Kamaniņu zinātne. Siguldas trasē un laboratorijās kaldina Latvijas panākumus
“Labrīt,” aukstajā gaisā paceļas balts siltas elpas mutulis, un roka paceļas sveicienam. Latvijas kamaniņu izlases treneris Mārtiņš Rubenis izkāpj no mašīnas un dodas trases virzienā. Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē nedēļas nogalē notiek Pasaules kausa posms kamaniņu sportā un mūsu sportisti treniņos gatavojas atbildīgajiem startiem.

Eiropas Komisija aizliedz no Ukrainas ievest putnu gaļu
Eiropas Komisija putnu gripas dēļ ir aizliegusi no Ukrainas Eiropas Savienībā ievest svaigu putnu gaļu, tās izstrādājumus, putnu gaļas produktus, kā arī neapstrādātus blakusproduktus, kas satur putnkopības materiālus un  kuri nav paredzēti cilvēku patēriņam, informēja Pārtikas un veterinārais dienests (PVD).
Stradiņa slimnīcu vadīs Rinalds Muciņš
Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) dalībnieku sapulcē valdes priekšsēdētāja amatā apstiprināts Rinalds Muciņš, kurš darbu uzsāks šā gada 10. februārī, informēja Veselības ministrija.
Tirdzniecības centriem saspīlētās konkurences dēļ grūtāk noturēt apgrozījuma apjomu
Pēdējos divos gados Rīgā tirdzniecības centriem līdz ar jaunu tirgus dalībnieku parādīšanos konkurence pieaug, un arī šajā gadā tirdzniecības kvadrātmetru kļūs vairāk. Kā saspīlētā tirgus situācija ietekmējusi ilggadējo tirdzniecības centru darbības rādītājus? Vai ir jāsāk satraukties, ka galvaspilsētā lielveikalu skaits aug straujāk nekā pirktspēja un iedzīvotāju skaits?
Ķīnā turpina pieaugt ar jauno koronavīrusu inficējušos un mirušo skaits
Ķīnā turpina pieaugt ar jauno koronavīrusu inficējušos un mirušo skaits. Saskaņā ar jaunāko informāciju vīruss tagad izraisījis vismaz 26 nāves gadījumus, bet inficējušies vairāk nekā astoņi simti. Ķīna paplašina arī pārvietošanās ierobežojumus pilsētās, ietekmējot vairāku desmitu miljonu cilvēku ikdienu. Vīrusa epidēmijas epicentrā Uhaņas (Vuhaņas) pilsētā pieņemts lēmums desmit dienu laikā uzcelt jaunu slimnīcu ar simtiem gultasvietu. Pasaules Veselības organizācija tikmēr nolēmusi neizsludināt globālu veselības trauksmi saistībā ar jauno vīrusu.
Trampa Tuvo Austrumu miera plānu sola publiskot tuvāko dienu laikā
ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien, 23. janvārī, paziņojis, ka viņa piedāvātais Tuvo Austrumu miera plāns tiks publiskots tuvāko dienu laikā. Tramps skaidrojis, ka viņš šo dokumentu publiskos pirms otrdien paredzētās tikšanās ar Izraēlas līderiem. Plānu, kura publiskošana vairākkārt tikusi atlikta, jau noraidījuši palestīnieši.  
Šķīdoņa dēļ 59 grants ceļu posmos aizliegta smago auto kustība
Sakarā ar to, ka meteoroloģiskā ziema tā arī nav iestājusies un nokrišņi nerimst, pieaug to grants autoceļu posmu skaits, kuros ir iestājies šķīdonis. Patlaban jau 59 ceļu posmos ir ieviesti īslaicīgi masas ierobežojumi – liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām, informē uzņēmumā "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).
Elektroenerģijas ražošana Latvijā pērn samazinājusies par 5%, patēriņš – par 1,5%
Latvijā elektroenerģijas ražošana pagājušajā gadā, salīdzinot ar gadu iepriekš, samazinājusies par 5%, bet patēriņš – par 1,5%. Vidējā elektroenerģijas biržas cena Latvijas cenu apgabalā kritusies par 7%, liecina Latvijas elektroenerģijas pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" sagatavotais Latvijas elektroenerģijas tirgus apskats par 2019. gadu.
Foto