Par dopingu sodītais bobslejists Zubkovs atsakās atdot Soču olimpiskās medaļas

Par dopinga pārkāpumu Soču ziemas olimpiskajās spēlēs diskvalificētais Krievija bobsleja pilots Aleksandrs Zubkovs ceturtdien paziņoja, ka negrasās atdot 2014. gadā iegūtās olimpiskās zelta godalgas, vēstīja aģentūra RIAN. Zubkova pilotētā četrinieka sākotnēji saņemtās zelta medaļas Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) piešķīra Oskara Melbārža ekipāžai.

Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) janvārī diskvalificēja Zubkovu un apstiprināja viņa ekipāžu rezultātu anulēšanu gan Soču ziemas olimpiskajās spēlēs, gan turpmākajās sacensībās, kur viņi piedalījās. Diskvalifikācijas dēļ Zubkovam bija jāpamet Krievijas Bobsleja federācijas prezidenta amats, jo viņam līdz 2020. gada decembrim aizliegts iesaistīties jebkādās ar bobsleju saistītās aktivitātēs sportista, amatpersonas vai brīvprātīgā statusā. 

Zubkovs gan turpina apgalvot, ka viņa vaina nav pierādīta un sodu viņš saņēmis tikai uz parunāšanas pamata. Tiesa, Zubkova urīna analīzēs Soču olimpiskajās spēlēs tika konstatēts fizioloģiski neiespējams sāls līmenis, liecinot, ka notika manipulēšana ar dopinga provēm.

"Mana vaina nav pierādīta, medaļas atdot es netaisos. Mana pozīcija nemainīsies. Es tās [medaļas] godīgi nopelnīju un neatdošu," sacīja Zubkovs.

Jau vēstīts, ka SOK pārskatīja Soču olimpisko spēļu bobsleja sacensību rezultātus, kur Melbārža četrinieks kļuva par zelta medaļu ieguvējiem, bet divniekos Melbārdim ar Daumantu Dreiškenu pienākas bronza. SOK jau iepriekš pieļāva iespēju, ka pēc medaļu ieguvēju pārskatīšanas varētu pasniegt fiziski citas godalgas, ja ar sākotnējo trofeju atgūšanu rastos kādi sarežģījumi.

KONTEKSTS: 

Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgā komisija Ričarda Maklarena vadībā 2016. gada decembrī informēja, ka vairāk nekā tūkstoš Krievijas sportistu guva labumu no dalības organizētā dopinga sistēmā, kas ilga četrus gadus kopš 2011. gada. 

Plašo dopinga pārkāpumu dēļ Krievijai bija liegts ar savu karogu startēt 2018. gada Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs. Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) pērn decembrī oficiāli pieprasīja dopinga pārkāpumos par vainīgiem atzītajiem 11 Krievijas atlētiem, tostarp Zubkovam, atdot 2014. gada Soču ziemas olimpisko spēļu medaļas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Bobslejs
Sports
Jaunākie
Interesanti