Sadaļas Sadaļas
Čehijā pēc vēlēšanām iestājusies politiskā krīze
Čehijā iestājusies politiskā krīze: līdzšinējais premjerministrs Andrejs Babišs ir zaudējis parlamenta vēlēšanās, bet Čehijas prezidents Milošs Zemans jau otro dienu atrodas slimnīcā intensīvās aprūpes nodaļā. Tādēļ var tikt apdraudēta nākamās valdības veidošana.
Darba inspekcija: Pret Covid-19 nevakcinētos pašlaik nevar atlaist no darba
Pašlaik par nevakcinēšanos pret Covid-19 nevar pārtraukt darba attiecības, tā norādīja Valsts darba inspekcija (VDI). Ja darbinieks saņem darba uzteikumu, viņš var vērsties tiesā. Latvijas Brīvo arodbiedrību savienībā (LBAS)  norādīja, ka jaunie Ministru kabineta noteikumi ir pretrunā ar Darba likumu.
«Pievienotā vērtība»: Cik pievilcīgs investoriem ir Igaunijas «Enefit Green»?
Igaunijas valstij piederošās kompānijas "Eesti Energia" meitas uzņēmums "Enefit Green", kas darbojas atjaunojaunīgās enerģijas ražošanā, pirms nedēļas izziņojis savu akciju sākotnējo publisko piedāvājumu (IPO). Tā turpināsies līdz šī nedēļas piektdienai. Sagaidāms, ka "Enefit Green" akciju tirdzniecība "Nasdaq Tallinn" Baltijas Oficiālajā sarakstā sāksies aptuveni 21. oktobrī. Cik iekārojamas investoriem ir "Enefit Green" akcijas?
Latvijā nevakcinētie ar Covid-19 inficējas 2,7 reizes biežāk par pilnībā potētajiem
Salīdzinot Covid-19 infekcijas izplatības intensitāti uz 100 000 iedzīvotāju vakcinēto un nevakcinēto vai daļēji vakcinēto cilvēku vidū, nevakcinētiem un daļēji vakcinētiem cilvēkiem Latvijā Covid-19 infekcija konstatēta 2,7 reizes biežāk, nekā pilnībā vakcinētiem. Tā liecina jaunākie Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie saslimstības dati. 
Covid-19 ierobežojumus vērtējošā ekspertu grupa aptur sadarbību ar valdību (papildināts)
Akadēmiskās vides ekspertu grupa, kas nāca talkā valdībai Covid-19 ierobežojumu izvērtēšanā, pārtrauc savu darbību uz nenoteiktu laiku, jo sadarbība ar Ministru kabinetu neesot attaisnojusi ieguldītās pūles. Vienlaikus ekspertu grupa kritizēja valdības pieņemtos Covid-19 ierobežojumus kā nepietiekamus un bažās par slimnīcu pārslodzi mudināja jau tagad lemt par potenciālo rīcību varbūtējā krīzes eskalācijas gadījumā.
Latvijas eksports astoņos mēnešos audzis par 22,8%; imports – par 29,8%
Latvijas ārējās tirdzniecības apgrozījums faktiskajās cenās šā gada astoņos mēnešos sasniedza 22,53 miljardus eiro – par 4,73 miljardiem eiro jeb 26,6% vairāk nekā 2020. gada atbilstošajā periodā. Eksporta vērtība veidoja 10,14 miljardus eiro (pieaugums par 1,88 miljardiem eiro jeb 22,8%), bet importa – 12,39 miljardus eiro (pieaugums par 2,85 miljardiem eiro jeb 29,8%), liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotā informācija.
«Re:Check» pēta: Vai kopš «Saskaņas» gāšanas Rīgā pazudušas rindas uz bērnudārziem?
Aizvadītajā nedēļā valdība atbalstīja piecu miljonu eiro aizdevumu Ogres un Liepājas pašvaldībām jaunu bērnudārzu celšanai. Valdības sēdi premjera prombūtnes laikā vadīja viņa biedrs – tieslietu ministrs un Jaunās konservatīvās partijas vadītājs Jānis Bordāns. Preses konferencē, pieminot lēmumu aizdot pašvaldībām naudu, viņš sacīja, ka Rīgā rindu uz bērnudārziem vairs neesot.
Pašvaldību un valdības vienošanās par 2022.gada budžetu paredz papildu finansējumu vietvaru attīstībai
Pašvaldībām paredzēts papildu finansējums vietvaru mērķdotācijām, pašvaldību finanšu izlīdzināšanai, aizņemšanos pašvaldību attīstības veicināšanai, norādīts valdības atbalstītajā Ministru kabineta (MK) un Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) vienošanās un domstarpību protokolā par 2022.gada budžetu un vidējā termiņa 2022.-2024.gadam budžeta ietvaru.
Vairākos uzņēmumos atzīst – pret Covid-19 nepotētie darbinieki izrāda interesi par vakcināciju
Ja valsts un pašvaldību iestādēs strādājošajiem prasība pēc Covid-19 sertifikāta saskaņā ar valdības lemto tagad būs obligāta, tad privātajā sektorā darba devējs var lemt, vai un cik striktas prasības darbiniekiem izvirzīt attiecībā uz vakcināciju. Vairāki lieli Latvijas uzņēmumi no šodienas pēc pašu iniciatīvas jau sāk darbu "zaļajā režīmā", viens no tiem arī "Omniva". Uzņēmumā atklāja, ka oktobra sākumā 99% administrācijas darbinieku jau bija vakcinējušies, bet zemāka aptvere, proti, 70% bija kurjeru un noliktavas darbinieku vidū. Nevakcinētajiem cilvēkiem dots pārejas periods līdz 1. novembrim.
Starptautisko vienošanos par uzņēmumu ienākumu nodokļa reformu atbalsta arī Īrija, Igaunija un Ungārija
Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas sanāksmē 8. oktobrī vairāk nekā 130 valstis un jurisdikcijas, tostarp Latvija, atbalstīja vienošanos par starptautiskās uzņēmumu ienākuma nodokļa reformas galvenajiem elementiem. Reformas nolūks ir novērst, ka valstis sacenšas par lielo uzņēmumu investīcijām, piedāvājot tiem zemākas nodokļu likmes. Globālajai iniciatīvai vien pirms dažām dienām kā pēdējās Eiropas valstis nolēma pievienoties Igaunija, Īrija un arī Ungārija. Iecerēts, ka reforma stāsies spēkā 2023. gadā.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt