Melbārža bobsleja četrinieks oficiāli kļūst par Soču olimpiskajiem čempioniem

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) apstiprinājusi 2014.gada Soču olimpisko spēļu bobsleja sacensību rezultātus, kas latviešu pilotam Oskaram Melbārdim nozīmē zelta iegūšanu četriniekos un bronzas saņemšanu divniekos, ziņo Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK).

Zelts četriniekos līdz ar to pienākas arī Melbārža stūmējiem Daumantam Dreiškenam, Jānim Strengam un Arvim Vilkastem, kamēr Dreiškenam tiek arī bronza divniekos.

SOK Izpildkomitejas sēdē trešdien tika skatīts jautājums par medaļu pārdalīšanu Soču ziemas olimpiskajās spēlēs. Pēc krievu sportista Aleksandra Zubkova diskvalifikācijas un viņa rezultātu anulēšanas SOK Izpildkomiteja oficiāli apstiprina, ka olimpiskais čempions no šī brīža ir Melbārdis ar stūmējiem Dreiškenu, Vilkasti un Strengu, kā arī Melbārdis duetā ar Dreiškenu ir izcīnījuši Soču ziemas olimpisko spēļu bronzas medaļas bobsleja divnieku sacensībās.

Sākotnēji Latvijas sportisti četriniekos bija otrie, bet divniekos - piektie, bet diskvalifikāciju saņēma arī cits krievu pilots Aleksandrs Kasjanovs, kura vadītā ekipāža bija ceturtā.

Līdz šā gada maijam jaunajiem olimpiskajiem čempioniem ir jāsniedz atbilde - kā un kādos apstākļos viņi vēlas saņemt savas medaļas. Piedāvājumā ir četras izvēles iespējas: nākamajās olimpiskajās spēlēs/Jaunatnes olimpiskajās spēlēs; olimpiskajā muzejā Lozannā, Šveicē; nākamajā pasaules čempionātā bobslejā vai nozīmīgā Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas un/vai LOK pasākumā.

2 komentāri
Anonīms lietotājs 22614
Lielais sports ir viena absurda padarīšana. Dopingi-šmopingi, un bezgalīgās izmeklēšanas un pārsūdzēšanas rada lielāku trobeli kā pats sports. Drīz medaļas dalīs uzreiz iegūtajās un izmeklēšanas laikā piešķirtajās. Teikšu kā ir - amatieru sportā ir daudz vairāk labā, tas ir masveidīgs, rada pozitīvu ietekmi un ar to var nodarboties masas, nevis tikai vērot tv ekrānā. Protams, sportistus var saprast - tā ir visa viņu dzīve....bet kā vārdā.
Anonīms lietotājs 34328
Varu tikai apsveikt. Malači. Tomēr godīgumam jābūt! Kā tur ar Dukuriem?
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Bobslejs
Sports
Jaunākie
Interesanti