Sadaļas Sadaļas
Francija un Itālija prasīs Covid-19 sertifikātus publisku vietu apmeklētājiem
Lai gan eksperti prognozēja, ka Covid-19 ceturtais vilnis Eiropu sasniegs augusta beigās vai rudenī, vairākas valstis ziņo, ka tas ir jau noticis. Saslimstība ar Covid-19 Spānijā, Portugālē, Kiprā un arī Lielbritānijā ir strauji pieaugusi par spīti tam, ka patlaban vakcinēta vairāk nekā puse no Eiropas iedzīvotājiem. Šoreiz ir cerības, ka, pateicoties vakcinācijai, tik dramatiski nepieaugs hospitalizāciju skaits kā iepriekšējās reizēs. Taču daudzas valstis nobažījušās, ka vakcinācijas tempi sākuši samazināties. Francija un Itālija, lai risinātu šo problēmu, prasīs Covid-19 sertifikātus publisku vietu apmeklētājiem.
Pašizolācija nebūs jāievēro ieceļotājiem no 21 Eiropas valsts; riska valstu sarakstā arī Francija
Nevakcinētām vai Covid-19 neizslimojušām personām būs jāievēro pašizolācija, ieceļojot no Lielbritānijas, Francijas, Kipras, Spānijas, Portugāles, Nīderlandes, Luksemburgas, Grieķijas, Īrijas, Maltas, Dānijas un Beļģijas, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija. Iepriekš minētās valstis, kā arī Monako un Andora, ar ko Latvijai nav tiešo lidojumu, iekļautas augsta riska valstu sarakstā Covid-19 izplatības dēļ. Ieceļojot no pārējām Eiropas valstīm un vairākām trešajam valstīm, pašizolācijā nebūs jādodas arī nevakcinētajām personām.
Covid-19 vakcinācijas pretinieku aktivitātēm seko drošības dienests; daži pratināti
Valsts drošības dienesti novērojuši, ka Latvijā aug vakcinācijas pretinieku un Covid-19 noliedzēju aktivitātes. Atsevišķi viedokļu līderi ap sevi pulcē domubiedrus sociālajos tīklos, kur strauji vairojas arī dažādas pret potēšanos noskaņotas kopienas. Agresija gan izgājusi arī ārpus sociālajiem tīkliem, liekot pastiprināt darbu policijai un Valsts drošības dienestam (VDD).
Covid-19 vakcinācijas pretinieku grupiņa sola dibināt savu skolu
Ar Covid-19 saistīto ierobežojumu un vakcinācijas pretinieki kļūst arvien radošāki – kāda aktīvistu grupiņa nolēmusi dibināt savu skolu. Tajā nebūtu jāuztraucas par ierobežojumiem vai obligātu potēšanos pret Covid-19, jo bērni mācītos mājās pie datoriem. Aktīvisti plāno izveidot savu mācību saturu, ko interesentiem piedāvāt par maksu. Eksperti pagaidām raugās ar šaubām par to, ka veidotāji līdz septembrim paspēs nokārtot visas prasības.
Jūlijs, 2021
Pr Ot Tr Ct Pt Se Sv
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt