ar iesniegumu vērsusies Bataragu ģimene, lūdzot vērtēt iespējamo emocionālo vardarbību pret bērniem bērnunamā "Stikli" Ventspils novadā. Iespējamos pārkāpumus iestādē ģimene fiksējusi arī ar Latvijas Televīzijas (LTV) raidījuma "Aizliegtais paņēmiens" slēpto kameru.
Sīrijas atbalstam piešķirs 4,4 miljardus ASV dolāru
Eiropas Savienība un citas organizācijas vienojušās piešķirt 4,4 miljardu dolāru (3,62 miljardi eiro) kara pārņemtajai Sīrijai un tās atbalstam. Tas gan ir vairāk nekā uz pusi mazāk nekā ANO cerētā summa, no Briseles ziņo LTV korespondente Ilze Nagla.
Vācija tuvinās Polijai un aktivizē Veimāras trijstūri
Atjaunojusies kustība vismaz četrus gadus praktiski neaktīvajā Veimāras trijstūrī. Tas ir triju valstu – Francijas, Vācijas, Polijas – grupējums, kas izveidots vēl 1991.gadā pēc Vācijas iniciatīvas. Pēdējā laikā šis formāts bija pazeminājies līdz ārlietu resoru līmenim, taču nu iniciatīvu izvērš Berlīne. Pirmā to pamanīja un Kremlim pietuvinātajos laikrakstos sāka apskatīt Krievija.
Lielvārdē pirmo reizi pārbauda armijnieku un operatīvo dienestu sadarbību
Nacionālo bruņoto spēku (NBS) aviācijas bāzē Lielvārdē trešdien, 25. aprīlī, pirmoreiz pilna apjoma mācībās praksē tika pārbaudīts ārkārtas situāciju pasākumu plāns. Mācībās, kuru galvenais uzdevums bija pilnveidot sadarbību ar operatīvajiem dienestiem, piedalījās vairāk nekā 300 dalībnieku.
Irāna noraidījusi jebkādu jaunu kodolvienošanos
Irāna trešdien, 25.aprīlī, noraidījusi jebkādu jaunu kodolvienošanos, ko varētu ierosināt ASV un Francija. Irānas prezidents Hasans Rouhani brīdinājis, ka pašlaik jau ir vienošanās un ir tikai divas iespējas – tā vai nu turpināsies vai ne. ASV prezidents Donalds Tramps piedraudējis izstāties no līguma, kas ierobežojis Teherānas kodolprogrammu. Francijas prezidents Emanuels Makrons pieļauj, ka varētu sākt darbu pie jaunu līgumu izstrādes. Eiropas Savienība un Krievija trešdien paziņoja, ka esošā kodolvienošanās ir jāsaglabā.
Foto