Siguldā piemin Lāčplēša Kara ordeņa kavalieri Žani Ķinci
Katru gadu, kad tūkstošiem svecīšu liesmu sildīja Brīvības cīņās kritušos Rīgas Brāļu kapos, tikai dažas liesmiņas tika iedegtas pie vēl kāda varoņa kapa. Siguldas kapos ir apglabāts virsleitnants Žanis Ķincis, kurš Brīvības cīņās zaudēja redzi. Visu atlikušo mūžu dzīvodams tumsā, viņš turpināja būt patriots.
Levits: Nepaliksim malā, kad jāiestājas par Latviju
Atzīmējot Lāčplēša dienu un atceroties latviešu spēku uzvaru pār Bermontu, mēs varam iedvesmoties no to dienu notikumiem un pārliecības par savu spēku, pirms militārās parādes 11. novembrī sacīja Valsts prezidents Egils Levits. Viņš arī aicināja nekad nepalikt malā, kad jāiestājas par Latviju.
Skolēni Tīreļpurvā izzina Pirmā pasaules kara vēsturi (precizēts)
1919. gads bija varonības gads. Neatkarības karu palīdzēja izcīnīt pavisam jauni zēni, kuri bija tikpat jauni kā šodienas vidusskolas jaunieši, kas šajās dienās dodas uz Tīreļpurvu - lai izstaigātu vēsturisko kauju vietas, iejustos karavīru ādā un izprastu Lāčplēša dienas nozīmi.   
FOTO un VIDEO: Lāčplēša diena - svecītes pie Rīgas pils, parāde un tautas gājiens
2019. gadā aprit 100 gadi kopš Latvijas Brīvības cīņām, un, pieminot tās, Lāčplēša dienu Rīgā atzīmē ar vairākiem pasākumiem. Vakarā Rīgā notika Latvijas Republikas Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militārā parāde un tautas gājiens, bet pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas - koncerts "Brīvības cīnītāju gars cauri visiem laikiem", pie Rīgas pils tradicionāli iedegtas sveces.  
Godina Rēzeknes 9. kājnieku pulku
Rēzeknē pirmdien, 11.novembrī, pieminēja Latvijas armijas 9. Rēzeknes kājnieku pulka karavīrus. Šogad, apritot simt gadiem, kopš tā dibināšanas, Latgales Kultūrvēstures muzeja vēsturnieki albumā apkopojuši būtisku informāciju un vairāk nekā 100 fotogrāfijas par pulka likteni.       
Britu «Brexit partija» nesacentīsies ar Džonsona Konservatīvo partiju
Lielbritānijas "Brexit partija" decembrī gaidāmajās britu parlamenta vēlēšanās nesacentīsies ar premjerministra Borisa Džonsona Konservatīvo partiju par 317 tās pašlaik kontrolētajām deputātu vietām. Par to paziņojis "Brexit partijas" līderis Naidžels Faražs. Premjerministrs šādu lēmumu novērtējis atzinīgi, vienlaicīgi noraidot, ka ar Faražu būtu noslēdzis kādu vienošanos. Komentētāji norāda, ka Faraža lēmumam, visticamāk, nebūs milzīga ietekme uz pašas partijas sasniegumiem, taču Konservatīvajai partijai ir pasniegta milzīga dāvana.
Piemin Lāčplēša Kara ordeņa kavalierus - Jelgavas ģimnāzijas audzēkņus
Godinot brīvības cīnītājus, pirmdien, 11. novembrī, Jelgavā pie  Ģederta Eliasa Vēstures un mākslas muzeja atklāta piemiņas plāksne  un grāmata par 16 Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem - Jelgavas ģimnāzijas audzēkņiem. Šāda piemiņas plāksne jau tikusi atklāta pirms astoņdesmit četriem gadiem, bet tā iznīcināta 1944. gadā, kad bojā gāja arī ģimnāzijas ēka.  
Izveidots kalendārs Latvijas svētku notikumiem ārvalstīs
Tuvojoties Latvijas 101. dzimšanas dienai, Latvijas Institūts radījis valsts svētku kalendāru “Latvija svin 101”. Šobrīd platformā ir apkopoti un atspoguļoti visi Latvijas valsts svētku notikumi ārvalstīs, taču nākotnē to paredzēts attīstīt kā globālu rīku visu ar Latviju saistītu ārvalstu norišu atspoguļošanai. Šobrīd kalendārā ir atrodami vairāk nekā 150 pasākumi no 27 valstīm.
Honkongā protestos jauns vardarbības uzliesmojums
Pēc kārtējās vardarbīgo protestu dienas Honkongā vēl divi cilvēki cīnās par savu dzīvību. Vienu no protestētājiem sašāva policists, savukārt kādu Ķīnas oficiālās politikas atbalstītāju protestētāji aizdedzināja ar degšķidrumu. Honkongas administrācijas vadītāja aicinājusi iedzīvotājus saglabāt mieru, kā arī brīdinājusi protestētājus, ka viņu prasībām nepiekāpsies.
FM: Likumos ierakstīto finansējuma solījumu izpildei vajadzīgs miljards eiro
Lai izpildītu likumos ierakstītās apņemšanās par finansējuma pieaugumu vairākās nozarēs, būtu nepieciešams apmēram viens miljards eiro. Tāds finansējuma pieaugums nav iespējams, tāpēc likumi būtu jāpārskata, Saeimas Finanšu, budžeta (nodokļu) komisijas sēdē atzina Finanšu ministrijas (FM) valsts sekretāres vietniece budžeta jautājumos Jolanta Plūme.
Foto