Arī Jēkabpilī būs brīvdabas klavieres
Šovasar Jēkabpilī galvenajā parkā izvietotas vairākas klavieres – vairāk gan kā dizaina objekts, taču ikviens interesents uz tām varēs arī kaut ko uzspēlēt par prieku sev un citiem. Patlaban arī norit klavieru apgleznošana.  

Pasaulē izstrādā aptuveni 150 dažādas vakcīnas pret Covid-19
Pasaulē pašlaik tiek strādāts pie aptuveni 150 dažādām vakcīnām pret Covid-19. No tām 13 jau tiek izmēģinātas cilvēkiem: piecas Ķīnā, trīs ASV, divas Lielbritānijā un pa vienai Austrālijā, Krievijā un Vācijā. Pret koronavīrusiem, ieskaitot SARS un MERS, pasaulē vēl nekad nav bijusi izstrādāta vakcīna, tāpēc, to radot, zinātnieki saskaras ar nopietnām grūtībām. 
Ludzā jūnijā 4 sūdzības par telefonkrāpniekiem; lielākā izkrāptā summa – teju 700 eiro
Pēdējā laikā vairākas lielākās Latvijas komercbankas brīdinājušas iedzīvotājus neiekrist krāpnieku nagos. Viltvārži, uzdodoties par bankas darbiniekiem, zvana klientiem, lai it kā novērstu kādu problēmu personas kontā, un lūdz apstiprināt pieslēgšanos ar “Smart ID” programmu. Policijā Ludzā pagājušajā mēnesī iesniegtas četras sūdzības, un lielākā izkrāptā summa ir teju 700 eiro.
Rīgā koplietošanai pieejami 100 jauni elektroauto
Latvijā pa ceļiem brauc aptuveni 700 elektroautomobiļi, bet tagad tiem pievienojas vēl 100. Šos videi draudzīgos auto ikviens interesents varēs rezervēt ar lietotnes palīdzību un braukt ar tiem ikdienas gaitās. Projekts īstenots ar valsts attīstības finanšu institūcijas “Altum” zaļās programmas aizdevuma palīdzību.   
IT milži aptur sadarbību ar Honkongas varasiestādēm
Pasaules informācijas tehnoloģiju (IT) milži un sociālās saziņas vietnes viena pēc otras paziņo par sadarbības apturēšanu ar Honkongas varasiestādēm un informācijas sniegšanu par saviem lietotājiem Honkongā. Tās pauž satraukumu par Pekinas pieņemto nacionālās drošības likumu, kas ierobežo Honkongas autonomiju un rada  bažas par cilvēktiesību ievērošanu. Kritiķi to uzskata par mēģinājumu izdzēst robežu starp Honkongas Rietumu stila pārvaldības sistēmu un kontinentālās Ķīnas autoritāro pārvaldes veidu.
Viļakā pabeigti ceļa pārbūves darbi
Viļakā pabeigti pārbūves darbi uz autoceļa Gulbene–Balvi–Viļaka–Krievijas robeža (Vientuļi) (P35) posmā no Keišiem līdz Kiras upei (59,60.-63,04. km), informēja valsts AS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).
NEPLP: Kiseļevs faktisko kontroli par «RT» nodrošina, pateicoties Putina parakstītam dekrētam
Eiropas Savienības (ES) Padomes sankciju saraksta iekļautais Dmitrijs Kiseļevs faktisko kontroli pār "RT" ("Russia Today") televīzijas programmām nodrošina, pateicoties Krievijas Federācijas prezidenta Vladimira Putina parakstītam dekrētam, ar kuru savulaik sākta "RT" īpašnieka - uzņēmuma "RIA Novosti"- likvidācija, norādīts medijiem izplatītajā Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) paziņojumā. 
Medijpratības pasākumi – pagaidām maz pamanīti
Pašam cilvēkam ir jāuzņemas atbildība par savu medijpratību, zināšanas galvenokārt jāuzlabo skolotājiem un skolēniem, uzskata pētījuma* respondenti. Pētījuma dalībinieki ievērojuši medijpratībai veltītā satura pieaugumu medijos, bet daudzu uzmanības lokā medijpratības pasākumi nav nonākuši.
«Sustento» rosina: darbiniekiem ar invaliditāti darbs jāuzsaka trīs mēnešus pirms atlaišanas
Lai veicinātu personu ar invaliditāti nodarbinātību, no Darba likuma būtu jāizslēdz norma, kas daļā gadījumu aizliedz atlaist šādas personas, par to otrdien, 7. jūlijā, diskutēja Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā. Tomēr likumā jāiekļauj citas normas šo personu aizsardzībai. Par labākajiem komisija atzina personu ar invaliditāti sadarbības organizācijas "Sustento" sagatavotos priekšlikumus. Viens no tiem bija atlaišanas gadījumā dot darbiniekam trīs mēnešus laika atrast citu darbu. Vienlaikus zināms, ka "Sustento" turpinās vadīt Gunta Anča.
Bažījas par OIK atcelšanas ietekmi uz apkures cenām
Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdē deputāti sprieda par elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes (OIK) atcelšanas ietekmi uz atsevišķām tautsaimniecības jomām, tostarp siltumenerģijas tarifiem. Bažas par to pauda Darba devēju konfederācijā.
Foto