Sporta studija

Sporta studija 1. daļa

Sporta studija

Sporta studija 2. daļa

Viesos pie bobslejista Oskara Ķibermaņa

Bobslejists Ķibermanis: Kaut kā laukos ir foršāk nekā pilsētā

Pasaules vicečempions bobslejā Oskars Ķibermanis izaudzis Valmieras pusē – pašu rokām māja savesta kārtībā, un bērnībā vairāk bijuši darbi, ne nedarbi. “Sporta studija” devās apciemot sportistu viņa mājās.

Tāds īsts palaidnis Ķibermanis bērnībā nav bijis – vecāki pie skolas direktora neesot saukti. Bet kāds logs gan ticis izsists. Vēl tagad dzimtajā pusē Oskaram palikuši draugi – viņi tiekas, reizēm aiziet medībās. Taču svarīgāk esot aiziet pa mežu pastaigāties, bet pats medību process nav tik svarīgs – sak’, tuvāk dabai.

Ķibermanis sevi dēvē par lauku puiku, lai gan šobrīd dzīves ritms vairāk pakārtots pilsētai, taču vēlāk viņš sevi redz tikai laukos. Bet tas notiks tad, kad dzīve būs sakārtojusies un sportista karjera noslēgta. “Kaut kā laukos foršāk,” piebilst vicečempions.

Ķibermanim šī bija astotā sezona bobslejā, līdz šim veiksmīgākā karjerā - sudrabs pasaules un Eiropas čempionātos, otrā vieta Pasaules kausa kopvērtējumā - gan divniekos, gan četriniekos. “Sezona iesākās diezgan labi, un tā viņa arī gāja,” atklāj Oskars. Pats esot gaidījis, kad pieļaus kļūdas.

Šajā sezonā atkal dominēja vācieši. Izņemot zeltu Eiropā, visus pārējos titulus izcīnīja olimpiskais čempions Frančesko Frīdrihs. Ķibermanis uzskata, ka tas ir loģiski, jo vācieši iegulda lielu naudu un resursus. “Viņi tajā karā ir labāki,” pauž Oskars.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Bobslejs
Sports
Jaunākie
Interesanti