Ziņas
LTV: Nav pieļaujami centieni ietekmēt sabiedriskā medija redakcionālo neatkarību (papildināts)
Nav pieļaujami centieni ietekmēt sabiedriskā medija redakcionālo neatkarību, paziņojumā medijiem uzsver Latvijas Televīzija (LTV). Paziņojums izskan kā reakcija uz Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Artusa Kaimiņa lēmumu sasaukt komisijas sēdi, lai izvērtētu sabiedrisko mediju darbu, jo "demokrātija nav visatļautība". Sēdē arī Dagmāra Beitnere-Le Galla (Jaunā konservatīvā partija) izraisīja sabiedriskā mediju uzrauga neizpratni.
Par viltus Covid-19 sertifikātiem policija uzsākusi 39 kriminālprocesus
Par viltotiem Covid-19 sertifikātiem šobrīd Valsts policija (VP) ir uzsākusi 39 kriminālprocesus. No tiem viens nodots prokuratūrai, kas tālāk iesniegts arī tiesā. Lai izmeklētu viltus sertifikātu gadījumus, atbildīgajām iestādēm nepieciešami pāris mēneši. Tikmēr vairāki desmiti iedzīvotāju jau paši pieteikušies policijā, lai izvairītos no soda par viltotu potēšanas faktu.
Francija un Lielbritānija sola pastiprināt cīņu pret migrantu plūsmu pār Lamanša šaurumu
Francija un Lielbritānija apņēmušās pastiprināt centienus atturēt migrantus no Lamanša šauruma šķērsošanas laivās, kā arī bargāk vērsties pret cilvēku kontrabandistiem. Tas noticis pēc tam, kad trešdien 27 cilvēki gāja bojā Lamanšā, mēģinot aizkuģot no Francijas uz Lielbritāniju. Pēdējā gada laikā strauji pieauguši migrantu mēģinājumi nelikumīgi nokļūt britu salās.
Liepājā tuvākajā piecgadē var pietrūkt puse ģimenes ārstu
Pēc inficēšanās ar Covid-19 mirušā Liepājas ģimenes ārsta Igora Stoma prakses pārņemšanu izdevies atrisināt savlaicīgi, informēja Liepājas pašvaldības Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas vadītāja Elīna Tolmačova. Tagad rūpes par 1402 pacientiem uzņēmusies viņa ilggadējā kolēģe Dace Cābele. Vienlaikus izgaismojas problēma, ka tuvākajā desmitgadē pilsētā būs jānomaina lielākā daļa ārstu, jo viņi, visticamāk, dosies pensijā.
Covid-19 ierobežojumu skartajiem uzņēmumiem ļaus nodokļu maksājumus sadalīt līdz 2023. gada vidum
Nodokļu maksātājam, kurš no šī gada 11. oktobra nevar veikt savu saimniecisko darbību sakarā ar Covid-19 pandēmijā izsludinātās ārkārtējās situācijas noteiktajiem aizliegumiem, būs tiesības lūgt Valsts ieņēmumu dienestam (VID) sadalīt termiņos vai atlikt uz laiku līdz 2023. gada 30. jūnijam nodokļu maksājumu samaksu. To paredz Saeimas atbalstītie grozījumi.
Bijusī valsts kontroliere: Valsts un pašvaldību iestāžu resursus varēja optimizēt jau pirms kovida
Kovida pandēmijas laiks un cilvēku atteikšanās vakcinēties pret Covid-19 ir pavērusi iespējas valsts un pašvaldību iestādēm izvērtēt nepieciešamo darbinieku skaitu un optimizēt iestādes resursus. Darbinieku atstādināšana parāda, ka iestāžu optimizācija varēja notikt jau pirms kovida. To Latvijas Radio intervijā sacīja bijusī valsts kontroliere Elita Krūmiņa. 
Ne visi uzņēmēji Latgalē gatavi atlaist pret Covid-19 nevakcinētos strādniekus
No 15. decembra klātienē tautsaimniecības nozarēs varēs strādāt tikai Covid-19 sertifikātu saņēmušie darbinieki. Tagad privātajiem uzņēmumiem dots pārejas periods, pēc kura tie  darbinieki, kuri nebūs vakcinējušies vai pārslimojuši Covid-19 infekciju, vai nevarēs strādāt no mājām, būs jāatlaiž. Latgalē par spīti darbaspēka trūkumam daži lielākie uzņēmēji ir gatavi atlaist nevakcinētos darbiniekus, citi – tieši kvalificēta darbaspēka trūkuma dēļ to nevar atļauties.
Pēc gadiem ilgušām diskusijām EP dod zaļo gaismu lauksaimniecības politikas reformai
Eiropas Parlaments (EP) šonedēļ deva zaļo gaismu jaunajai Eiropas Savienības lauksaimniecības politikai. Tiek norādīts, ka politika turpmāk būs "zaļāka, taisnīgāka, elastīgāka un pārredzamāka". Lai gan Eiroparlaments tiesību aktu reformu kopumu atbalstīja ar pārliecinošu vairākumu, ceļš līdz lauksaimniecības politikas reformai bijis sarežģīts un piepildīts ar gadiem ilgām diskusijām, kā arī kritikas pavadīts, kura izskan joprojām.
Sāpīgs, bet pārdomāts solis. Ražīgā saimniecība «Vītoliņi» nolemj vairs neražot pienu
"Tas bija sāpīgs, bet pārdomāts solis" – tā  savu lēmumu likvidēt piena govju ganāmpulku pamato Kauguru pagasta zemnieku saimniecības "Vītoliņi" saimniece Ieva Rutkovska. Šis lēmums ir  pārsteidzošs, jo "Vītoliņos" bija viens no Latvijā rūpīgāk izkoptajiem un izslaukumu ziņā visražīgākajiem ganāmpulkiem. Biedrībā "Lauksaimnieku  apvienība" šo lēmumu vērtē kā nopietnu signālu problēmām piena ražošanas nozarē, vēstī Latvijas Radio.
PVO atkārtoti brīdina Eiropu par straujo Covid-19 izplatību
Pasaules Veselības organizācija (PVO) atkārtoti brīdinājusi Eiropu par straujo Covid-19 izplatību. Ja valstu atbildīgie dienesti neīstenos nepieciešamos profilakses pasākumus, kopējais nāves gadījumu skaits Eiropā līdz nākamā gada pavasarim varētu pieaugt par pusmiljonu, norādīja organizācijā. 
Spriedīs par Ziemassvētku tirdziņu norisi ārkārtējās situācijas laikā
Operatīvās vadības grupa (OVG) diskutēs par Ziemassvētku tirdziņu norisi ārkārtējās situācijas laikā. Tieši decembris parasti ir laiks, kad amatnieki var notirgot visa gada laikā sagatavotās preces. Taču patlaban spēkā esošais regulējums nosaka, ka līdz 11. janvārim organizēta ielu tirdzniecību ir aizliegta.
Skaitļi un fakti: Ar augstu inflāciju būs jāsadzīvo visu ziemu
Jau 10 mēnešus pēc kārtas Eiropā aug patēriņa cenas, un oktobrī jau ir sasniegti pēdējās desmitgades gada inflācijas rekordi – eirozonā vidēji 4,1%, bet Latvijā 6%. Gan valsts institūciju, gan komercbanku analītiķu prognozes liecina, ka drīzumā situācija neuzlabosies, un cenu kāpums pilnīgi noteikti turpināsies līdz pat gada beigām. Tomēr Eiropas Komisija (EK), kura savas rudens makroekonomikas prognozes publiskoja šomēnes, ir optimistiska par nākamo gadu, kad pēc tās domām ir gaidāms cenu kāpuma atslābums. Eiropas Centrālā banka (ECB) un arī Latvijas Banka ar savām jaunajām prognozēm plāno nākt klajā decembrī.
Atzīmē Starptautisko dienu vardarbības izskaušanai pret sievietēm
Šodien, 25. novembrī, atzīmē Starptautisko dienu vardarbības izskaušanai pret sievietēm. Daudzviet pasaulē plānotas demonstrācijas, lai pievērstu uzmanību vardarbībai pret sievietēm. Šī problēma ir saasinājusies kopš Covid-19 pandēmijas sākuma, jo ierobežojumu dēļ miljoniem sieviešu bijušas spiestas ilgstoši atrasties kopā ar saviem pāridarītājiem.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt