Veģetāriešu ģimenes pieredze: skolā alternatīvu gaļai nepiedāvā, bērniem atliek nepilnvērtīgas pusdienas
Vorkaļu ģimene uzturā nelieto gaļu, toties to aizvieto ar citiem uzturvielām bagātiem ēdieniem. Gan vecākiem, gan bērniem analīzes esot labas. Taču ģimenei nākas saskarties ar sarežģījumiem skolā, kurā mācās abas meitas, sarunāt pilnvērtīgas veģetāras pusdienas. Ēdinātājs norāda – ja bērns gaļu neēd, var izvēlēties dārzeņus. Taču šādā gadījumā meitenes paliek bez pilnvērtīgām pusdienām. 
Ozolnieku skolas koris vīlies pašvaldības attieksmē
Ozolnieku vidusskolas koris šogad pirmoreiz izcīnījis tiesības piedalīties festivālā Beļģijā, taču apstākļu sakritības dēļ nokļūšana līdz tam gan nav viegla – trūkst finanšu. Un lielāko vilšanos koristiem un vecākiem sagādājusi pašvaldības attieksme.    
Arboristi: Simtgades alejas ozoli ir apdraudēti
Simtgades alejas projekts pie Latvijas Nacionālā teātra aizkavēsies, un aleju neatklās šī gada maijā. Vai projektu īstenos, atkarīgs no tā, vai Rīgas domes Īpašuma departamentam nebūs iebildumu pret projekta detaļām, piemēram, izgatavotajiem paraugiem. Domē uzsver, ka projekta īstenotājam obligāti jāņem vērā arboristu ieteikumi, un arboristi savukārt saredz apdraudējumu kokiem.      
Koalīcija domās par Krievijas propagandas TV kanālu ierobežošanu
Nacionālā apvienība (NA) aicina koalīcijas partnerus vienoties par kopīgu plānu Krievijas propagandas televīzijas kanālu ierobežošanai Latvijas teritorijā. Nekādus konkrētus priekšlikumus gan NA pagaidām nav piedāvājusi, un koalīcija vienojusies pie jautājuma atgriezties pēc tam, kad Saeimas Nacionālās drošības komisijā būs apspriesti konkrēti risinājumi.   
Krievijā neskaidros apstākļos miris pētnieciskais žurnālists Maksims Borodins
Krievijā nomiris pētnieciskais žurnālists Maksims Borodins, kurš rakstījis par Krievijas "privātās" armijas algotņiem Sīrijā. Viņš pagaidām nenoskaidrotu iemeslu dēļ nokritis no sava dzīvokļa 5. stāva balkona Jekaterinburgā, pēc kā ticis hospitalizēts. Taču vēlāk no gūtajām traumām Borodins slimnīcā mira. Lai arī izmeklētāji neizslēdz nevienu no versijām par žurnālista nāvi, pagaidām nekas neliecinot par slepkavību, tā pirmdien, 16.aprīlī, paziņoja Krievijas izmeklēšanas komiteja.
Komijs uzskata Trampu par «morāli nepiemērotu» prezidenta amatam
Vēl vairāk saasinājusies spriedze ASV prezidenta Donaldu Trampa un viņa savulaik atlaistā ASV Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) vadītāja Džeimsa Komija attiecībās. Jau iepriekš prezidentu kritizējušais Komijs tagad paziņojis, ka Trampu neuzskata par morāli piemērotu prezidenta amatam.
Krievijā sāk bloķēt «Telegram»
Krievijā no pirmdienas, 16.aprīļa, sāk bloķēt ziņu apmaiņas lietotni “Telegram”. Tas darīts pēc tiesas lēmuma, jo lietotnes izstrādātāji atteicās Krievijas Federālajam Drošības dienestam nodot lietotāju privātās sarakstes atšifrēšanas atslēgas.
Sīrijā aizkavē ķīmisko ieroču pielietošanas izmeklēšanu
Starptautiskās ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijas ekspertiem joprojām neizdodas nokļūt vietā, no kuras izskanēja ziņas par ķīmisko ieroču pielietošanu. To apstiprināja organizācijas vadība, un vēl pēcpusdienā ziņoja Lielbritānijas vēstniecība Nīderlandē.
Saeimā rosina par luteriskās baznīcas tiesību pārmantotāju noteikt vienīgi LELB
Saeimas deputāti, kuri pārstāv visus parlamentā ievēlētos politiskos spēkus, ir iesnieguši likuma labojumus, lai noteiktu, ka valsts atzīst Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) darbības nepārtrauktību Latvijā un ka LELB ir vienīgā tiesību pārmantotāja luteriskajai baznīcai, kas darbojās Latvijā līdz 1940.gadam. Vēlāk gan "Vienotības" pārstāvis nolēmis atsaukt parakstu LELB likumprojektam.
Foto