Dienas ziņas

Kādai jāizskatās teritorijai ap Uzvaras pieminekli?

Dienas ziņas

Daugavpils reģionālajā slimnīcā liela mirstība no Covid-19

Latgalē mazāk nekā puse ģimenes ārstu vakcinē paši

Latgalē mazāk nekā puse ģimenes ārstu paši vakcinē pret Covid-19

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 7 mēnešiem.

Sākoties vakcinācijai pret Covid-19 ģimenes ārstu praksēs, Latgalē dakteri atsaucās viskūtrāk. Lai gan no šī mēneša vakcinācijā jāiesaistās visiem ģimenes ārstiem, vairāk nekā puse mediķu Latgalē tomēr izvēlējušies noslēgt līgumu ar citu iestādi, nevis vakcinēt paši. Savukārt tie ārsti, kuri tomēr atraduši iespēju, nobažījušies, kā atrast laiku senioru vakcinēšanai, ja prakses pārpludina iedzīvotāji darbspējas vecumā.

Nacionālais veselības dienests (NVD) šonedēļ publiskoja datus, cik katra ģimenes ārsta prakse vakcinējusi savus pacientus. "ReTV" interesējās to ģimenes ārstu praksēs, kurās starp reģistrētajiem pacientiem vakcinēti ir mazāk nekā 40%.

"Katru dienu savakcinējam pa pieciem, desmit cilvēkiem. Ir ļoti liela noslodze. Zvana saslimušie, paralēli ir arī pieņemšana, zvani jāpieņem, jānoformē receptes, nosūtījumi uz rentgenu, Covid-19 testu," stāstīja ģimenes ārste Ingrīda Doroško Rēzeknes novadā.

Daktere teica, ka pagājušonedēļ vairāku vakcinēto datus vēl nav paspējusi ievadīt e-veselības sistēmā. Līdzīgi sacīja arī Jāzepa Pogumiska praksē Indrā, kur uzsvēra, ka sistēma strādā lēni un ar kļūdām. 

Savukārt Preiļu pusē vairāki ģimenes ārsti nevakcinē, jo vakcinācijas punkts izveidots vietējā slimnīcā. Tiek braukts arī vakcinēt uz mājām, bet ir arī situācijas, kad pacienti pārdomā pēdējā brīdī.

"Nu visādi ir. Ir dzērāji, viņi piedzeras. Mums bija tā, ka piedzeras un nelaiž darbiniekus. Ir visādi. Ir tādi, kas ļoti pret un nekā nevar viņu uzrunāt. Nu.. grūti iet," atzina ģimenes ārste Preiļos Svetlana Lioznova.

"Mums diemžēl iznāk vakcinēt ļoti daudz savus nereģistrētos pacientus. Jo viņi vienkārši atnāk un lūdzas, ka viņiem obligāti jāsavakcinējas. Un mēs cilvēcisku jūtu dēļ viņiem neatsakām, bet līdz ar to rindā paliek mūsu seniori," klāstīja Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Līga Kozlovska.

Lauku ģimenes ārstu asociācijā uzsvēra, ka tie dakteri, kuri vakcinē paši, ir ārkārtīgi noslogoti. Tomēr statistika liecina, ka tādu Latgalē joprojām ir maz. Šobrīd paši vakcinē 62, bet sadarbības līgumu ar citu vakcinētāju noslēgusi 91 prakse. Tātad šobrīd paši savās praksē vakcinē 40,5% Latgales ģimenes ārstu. Maija sākumā vakcinēja 31%. 

"No sākuma varbūt ģimenes ārstos nebija izpratne līdz galam, bija domstarpības, varbūt mēs nebijām kaut ko līdz galam nokomunicējuši kādā brīdī. Bet tendenci, es domāju, mēs varam vērtēt kā pozitīvu un labu," teica NVD Līgumpartneru departamenta direktore Daiga Vulfa.

NVD skaidroja, ka jau tuvākajā laikā lielāku atslodzi ģimenes ārstiem vajadzētu sniegt pašvaldībām, kas tiek iesaistītas nevakcinēto apzvanīšanā un aicināšanā uz poti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti