Ekonomika
Uzraugs nosaka 1 miljona eiro sodu «PrivatBank»
FKTK: Banka nebija izveidojusi tādu savas darbības riskiem atbilstošu iekšējās kontroles sistēmu naudas atmazgāšanas novēršanas jomā, kas nodrošinātu efektīvu normatīvo aktu prasību ievērošanu.
Papildināts 21:45
FOTO: Dānijā atklāta izstāde par zinātnisko fantastiku ar Latvijas mākslinieku darbiem
“Nenorunātās tikšanās” ir Latvijas Laikmetīgā mākslas centra (LLMC) izpētes un izstāžu projekts, kas veltīts zinātniskās fantastikas žanra ietekmei mākslā, pievēršoties gan vēsturiskai izpētei, gan tēmas aktualitātei mūsdienu mākslinieku darbos. Projekta pirmā izstāde “Kosmiskā eksistence” Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros tika atklāta 13. septembrī Kopenhāgenā sadarbībā ar laikmetīgās mākslas centru “Den Frie”, informē Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs.

Ar mozaīku mākslu izdaiļo parku Gulbenes novadā
Gada sākumā Spānijā dzīvojošās latviešu mozaīkas mākslinieces Lindas Riņķes un Gulbenes puses Šķieneru apkaimes jauniešu veidotā pietura ieguva sabiedrisko mediju gada balvu “Kilograms kultūras 2018” un kļuva par pirmo apbalvoto kultūrvietu Latvijā. Šogad sperts solis tālāk.
«Progresīvos» vadīs Cepurītis un Ņenaševa
Partijai "Progresīvie", kurai līdz šim nav izdevies pārliecināt vēlētājus un iekļūt parlamentā, kā savus galveno uzdevumu likusi gatavošanos pašvaldību vēlēšanām un saskaņas vēlētāju balsu piesaistīšanu. Partija šodien ārkārtas kongresā pārvēlēja vadību un analizēja arī līdzšinējo veikumu.
Par trokšņošanu skaļus kaimiņus Rīgā vairs nesoda, bet var sākt lietu par huligānismu
Daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem nereti nākas sastapties ar situācijām, kad trokšņojošu kaimiņu dēļ neizdodas vakarā bērnus nolikt savlaicīgi gulēt, kā arī izgulēties pašiem. Rīgā par trokšņošanu pēc plkst.23.00 jau vairākus gadus sodīt nevar, taču policija trokšņotājus brīdina un var sākt lietu par sīko huligānismu. Savukārt novados, kur nav pašvaldību policijas, bērnu tiesību eksperti iesaka vērsties pie Valsts policijas, noskaidroja LTV raidījums “4. Studija”.
Pēc bezpilota lidaprātu triecieniem izcēlušies ugunsgrēki «Saudi Aramco» naftas pārstrādes rūpnīcā un atradnēs
Saūda Arābijas valstij piederošās enerģētikas kompānijas "Saudi Aramco" naftas pārstrādes rūpnīcā un naftas atradnēs sestdien izcēlušies ugunsgrēki pēc tam, kad tās cieta no bezpilota lidaparātu triecieniem, paziņoja karalistes Iekšlietu ministrija. Atbildību par uzbrukumiem uzņēmušies kaimiņvalsts Jemenas nemiernieku kaujinieki hutieši, pret kuriem Saūda Arābija jau vairākus gadus izvērsusi karu. Uzbrukumi energouzņēmuma Armaco naftas objektiem notiek laikā, kad valstij piederošā kompānija gatavojas debitēt akciju tirgū – tas varētu kļūt par pasaulē lielāko sākotnējo publisko piedāvājumu.
Bijušais britu premjers Kamerons kritizē Džonsona «Brexit» stratēģiju
Nevar izslēgt vēl vienu referendumu par Breksit jautājumu, jo ir jāatrod veids, kā izkļūt no strupceļa. Tā uzskata bijušais britu premjers Deivids Kamerons, kurš savulaik ierosināja 2016.gadā notikušo referendumu, kurā briti nobalsoja par izstāšanos no Eiropas Savienības. Sestdien publicētā intervijā Kamerons komentē notikumus pirms trim gadiem, kritizē pašreizējā premjera Borisa Džonsona "Brexit" stratēģiju, bet izstāšanās atbalstītājus – par „patiesības noklusēšanu”.
Rīgas parku apsekojums: 30 teritorijas - avārijas stāvoklī
Katastrofāla aina atklājusies Rīgas parku un skvēru apsekojumā, ko pavasarī uzdeva veikt tobrīd vēl mēra pienākumu izpildītājs un nu jau Rīgas mērs Oļegs Burovs("Gods kalpot Rīgai" (GKR)). Trīsdesmit parku teritorijās celiņi un cita infrastruktūra ir avārijas stāvoklī. Taču Rīgas domes budžetā nav atsevišķa finansējuma šādiem remontiem. To rosina veidot Mājokļu un vides departaments, nākamā gada budžetā pieprasot 300 tūkstošus eiro. Taču skaidrs, ka naudas nolaisto parku atjaunošanai vajadzētu daudz vairāk.
Zarnu nūjiņas infekcijas skarto bērnu stāvoklis joprojām smags
Trīs zarnu nūjiņas infekcijas skarto bērnudārznieku veselības stāvoklis joprojām ir smags – viņi arvien atrodas Bērnu slimnīcas Intensīvās terapijas nodaļā. Kopumā ar līdzīgiem simptomiem slimnīcā nonākuši desmit bērni. Četri no viņiem pašlaik devušies mājup.
Asociācija: Mazos parādus nedrīkst atlaist pilnībā – vajag simbolisku parādnieka līdzdalību
Latvijā top likumprojekts par Fiziskās personas atbrīvošanu no parādsaistībām. Atšķirībā no jau esošā maksātnespējas procesa tas paredzēts iedzīvotājiem, kas saņem minimālo algu un kuru parādsaistības ir no 2000 līdz 5000 eiro. Latvijā ir ap 40 000 tā dēvēto mazo parādnieku, sacīja Finanšu nozares asociācijā, kas vienlaikus uzsvēra, ka nedrīkstētu parādniekus pilnībā atbrīvot no saistībām – vajadzētu būt simboliskai parādnieka līdzdalībai, sedzot 10%-15% aizdevuma.
Krievija gatava miera sarunām ar Ukrainu
Krievija ir gatava miera sarunām Parīzē ar Ukrainu, Franciju un Vāciju, taču Maskavai ir priekšnoteikumi – paziņoja Krievijas prezidenta padomnieks Jurijs Ušakovs.
VARAM valsts sekretāra vietnieku Draudiņu plāno pārcelt zemākā amatā
Kopš Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) vada Juris Pūce (“Attīstībai/Par!”), tajā nomainīti gandrīz visi vadošie ierēdņi. Tuvākajā laikā ministriju, visticamāk, pametīs arī valsts sekretāra vietnieks reģionālās attīstības jautājumos Aivars Draudiņš, kuru plānots pārcelt uz civildienesta hierarhijā krietni zemāku amatu.    
Salacgrīvas pusē ugunsgrēkā bojāgājušās meitenes vectēvs pārmet glābējiem neizdarību
19. augustā Salacgrīvas pusē garāžas ugunsgrēkā bojāgājušās astoņus gadus vecās meitenes Samantas Nikolas vectēvs Māris Graumanis uzskata, ka ugunsdzēsēji glābēji nepietiekami daudz darīja, lai glābtu bērna dzīvību. Tikmēr Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigādes komandieris Jānis Skrastiņš pārmetumus noraida, sakot – glābēju ierašanās brīdī garāža pilnībā bijusi liesmās, tajā mēģināts iekļūt, taču nesekmīgi.
Foto