Sadaļas Sadaļas
Apstiprina digitālā Covid-19 sertifikāta ieviešanu
Visu trīs Eiropas Savienības galveno institūciju vadītāji pirmdien oficiāli parakstīja regulējumu par Covid-19 sertifikātu. Tas nozīmē, ka likumdošanā procesam pielikts punkts, un jau no 1. jūlija Eiropas Savienības pilsoņi, uzrādot Covid-19 sertifikātu, varēs sākt pārvietoties bloka teritorijā.
Vakcinēts, izslimojis, negatīvs? Kas jāņem vērā, apmeklējot kultūras pasākumus
No 15. jūnija publisko pasākumu organizatori varēs rīkot divu veidu norises: pasākumus, kurus varēs apmeklēt tikai vakcinētas vai Covid-19 pārslimojušas personas un kuros nebūs jāievēro papildu drošības noteikumi, kā arī pasākumus, kuros varēs piedalīties apmeklētāji, kas ir vakcinēti, pārslimojuši vai ar derīgu iepriekš vai pasākuma norises vietā veiktu Covid-19 testu. Šajos pasākumos noteikti ierobežojumi. Organizatoriem par pasākuma veidu jāinformē, iegādājoties biļeti.
Kultūras pilotprojekti: pirmie filmu seansi, teātra izrādes un koncerti paliek neizpārdoti
Lai gan kultūras pasākumi klātienē bija liegti vairāk nekā septiņus mēnešus, uz pirmajiem filmu seansiem, izrādēm un koncertiem, kas norisinājās pilotprojektos, biļetes netika izpirktas. Latvijas Kultūras akadēmijas pētījumi pēc pirmā Covid-19 viļņa jau liecināja, ka cilvēku uzvedība mainās, kultūras patēriņš samazinās un tam par iemeslu ir ne tikai slēgtās kultūrtelpu durvis.
Latgalē daļa pedagogu nogaida ar vakcinēšanos pret Covid-19
Jaunā izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (Jaunā konservatīvā partija) ir nobažījusies par pedagogu lēno vakcinācijas pret Covid-19 tempu. Līdz šim vakcināciju pret Covid-19 saņēmusi vien nepilna puse jeb aptuveni 47% skolotāju. Un tas rada bažas par klātienes mācībām rudenī. Ministre cer, ka vakcinēšanas procesa virzīšanā nāks palīgā arī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība. Cik aktīvi vakcinējas pedagogi Latgalē? 
Dānija mīkstina Covid-19 ierobežojumus
Dānijā no pirmdienas, 14. jūnija, tiek gandrīz pilnībā atcelta prasība valkāt sejas maskas sabiedriskajā transportā. Prasība paliks spēkā tikai sastrēguma stundās un stāvošiem pasažieriem. Savukārt no 1. septembra no maskām tiek plānots pilnībā atteikties. Tāpat no šodienas tiek palielināts cilvēku skaits, kuri var piedalīties publiskos pasākumos. Turpmāk kopā varēs pulcēties līdz pat 10 000 apmeklētāju. 
Jūnijs, 2021
Pr Ot Tr Ct Pt Se Sv
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt