Ārstniecības iestādēm tomēr nebūs obligāti jātestē ikviens apmeklētājs pret Covid-19

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pretēji iecerētajam Veselības ministrija (VM) tomēr neīstenos plānu par to, ka iekļūšanai ārstniecības iestādēs ikvienam cilvēkiem būtu jāveic Covid-19 ātrais antigēnu tests.

Šādu sistēmu bija plānots ieviest no 1. novembra, taču VM Komunikācijas nodaļas vadītājs Oskars Šneiders portālam LSM.lv apstiprināja, ka ārstniecības iestādes, kuras pašlaik nav gatavas ieviest šādu pieeju, var to nedarīt.

Viņš skaidroja, ka situācija ārstniecības iestādēs ir ļoti dažāda un šajā gadījumā viena rīcības scenārija nav. Ārstniecības iestādēm esot vajadzīgs dažāds ilgums, lai sagatavotos apmeklētāju testēšanai. Vienlaikus nav paredzēts kāds termiņš, kurā būtu jāievieš šāda sistēma.

Taču vairākas ārstniecības iestādes, kas tam ir gatavas, jaunnedēļ sāks apmeklētāju testēšanu pilotprojekta formātā. Ministrija pašlaik vēl apzina šādas iestādes un to kopējo skaitu.

VM Komunikācijas nodaļas vadītājs Oskars Šneiders
00:00 / 00:45
Lejuplādēt

Šneiders Latvijas Radio atzina, ka pagaidām no ārstniecības iestādēm nav ļoti liela atsaucība. Viņš to skaidroja ar pastiprināto slodzi un prognozēja, ka pakāpeniski ārstniecības iestādes ātro testēšanu tomēr ieviesīs. 

Covid-19 "ātros testus" ārstniecības iestādēs atmaksās valsts.

Līdzīgs projekts iepriekš bija īstenots Pļavnieku poliklīnikā, kur apmeklētājiem bija jāveic Covid-19 tests. Un tas ļāva atklāt, ka starp apmeklētājiem, iespējams, viņiem pašiem to nezinot, bija Covid-19 pozitīvi cilvēki.

Līdz ar to apmeklētāju testēšana būtu svarīga, ārstniecības iestādē pacientiem būtu pieejams drošs pakalpojums un būtu pasargāts personāls, skaidroja Šneiders.

Ātros antigēnu testus šobrīd izmanto arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests. Ja pacientam Covid-19 tests ir pozitīvs, tad, ievērojot epidemioloģisko drošību, pacientu novirza pa atsevišķu ieeju uz izolācijas telpu.

Veselības ministrijā arī informēja, ka Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībā, Aizkraukles medicīnas centrā un Veselības centru apvienībā veiks apmeklētāju ķermeņa temperatūras mērīšanu un respiratoru izsniegšanu.

KONTEKSTS:

Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi, medicīnas nozarē izsludināja ārkārtējo situāciju. Mediķi cēla trauksmi par tūlītēju nepieciešamību pēc stingriem ierobežojumiem valstī. Valdība izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot ierobežojumus ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Tomēr redzot, ka vīrusa izplatība aug un Latvija ir pirmajā vietā pasaulē Covid-19 izplatības ziņā, valdība no 21. oktobra līdz 15. novembrim ieviesa tā dēvēto "lokdaunu" un mājsēdi.

Līdz 29. oktobrim pagarināts skolēnu brīvlaiks. 1. novembrī klātienē mācības atsāks 1.–3. klašu skolēni. No 15. novembra mācībās klātienē atgriezīsies 4.–12. klašu skolēni. Šajā laikā attālināti būs jāmācās arī profesionālo skolu un augstskolu studentiem. Savukārt bērnudārzos darbosies dežūrgrupas. No 20. oktobra vakara un nakts stundās, pēc pulksten 20 un līdz pulksten 5, ārpus savas dzīvesvietas var atrasties tikai noteiktu iemeslu dēļ, un jābūt aizpildītam pašapliecinājumam. Der arī, ja tas uzrakstīts uz baltas lapas.

Covid-19 krīzes scenārijā, kad ar Covid-19 slimniekiem aizņemto gultasvietu skaits sasniegtu 3000, Latvijā pie slimnīcām paredzēts izvietot moduļa tipa ēkas Covid-19 slimnieku ārstēšanai. Gultas plānots izvērst arī citviet, piemēram, sanatorijās un privātajās medicīnas iestādēs, bet kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem paredzēta hospitāļa izveide. Tas provizoriski iespējams ap 10. novembri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti