Sevis pasargāšanai nekas cits neatliek – Pļavnieku poliklīnikā apmeklētāji neiebilst pret ātrajiem Covid-19 testiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 7 mēnešiem.

"Ja gribam sevi nosargāt, kas cits atliek?" saka ārstniecības iestādes apmeklētājs pēc nodota Covid-19 ātrā antigēna testa, lai poliklīnikā varētu doties uz vizīti pie speciālista. Veselības ministrija no 1. novembra bija iecerējusi, ka iekļūšanai ārstniecības iestādēs, ikvienam cilvēkiem būtu jāveic koronavīrusa tests, bet lemts to pagaidām neīstenot visur. Vairākas ārstniecības iestādes pilotprojekta ietvaros testēšanu nodrošina. Rīgā viena no iestādēm ir Veselības centru apvienības "Pļavnieku" filiāle. Latvijas Radio devās noskaidrot, kā tas notiek.

Pļavnieku poliklīnikā apmeklētāji neiebilst pret ātrajiem Covid-19 testiem
00:00 / 04:53
Lejuplādēt

"Cilvēks ienāk pa durvīm. Tad mums ir vairāki koridori. Tas "zaļais koridors", kur iet uz laboratoriju, vakcināciju un garderobi, pa to cilvēki brīvi dodas. Pārējiem pajautājam, vai viņi dodas pie ausu, kakla, deguna ārsta vai uz dienas stacionāru, vai uz kardiogrāfiju, vai citām manipulācijām, kuras ilgst ilgāk par 15 minūtēm. Un tad mēs attiecīgi lūdzam viņus veikt Covid-19 testu.

Testē cilvēkus, un pēc 15 minūtēm saņem atbildi – pozitīvs vai negatīvs,"

procesu organizāciju izklāstīja poliklīnikas direktors Zigurds Lasovskis.

Trīs stundas pēc iestādes atvēršanas bija veikti jau vairāk nekā 50 testi, un tie visi bija negatīvi. Lasovskis norādīja, ka pašlaik testēšana norit veiksmīgi, bez drūzmēšanās. Darba organizāciju nodrošina pieci cilvēki – divi apsargi, viens reģistrators un tie, kas veic testus. Cilvēki arī izmantojuši iespēju veikt Covid-19 testu.

Latvijas Radio uzrunātie ārstniecības iestādes apmeklētāji nebija izbrīnīti par jauno kārtību. Viņuprāt, to vajadzētu ieviest visās ārstniecības iestādēs.

Apmeklētāji saprata, ka apstākļi spiež taisīt testus, kā arī tas ir pašu labā, lai varētu pasargāt savu veselību.

Viņi gan atzina, ka patīkami tas nav.

Poliklīnika "Pļavnieki" jau iepriekš bija piekritusi pilotprojektam, ko pirms vairākām nedēļām arī īstenoja, tāpēc šoreiz neredzēja īpašus iemeslus to neturpināt. Veselības centru apvienības valdes priekšsēdētāja Stella Lapiņa stāstīja, ka pēc laika plāno testēšanu nodrošināt arī citās poliklīnikās.

KONTEKSTS:

Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi, medicīnas nozarē izsludināja ārkārtējo situāciju. Mediķi cēla trauksmi par tūlītēju nepieciešamību pēc stingriem ierobežojumiem valstī. Valdība izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot ierobežojumus ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Tomēr redzot, ka vīrusa izplatība aug un Latvija ir pirmajā vietā pasaulē Covid-19 izplatības ziņā, valdība no 21. oktobra līdz 15. novembrim ieviesa tā dēvēto "lokdaunu" un mājsēdi.

Veselības ministrija bija iecerējusi, ka no 1. novembra visās ārstniecības iestādēs apmeklētājiem veiks ātros Covid-19 testus. Tomēr beigās lēma prasību atcelt, jo medicīnas iestādes vēl nespēja tik ātri saorganizēt šo procesu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti