Saeimā sāks vērtēt 2022. gada valsts budžeta projektu
Saeimas deputātu vairākums piektdien, 15. oktobrī, atbalstīja 2022. gada valsts budžeta likumprojekta un ar to saistīto likumprojektu nodošanu Saeimas komisijām un atbildīgajai – Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai.
VIDEO: Seminārs «Biznesa ieguvumi no aprites ekonomikas»
Piektdien, 15. oktobrī, plkst.10.45 notiek pirmais Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas rīkotais seminārs no cikla par aprites ekonomikas principu ieviešanu gan uzņēmējdarbībā, gan ikviena iedzīvotāja ikdienā.  Pirmā semināra tēma ir aprites biznesa modeļi un biznesa ieguvumi no aprites ekonomikas.
VIDEO: «Konference par Eiropas nākotni: Kā kļūt par veiksmes stāstu Eiropai?»
Lai iepazīstinātu Latvijas nevalstiskās organizācijas (NVO), pilsoniskās sabiedrības pārstāvjus un citus interesentus ar Konferences par Eiropas nākotni delegātiem no Latvijas, kā arī iedvesmotos no Latvijas aktīvistu veiksmes stāstiem par to, kā panākt pārmaiņas Eiropas līmenī, Latvijas Pilsoniskā alianse un domnīca “Providus”  ar Eiropas Parlamenta atbalstu š.g. 15. oktobrī plkst. 10.30–13.30 aicina uz publisku tiešsaistes pasākumu “Konference par Eiropas nākotni: Kā kļūt par veiksmes stāstu Eiropai?"
Rīgas domē bažījas par azartspēļu radīto sociālo nastu; pētījums atklāj skaudru ainu
Pilnveidojot Rīgas teritorijas plānošanas dokumentus, galvaspilsētas dome apņēmusies ierobežot azartspēļu zāles pilsētā. Domē uzsvērts – izceļot vienīgi ekonomiskos ieguvumus no šīs nozares, pārāk bieži tiek noklusētas smagās sociālās sekas, ko rada azartspēļu atkarība. Pašvaldības speciālistu veiktais pētījums atklājis dramatisku ainu, un Rīgas dome aicinājusi šai problēmai pievērst vairāk uzmanības arī valsts mērogā. 
Beirūtā uzliesmo bruņotas sadursmes
Bruņotas sadursmes izcēlušās Libānas galvaspilsētā Beirūtā – Libānas kaujinieku grupējuma "Hezbollah" un tās sabiedroto organizētā protesta laikā pret galveno tiesnesi, kurš izmeklē pagājušā gada sprādzienu pilsētas ostā.
Žurnālists: Polijai ir vājas kārtis strīdā ar Eiropas Savienību  
Politiskajā saspīlējumā starp Eiropas Savienību (ES) un Poliju ir redzams, ka Varšavai ir vājas kārtis un tai trūkst argumentu, lai iebilstu pret ES vērtībām. To Latvijas Radio intervijā sacīja liberālā poļu izdevuma “Gazeta Wyborcza” Ārzemju ziņu nodaļas vadītājs Bartošs Veļinskis.
Pensiju 2. līmeņa plāniem šogad labs ienesīgums; iedzīvotājiem aizvien trūkst zināšanu
Ja Covid-19 pandēmijas sākumā neziņa par ekonomikas nākotni atspoguļojās finanšu tirgus svārstībās un akciju cenu kritumā, līdz ar to samazinājās arī pensiju ienesīgums, tad pēdējā gada laikā situācija ir stabila. Pensiju otrā līmeņa plāna ienesīgums audzis par 5–10%, aktīvajiem un riskantākajiem plāniem – arī par 20%. Tomēr iedzīvotājiem joprojām pietrūkst zināšanu gan par pensiju plāniem, gan iespēju mantot pensiju otrā līmeņa kapitālu. 

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt