Kultūrvietas gatavojas apmeklētājiem; testēs drošu koncertu, kino un teātru darbību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 11 mēnešiem.

Lai pārbaudītu praksē Covid-19 sertifikātu izmantošanu vakcinētām un vīrusu izslimojušām personām, kuras no 15. jūnija varēs atsākt apmeklēt kultūras pasākumus, un izzinātu, kā epidemioloģiski droši rīkot kultūras pasākumus arī vēl nevakcinētiem iedzīvotājiem, Kultūras ministrija (KM), kultūras norišu un pasākumu rīkotāji ciešā sadarbībā ar epidemiologiem un Veselības ministrijas, Slimību un profilakses kontroles centra speciālistiem no 10. jūnija turpinās pilotprojektu īstenošanu kultūrā, informēja KM pārstāvji.

Kopumā plānots veikt sešus pilotprojektus četrās kultūrvietās – 10. jūnijā divus kino seansus "Forum Cinemas" kinoteātrī “Kino Citadele”, 11. jūnijā brīvdabas koncertu Dzintaru koncertzālē, 12. jūnijā divas teātra izrādes Valmieras Drāmas teātrī un 13. jūnijā izrādi īpaši izbūvētā āra terasē kultūras un izklaides centrā “Hanzas perons”.

Izvēlētie pilotprojekti aptver dažādus publisku pasākumu veidus (teātris, koncerts, filma), norises vietas (iekštelpās un ārā) un auditorijas tipus (tikai vakcinēti vai izslimojuši, vai jaukta tipa auditorija).

Pilotprojektu mērķis ir izstrādāt un pārbaudīt praksē priekšnosacījumus drošai un ekonomiski pamatotai kultūras un izklaides nozaru darbības atsākšanai, kā arī pārtraukt kultūras nozares dīkstāvi. Jau ziņots, ka pret Covid-19 vakcinētajai un vīrusu izslimojušajai sabiedrības daļai pēc 15. jūnija paredzēts piedāvāt iespēju atsākt kultūras pasākumu klātienes apmeklējumus. Vienlaikus turpināma epidemioloģisku drošu risinājumu izzināšana un pārbaudīšana arī attiecībā uz bērnu auditorijas (līdz 16 gadu vecumam) un personu, kuras nav veikušas pilnu vakcinācijas kursu, iespējām klātienē apmeklēt publiskus pasākumus.

Katra pilotprojekta īstenošanai ir izstrādātas individuālas, epidemioloģiski drošas norises vadlīnijas. Visiem pilotprojektiem noteiktie, kopīgie drošības pasākumi (pamata prasības) ir personalizētu biļešu tirdzniecība, skatītājiem atrodoties fiksētās sēdvietās un pilotprojekta organizatoram ievācot skatītāju kontaktinformāciju, Covid-19 sertifikāta vai negatīva Covid-19 testa rezultāta kontrole pie ieejas kultūrvietā, īpaša kārtība skatītāju plūsmas organizēšanā, gaisa kvalitātes monitorings telpās u.c.

Jāņem vērā, ka pilotprojektu ietvaros pasākumu auditorija var atšķirties. Tas nepieciešams, lai varētu izveidot scenārijus gan pasākumiem, kurus apmeklē vakcinētas un Covid-19 izslimojušas personas, gan scenārijus pasākumiem ar jauktu auditoriju.

Pirmais pilotprojekts no 21. aprīļa līdz 4. maijam notika muzeju nozarē – Latvijas Nacionālais mākslas muzejs vēra durvis epidemioloģiski drošam Latvijas valsts simtgadei veltītās izstādes “Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā” apmeklējumam. Pilotprojekts noritējis droši; izstādi divu nedēļu laikā apmeklēja 4040 cilvēki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti