Sadaļas Sadaļas
Papildu sloga dēļ pasākumu rīkotāji nevakcinētiem māksliniekiem mēdz atteikt uzstāšanos
Šajās dienās dažnedažādi koncerti, teātra uzvedumi un sanākšanas ir gandrīz katrā Latvijas novadā. Taču šogad pasākumu rīkotāji tam gatavojās laikus un nodrošinoties ar papildu darbiniekiem – jo jāpārbauda apmeklētāju vakcinēšanās sertifikāti vai Covid-19 testi, jānorāda īstās sēdvietas un jāseko līdzi distances ievērošanai. Papildu slogu rada tas, ja līdzīgi jāpārbauda arī mākslinieki. Tāpēc nereti pasākumu rīkotāji kādam nevakcinētam un Covid-19 nepārslimojušam radošās industrijas pārstāvim uzstāšanos atsaka, ja var vietā atrast kādu ar jau izietu vakcinācijas kursu.
Gads bez apmeklējuma: pansionātu iemītnieki atkal klātienē satiek tuviniekus
Sociālās aprūpes centros un pansionātos pēdējā laikā līst daudz asaru. Taču tās nav skumju, bet prieka asaras. Gandrīz gadu pēc neredzēšanās iemītnieki beidzot klātienē satiek savus tuviniekus – bērnus, mazbērnus un draugus. Tiem, kas ir vakcinēti, tikšanās prieku neaizēno ne maskas, ne darbinieku klātbūtne. Nepotētiem gan jārēķinās, ka apskaušanās izpaliks.
Valkas pašvaldībai draud sods par Covid-19 prasību neievērošanu
Valkas pusē 23. jūnijā atcelti visi publiskie Līgo pasākumi. Pēc zaļumballes sarīkošanas pret Valkas pašvaldību ierosināts administratīvais process. Domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija) uzskata, ka drošības prasības ir pārspīlētas.
Policija svētkos kontrolē, vai netiek pārkāptas epidemioloģiskās drošības prasības
No 23. jūnija stājas spēkā paplašinātas pulcēšanās iespējas privātos un publiskos pasākumos, taču likumsargi tāpat svētku brīvdienās būs modri, kontrolējot, vai epidemioloģiskās drošības prasības nav pārkāptas. Policija strādās pastiprinātā režīmā, gādājot par sabiedrības kārtību. Tāpat īpaša uzmanība tiks pievērsta tam, lai svētku svinētāji nesēstos pie automašīnas stūres alkohola vai citu apreibinošo vielu ietekmē.
Jūnijs, 2021
Pr Ot Tr Ct Pt Se Sv
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt