Kamaniņu zinātne. Siguldas trasē un laboratorijās kaldina Latvijas panākumus
“Labrīt,” aukstajā gaisā paceļas balts siltas elpas mutulis, un roka paceļas sveicienam. Latvijas kamaniņu izlases treneris Mārtiņš Rubenis izkāpj no mašīnas un dodas trases virzienā. Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē nedēļas nogalē notiek Pasaules kausa posms kamaniņu sportā un mūsu sportisti treniņos gatavojas atbildīgajiem startiem.

ES varētu piemērot «oglekļa nodokli» importa precēm
Eiropas Savienība (ES) nākotnē varētu piemērot tā dēvēto “oglekļa nodokli” importējamām precēm. Par to Šveices pilsētā Davosā notiekošajā ekonomikas forumā paziņoja Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena. 
Krievija, Ķīna un globālās klimata izmaiņas: ārlietu ministrs iezīmē Latvijas izaicinājumus
Vēsturiski veidojusies starptautiskā kārtība piedzīvo izmaiņas, un ir vērojama jauna attīstība četrstūrī ASV – Ķīna – Eiropas Savienība – Krievija, kas skar ne tikai institūcijas un organizācijas, bet arī pastāvošās starptautiskās kārtības vērtības un normas. Starptautiskās institūcijas, starptautiskās tiesības, brīvā tirdzniecība un demokrātiskās vērtības nav vairs pašsaprotamas un prasa arvien lielāku iestāšanos par tām. Kā liecina vēsture, brīžos, kad sakustas vai mainās spēku samērs pasaulē, vienmēr uzvirmo krīzes un pieaug riski. Latvijas uzdevums ir spēt precīzi novērtēt starptautisko stāvokli, izmaiņu radītos izaicinājumus un iespējas un atbilstoši secinājumiem veidot savu ārpolitiku, teikts ārlietu ministra Edgara Rinkēviča ("Jaunā Vienotība") ziņojumā par paveikto un iecerēto darbību valsts ārpolitikā un Eiropas Savienības jautājumos.
Holokausta forumu aizēno diplomātiski sarežģījumi
Ceturtdien Jeruzalemē notiek Pasaules holokausta forums, kas veltīts 75.gadadienai kopš bijušās Aušvicas-Birkenavas nāves nometnes atbrīvošanas. Tomēr atceres pasākumu aizēno diplomātiskie sarežģījumi. Polijas prezidents Andžejs Duda atteicās apmeklēt forumu, jo tajā prominenta loma atvēlēta Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam, bet Izraēla atteica Varšavas prasībai dot iespēju uzrunāt sapulcējušos arī Polijas prezidentam. Putins pēdējā laikā vairākkārt centies attaisnot Padomju Savienības lomu Otrā pasaules kara izraisīšanā un daļu atbildības par kara sākumu mēģinājis novelt uz Poliju.
No gripas šosezon miruši jau 13 cilvēki
Pagājušajā nedēļā trīs cilvēki miruši no gripas, līdz ar to kopumā šosezon no gripas miruši jau 13 cilvēki, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) publiskotais gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju monitoringa jaunākais pārskats.
Latvijai lejupslīde korupcijas uztveres indeksā
2019. gada korupcijas uztveres indeksā Latvija ir saņēmusi 56 punktus no 100 un ierindojas 44. vietā starp 180 pasaules valstīm un teritorijām. Latvija indeksā saņēmusi par diviem punktiem mazāk nekā 2018. gadā, liecina biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” informācija.
Valsts kontrole: Gausā īpašumu atsavināšana Latvijā rada lielus riskus «Rail Baltica» projekta termiņiem
Latvija nav pilnībā gatava tik liela mēroga un sarežģītības projektam kā „Rail Baltica”, arī atbildīgās iestādes līdz galam neapzinās ar tā ieviešanu saistītos riskus. Šāds secinājums izriet no Valsts kontroles nacionālā ziņojuma, kurā vērtēts, cik efektīva ir „Rail Baltica” projekta pārvaldība Latvijā. Secinājumi nav glaimojoši: darbi kavējas līdz pat četriem gadiem, apgūta vien ceturtā daļa no pieejamās naudas, klibo iestāžu sadarbība un būtiskākais – ļoti gausi rit darbs pie „Rail Baltica” trasei vajadzīgo nekustamo īpašumu atsavināšanas.
Daļa «Latvijas dzelzceļa» atlaižamo darbinieku būs tehniskie darbinieki
"Latvijas dzelzceļa" (LDz) 1500 darbinieku atlaišanu sāks ar administratīvajiem darbiniekiem, bet tiks izskatīta iespēja atlaist arī tehniskos darbiniekus, kuri strādā ar vilcieniem, kā arī, piemēram, lokomotīvju vadītājus, raidījumā "Tieša runa" atzina uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Māris Kleinbergs.
Prezidenta priekšlikumi nepatīkami pārsteidz medijus
Vienkāršota sabiedrisko mediju valdes locekļu atlaišanas kārtība, mediju padomes iecelts galvenais redaktors un vairāki citi valsts prezidenta Egila Levita priekšlikumi jaunajam sabiedrisko mediju likumam nepatīkami pārsteiguši pašus medijus. Skeptiski uz vairākiem prezidenta ierosinājumiem raugās arī politiķi.
Jaunais Ķīnas vīruss – liels nezināmais
Katru dienu pasaule seko ziņām no Ķīnas, kur turpinās jauna tipa koronavīrusa uzliesmojums. Sasirgušo skaits ar katru dienu pieaug, un nāves cēlonis tas līdz šim bijis 17 cilvēkiem. Tiek ziņots arī, ka vīrusa izcelsmes pilsētā - Uhaņā - apturēts sabiedriskais transports.
Lietuvā ierosināta impīčmenta procedūra pret Seima deputāti
Lietuvas Seimā ierosināta impīčmenta procedūra pret Krievu alianses politiķi Irinu Rozovu, kura pārstāv "Lietuvas poļu vēlēšanu akcijas-Kristīgo ģimeņu savienību". Viņa apsūdzēta par to, ka noklusējusi savus kontaktus ar Krievijas diplomātiem. Impīčmenta procedūras ierosinātāji ir opozīcijas frakcijas deputāti no parlamenta Nacionālās drošības un aizsardzības komitejas.
Mazsalacas un Alūksnes novadā iedzīvotāji sajūsmā par transportu pēc pieprasījuma
Pavadīt nevis desmit stundas, lai nokļūtu novada centrā, jo satiksmes autobusi kursē reti, bet gan piezvanīt, pieteikt transportu pēc pieprasījuma un nokļūt vajadzīgajā laikā. Šādu, Latvijā vēl nebijušu mobilitātes pakalpojumu jau četrus mēnešus var izmantot iedzīvotāji divos Vidzemes novados – Mazsalacā un Alūksnē. Tagad, janvārī, tiekoties ar iedzīvotājiem, projekta īstenotāji – Vidzemes plānošanas reģiona speciālisti – uzklausa  viedokļus un priekšlikumus par projekta darbību. 
Foto