Zinātnieki rosina veidot ārkārtas valsts pētījumu programmu saistībā ar Covid-19

Saeimas Izglītības komisijas sēdē pārrunās Latvijas zinātnieku iesaisti Covid-19 radīto seku mazināšanā, veidojot kopīgu pētniecības platformu. Tāpat Izglītības ministrija ar dažādu universitāšu un zinātnes institūciju pētniekiem rosinās veidot ārkārtas valsts pētījumu programmu, lai varētu finansēt ar vīrusa ierobežošanu un seku mazināšanu saistītos zinātniskos pētījumus.

Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktors Dmitrijs StepanovsSintija Ambote

  "Šeit gan ir jāakcentē, ka pilnīgi visas zinātnes nozares būtu jāiesaista, jo skaidrs, ka viena no svarīgākajām jomām ir, protams, biomedicīna un vakcīnu meklējumi,

  bet ir arī citas nozares, kā IKT (informācijas un komunikācijas tehnoloģijas) vai humanitārās un sociālās zinātnes, kurām arī būtu ļoti svarīga loma.

  Mēs informēsim komisiju par pasākumiem un koordinācijas mehānismiem, kas šobrīd strādā - gan Eiropas Savienības līmenī, gan par Latvijas iesaisti tajos. Un arī informēsim par nepieciešamību veidot valsts pētījumu programmu. Zinātnieki prezentēs saturiski nepieciešamos uzdevumus un sagaidāmos rezultātus, kuri būtu iekļaujami valsts pētījumu programmā," stāstīja Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktors Dmitrijs Stepanovs.

  KONTEKSTS:

  Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Vīrusa izplatības ierobežošanai 12. martā nolemts Latvijā izsludināt ārkārtējo situāciju, kuru 7. aprīlī pagarināja vēl par mēnesi – līdz 12. maijam. Ārkārtējās situācijas laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu, tostarp attiecībā uz pulcēšanos.

  Covid-19 koronavīrusa
  izplatība Latvijā
  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti