«Latgales princis» no Ozolmuižas – Jezups Trasuns
20. gadsimta sākums Latgalē izvērtās par nozīmīgu pārmaiņu laiku. Drukas aizlieguma atcelšana 1904. gadā stimulēja latgaliešu inteliģences aktivitātes toreizējā Krievijas Impērijas kultūras centrā – Pēterburgā (mūsdienās Sanktpēterburga). Viens no redzamākajiem latgaliešu atmodas līderiem bija garīdznieks, kultūras darbinieks un politiķis Francis Trasuns (1864–1926).

Pašvaldības Covid-19 krīzē atliek nekustamā īpašuma nodokļa maksājumus
Pašvaldību kasēs šajās dienās privātpersonas un uzņēmumi ieskaita nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksājumu par pirmo ceturksni. Tā samaksas termiņš bija 31. marts. Tomēr, ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo stāvokli un faktu, ka daudzi iedzīvotāji uz laiku palikuši bez stabiliem ienākumiem, daudzas pašvaldības nākušas solīti pretim un piedāvā uz laiku atlikt NĪN samaksas termiņu par pirmo ceturksni. Pašvaldības pagaidām vēl nesteidz sniegt prognozes, cik lielā mērā atliktais maksājums "iesitīs" robu to budžetā. Tomēr tās atzīst, ka naudas plūsma tiks ietekmēta.
Sociālās aprūpes centros darbinieku krīzes vēl nav; dažviet klientus noturēs apsardze
Covid-19 vilnis sāk gāzties pār sociālās aprūpes centriem. Šonedēļ saslimšana atklāta trīs pansionātu klientiem vai darbiniekiem Bolderājā, Siguldas novadā un Elejā Jelgavas novadā. Gan paši aprūpes centri, gan nozares ministrija atzīst, ka lielākais drauds vīrusa iznēsāšanā ir centru darbinieki, kas strādā vairākās vietās un pārvietojas arī ārpus pansionātiem. Slimības izplatība liek pastiprināt karantīnas pasākumus.
Apkopējiem dažkārt bez aizsardzības ir jāstrādā ar spēcīgiem dezinfekcijas līdzekļiem
Sakairināti elpceļi, sarkanas acis un sabojāta roku āda – šādas blaknes pašlaik izjūt daļa apkopēju, kas ir spiesti strādāt ar ļoti spēcīgiem virsmu dezinfekcijas līdzekļiem. Hloru saturoši dezinfekcijas līdzekļi tiek plaši izmantoti, jo tie efektīvi iznīcina vīrusus un ir salīdzinoši lēti. Darba devējiem obligāti būtu jānodrošina aizsarglīdzekļi un jāinstruē savi darbinieki. Diemžēl ne visi tā dara. Darba inspekcijā norāda, ka šādā gadījumā apkopējam no uzdotā darba jāatsakās.
Lielvārdes novadā sāk atjaunot tiltu pār Lobi
Uz vietējās nozīmes valsts autoceļa Cebēni–Lēdmane (V973), netālu no krustojuma ar autoceļu Ogre–Viskāļi–Koknese (V996) uzsākti pārbūves darbi tiltam pār Lobi (5,8. km), informēja “Latvijas Valsts ceļi”.  
Foto