Kontaktos ar neonacistiem pieķertais Zeltīts ticis pie darba Zemessardzē un dibina biedrību, logo - stilizēta svastika
Vairāki vadoši Nacionālās apvienības biedri šoruden izveidojuši biedrību, kuras logo redzama stilizēta svastika. Biedrības statūti pieprasa, lai tās vīriešu kārtas biedri būtu zemessargi. Viens no dibinātājiem ir algots Zemessardzes darbinieks Raivis Zeltīts, kurš pirms dažiem gadiem leģionāru gājienā soļoja plecu plecā ar Lielbritānijas neonacistu organizācijas pārstāvi. Par to šovakar ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”. Raidījums pievērš uzmanību tam, vai šādas biedrības rašanās Zemessardzes paspārnē nerada augsni galēji labējām idejām spēka struktūrās. Šovasar, augot galēji labēji noskaņotu personu skaitam, tika izformēta viena no Vācijas armijas specvienības daļām.

Sejas maskas vēl aizvien sastāda nelielu apjomu atkritumos; iedzīvotāji tās nepareizi utilizē
Vienreiz lietojamās sejas maskas gan pēc apjoma, gan svara vēl aizvien aizņem ļoti niecīgu daļu no kopējā atkritumu apjoma. Tomēr atsevišķi atkritumu apsaimniekotāji pamanījuši to pieaugumu, jo pirms pandēmijas šāds atkritumu veids teju vispār neesot bijis. Liela problēma gan esot sejas masku nepareiza izmešana. Iedzīvotāji maskas vēl aizvien mēdz izmest šķiroto atkritumu konteineros. Tāpat izmestās maskas netiek utilizētas pareizi – iesaiņojot maisiņos. Tādējādi atkritumos nonākušas neiesaiņotas sejas maskas var apdraudēt arī atkritumu šķirotāju veselību.
Baltkrievija: Pienākusi Tautas ultimāta diena; Minskā izvieto drošības spēkus
Šodien plkst.14 beidzas Baltkrievijas opozīcijas līderes Svetlanas Tihanovskas noteiktais Tautas ultimāta termiņš. Pirms nepilnām divām nedēļām viņa autoritārajam līderim Aleksandram Lukašenko izvirzīja ultimātu – viņam līdz šodienai ir jāpaziņo par aiziešanu no amata. Ja Lukašenko to neizdarīs, tauta izies ielās un sāksies “visu uzņēmumu nacionālais streiks, visu ceļu bloķēšana, tirdzniecības sabrukums valsts veikalos”.
Latviete Vācijā izveido virtuālu tiltu starp uzņēmējiem un klientiem
 “Vieni mēs varam paiet ātri, bet kopā – tālu!” –  tādu devīzi izvēlējusies Kristīne Alberta, veidojot biznesa platformu “vissTe” Vācijā, Minhenē. Tā ir kā tilts starp latviešu uzņēmējiem un klientiem. Uzkrājusi pamatīgas zināšanas starptautiskā vidē, viņa gatava ar tām dalīties un palīdzēt citiem.
Lietuvas Seima vēlēšanu otrajā kārtā prognozē «tēvzemiešu» panākumu
Lietuvā šodien norisinās Seima vēlēšanu otrā kārta, kurā izraudzīsies aptuveni pusi no parlamenta locekļiem. Pēc balsošanas pirmās kārtas vadībā izvirzījās lielākā opozīcijas partija “Tēvzemes savienība – Kristīgie demokrāti”. Konservatīvajam spēkam prognozē panākumu arī šodienas balsojumā, kas notiek vienmandāta apgabalos.
ASV un Eiropa turpina strīdus par subsīdijām «Boeing»
Kopš koronavīrusa pandēmija ir izplatījusies pa visu pasauli, starptautiskā ceļošana ir kļuvusi krietni sarežģītāka. Šis periods smagi ietekmē gan lidsabiedrības, gan arī lidmašīnu ražotājus. Turklāt divi lielākie lidmašīnu ražotāji "Boeing" un "Airbus" jau vairākus gadus ir ierauti starptautiskajā strīdā Pasaules Tirdzniecības Organizācijā, kas saasināja arī transatlantiskās attiecības.
Konflikts Kalnu Karabahā turpinās
Karadarbība turpinās Kalnu Karabahā. Gan Azerbaidžāna, gan Armēnija viena otru  apsūdz konflikta izraisīšanā un šaušanā uz civiliedzīvotājiem kalnainajā reģionā. Šomēnes ar Maskavas iesaisti abas puses divreiz vienojās par pamiera ievērošanu, bet abas reizes to ātri pārtrauca. Nu konflikta risināšanā iesaistījusies arī Vašingtona.
No nākamā gada iepirkšanās Lielbritānijā izmaksās dārgāk
No nākamā gada par paciņu saņemšanu no Lielbritānijas būs jāmaksā nodokļi. Turklāt dārgāk izmaksās ne tikai iepirkšanās britu interneta veikalos, bet arī dāvanu sūtīšana. Līdz ar "Brexit" pārejas perioda beigām par pirkumiem britu interneta veikalos ar vērtību virs 22 eiro būs jāmaksā pievienotās vērtības nodoklis, savukārt no 1. jūlija nodoklis būs jāmaksā par pilnīgi visiem pirkumiem.
Latvija pieminēta Kipras pasu pirkšanas skandālā
Vai Latvijā iespējams nopirkt pasi? Šādu jautājumu liek uzdot raidorganizācijas “Al Jazeera” veidota filma, kurā slepeni ierakstīta saruna ar Kipras parlamenta priekšsēdētāju. Viņš piedāvā nokārtot Kipras pasi Ķīnā notiesātam uzņēmējam, taču, ja radīšoties problēmas, to esot iespējams izdarīt arī Latvijā. Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde šādu iespēju noliedz.
ASV ikdiena Covid-19 apstākļos: Gatavošanās vēlēšanām un maskas kā politisks vēstījums
Amerikas Savienotās Valstis joprojām pasaules kartē ir vieta, kuras Covid-19 vīruss ir skāris vissmagāk. Inficēto skaits tuvojas deviņiem miljoniem, miruši – vairāk nekā 200 tūkstoši. Pēdējās dienās tiek pārspēti kārtējie inficēšanās rekordi. Maskas, roku dezinficēšana un distance jau daudzus mēnešus ir amerikāņu ikdiena, un teju katram ir zināms kāds, kurš ir cietis no vīrusa vai miris.
Alnis spiests pamest galvaspilsētu
Alnis, kurš šonedēļ pastaigājās pa Rīgas centru un klaiņoja arī pa dzelzceļa sliedēm,  notverts un nogādāts Liepājas puses mežos. Glābēji apstiprina, ka sestdien Zaķusalā notvertais dzīvnieks ir tas pats, kuram pirms dažām dienām izdevās aizmukt.
Simjūda gadatirgus Valmierā: maskās un uzmanoties
Oktobrī Valmierā tradicionāli notiek Simjūda gadatirgus, kas pulcē mājražotājus no visas Latvijas. Šogad gan tā apmēri ir ievērojami mazāki, un atcelta arī plānotā kultūras programma. Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, tirgošanos šodien uzraudzīja pašvaldības policija.
Tūkstošiem cilvēku Polijā turpina protestēt pret abortu aizliegumu
Jau trešo dienu pēc kārtas vairākās Polijas pilsētās ielās izgājuši tūkstošiem cilvēku, lai protestētu pret Konstitucionālās tiesas pieņemto faktisko abortu aizliegumu. Šonedēļ notikušo protestu laikā izcēlušās arī sadursmes starp demonstrantiem un policiju. Daži protestētāji skandēja “Brīvība, vienlīdzība, sieviešu tiesības”.
Foto