Vidējā gada inflācija oktobrī - 2,3%
2019. gada oktobrī, salīdzinot ar 2018. gada oktobri, vidējais patēriņa cenu līmenis palielinājās par 2,3 %, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Precēm cenas pieauga par 1,9 % un pakalpojumiem – par 3%.
Bažījas par tiesvedībām, skolēnu ēdināšanu uzticot pašvaldībām
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija piektdien, neiztiekot bez debatēm, atbalstīja nākamā gada budžeta grozījumus, kas attiecas uz izglītību. Piemēram, deputāti lēma, ka par mazo klašu skolēnu ēdināšanu jāatbild pašvaldībām. Pret to iebilda Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga, norādot, ka šāds lēmums var novest līdz sūdzībai Satversmes tiesā. 
Spānijā gatavojas parlamenta vēlēšanām
Spānijā svētdien notiks ārkārtas parlamenta vēlēšanas. Labākās izredzes uzvarēt tajās ir valdošajai sociālistu partijai, taču, visticamāk, tā neiegūs nepieciešamo balsu vairākumu un būs jāveido koalīcijas valdība.
Mūziķis Nīls Jangs asi kritizē ASV prezidentu klimata politiku
Pazīstamais kanādiešu izcelsmes mūziķis Nīls Jangs asi kritizējis abu pēdējo Amerikas Savienoto Valstu prezidentu klimata politiku. Atsauces uz šo problēmu arī iekļautas jaunajā 73 gadus vecā dziedātāja un grupas “Crazy Horse” albumā  “Colorado”.
Trīs britu partijas kopīgi cīnīsies pret «Brexit»
Trīs Lielbritānijas politiskie spēki - liberāldemokrāti, zaļie un “Plaid Cymru” partija -  noslēguši  vienošanos gatavojoties 12. decembrī gaidāmajām parlamenta vēlēšanām. Pakta mērķis ir nodrošināt pēc iespējas vairāk “Brexit” pretinieku ievēlēšanu parlamentā.
Prokuratūrai nodod lietu par četrgadīga zēna seksuālu izmantošanu
Pagājušā gada vidū Valsts policijā tika saņemta informācija par to, ka vīrietis Kurzemē ir seksuāli izmantojis četrus gadus vecu zēnu, kurš no vīrieša bija atkarīgs ģimenisku attiecību dēļ. Izmeklēšanas laikā tika iegūti pierādījumi par divām epizodēm. Šobrīd policija ir pabeigusi kriminālprocesa izmeklēšanu un nodevusi to prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai, informēja Valsts policija.
LNT neturpinās darbu esošajā formātā
Mediju koncerns “All media Baltics” nolēmis attīstīt sieviešu auditorijai domātu kanālu “TV3 Life”, atsakoties no komerckanāla LNT zīmola. Kā koncerna vadošais kanāls pozicionēts TV3, uz kuru plānots pārnest arī daļu LNT Ziņu dienesta raidījumu. Bet jau tagad ir skaidrs, ka vairāki desmiti medija darbinieku darbu zaudēs.
ES Tiesas spriedumu par Poliju nevajag pārvērtēt. Intervija ar komentētāju Lukašu Varžehu
Polijai nelabvēlīgais šīs nedēļas Eiropas Savienības tiesas spriedums droši vien neietekmēs ne valsts prezidenta vēlēšanas, ne Varšavas un Briseles attiecības. Abas puses no pragmatiskām attiecībām varētu tikai iegūt, intervijā Latvijas Radio stāstīja Polijas konservatīvā nedēļas izdevuma „Do Rzeczy” komentētājs Lukašs Varžehs. Viņš norādīja arī, ka Donalda Tuska kandidēšana uz Polijas prezidenta amatu nebija ticama, un uzsvēra - partija „Likums un taisnīgums” pie varas ir uz palikšanu.
Pabriks: Latvijai jādomā arī par savu mājasdarbu izpildi
Latvijas aizsardzības nozarei ir jādomā par savu mājasdarbu izpildi, piemēram, labāku Zemessardzes apgādāšanu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks ("Attīstībai/Par!").
Daugavpilī grasās paaugstināt ūdensapgādes pakalpojumu tarifus
Jau ar nākamā gada martu Daugavpilī par ūdeni var nākties maksāt par 15 %, bet par kanalizācijas pakalpojumiem gandrīz par 20 % vairāk. Tas saistīts gan ar to, ka kļuvis mazāk iedzīvotāju, kas izmanto SIA „Daugavpils ūdens” pakalpojumus, gan ar to, ka palielinājušies ekspluatācijas izdevumi tīklu un iekārtu apkalpošanai un veikta tīklu modernizācija. Jaunos tarifu plānus vēl izvērtēs Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija, taču arī pēc tarifu celšanas ūdens un kanalizācijas pakalpojumi Daugavpili būs vieni no lētākajiem valstī. Tomēr neizpratnē par tik lielu plānoto tarifu kāpumu ir pašvaldības deputāti, kuri uzskata, kas tas ir nepamatoti un radīs sociālo spriedzi pilsētā.
Bijušais «Latvijas dzelzceļa» šefs kompensācijā saņēmis 250 000 eiro, vicešefs – 200 000 eiro
Bijušais "Latvijas dzelzceļa" valdes priekšsēdētājs un prezidents Edvīns Bērziņš pēc amatu atstāšanas kompensācijā varētu būt saņēmis ap 250 000 eiro, liecina Bērziņa labotā amatpersonas deklarācija. Savukārt valdes loceklis un viceprezidents Aivars Strakšas saņēmis aptuveni 200 000 eiro. Kompensācijas īpaši lielas padarījis tas, ka abiem vadītājiem "Latvijas dzelzceļā" bijuši divi amati.
Jaunais ASV vēstnieks Latvijā: Amerikāņu saistības pret Latviju ir nelokāmas
Akreditācijas ceremonijā Rīgas pilī apstiprināts jaunais ASV vēstnieks Latvijā Džons Leslijs Kārvails. Karjeras diplomāts ar iespaidīgu pieredzi dažādos kontinentos. ASV Valsts departaments izceļ viņa spējas krīzes situāciju vadībā – tas varētu būt saistīts ar viņa darbu Belfāstā, kur tas bija saistīts ar Ziemeļīrijas miera procesu, darbu Irākas galvaspilsētā Bagdādē saspringtā drošības situācijā un darbu Nepālā postošās 2015. gada zemestrīces laikā.
Piejūras slimnīcas onkologi iebilst pret iestādes slēgšanu
Liepājas Piejūras slimnīcas Onkoloģijas klīnikā strādājošie pilnībā atbalsta šodien notikušo mediķu streiku, vienlaikus asi iebilst pret Veselības ministrijas plāniem klīnikā pārtraukt veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu. Iestāde ir vērsusies vairākās institūcijās, aicinot skaidrot ministrijas lēmumu. Plāns paredz turpmāk onkoloģijas pacientu ārstēšanu koncentrēt Liepājas reģionālajā slimnīcā.
Foto