Ķibermaņa divnieks Pasaules kausa posmā uzreiz aiz goda pjedestāla. Spilgtākās epizodes

Pasaules kausa otrajā posmā bobslejā ASV Leikplesidā Oskara Ķibermaņa un Matīsa Mikņa ekipāža atkal palika soli aiz goda pjedestāla, finišējot ceturtajā vietā, bet Ralfa Bērziņa un Dāvja Spriņģa bobsleja divnieks ierindojās 19. vietā.  

Par sacensību uzvarētāju kļuva vācietis Frančeso Frīdrihs, divu braucienu summā finišējot minūtē un 49,77 sekundēs. Viņš aiz sevis atstāja tautieti Johanesu Lohneru. Bet Ķibermanis divu braucienu summā no līdera atpalika 0,64 sekundes, ierindojoties ceturtajā vietā. No goda pjedestāla zemākā pakāpiena, uz kura kāpa kanādietis Džastins Kripss, Oskaru šķīra 0,07 sekundes.

Ātrākā pirmajā braucienā bija vācieša Lohnera pilotētā ekipāža, finišējot 54,92 sekundēs, atstājot aiz sevi tautieti Frančesko Frīdrihu.

Svētdien Ķibermaņa pilotētais divnieks pirmajā braucienā uzrādīja labu, bet ne labāko starta laiku (5,08 sekundes). Finišu viņš sasniedza identiskā laikā ar amerikāņa Hantera Čerča pilotēto ekipāžu, ierindojoties dalītā trešajā vietā. No Lohnera ekipāžas Ķibermaņa divnieks atpalika 0,22 sekundes.

Oskara Ķibermaņa divnieka pirmais brauciens

Bērziņa ekipāža uzrādīja pieklājīgu starta laiku (5,19 sekundes), taču pats brauciens viņam neizdevās pārāk labs - viņš atpalika no līdera 1,18 sekundes un ierindojās 20. vietā.

Ralfa Bērziņa ekipāžas pirmais brauciens

Pirmais brauciens

Komentējot abu pilotu pirmos braucienus, Latvijas Bobsleja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis norādīja, ka Bērziņa brauciens nebija tik slikts, taču laiks zuda. Savukārt, runājot par Ķibermaņa veikumu, Prūsis pauda, ka par trešo vietu ir reāli cīnīties.

Intervija ar Sandi Prūsi pēc pirmā brauciena

Otrajā braucienā Bērziņa ekipāža uzlaboja startu (5,16 sekundes), un izdevās arī uzlabot brauciena laiku - 55,92 sekundes. Bērziņam izdevās pakāpties uz 19. vietu, taču līderim divu braucienu summā viņš zaudēja 2,25 sekundes.

Bērziņa ekipāžas otrais brauciens

Savukārt Ķibermaņa divnieks uzrādīja ļoti labu starta laiku (5,03 sekundes), bet brauciens gan padevās lēnāks nekā pirmais (55,27 sekundes). Līdz ar to kanādieša Džastina Kripsa ekipāža, kas izcīnīja bronzu, apsteidza Oskaru par 0,07 sekundēm.

Oskara Ķibermaņa otrais brauciens

Sandis Prūsis pēc sacīkstēm atklāja, ka Ķibermaņa bobs īsti neslīd, kā tas būtu bijis vajadzīgs. Viņš arī paslavēja Kripsu, kurš ar labu otro braucienu spēja aizsniegties līdz medaļām.

Telefonsaruna ar Prūsi pēc sacensībām

Sestdien Ķibermaņa pilotētais divnieks izcīnīja ceturto vietu, paliekot no goda pjedestāla vien 0,03 sekunžu attālumā. Savukārt Bērziņa ekipāža ierindojās 18. vietā.

Latvijas titulētākais pilots Oskars Melbārdis pēc karjeras pauzes sezonas sākumā startē Eiropas kausa sacensībās.

Sezonas otrais posms Pasaules kausa apritē pēc nedēļas arī notiks Leikplesidas trasē. Pasaules kausa pirmo posmu pārcēla uz Leikplesidu no Pārksitijas, kur bija sarežģījumi saldēšanas sistēmas darbībā.

No Ziemeļamerikas bobslejisti atgriezīsies Eiropā, kur Pasaules kausa sezona turpināsies uzreiz pēc gadumijas Vinterbergas trasē Vācijā. Pasaules kausa izcīņa bobsleja divnieku ekipāžām un skeletonā noslēgsies februāra vidū Siguldā, kur sadalīs arī Eiropas čempionāta medaļas. Sezona finišēs marta sākumā Altenbergā, Vācijā, notiks pasaules čempionāts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Bobslejs
Sports
Jaunākie
Interesanti