Sadaļas Sadaļas
Skaitļi un fakti: Sociālās nevienlīdzības problēma eiropiešus satrauc arvien vairāk
Sekas, ar ko daudzām valstīm var nākties sadzīvot pēc Covid-19 pandēmijas pārvarēšanas, ir pieaugusi nevienlīdzība sabiedrībā, jo tieši mazāk turīgo iedzīvotāju darba ienākumi līdz šim ir skarti visvairāk, brīdina virkne ekspertu. Izrādās tieši sociālā nevienlīdzība un bezdarbs ir jautājumi, kurus kā lielākos nākotnes izaicinājumus min arī Eiropas Savienības (ES) iedzīvotāji. Turklāt Latvijā šis bažas ir lielākas nekā daudzu citu valstu iedzīvotāju vidū.
Latvijā mainīt personas kodu izvēlas arvien mazāk cilvēku
Vairāk nekā četru gadu laikā nomainīt personas kodu izvēlējušies 700 cilvēku. Vidēji gadā šo iespēju izmanto ap 100 personu. Tā informēja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP), atzīstot, ka sākotnēji pieprasījums mainīt personas kodu, kas satur dzimšanas datumu, bija lielāks. 
Bērnu invalīdu asistentiem «nogriež» transporta izdevumu atmaksu
Kopš vasarā beidzot spēkā stājās ilgus gadus gaidītais, jaunais bērnu un pieaugušo ar invaliditāti asistentu darba apmaksas modelis, asistentam par vienu darbā pavadīto stundu maksā vairāk. Vecāki gan ir nepatīkami pārsteigti, ka līdz ar izmaiņām sarukušas iespējas tikt pie transporta izdevumu atmaksas. 
Reportāža no pagasta ar zemāko Covid-19 vakcinācijas aptveri Latvijā – kāpēc Kantiniekos nepotējas?
Latgale ir tas Latvijas reģions, kur pret Covid-19 potējas visgausāk. Tieši tādēļ šovakar un turpmākos divus vakarus Latvijas Televīzija dosies uz novadiem un pagastiem, kuros dzīvojošie cilvēki izvēlas nepotēties pret Covid-19. Vai gluži pretēji – izvirzījušies vadībā ar neredzēti augstu vakcinācijas aptveri. Pirmais stāsts ir no Rēzeknes novada Kantiniekiem. Centrālās statistikas pārvaldes kartē šis pagasts atzīmēta kā vieta, kur vakcinējušies tikai 10% iedzīvotāju. Tas ir zemākais rādītājs visā valstī.
«Mucenieku» priekšnieka vietnieks iesniedzis atlūgumu
Neilgi pēc patvēruma meklētāju centrā "Mucenieki" notikušajiem nemieriem, darba atlūgumu iesniedzis centra priekšnieka vietnieks Elvijs Lamberts. Savukārt centra vadītājs Pēteris Grūbe iesniedzis darba nespējas lapu, apstiprināja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP). Pašlaik "Muceniekos" viss ir mierīgi.
LTV: Neapliekamo minimumu nākamgad plāno celt līdz 400 eiro 
Valdības partijas nākamā gada budžeta plānošanas sarunu laikā izteikušās, ka tajās apsvērta neapliekamā minimuma celšana vismaz līdz 400 eiro, liecina Latvijas Televīzijas (LTV) rīcībā esošā informācija. Sarunas ar partiju pārstāvjiem liecina, ka, visticamāk, politiķi priekšlikumu atbalstīs.
Jēkabpilī netiek galā ar skolēnu vēlmi smēķēt elektroniskās cigaretes
Smēķēšana nepilngadīgo vidū joprojām ir problēma. Jēkabpils novada izglītības iestādēs novērots, ka pēdējā laikā skolēni arvien vairāk aizraujas ar elektronisko cigarešu smēķēšanu, turklāt dara to daudz atklātāk nekā agrāk. Lai kontrolētu situāciju, skolas spiestas lūgt policijas palīdzību, bet ar naudas sodiem nepietiek – līdzatbildība jāuzņemas visai sabiedrībai.
Latvijas pilsētās interneta kvalitāti arvien uzlabo, laukos – pieejamība nemainīgi zema
Pierīgā un lielajās valsts pilsētās, kur jau šobrīd interneta pārklājums ir vislabākais Latvijā, internetu arvien uzlabo. Tikmēr lauku pagastos, neraugoties uz to, ka jau pirms vairākiem gadiem Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) sāka ierīkot ātrgaitas interneta sakaru tīklu, kura uzdevums ir sasniegt visus Latvijas iedzīvotājus, ātrs internets reti kur atrodams. 
Arī skolotāju vidū novērojama izdegšana; tā skolās jau esot ikdiena
Attālinātās mācības pandēmijas dēļ, vecāku un skolēnu uzvedība, milzīgā slodze – šie iemesli liek daļai skolotāju tomēr izlemt pamest darbu. Un galvenais iegansts nav arī atalgojums. Gluži vienkārši šādu darba apjomu un psiholoģisko spiedienu pedagogi vairs nespēj izturēt.
Ātrumpārkāpējs: «Es kavēju, es vedu bērnu pie aukles» – Latvijā sācies ātruma kontroles maratons
Ceturtdien, 16. septembrī, sākas Valsts policijas vairāku dienu akcija, kurā pastiprināti uzraudzīs satiksmes dalībniekus. Īpaša uzmanība tiks veltīta steidzīgajiem šoferiem gan pilsētās, gan ārpus tām. Piemēram, Cēsu novadā šodien kāds šoferis pie atļautajiem 90 kilometriem stundā (km/h) brauca ar 159 km/h. Vadītājs saņēma sodu – 360 eiro un sešus mēnešus nedrīkstēs piedalīties satiksmē. Latvijas Televīzijas filmēšanas grupa šodien pievienojās kādai Valsts policijas motociklu ekipāžai.
Foto

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt