Bobslejisti gatavojas pārceltajam Pasaules kausa sezonas sākumam

Latvijas bobslejisti, gatavojoties sezonai, novembra pirmajā nedēļā trenējās Siguldā, bet pirms Pasaules kausa sezonas ieskaņas 7. decembrī Ziemeļamerikā vēl dosies uz treniņiem Norvēģijā. Oskars Melnbārdis pēc sezonas izlaišanas un viņa stūmēji sezonu sāks Eiropas kausa izcīņā, lai pilots pakāpeniski atgrieztos formā.

Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija Pasaules kausa pirmo posmu pārcēla uz Leikplesidu, lai gan sākotnēji tas bija paredzēts Pārksitijā jau novembra pēdējā nedēļā. Lai izvairītos no lieka riska, sacensības Pārksitijā atcēla, jo trases personāls nevarēja garantēt, ka līdz sezonas sākumam izdosies salabot saldēšanas sistēmu. 

Latvijas bobslejisti krāj spēkus jaunajai sezonai
00:00 / 05:46
Lejuplādēt

Iepriekšējo sezonu traumas dēļ izlaidušais Melbārdis līdz Jaungadam brauks sev neierastajā Eiropas kausā, kur startēs vēl divi Latvijas piloti. Savukārt diviem pilotiem iecerēts braukt Pasaules kausa sacensībās. Izlases galvenais treneris Sandis Prūsis neslēpj, ka labprāt redzētu visus bobslejistus trenējamies un startējam ārzemju trasēs, taču tas nav iespējams ierobežoto finanšu dēļ.

Prūsis Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" atzina, ka Oskars Ķibermanis par izlases līdera statusu var neuztraukties vismaz līdz janvārim. Melbārdis vasaras sākumā neveiksmīgā kritienā savainoja muguru, kas iecirta pamatīgu robu pirmssezonas sagatavošanās posmā, tāpēc jauno sezonu viņš sāks Eiropas kausa apritē.

Šosezon Latvijas bobsleja saimei ir visu laiku zvaigžņotākais treneru korpuss.

Tuvākās rezerves lielajai komandai un galvenajam trenerim Prūsim palīdz sagatavot gan Jānis Ķipurs, gan Jānis Skrastiņš. Kad aizpagājušajā ziemā Ķipurs atzīmēja savu 60 gadu jubileju, par viņu rakstīja, ka Kalgari 1988. gada olimpisko spēļu čempions bobsleja divniekos nu jau labu laiku ar sporta pasauli nav saistīts, jo darbojas biznesā, nojauc vecas un neatjaunojamas koka ēkas, atlasa dzīvotspējīgu kokmateriālu, to tīra, atnaglo, apstrādā un eksportē uz Šveici. 

Pirms pāris gadiem Ķipurs teica, ka trenera darbā atgriezties negribot, bet viņa pieredzi un zināšanas bobslejā varēja novērtēt ziemā, pieredzējušajam speciālistam komentējot sacensības televīzijā.

Par treneri Šveices, ASV, Kanādas un Francijas bobsleja izlasēs strādājušais Ķipurs vēl neuzskata, ka būtu pilnvērtīgi atgriezies trenera darbā,

taču, pavasarī, uzklausījis Prūša lūgumu palīdzēt, tomēr iesaistījās, un viņu iepriecināja izlases jauniešu nopietnā attieksme. 

Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas viceprezidents Zintis Ekmanis pastāstīja, ka allaž tiek strādāts pie jaunas tehnikas, bet jautājums ir, cik konkrētajā situācijā var atļauties tērēt un kas ir prioritātes.

Starptautiskajās jauniešu sacīkstēs bobsleja kamanas tiek izlozētas, lai visiem ir vienādas iespējas un tikai meistarība noteiktu labāko. Ķipurs gan neuzskata, ka tuvākajā laikā kas tāds varētu tikt ieviests arī pieaugušo sacensībās. 

Nākamā gada februāra vidū, kad Siguldā notiks Eiropas čempionāts, Oskars Melbārdis, Daumants Dreiškens, Arvis Vilkaste un Jānis Strenga saņems pārdalītās Soču olimpisko spēļu medaļas - četriniekos ekipāža tiks pie zelta, bet divniekos Melbārdis un Dreiškens pēc Krievijas dopinga skandāla paaugstināti uz bronzas pozīciju. Prūsis gan saka, ka sešus gadus pēc Soču sacīkstēm pulss ir norimis un tā būs vienkārši formalitāte vēsturniekiem. 

Lai radītu sezonas emocionālu kulmināciju, kāpinot pulsu un atgādinātu pasaulei, ka arī neatkarīgajai Latvijai ir olimpiskie čempioni bobslejā, savu laureātu sumināšanai varam sākt gatavoties jau tagad.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti