Ekonomika
Uzraugs nosaka 1 miljona eiro sodu «PrivatBank»
FKTK: Banka nebija izveidojusi tādu savas darbības riskiem atbilstošu iekšējās kontroles sistēmu naudas atmazgāšanas novēršanas jomā, kas nodrošinātu efektīvu normatīvo aktu prasību ievērošanu.
Papildināts 21:45
FOTO: Dānijā atklāta izstāde par zinātnisko fantastiku ar Latvijas mākslinieku darbiem
“Nenorunātās tikšanās” ir Latvijas Laikmetīgā mākslas centra (LLMC) izpētes un izstāžu projekts, kas veltīts zinātniskās fantastikas žanra ietekmei mākslā, pievēršoties gan vēsturiskai izpētei, gan tēmas aktualitātei mūsdienu mākslinieku darbos. Projekta pirmā izstāde “Kosmiskā eksistence” Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros tika atklāta 13. septembrī Kopenhāgenā sadarbībā ar laikmetīgās mākslas centru “Den Frie”, informē Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs.

Demogrāfijas politikai atvēl papildus 6 miljonus eiro, bet lielas cerības nelolo
Nākamā gada budžetā vairāki miljoni eiro atvēlēti demogrāfijas veicināšanai. Plānots vairāk atbalstīt daudzbērnu ģimenes, kas vēlas iegādāties mājokli, kā arī veidot ģimenēm draudzīgāku pabalstu sistēmu. Ar šādiem un citiem pasākumiem kopumā vairāk nekā sešu miljonu eiro vērtībā iecerēts veicināt dabisko ataudzi. Tiesa, gan valdība, gan eksperti apzinās, ka ar šo naudu būs stipri par maz un drīzus rezultātus nesagaidīsim.
«Igate» noliedz nelikumības robežas izbūvē
Mēģinājums iedragāt valsts drošību un atbrīvoties no konkurentiem daudzmiljonu iepirkumos – šādi ceļu būvnieks “Igate” skaidro Iekšējās drošības biroja uzsākto izmeklēšanu par iespējamām nelikumībām Latvijas austrumu robežas izbūvē. Pret sevi vērstās aizdomas “Igate” kategoriski noliedz, tomēr nosaukt, kurš tieši būtu ieinteresēts uzņēmuma nomelnošanā, vairās.
Ventspils novada lielākajā pagastā reformas dēļ neskaidrības par kultūras dzīvi
Ventspils novada otrā lielākajā pagastā – Vārvē – aizvien nav kultūras nama ēkas, un muzeja ekspozīcija atrodas nepiemērotās telpās. Novada vadībai ir attīstības plāns, taču pastāv bažas, ka teritoriālās reformas dēļ no tā būs jāatsakās. Tikmēr novadpētniecības ekspozīcijas vadītāja saviem spēkiem mēģina pievērst sabiedrības uzmanību kultūras vērtību saglabāšanai. 
Vēja parku Dobelē, visticamāk, nebūvēs; turpinās ieceri Pienavā
Vides pārraudzības valsts birojs būtiski samazinājis uzņēmuma “Eolus” iecerētajā vēja elektrostaciju parkā Dobelē un Pienavā pieļaujamo turbīnu skaitu un noteicis arī vairākus ierobežojumus. Uzņēmējs skaidro, ka, visticamāk, uzbūvēts tikšot tikai Pienavas parks ar 22 vēja turbīnām, to izveidē investējot aptuveni 100 miljonus eiro.     
Mediķu arodbiedrība lūgs Saeimu atbalstīt algu celšanu veselības aprūpē
Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības padomes sēdē otrdien, 17. septembrī, nolemts vērsties pie Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces (Nacionālā apvienība) un 13. Saeimas deputātiem ar aicinājumu cīnīties par veselības aprūpes finansēšanas likuma ievērošanu, lai veidojot budžetu tiktu ievērots solījums veselības aprūpes darbiniekiem kāpināt atalgojumu.
Džonsons sola ievērot bezvienošanās «Brexit» bloķējošo likumu un reizē izstāties no ES 31.oktobrī
Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons paziņojis, ka ievēros likumu, taču nodrošinās valsts izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) līdz oktobra beigām neatkarīgi no tā, vai būs panākta vienošanās. Līdz ar to viņš nonācis pretrunās ar parlamenta pieņemto likumu, kas bloķē bezvienošanās “Brexit”. Tikmēr tiesa šonedēļ varētu paziņot, vai viņa lēmums apturēt parlamenta darbu bijis likumīgs
Jaunā taksometru kārtība Rīgas lidostā: redzami uzlabojumi, pārkāpumi nav konstatēti
Pirmajās dienās, kopš stājās spēkā jaunie noteikumi taksometru pakalpojumu sniegšanai Rīgas lidostas teritorijā, policija nav konstatējusi pārkāpumus vai konfliktsituācijas. Arī lidosta atzīst, ka pirmajās dienās ir redzami uzlabojumi. Savukārt to, vai lidosta turpinās atbalstīt 322. mikroautobusa kursēšanu agri no rīta un vēlu vakarā, vērtēs, ņemot vērā pieprasījumu.
Valdība akceptē novadu reformu – līdzšinējo 119 vietvaru vietā veidot 36
Neraugoties uz pašvaldību iebildumiem, Ministru kabinets otrdien, 17. septembrī, akceptēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvājumu līdzšinējo 119 pašvaldību vietā izveidot 36. Zūdot cerībām panākt kompromisu demokrātisku diskusiju ceļā, vairāki novadi gatavojas ķerties pie radikālākām cīņas metodēm.
Saeimas komisija ar koalīcijas deputātu balsīm neatbalsta ārkārtējo situāciju atkritumu apsaimniekošanā Rīgā
Aizvadītās nedēļas valdības lēmums Rīgā izsludināt ārkārtas situāciju atkritumu dēļ otrdien, 17. septembrī, nav guvis atbalstu atbildīgajā - Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas - komisijā. Galavārds šajā jautājumā jāsaka parlamentam. Tikmēr viedokļi, vai šāds ārkārtas stāvoklis ir nepieciešams, joprojām atšķiras.
Eksperte: Slimnīcas gadiem slēpušas reālo spēju sniegt pakalpojumus
Gadiem ir vērojama situācija, ka slimnīcas slēpušas to reālās spējas sniegt noteiktus veselības aprūpes pakalpojumus – diskusijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” atklāja Latvijas Veselības ekonomikas asociācijas valdes priekšsēdētāja Daiga Behmane. To netieši apliecināja arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā.
Foto