«Latgales princis» no Ozolmuižas – Jezups Trasuns
20. gadsimta sākums Latgalē izvērtās par nozīmīgu pārmaiņu laiku. Drukas aizlieguma atcelšana 1904. gadā stimulēja latgaliešu inteliģences aktivitātes toreizējā Krievijas Impērijas kultūras centrā – Pēterburgā (mūsdienās Sanktpēterburga). Viens no redzamākajiem latgaliešu atmodas līderiem bija garīdznieks, kultūras darbinieks un politiķis Francis Trasuns (1864–1926).

Stoltenbergs: NATO sabiedrotie palīdz viens otram arī Covid-19 krīzē
Pirmo reizi NATO vēsturē alianses valstu ārlietu ministru sanāksme ceturtdien notika videokonferences formātā, nevis klātienē. Kā pilntiesīga alianses dalībvalsts tajā piedalījās arī Ziemeļmaķedonija, kas iestājās NATO marta beigās. Tā kļuva par 30. alianses dalībvalsti. Viens no galvenajiem sanāksmes jautājumiem tajā bija bloka loma koronavīrusa krīzes laikā. 
Pasažieru skaits reģionos krities līdz pat 90%; pārvadātājiem sāk trūkt naudas
Līdz ar ārkārtējās situācijas un stingru piesardzības pasākumu noteikšanu reģionālajos pārvadājumos ir ne tikai samazināts reisu skaits, bet arī strauji krities pasažieru apjoms. Lielākoties braucēju kļuvis divreiz mazāk, bet dažos reisos kritums veido pat 90%. Tas bažīgus dara pārvadātājus, kam līdz ar biļešu ieņēmumu samazinājumu trūkst apgrozāmo līdzekļu, piemēram, algu izmaksai šoferiem.
Valsts galvoto studiju un studējošā kredītu atmaksu varēs atlikt līdz 6 mēnešiem
Tā kā daudziem studiju un studējošā kredīta ņēmējiem saistībā ar Covid-19 izplatību un valstī noteikto ārkārtējo stāvokli ir samazinājušies ikmēneša ienākumi, ir radušās arī grūtības atmaksāt valsts galvotos studiju un studējošā kredītus. Tāpēc valdība nolēma ļaut atlikt studiju un studējošā kredītu, kā arī kredītam pielīdzināto stipendiju pamatsummas atmaksu uz termiņu līdz 6 mēnešiem.
«airBaltic» darbiniekus krīzes pabalsti nesasniegs; neapskaužamā situācijā – jaunie piloti
Nacionālās aviokompānijas "airBaltic" daudzie tūkstoši darbinieku ir palikuši ārpus krīzes pabalsta rāmja. Dīkstāves pabalsts viņiem nepienākas, jo Finanšu ministrija uzskata – tas būtu Eiropas Savienības (ES) noteikumiem neatbilstošs palīdzības veids, taču cits uzņēmuma darbiniekiem no valsts puses netiek piedāvāts. Tie, kuri nav atlaisti, ir neziņā. Uzņēmums viņus mudina ņemt bezalgas atvaļinājumu, bet viņi nesaprot, uz cik ilgu laiku un no kā pārtiks.  
Ziemeļkoreja joprojām noliedz Covid-19 izplatību valstī
Ziemeļkoreja ir pilnībā brīva no jaunā koronavīrusa – tā paziņojusi Phenjanas veselības sistēmas amatpersona. Ziemeļkoreja turpina uzstāt, ka vīrusa valstī nav, lai gan dažādi stingri pasākumi tikuši īstenoti jau kopš janvāra. Skepse par Ziemeļkorejas apgalvojumiem ārzemēs gan pieaug. Īpaši tāpēc, ka inficēto skaits pasaulē tuvojas miljonam.
Daļa vecāku turpina vest savas atvases uz bērnudārzu, jo mājās netiek galā
Daļa vecāku turpina vest savas atvases uz bērnudārzu, jo mājās netiek galā. Tas satrauc izglītības iestāžu darbiniekus, jo pat gadījumā, ja uz vietas ir divi bērni, ir teju neiespējami ieturēt divu metru distanci. Vidēji pašlaik dārziņu apmeklē aptuveni 10% bērnu. Jelgavā satrauc arī šī skaita pakāpenisks pieaugums. Visvairāk bērnu apmeklē privātos dārziņus.
Foto