Deserts ar brauniju un zefīru «Īsto latvju saimnieču» gaumē
Izmēģini saldo ēdienu “Pacieties” pēc Latvijas Televīzijas raidījuma „Īstās latvju saimnieces” dalībnieces Daces Reiziņas receptes! Viņa kopā ar vīru Arti, meitu Beatrisi un dēlu Rolandu dzīvo Pārgaujas novada Stalbes pagasta „Dimdās”. Šis deserts ir Daces pašas izdomāts un tapis kā drosmīgs eksperiments viesību priekšvakarā.

Valsts kontrole: Talsu uzņēmumi slikti pārvaldīti – to pakalpojumi nekvalitatīvi un dārgi
Talsu novada domei piederošie komunālo pakalpojumu un īpašumu apsaimniekošanas uzņēmumi darbojas ar zaudējumiem, nav spējīgi pilnībā nosegt savas saistības un tuvākajā nākotnē tiem var iestāties grūtības ar maksātspēju. Turklāt sliktās pārvaldības dēļ to pakalpojumi iedzīvotājiem ir nekvalitatīvi un dārgi. Ja pašvaldība steidzami nerīkosies, iedzīvotāji par pakalpojumiem būs spiesti maksāt arvien vairāk, secināja Valsts kontrole.
Uzņēmumu pārstāvji: Komandējumu nekad nebūs tik daudz kā pirms Covid-19 krīzes
Došanās ārvalstu komandējumos tādā intensitātē kā pirms Covid-19 krīzes ir uz neatgriešanos, par to ir pārliecināti Latvijas Radio uzrunātie uzņēmumu un valsts iestāžu pārstāvji. Šajā pusgadā dažādas mācības un digitālās iemaņas ir gūtas. Protams, ne visās nozarēs un jomās strādājošajiem der virtuālie komandējumi, bet arī pielāgošanās situācijai un komandējuma lietderības izvērtēšana ir kļuvusi svarīgāka.
OECD pozitīvāk novērtē ekonomikas stāvokli pasaulē
Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) samazinājusi pasaules ekonomikas krituma prognozi šim gadam. Situācija uzlabojusies, pateicoties valstu rīcībai, lai novērstu Covid-19 pandēmijas sekas. Tomēr arī atlabšana varētu aizņemt vairāk laika, nekā sākotnēji domāts, norādīts Ekonomikas sadarbības un attīstības organizācijas jeb OECD sagatavotajā ekonomikas pārskatā.  
Pētījums: 13% no nāves gadījumiem Eiropā ietekmējusi slikta vides kvalitāte
Gaisa un trokšņa piesārņojums, klimata pārmaiņu ietekme un bīstamu ķīmisku vielu iedarbība rada nopietnu apdraudējumu Eiropas iedzīvotāju veselībai. Šāds atzinums atrodams jaunākajā Eiropas Vides aģentūras ziņojumā. Tajā konstatēts, ka 13% no visiem nāves gadījumiem ietekmējusi sliktas kvalitātes apkārtējā vide. Situācijas uzlabošanai lielas cerības tiek liktas uz Eiropas Savienības "Zaļā kursa" politiku un Eiropas Komisijas solījumiem vēl vairāk palielināt kaitīgo izmešu emisijas samazināšanas apmērus.
Latvijā šogad būs vidēja kartupeļu raža
Latvijā kavējas kartupeļu novākšana un raža solās būt vidēja, kaut arī saimniecībās visā valsts teritorijā situācija būs atšķirīga –  vienam būs klājies labāk nekā pērn, citam sliktāk, pastāstīja biedrības „Kartupeļu audzētāju un pārstrādātāju savienība” valdes priekšsēdētāja Aiga Kraukle. Pēdējās dienās sākusies agro un vidējo šķirņu novākšana, bet vēlo kartupeļu vākšana vēl tikai priekšā.
No amata atbrīvots Baltkrievijas vēstnieks Latvijā
Baltkrievijas vēstnieks Latvijā Vasīlijs Markovičs atbrīvots no amata pienākumu pildīšanas, un viņam atņemts diplomātiskais rangs. Attiecīgu rīkojumu trešdien parakstīja Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko.

Vasīlijs Markovičs atbrīvots saistībā ar "amata pienākumu neatbilstošu pildīšanu". Par to vēsta Baltkrievijas ziņu aģentūra "Belta", atsaucoties uz prezidenta preses dienestu.
Baltkrievijas mediji - izšķiršanās starp propagandu un objektivitāti
“Es vienkārši tāpat neaiziešu,” tā šonedēļ paziņoja Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko, norādot, ka labprātīgi varu neatdos. Tāda ir atbilde uz masveida demonstrācijām un prasībām rīkot Baltkrievijā jaunas un godīgas prezidenta vēlēšanas. Tiek lēsts, ka cietumos joprojām varētu būt ap 600 ieslodzīto Lukašenko varas oponentu. Galvenie opozīcijas līderi ir vai nu aizturēti, vai piespiesti atstāt valsti. Tomēr izmaiņas notiek. Tai skaitā arī varas kontrolētajos medijos. Kaut arī daudzi žurnālisti baidās, ne mazums ir tādu, kas negrib būt autoritārisma propagandas rupors.   
Eksperti: ES jāsniedz kompetence un finansiāls atbalsts baltkrievu tautai
Kamēr Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko pēc palīdzības vērsies Maskavā, opozicionāre Svetlana Tihanovska tiekas ar Eiropas Savienības (ES) līderiem, piemēram, Lietuvā un Polijā. Gan Baltkrievijas varas iestādēm, gan opozīcijai šobrīd nepieciešams atbalsts. Lukašenko tas nepieciešams, lai turētos pie varas, bet opozīcijai un ielās izgājušajiem iedzīvotājiem – lai turpinātu izdarīt spiedienu uz vadību.
Kādas ir Francijas intereses Baltijā? Intervija ar vēstnieci
Pirms Francijas prezidenta Emanuela Makrona gaidāmās vizītes Lietuvā un Latvijā LTV raidījums “Pasaules panorāma” tikās ar Francijas vēstnieci Latvijā Aurēliju Ruajē-Gunēnu, kura sava amatā ir dažus mēnešus. Viņa deviņdesmitajos gados Francijā ir bijusi dalībniece nelielā studentu apvienībā ar nosaukumu “Baltijas solidaritāte”. Francijas vēstniece labi pazīst mūsu reģionu un nedaudz zina arī latviešu valodu.
Foto