Kamaniņu zinātne. Siguldas trasē un laboratorijās kaldina Latvijas panākumus
“Labrīt,” aukstajā gaisā paceļas balts siltas elpas mutulis, un roka paceļas sveicienam. Latvijas kamaniņu izlases treneris Mārtiņš Rubenis izkāpj no mašīnas un dodas trases virzienā. Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē nedēļas nogalē notiek Pasaules kausa posms kamaniņu sportā un mūsu sportisti treniņos gatavojas atbildīgajiem startiem.

Ģenerālprokurors: Rēķināmies, ka Kristīne Misāne tiks izdota Dienvidāfrikai
Līdz pat Valsts prezidentam – dažādos varas līmeņos turpinās meklējumi, kā varētu paglābt Latvijas pilsoni un divu bērnu māti Kristīni Misāni no izdošanas Dienvidāfrikai. Ģenerālprokuratūra ir galvenā atbildīgā par to. Taču ģenerālprokurors uzskata – ir izdarīts viss. Misānes ģimene tam nepiekrīt un lūdz prokuratūru izdot Eiropas aresta orderi, kas ļautu aizturēto atgriezt dzimtenē. Intervijā Latvijas Televīzijai ģenerālprokurors gan pieļāva vēl kādu līdz šim nedzirdētu iespēju.
ASV informācijas centrs Daugavpilī paplašinās
ASV informācijas centrs Daugavpilī darbojas jau 15 gadus un sadarbībā ar ASV vēstniecību piedāvā plašu angļu valodas apguves pasākumu klāstu dažāda vecuma apmeklētājiem. Pieaugot angļu valodas studēt gribētājiem, centrs pārcelts uz daudz plašākām telpām.
Irānas ārlietu ministrs: Irāna neizslēdz sarunas ar ASV
Irāna neizslēdz sarunas ar Amerikas Savienotajām Valstīm, neraugoties uz ģenerāļa Kasema Soleimani nogalināšanu janvāra sākumā notikušajā ASV triecienā, sestdien paziņojis Irānas ārlietu ministrs Mohammads Džavads Zarifs.
Uz Bolderājas šosejas aizdedzies 3. maršruta autobuss
Uz Bolderājas šosejas sestdien, 25. janvārī, aizdedzies "Rīgas satiksmes" 3. maršruta autobuss. Satiksme bija traucēta abos virzienos, ziņo LTV7. Kā Latvijas Radio pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Agrita Vītola, ugunsgrēks tika lokalizēts plkst. 13.43.
Komentētāji vīpsnā par ASV Kosmosa spēku formastērpiem
ASV Pentagons prezentējis aizvadītajā decembrī dibināto kosmosa spēku pirmo formastērpu. Tiem, kas gaidīja ko neparastāku, šoreiz nācās vilties, jo, izņemot spēku atšķirības zīmes, formas izskatās gluži tāpat kā parastie sauszemes spēku formastērpi.
Pērn pārliešanai nederīgi bijuši 0,42% donoru asiņu; donorus vai ģimenes ārstus informē vienmēr
Pērn, valsts asinsdonoru centrā, asinis nodotas teju 54 000 reižu. Pārbaudot, vai asinīs nav antivielas pret kādu no četrām biežākajām infekcijām – b vai c hepatītu, HIV vai sifilisu, 227 gadījumos analīzes šīs antivielas ir uzrādījušas. Tie ir 0,42% no kopējā donāciju skaita. Šādas asinis vienmēr tiek utilizētas atbilstoši medicīnisko atkritumu iznīcināšanas kārtībai.
Ķekavas pašvaldības budžets šogad pieaudzis par astoņiem miljoniem eiro
Ķekavas novada dome 24.janvāra vēlā vakarā apstiprināja 2020.gada Ķekavas novada pašvaldības budžetu 46 miljoni eiro apmērā, kas ir par astoņiem miljoniem eiro vairāk nekā pagājušajā gadā, tādējādi šogad lielāko artavu atvēlot trim prioritātēm - izglītībai, vides labiekārtošanai, ielu un ceļu infrastruktūrai.
Ķīna īstenos valsts mēroga pasākumus iespējamo koronavīrusa slimnieku identificēšanai
Jaunā gada svinību priekšvakarā Ķīna paziņojusi par valsts mēroga pasākumu plānu, kura mērķis ir identificēt un nekavējoties izolēt vilcienu, autobusu un lidmašīnu pasažierus, kuri varētu būt inficējušies ar jauno koronavīrusu. Bīstamā vīrusa upuru skaits pieaudzis līdz 41, bet apstiprināto infekcijas gadījumu skaits sasniedzis gandrīz 1300. Savukārt Francijā piektdien konstatēti pirmie saslimšanas gadījumi Eiropā.
PVD uzsācis pastiprinātas putnu novietņu pārbaudes putnu gripas draudu dēļ
Eiropas Komisija putnu gripas dēļ ir aizliegusi no Ukrainas Eiropas Savienībā ievest svaigu putnu gaļu un tās izstrādājumus. Tas nozīmē, ka arī Latvijā šos produktus personīgam patēriņam ievest ir aizliegts. Ņemot vērā pieaugošos putnu gripas draudus Eiropā, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) sācis pastiprinātu saimniecību kontroli. Tāpat dienests jau aicina mājputnu turētājus nelaist putnus ārpus telpām un stingri ievērot biodrošību, kā arī atturēties no mājputnu iegādes citās Eiropas valstīs.
Domstarpības par ES iecerēto digitālo nodokli uzliesmojušas ar jaunu sparu
Ja eiropieši ieviesīs "patvaļīgu" digitālo nodokli pret ASV interneta tehnoloģiju kompānijām, ASV atbildēs ar muitas tarifiem Eiropas Savienībā (ES) ražotajām automašīnām. Par to trešdien, 22. janvārī, brīdināja Amerikas Savienoto Valstu (ASV) finanšu ministrs Stīvens Mnučins Pasaules ekonomikas forumā Davosā. Ne starptautiskā, ne ES līmenī pagaidām nav izdevies vienoties par digitālo nodokli, tādēļ valstis - kā Francija - apsver ievest pašas savējo. Arī Lielbritānija norādīja, ka joprojām plāno ieviest digitālo nodokli aprīlī, neskatoties uz Vašingtonas draudiem.
Preiļos aktivizē vietējās kopienas
Lai attīstītu sabiedrības sadarbības prasmes un iesaistīšanos dažādu ideju īstenošanā, uzlabojot vietējās kopienas attīstību, Preiļos radīta vieta, kur cilvēkiem tikties. Kopienas resursu centrs būs kā platforma, mudinot pašiem kopīgi darboties. 
Foto