Sports
Eiropas gada frisbijiste: Pasaules čempionātā Latvija būtu varējusi izcīnīt augstu vietu
Atcelti vai pārcelti visi tuvākajos sešos mēnešos paredzētie pasaules čempionāti - tādas ziņas pagājušajā nedēļā satrieca Latvijas frisbija saimi. Īpaši vīlušies bija Latvijas jauktās izlases spēlētāji, uz kuriem lielas cerības šajā čempionātā lika frisbija eksperti no visas Eiropas. Lai gan šāds lēmums ir tikai loģisks un saprotams, sarunā ar LSM.lv Eiropas gada frisbijiste Lāsma Kublicka pauda, ka čempionāta atcelšanu īpaši sāpīgu padara fakts, ka sportiste nupat izgājusi cauri rehabilitācijas posmam, lai varētu atgriezties laukumā un palīdzēt Latvijas izlasei.
FK «Jelgava» meistarkomandas direktors: Uz visu jāskatās pozitīvi
Ārkārtas situācijas dēļ dīkstāvē ir arī Latvijas virslīgas futbolisti, kuriem sezonu bija jāsāk 13. martā, bet tagad sākums atlikts uz vēlāku laiku. FK “Jelgava” meistarkomandas direktors Ainārs Tamisārs gan saglabā optimistisku skatu uz dzīvi – virslīga būs, sezona būs, taču, iespējams, īsāka.
Itālijas kluba basketbolists Gražulis: Vietējie iedzīvotāji ir piesardzīgi, bet ļoti mierīgi
Latvijas basketbolists Andrejs Gražulis pārstāv Itālijas otrās spēcīgākās līgas klubu Tortonas “Bertram”. Itālijā viņš ir kopā ar sievu un mazo dēlu, paniku nelielās pilsētiņas iedzīvotājos neizjūt. Treniņi un spēles klubam pagaidām ir atceltas, bet spēlētājiem ieteikts vingrot mājās, jo uz ielas iet drīkst tikai īpašos gadījumos. Gražulis Latvijas Radio pastāstīja, ka pārāk nepārdzīvo un gaida situācijas uzlabošanos.
Inficēšanos ar koronavīrusu konstatē arī Latvijas sportistu NBA un NHL komandās
Pozitīvas jaunā koronavīrusa analīzes fiksētas vairākiem sportistiem Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) un Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubos, ko pārstāv Latvijas sportisti, liecina Ziemeļamerikas mediju informācija. Pirmais saslimšanas gadījums konstatēts Rūdolfa Balcera pārstāvētajā NHL komandā Otavas "Senators", kā arī pozitīvas bija analīzes četriem basketbolistiem Bruklinas "Nets", kur spēlē Rodions Kurucs.
Starptautiskā Hokeja federācija par pasaules čempionātu vēl neizlemj, tā gan varētu būt formalitāte
Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) padome otrdien apsprieda situāciju 2020.gada pasaules čempionāta sarīkošanā, bet lēmumu nepieņēma, liecina IIHF informācija. Jaunā koronavīrusa pandēmijas dēļ pasaules čempionāta sarīkošana Šveicē ir zem lielas jautājuma zīmes, tomēr IIHF atzina, ka lēmumu nav izdevies pieņemt. IIHF viceprezidents Kalervo Kummola intervijā Somijas medijam "Italehti" gan teica, ka situācija ir skaidra un turnīrs nenotiks, bet līdz oficiālam paziņojumam jāatrisina jautājums ar apdrošinātājiem.
Francijas atklāto tenisa čempionātu pārceļ uz rudeni
Tenisa sezonā otrais "Grand Slam" turnīrs - Francijas atklātais čempionāts - jaunā koronavīrusa pandēmijas dēļ 2020.gadā notiks rudenī, nevis ierastajā laikā maija beigās un jūnija sākumā, otrdien paziņoja organizatori.
Sporta sacensību kalendārs pasaulē arvien sarūk, būtiskas izmaiņas arī Krievijā
Jaunā koronavīrusa izraisītās pandēmijas dēļ pasaulē arvien plānāks kļūst sporta sacensību kalendārs, par prestižās Dimanta līgas vairāku posmu atcelšanu otrdien paziņojot vieglatlētikas jumtorganizācijai "World Athletics", bet Nacionālā hokeja līga (NHL) ļāva noprast, ka sezonas pauze būs ilgāka. Būtiskas izmaiņas ir arī Krievijā, kur uz ilgāku laiku atceltas visas futbola spēles un Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezonas turpinājums.
Eiropas futbola čempionāta finālturnīru pārceļ uz 2021.gadu
Eiropas futbola čempionāta finālturnīrs 2020.gadā nenotiks un koronavīrusa pandēmijas dēļ tas pārcelts uz 2021.gadu, otrdien nolēma Eiropas futbola federāciju savienība (UEFA). Par UEFA pieņemto lēmumu pavēstīja Norvēģijas Futbola federācija, informēja BBC.
Latvijas futbolā izstrādā alternatīvus kalendārus, izlases spēles atceltas
Pēc valstī ieviestās ārkārtas situācijas Latvijas Futbola federācijā (LFF) rēķinās ar nepieciešamību izmainīt pašmāju čempionātu norisi un strādā alternatīvu kalendāru izstrādē, Latvijas Televīzijas "Rīta panorāmā" otrdien pastāstīja LFF ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks. Viņš atzina, ka marta beigās Latvijas izlasei paredzētās pārbaudes spēles Melnkalnē un Sanmarīno nevarēs notikt objektīvu iemeslu dēļ.
Organizatori nezaudē cerības maijā Latvijā sarīkot nozīmīgus sporta pasākumus
Koronavīrusa "Covid-19" pandēmijas dēļ Latvijā ļoti sarežģītā situācijā ir nonākuši arī vairāku starptautiska līmeņa sporta notikumu organizatori, kuri Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" pirmdien pauda cerību, ka maijā vairs nebūs šķēršļu plānoto pasākumu norisei. Tas ļautu gan sarīkot Rīgas maratonu, gan boksera Maira Brieža cīņu Latvijas galvaspilsētā un Eiropas rallija čempionāta posmu Kurzemē. 
Vārtsargs Kalniņš: Par «Jokerit» izstāšanos no KHL turnīra nojautām jau iepriekš
Jāņa Kalniņa pārstāvētā Helsinku “Jokerit” nedēļas nogalē paziņoja lēmumu neturpināt izslēgšanas turnīru Kontinentālajā hokeja līgā (KHL), kur Somijas komanda bija nodrošinājusi dalību otrajā kārtā. Latvijas vārtsargs sarunā Latvijas Radio atzina, ka kluba vadības lēmums nebija pārsteidzošs, jo komanda jau iepriekš tika informēta par situācijas virzību "Covid-19" pandēmijas dēļ.
Latvijas hokeja čempioni kļūs zināmi pēc federācijas valdes lēmuma
Atsakoties no izslēgšanas turnīra rīkošanas, vietu sadalījumu pašmāju hokeja čempionātā varētu noteikt pēc regulārās sezonas rezultātiem, taču arī tam būs nepieciešams Latvijas Hokeja federācijas (LHF) valdes lēmums, jo situācija nav vienkārša, telefonsarunā Latvijas Televīzijā pirmdien pastāstīja LHF ģenerālsekretārs Viesturs Koziols.
Latvijas olimpiskie sportisti atgriežas trenēties mājās, daži izvēlas palikt ārzemēs
Mājās ir atgriezušies Latvijas Olimpiskajā vienībā (LOV) iekļautie sportisti, lai koronavīrusa "Covid-19" pandēmijas ietekmētajā situācijā gatavošanos turpinātu vietējos apstākļos, bet daži atlēti kā sev piemērotāku risinājumu izvēlējās palikt iepriekš izvēlētās treniņu vietās ārzemēs, LSM.lv pirmdien pastāstīja LOV valdes priekšsēdētājs Einars Fogelis. 
Galerijas