Dienas ziņas

VP: Tukumā nebija noticis homofobisks uzbrukums

Dienas ziņas

Skolās atgriežas jaunāko klašu skolēni

Daugavpils reģionālajā slimnīcā liela mirstība no Covid-19

Daugavpils slimnīcā liela mirstība no Covid-19; izveidots atsevišķs morgs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 7 mēnešiem.

Ievedot ar Covid-19 saslimušos pacientus, kuru stāvoklis ir ļoti smags, Daugavpils reģionālajā slimnīcā daudzus vairs neizdodas glābt. Slimnīcas morgs strauji piepildās, un tajā drīz sāks trūkt vietas. Daudz slimo arī medicīnas personāls, jo vairāk nekā puse slimnīcas darbinieku nogaida ar vakcināciju.

Izvērtējot pagājušās nedēļas Covid-19 mirstības statistiku valstī, dažās dienās mirstība Daugavpilī sasniedza gandrīz trešdaļu no visiem letālajiem gadījumiem. Sākoties Covid-19 pandēmijai, slimnīcā izveidots atsevišķs morgs, kurā nogādā no koronavīrusa mirušos.

Kā norādīja ārsti, nereti pacienti ierodas ar 90% plaušu bojājumiem, principā mirstoši, kad cīņa par viņu dzīvībām jau ir nokavēta.

Šodien slimnīcā aizņemtas ir jau 19 intensīvās terapijas gultas.

Katru dienu Daugavpils reģionālās slimnīcas Intensīvās terapijas un reanimācijas nodaļās mirst vidēji 8–9 cilvēki. Slimnīcas vadība un Covid-19 ārstējošais personāls lūdz sabiedrību vakcinēties, ar nožēlu gan piebilstot – Daugavpils slimnīca tam nav izcils piemērs.

"Daļai kaut kas kļuva skaidrāks. Tā atsaucība attiecībā uz vakcināciju un arī uz Covid-19 ārstēšanu, un arī Covid-19 pandēmijas apkarošanu aizvien kļūst lielāka," sacīja SIA "Daugavpils reģionālā slimnīca" valdes loceklis Grigorijs Semjonovs.

Tomēr vakcinācijas rādītājs slimnīcā medicīnas personāla vidū tuvojas vien 60%, kamēr citviet valstī tas vidēji pārsniedz 80%.

Pēc pēdējiem datiem ar Covid-19 Daugavpils slimnīcā sasirguši vai kā kontaktpersonas fiksēti aptuveni 60 mediķi. "Te ir jāsaprot, ka daudzkas ir atkarīgs no izglītības līmeņa," piebilda Semjonovs.

Slimnīcas vadītājs atzīmēja, ka laboratorijas personāls ir vakcinēts pilnībā, lielākais vairums ārstu ir vakcinējušies vai steidz vakcinēties, kamēr jaunākais personāls un sanitāri vēl joprojām nogaida.

Ari Intensīvās terapijas daļas vecākā māsa Evita Grāvele kolēģiem ieteica iet vakcinēties. "Ja kāds vēl šaubās, tad lai atnāk uz šo nodaļu un pastrādā."

Šobrīd ir aizņemtas 254 gultas vietas no kopumā 263 Covid-19 slimniekiem atvēlētajām. Gatavojoties vēl lielākam pacientu pieplūdumam, pie slimnīcas turpina uzstādīt moduļu ēkas, kurās varēs izguldīt vēl līdz 14 pacientiem atveseļošanās fāzē. Paralēli tiek meklēti risinājumi tam, kas tiks darīts, ja morgā nepietiks vietas, jo šāds scenārijs ir iespējams.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti