Sporta ziņas

Latvijas 3x3 izlase atgriežas mājās ar ceļazīmēm uz Parīzes olimpiskajām spēlēm

Sporta ziņas

LBL ceturtdaļfināla 3. spēle BK "Ogre" - BK "Liepāja"

Izglītības un zinātnes ministrija iepazīstina ar izmaiņām sporta politikā

Sporta politikas reforma turpinās uz ministrijas un Olimpiskās komitejas domstarpību fona

Jau vairākus gadus Latvijā tiek īstenota sporta pārvaldības reforma, mēģinot novērst sadrumstalotību valsts budžeta naudas piešķiršanā sporta federācijām. Daļa lietu reformā ir sakārtotas, daļa vēl joprojām ir jārisina, bet jautājumu šķetināšanu nepadara vienkāršāku Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) vadītāju domstarpības.

Viens no sporta reformas pamata mērķiem ir noteikt bērnus un jauniešus par prioritāti, tomēr šo jautājumu vēl nav izdevies atrisināt. Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša ("Jaunā Vienotība") savu un ministrijas darbu reformas īstenošanā 10 punktu skalā vērtē starp seši un septiņi. Viņa atzīmēja, ka

viena no problēmām ir bijuši dažādie viedokļi sporta nozares iekšienē.

"Ļoti grūti ir atrast man kā ne-sportistam vislabāko ceļu sportā. Arī tas, ka ne vienmēr, kas izskatās ērti, ir tas pats labākais šobrīd," teica Čakša. "Patiesībā, ja raugāmies apkārt uz valstīm Eiropā, tad mēs esam diemžēl vēl palikuši vecajā sistēmā."

Nesaistīti ar reformu sporta aprindās kopš pagājušās nedēļas lielu uzmanību guvis Latvijas Televīzijas (LTV) izgaismotais LOK prezidenta Jāņa Buka viedoklis. LOK prezidents vaino Čakšas komandu par politisku spiedienu uz Olimpisko komiteju. Ministre apsūdzības noraida un plāno turpināt sadarbību ar savu padomnieku Raivi Bergu, kura vārds izskanēja Buka teiktajā par politisku spiedienu.

Gaisotni sporta vidē sarežģī izglītības un zinātnes ministres domstarpības ar Olimpiskās komitejas prezidentu
00:00 / 05:55
Lejuplādēt

Ministre nav tikusies ar Buku, lai pārrunātu viņa teikto, un Čakša pieļauj, ka varētu būt nepieciešams vidutājs, lai abu saruna noritētu konstruktīvi.

IZM Sporta departamenta direktora pienākumu izpildītājs Juris Zīvarts pastāstīja, ka saspīlētā gaisotne IZM un LOK attiecībās nav aizēnojusi mērķi izstrādāt jaunu Sporta likumu. Sporta departamentā nelielā darba grupā izstrādā likuma melnrakstu ar iespējamām izmaiņām, ņemot vērā iesniegtos pieteikumus, lai sagatavotu materiālu nākamajai darba grupai. 

Ministrija turpinās jauno sporta finansēšanas politiku, pati piešķirot finanšu līdzekļus sporta federācijām pēc noteiktiem kritērijiem.

KONTEKSTS: 

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Jānis Buks 10. aprīlī intervijā Latvijas Televīzijai stāstīja, ka ar izglītības un zinātnes ministri Andu Čakšu ("Jaunā Vienotība") saistītas personas veikušas politisku spiedienu, prasot atlaist noteiktus LOK darbiniekus, kā arī ultimāts esot izvirzīts, izvēloties Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) vadītāju.

LOK attiecības ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) pasliktinājušās brīdī, kad Olimpiskā komiteja atteikusies slēgt sadarbības līgumu ar izdevniecību "Rīgas Viļņi", kur ilgu laiku strādājis Čakšas padomnieks Raivis Bergs. Buks politiska spiediena veikšanā vainoja arī Ilzi Bagatsku, kuras dzīvesbiedrs Ainars Bagatskis ir Čakšas ārštata padomnieks.

Bagatska un Bergs sev veltītos pārmetumus sauc par nepatiesiem. Arī ministre Čakša apsūdzības noraida un neplāno pārtraukt sadarbību ar padomnieku Bergu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti