Iela, kurā vairāk nekā 100 gadu saimnieko Smiltenes ārsti
Gatavojoties filmēšanai Smiltenē, no jauna atklāju sev it kā labi pazīstamo mazpilsētu. Ieraudzīju arī kādu mūsu ģimenei līdz šim nezināmu fotogrāfiju: prezidents Kārlis Ulmanis un dzejnieks Edvards Virza kopā ar Smiltenes apkārtnes lauksaimniekiem. Viņu vidū arī mans vectēvs Kārlis Eglītis, kuru nekad neesmu redzējusi, jo viņš mira izsūtījumā Sibīrijā. Pieļauju, ka līdzīgus atklājumus ik pa laikam piedzīvo arī mūsu raidījuma skatītāji, jo likteņa griežos daudziem ne tikai fotogrāfijas noklīdušas, bet arī atmiņas pabalojušas vai izgaisušas pavisam. Mans atklājums Smiltenē bija arī Dakteru iela. Kā izrādās, vienīgā Latvijā.  Ielas garumā no Tepera ezera līdz Klievezeram. Iela, kurā esot visskaistāk iekoptie dārzi Smiltenē.

Trijās Lietuvas lielākajās pilsētās izsludinās karantīnu
Lietuvā tiks izsludināta karantīna trijās lielākajās pilsētās – Viļņā, Kauņā un Klaipēdā. Reaģējot uz straujo Covid-19 izplatību, šādu lēmumu pirmdien, 26. oktobrī, pieņēma valdība pēc tam, kad Lietuvā reģistrēts vēl viens Covid-19 antirekords.
Skolas mēdz neievērot epidemioloģiskās drošības ieteikumus
Mācību gada pirmajos divos mēnešos skolas izrādījušās vide, kur jaunais koronavīruss izplatījies ar plašu vērienu, mājas karantīnā nosūtot ne vien darbinieku kolektīvu, bet arī audzēkņus ar visām ģimenēm. Turklāt izrādās, ka visbiežāk valstī noteiktos ierobežojumus pārkāpj nevis bērni, bet gan pieaugušie. Šis nav piemērotākais laiks garām klātienes sapulcēm, pasēdēšanām skolotāju istabās un kopīgām ekskursijām, sēžot piepildītā autobusā. Taču skolas šos ieteikumus mēdz neievērot.
Ekonomikas ministrs prasa izvērtēt «Tet» padomes darbu
Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs ("KPV LV") uzdevis izvērtēt uzņēmuma "Tet" padomes darbu saistībā ar lēmumu no amata pagaidām neatcelt valdes priekšsēdētāju Juri Gulbi. Prokuratūra Gulbi un vēl četras personas apsūdz par krāpšanu lielā apmērā. "Tet" padome lēmusi pasūtīt izvērtējumu par Gulbja atbildību, taču ministrs uzskata, ka tādā veidā padome apšauba tiesībaizsardzības iestāžu darbu. 
«Aizliegtais paņēmiens»: Imunitāte un Covid-19 – kas ir pierādīts un kas ir mīti
Cilvēka imunitāti ietekmē gan ģenētika, gan vecums, gan dzīves veids, taču arī laba imunitāte nedod garantiju nesaslimt ar Covid-19, uzsver ārsti. Pašlaik nav pierādīta smēķēšanas vai D vitamīna trūkuma saistība ar smagu slimības norisi, bet ir noskaidrots, ka liekais svars gan palielina risku. Dažos gadījumos imūnsistēmas reakcija uz koronavīrusu var būt pārmērīga, kas arī var izraisīt smagas sekas, un paredzēt to nav iespējams, skaidro ārsti.  Turklāt ar Covid-19 var inficēties atkārtoti un par noturību pret to pēc izslimošanas pašlaik skaidrības nav, vēstīja LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens”.
Spriedīs par jauniem ierobežojumiem un iespēju vecākiem lemt par bērnu sūtīšanu uz skolu
Premjerministrs Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") sasaucis Krīzes vadības padomes un Ministru kabineta kopsēdi, lai lemtu par stingrākiem drošības pasākumiem saslimšanas iegrožošanai, kā arī testēšanas kapacitātes palielināšanu. Savukārt Izglītības un zinātnes ministrija varētu ļaut pašiem vecākiem izlemt, vai bērni mācās klātienē vai attālināti.  
Liepājas dzīvojamā fonda problēma – augsta īres maksa
Jau vairākus gadus uzņēmumi saskaras ar problēmu nodrošināt dzīvesvietas darbiniekiem, kuri ierodas strādāt konkrētās ražotnēs. Vietvaras tiešā veidā uzņēmumiem palīdzēt nevar, ņemot vērā likumā noteikto kārtību. Savukārt daļa komersantu cenšas risināt problēmu, ņemot darbā tikai vietējos iedzīvotājus vai piedāvājot darbiniekiem vietu dienesta viesnīcās. Aptaujātie liepājnieki norāda – dzīvokļus pilsētā atrast ir grūti, ņemot vērā salīdzinoši augsto īres cenu. 
7.–12. klasēs šonedēļ mācās attālināti. Kā rīkoties turpmāk?
7.–12.klašu skolēni no pirmdienas, 26. oktobra, atsāka mācības attālināti – tā paredz valdībā pieņemtie noteikumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai. Skolās atzina, ka pēc pavasara pieredzes izmaiņām pielāgoties ir vieglāk. Tomēr šajā neprognozējamajā laikā mācību kvalitāte paliek otrajā plānā. Pagaidām šāda kārtība noteikta līdz šīs nedēļas beigām. Par to, kā vajadzētu rīkoties nākamnedēļ, viedokļi atšķiras.
Pasaules Tirdzniecības organizācija ļauj ES piemērot muitas tarifus ASV precēm
Pasaules Tirdzniecības organizācijas (PTO) Strīdu noregulēšanas institūcija pirmdien, 26. oktobrī, formāli atļāvusi Eiropas Savienībai (ES) piemērot ievedmuitas tarifus ASV ražotām precēm 4 miljardu dolāru jeb 3,4 miljardu eiro vērtībā saistībā ar ASV savulaik piešķirtajām nelikumīgajām subsīdijām lidmašīnu ražotājam "Boeing".
Turcijas prezidents apsūdz Eiropu islāmofobijā
Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans turpina vārdiskus uzbrukumus Francijas prezidentam Emanuelam Makronam, kurš stingri aizstāvēja tiesības ironizēt par reliģiju pēc tam, kad šomēnes terorists nogrieza galvu franču skolotājam, kurš saviem audzēkņiem bija demonstrējis musulmaņu pravieša Muhameda karikatūras.
Slimnīcām oranžais gatavības režīms darbam ar Covid-19 pacientiem
Latvijā pieaugusi saslimstība ar Covid-19 un pieaudzis arī ar jauno koronavīrusu inficēto pacientu skaits slimnīcā. Līdz ar to šonedēļ tiek strādāts pie plāna slimnīcu darba mobilizēšanai lielāka Covid-19 pacientu skaita uzņemšanai, medijiem pastāstīja Veselības ministrijas valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško.
Foto