Ziņas
Polijai būs grūti atteikties no videi kaitīgo akmeņogļu izmantošanas
Polijā nesen notika plaši protesti, kad simtiem ogļu rūpniecībā strādājošo iebilda pret Eiropas Savienības noteiktajiem pasākumiem, kuru mērķis ir ierobežot akmeņogļu izmantošanu. Šis videi kaitīgais enerģijas avots joprojām ir liela Polijas ekonomikas daļa, un zaļā transformācija valstī nesokas viegli.
Bērnu vakcinācija pret Covid-19, kas plānota arī Latvijā. Ko par to zina pasaulē
Pirms dažām dienām Eiropas Savienībā (ES) un līdz ar to arī Latvijā pirmo reizi apstiprināta izmantošanai vakcīna pret Covid-19 piecus līdz 11 gadus veciem bērniem. Šo vakcīnu ražo “Pfizer”/”BioNTech”. Vairākās valstīs pret Covid-19 jau tiek potēti šī vecuma bērni. Rus.lsm.lv apkopoja informāciju par to, kā tika izmēģināta šī vakcīna, kādas blaknes tika novērotas, kādi ir argumenti par un pret bērnu potēšanu un kādas vēl bērnu vakcīnas pret Covid-19 var parādīties nākotnē.
Rosina veicināt tiesu pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti
Lai veicinātu tiesas pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti, tiesas sēžu zālēs vajadzētu ierīkot skaņas pastiprinošas ierīces, vizuālo informāciju un video teksta ekrānus, kas ļautu cilvēkam ar dzirdes traucējumiem uztvert runātāju teikto tiesas zālē, uz to norāda Latvijas Nedzirdīgo savienība. Par to iestājas arī Tiesībsarga birojs, paužot, ka tiesu sistēmai jābūt pieejamai ikvienam. Šobrīd par to konceptuāli iestādes ir vienojušās.
Lukašenko migrantiem: Ja gribēsiet iet rietumu virzienā, mēs jūs neķersim, nežmiegsim un nesitīsim
Baltkrievijas autoritārais līderis Aleksandrs Lukašenko ir apmeklējis migrantu izmitināšanas centru netālu no robežas ar Poliju. Savā uzrunā migrantiem, kas tika pārraidīta Baltkrievijas televīzijā, Lukašenko atkārtoja, ka negrasās atturēt šos cilvēkus no mēģinājumiem tikt pāri robežai. Savukārt Lietuvas robežsargi ir fiksējuši mēģinājumus pārvadāt migrantus kravas  automašīnās.
Reģistrēto narkotiku kontrabandas gadījumu skaits šogad mazinājies
Narkotiku kontrabandu pandēmija nav apstādinājusi, taču noziedzīgo nodarījumu skaits ir samazinājies. Tomēr ik pa brīdim arī pašmājās kāds ierīko sintētisko narkotiku ražošanas laboratorijas. Policija norāda, ka starp populārākajām narkotiskajām vielām, ierindojas arī psihotropie medikamenti. Savukārt Veselības ministrijas ieskatos, lai mazinātu narkotiku pieprasījumu, nepieciešami izglītojoši semināri un uz rehabilitāciju vērsti pasākumi.
«Pievienotā vērtība»: Cik pievilcīgs investoriem ir Igaunijas «Modera»
Igaunijas programmatūras uzņēmums "Modera" nodrošina digitālus risinājumus auto industrijai. Uzņēmums ir biržas jaunpienācējs, un tā akciju sākotnējais publiskais piedāvājums notika vien pirms mēneša. Kā uzņēmumam veicas biržā, cik perspektīvā nišā tas darbojas, un cik pievilcīgs tas ir ieguldīšanai? 
Vai bērnudārznieki Rīgā ar žogu jāsargā no kāzu svinētājiem?
Ne visas Rīgas pilsētas dzimtsarakstu nodaļas var lepoties ar plašu apzaļumotu teritoriju, kur pēc laulībām var nedaudz uzkavēties un nofotografēties kopā ar viesiem. Iespējams, tādēļ tieši Ziemeļu nodaļa ir visiecienītākā jauno pāru vidū. Tā kā turpmāk šī dzimtsarakstu nodaļa atradīsies zem viena jumta ar bērnudārzu, skvērs un rožu dobe jaunlaulātajiem vairs nebūs pieejama. Vai tiešām kāzu vērošana var būt traumējoša bērniem? To skaidroja Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija".    
Gulbenes dzelzceļa stacijā ierīkota izstāde saņem starptautisku balvu
Augstu novērtējumu Eiropas mēroga konkursā "Ilgtspējīgs kultūras tūrisma galamērķis" ieguvis Gulbenes dzelzceļa stacijā izveidotais interaktīvais centrs "Dzelzceļš un Tvaiks" galveno balvu kategorijā "Dzelzceļa mantojums kultūras tūrismā". Centrs izveidots pirms trim gadiem, un tajā var ne vien izzināt dzelzceļa vēsturi, bet arī iejusties lokomotīves mašīnista lomā, kā arī veikt dažādus citus izzinošus uzdevumus. Tos izmēģināt devās arī Latvijas Radio.
Šonedēļ degvielas cenas auga tikai Viļņā
Pagājušajā darba nedēļā degvielas cenas no Baltijas valstu galvaspilsētām auga tikai Viļņā, bet Rīgā turpināja samazināties dīzeļdegvielas cena, liecina aģentūras LETA apkopotie dati.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt