Liepājā popularitāti iemanto ābolu sulas spiešanas pakalpojums
Arvien biežāk cilvēki izvēlas mājās izaudzētos ābolus izspiest sulās, šo darbu uzticot firmām, kas piedāvā šādus pakalpojumus. Liepājā jau augusta beigās kādā degvielas uzpildes stacijas laukumā uzstādīta telts, kas skaidri apliecina, ka sulu spiešanas sezona ir sākusies. Pērn veidojušās garas rindas, bet šogad gan gribētāju ir mazāk.

Rūjienā un Naukšēnos vāc parakstus pret novadu pievienošanos Valkai
Ar ministrijas darbu, īstenojot novadu reformas, ir neapmierināti uzņēmēji Rūjienas un Naukšēnu novados. Cerot, ka valstsvīri beidzot uzklausīs, vietēji uzņēmēji sākuši vākt iedzīvotāju parakstus, lai nepieļautu Rūjienas un Naukšēnu novadu pievienošanu Valkai. Parakstu vākšana turpināsies līdz šīs nedēļas beigām.
Izsola Ventspils briežu dārza ganāmpulku
Ventspilī netālu no Būšnieku ezera kopš 2006. gada darbojas briežu dārzs. Pašvaldība lēmusi pārtraukt tā darbību, un 38 dzīvnieku ganāmpulks pašlaik tiek izsolīts. Jau pirms diviem gadiem, kad Āfrikas cūku mēra dēļ nācās likvidēt tur mītošās meža cūkas, tika secināts, ka rentablai briežu dārza darbībai ir nepieciešamas ievērojamas investīcijas. 
Maskavā plaši kritizētā un apšaubītā lietā aktieri notiesā par vardarbību mītiņā
Maskavas tiesa 23 gadus vecam aktieriem Pāvelam Ustinovam piespriedusi trīs ar pusi gadus cietumā par vardarbību pret policiju opozīcijas protesta akcijas laikā, kaut viņš uzstāj, ka bijis tikai nejaušs garāmgājējs un mītiņā nepiedalījās. Notikuma vietā nofilmētā videomateriālā redzams, ka Pāvels Ustinovs ar telefonu rokā stāv pie metro stacijas, tad viņu pēkšņi sagrābj vairāki drošībnieki pilnā ekipējumā un sāk sist ar stekiem. Ustinovs notiesāts, neskatoties uz vairāku prominentu aktīvistu un kultūras darbinieku aicinājumiem viņu atbrīvot.
Demokrātijas principu ievērošana Ungārijā nonāk arī ES ministru redzeslokā
Demokrātijas un likuma varas principu ievērošana Ungārijā pirmdien, 16. septembrī, kļuva par vienu no jautājumiem, ko Briselē apsprieda Eiropas Savienības (ES) valstu ministri. Ir pagājis jau gads, kopš Eiropas Parlamenta deputāti ir apstiprinājuši ziņojumu, kurā detalizēti tiek uzskaitītas problēmas ar likuma varas principu ievērošanu Ungārijā. Runa ir gan par tiesu neatkarību, gan par spiedienu uz nevalstiskajām organizācijām, gan par vēršanos pret Centrāleiropas Universitāti. Tomēr oficiālā Budapešta turpina noliegt jebkādu problēmu esamību.
Pēc zarnu infekcijas izplatīšanās pirmdien Siguldā bērnudārzi pustukši
Pēc zarnu nūjiņas infekcijas konstatēšanas vairākiem bērniem Siguldā sasaukta ārkārtas sanāksme un bērnudārzu vadītāji no pašvaldības saņēmuši norādījumus noskaidrot katra bērna prombūtnes iemeslus. Bērnudārzos veikta ārkārtas dezinfekcija, un visi gaida atbildes no dienestiem, lai saprastu, cik daudzos saslimšanas gadījumos vainojama E.Coli zarnu nūjiņa, kā arī to, kā piesārņotais produkts nonācis bērnu ēdienkartē.
Junkera un Džonsona «Brexit» sarunas beidzas bez progresa
Eiropas Komisijas prezidenta Žana Kloda Junkera un Lielbritānijas premjerministra Borisa Džonsona sarunas par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) Luksemburgā noslēgušās bez rezultāta. Tā teikts Eiropas Komisijas izplatītajā paziņojumā.  
Eiropas tieslietu komisāra kandidātu tur aizdomās par korupciju
Beļģijas ārlietu ministrs Didjē Reinderss, kuru nākamā Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena izraudzījusies tieslietu komisāra amatam, tiek turēts aizdomās par korupciju un naudas atmazgāšanu. Beļģijas policija veic sākotnējo izmeklēšanu, kurā jānoskaidro, vai ir pamats izvirzīt apsūdzības.

Par iespējamiem ministra pārkāpumiem liecības sniedzis kāds bijušais slepeno dienestu aģents. Aizdomas ir saistītas ar Reindersa vadītās ministrijas veiktajiem publiskajiem iepirkumiem.
Igaunijā mudinās cilvēkus pārcelties uz laukiem
Lai mudinātu cilvēkus pārcelties uz dzīvi laukos, Igaunijas lauku lietu ministrs Marts Jerviks plāno novirzīt 100 miljonus eiro Lauku attīstības fondam. Saskaņā ar plānu fonds par 50 miljoniem eiro iepirktu zemi, ko iznomāt vai pārdot iedzīvotājiem, bet vēl 50 miljonus eiro izdotu aizdevumos.  
PVD un SPKC noraida sociālajos tīklos pausto par bīstamiem importētiem augļiem
Pirmdien, 16.septembrī, sociālajos medijos izplatītie anonīma satura ziņojumi par risku saslimt ar zarnu infekciju Latvijā, uzturā lietojot ievestos citrusaugļus un arbūzus, ir nepatiesi, norādīja Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD) un Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC). PVD aicina necelt paniku ar viltus ziņām, bet gan sekot higiēnai, lai nesaslimtu.
Pašvaldību savienība prasa Pūces demisiju
Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi premjerministram Krišjānim Kariņam ("Jaunā Vienotība") aicinājumu pieprasīt vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces ("Attīstībai/Par!") demisiju, žurnālistiem otrdien pēc LPS ārkārtas sēdēs paziņoja savienības priekšsēdis Gints Kaminskis. Kariņš savukārt norāda, ka viņš pilnībā uzticas Pūcem.
Mencu zvejas kuģi līdz gada beigām dīkstāvē. Kas būs tālāk?
No mencu zvejas ziedu laikiem līdz pilnīgam zvejas aizliegumam. Visticamāk, Baltijas jūrā pilnībā aizliegs zvejot mencas uz vairākiem gadiem un atļautas būs vien piezvejas. Ko šajā laikā darīt zvejniekiem, kuri specializējās tieši uz mencu zveju? Vai atjaunos iespēju sagriezt kuģus, vai zvejnieki kļūs par tūristu izklaidētājiem?
Sociālie partneri pārsteigti par izmaiņām bezdarbnieku pabalsta izmaksā
Bezdarbnieku pabalstus no nākamā gada izmaksās tikai astoņus, nevis deviņus mēnešus kā līdz šim. Tā nolēmusi valdība, meklējot veidus, kā atrast naudu minimālo pensiju celšanai. Samazinot bezdarbnieku pabalsta izmaksas termiņu un apjomu, plānots ietaupīt 12 miljonus eiro. Šāds solis gan ir pārsteigums sociālajiem partneriem – darba ņēmēju un darba devēju organizācijām, ar kurām plānotās izmaiņas šajā visnotaļ jūtīgajā jautājumā nav apspriestas.
Visbiežāk darbinieki sūdzas par darba devēju pārkāpumiem, kas saistīti ar samaksu
Visbiežāk darbinieki sūdzas par darba devēju pārkāpumiem, kas saistīti ar samaksu. Sūdzas arī par citiem darba tiesību pārkāpumiem un ar atbrīvošanu no amata saistītiem jautājumiem, Valsts darba inspekcijā noskaidroja Latvijas Radio. Kopumā sodīto darba devēju īpatsvars gan ir neliels. Iespējams tāpēc, ka daļa darbinieku, pret kuriem pārkāpums izdarīts, sūdzēties nesteidz.
Džonsons sarunās ar Junkeru negatavojas prasīt breksita atlikšanu
Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons pirmdien Luksemburgā tiksies ar Eiropas Komisijas prezidentu Žanu Klodu Junkeru. Sarunās piedalīsies arī abu pušu breksita sarunvedēji. Sagaidāms, ka diskusiju laikā Džonsons paziņos par nevēlēšanos vēlreiz atlikt noteikto breksita datumu. Savukārt Eiropas puse cer sagaidīt konkrētus alternatīvus piedāvājumus strīdīgajam Ziemeļīrijas pagaidu noregulējuma jautājumam.
Foto