Sports
Eiropas gada frisbijiste: Pasaules čempionātā Latvija būtu varējusi izcīnīt augstu vietu
Atcelti vai pārcelti visi tuvākajos sešos mēnešos paredzētie pasaules čempionāti - tādas ziņas pagājušajā nedēļā satrieca Latvijas frisbija saimi. Īpaši vīlušies bija Latvijas jauktās izlases spēlētāji, uz kuriem lielas cerības šajā čempionātā lika frisbija eksperti no visas Eiropas. Lai gan šāds lēmums ir tikai loģisks un saprotams, sarunā ar LSM.lv Eiropas gada frisbijiste Lāsma Kublicka pauda, ka čempionāta atcelšanu īpaši sāpīgu padara fakts, ka sportiste nupat izgājusi cauri rehabilitācijas posmam, lai varētu atgriezties laukumā un palīdzēt Latvijas izlasei.
Latvijas futbolists Maksimenko: Japānā pošamies spēlēt, te ziņās par koronavīrusu rāda Eiropu
Latvijas futbola valstsvienības aizsargs Vitālijs Maksimenko 2020. gada janvārī parakstīja līgumu ar Japānas otrās spēcīgākās līgas klubu Saitamas "Omiya Ardija". Tokijas piepilsētas klubā Maksimenko paspēja aizvadīt tikai vienu spēli, līdz Covid-19 dēļ čempionātu pārtrauca. Futbolists intervijā Latvijas Televīzijai pastāstīja, ka jau gatavojas komandas sastāvā atsākt sezonu, bet par globālo pandēmiju Japānā reti kas liecina un ziņās vēsta par koronavīrusa izraisītajām problēmām citās pasaules daļās.
Japānas Olimpiskā komiteja: Sportistu interesēs būtu mazāka olimpisko spēļu nobīde
Ja dalībnieku veselības labad pieņems lēmumu pārcelt Tokijas olimpiskās spēles, sportistu interesēs būtu mazāka sacensību starta laika nobīde, par Japānas Olimpiskās komitejas (JOK) prezidenta Jasuhiro Jamasitas pirmdien teikto vēstīja "The Japan Times". Japāna bija viena no pirmajām valstīm, kur konstatēja Covid-19, tomēr infekcijas izplatības rādītāji saglabājas zemi, tādēļ valstī lielākoties netraucēti turpinās ierastais dzīves ritms.
Biatloniste Bendika sadarbībā ar treneri Brici «piešaujas» goda pjedestālam
Biatloniste Baiba Bendika ar savu iemīļoto sporta veidu nodarbojas jau 20 gadus. Četrus pēdējos no tiem viņa trenējas Ilmāra Briča vadībā, arvien uzlabojot rezultātus. Sportiste sarunā ar Latvijas Radio pauda pārliecību, ka jau ir sasniegusi līmeni, kas ļauj pamatoti pretendēt uz godalgotām vietām, bet viņas treneris uzteica Baibas gatavību treniņos izdarīt visu iespējamo un neiespējamo, lai sasniegtu savus mērķus. 
Latvijas sportā cer uz Tokijas spēļu izdošanos, iespējamos norises variantus saskata dažādus
Tokijas olimpisko spēļu sākums paredzēts 24.jūlijā, bet situācijas attīstība liecina, ka četrgades lielāko sporta forumu koronavīrusa pandēmijas dēļ varētu pārcelt uz vēlāku laiku. Vairāki Latvijas sportisti, līdzšinējie olimpieši un funkcionāri pirmdien Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" pauda cerību, ka olimpiskās spēles izdosies, bet atzina, ka optimālu risinājumu to norisei atrast nav vienkārši.
Kamaniņbraucēja Cauce. Individuāli veiksmīgākajā sezonā iejutusies savā ziemas ģimenē
Elīza Cauce jau iepriekš varēja lepoties ar medaļām olimpisko spēļu, pasaules un Eiropas čempionātos komandu stafetē, kā arī individuāli izcīnītu sudraba godalgu kontinenta meistarsacīkstēs 2016. gadā. Tomēr aizvadītajā sezonā kamaniņbraucēja nodrošināja līdz šim augstāko individuālo sasniegumu, pasaules čempionātā iegūstot bronzas medaļu sprintā un Latvijas Radio pastāstīja, ka panākumus veicināja komandas lieliskais mikroklimats.
Latvijas handbola izlasei pārceļ pasaules čempionāta kvalifikācijas spēles
Eiropas Handbola federācija (EHF) oficiāli uz nenoteiktu laiku atlika aprīlī paredzētās spēles pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmajā izslēgšanas kārtā, kur Latvijas izlasei jātiekas ar Izraēlas valstsvienību, pirmdien informēja Latvijas Handbola federācija (LHF). Spēles atliktas koronavīrusa pandēmijas dēļ. 
Hokeja čempionāts atcelts vai pārcelts? Faniem biļešu nauda pagaidām iesaldēta
Hokeja līdzjutēji jau ir žēli nopūtušies, ka Covid-19 dēļ ikgadējie hokeja svētki jeb pasaules čempionāts iet secen, zaudētas krietnas naudas summas par viesnīcām un aviobiļetēm, bet tagad uz nezināmu laiku ir iesaldēta arī par hokeja spēļu biļetēm samaksātā nauda. Šāds scenārijs izriet no biļešu oficiālā tirgotāja “Ticketcorner” oficiāli izsūtītās informācijas.
Pieaug spiediens Tokijas olimpisko spēļu pārcelšanai, vairākas valstis brīdina par atteikumu
Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) arī koronavīrusa pandēmijas apstākļos nav atteikusies no nodoma sarīkot Tokijas olimpiskās spēles, tiesa, nedēļas nogalē gan pieļaujot iespēju, ka spēles varētu pārcelt uz vēlāku nenoteiktu laiku. Tikmēr Kanādas un Austrālijas olimpiskās komitejas jau informēja, ka nesūtīs delegāciju uz Tokiju, ja spēļu norises laiks 2020.gada vasarā paliks nemainīgs.
Motokrosists Stupelis: Jāpārgrupē prāts un jāturpina trenēties
Jaunie apstākļi koronavīrusa dēļ ir būtiski ietekmējuši arī motokrosa blakusvāģu braucēja Kaspara Stupeļa gatavošanos sezonai. Četrkārtējais pasaules čempions sarunā ar Latvijas Radio pastāstīja, ka ar ekipāžas pilotu Danielu Vilemsenu sezonai gatavojas katrs savā valstī, bet tajā pašā laikā saskata iespēju visai sabiedrībai izaicinājuma dēļ kļūt saliedētākai.
Sapņos par bērna karjeru profesionālajā sportā vecāki meklē ceļus uz ārzemēm. Cik pamatoti?
Regulāras un pareizas fiziskās aktivitātes ir katra bērna attīstības stūrakmens - ieguldījums gan ķermeņa, gan prāta pilnveidē. Nereti mūsdienās bērnu vecāki gan mēģina caur atvašu sporta gaitām realizēt savus nepiepildītos sapņus. Viena izpausme, kas par to liecina, ir nepamatota neuzticība vietējai sporta sistēmai, ka tajā bērns varētu izaugt līdz profesionāla sportista līmenim, tā vietā cenšoties savu atvasi par katru cenu iekārtot kādā ārzemju sporta skolā.
Galerijas