Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Zemessardze gatavojas Covid-19 ierobežošanai

Zemessardze trenē gatavību Covid-19 ierobežošanai

Lai pārbaudītu personāla gatavību sniegt atbalstu valsts un pašvaldību institūcijām jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatības ierobežošanā, Zemessardzes bataljonos visā Latvijā notika mācības.

Lēni un precīzi sešpiedziņas kvadracikli tiek sagatavoti transportēšanai. Šis ir viens no diviem uzdevumiem, kuros zemessargi noslīpēja savas prasmes, lai nepieciešamības gadījumā to izdarītu ātri un bez kļūdām. Ar šo tehniku plānots atbalsts robežsardzei, ja tāds šai valsts noteiktajā ārkārtējās situācijas laikā būs vajadzīgs.

Aptuveni 30 zemessargi no 4. Kurzemes brigādes bataljoniem trenēja iemaņas telšu izvēršanā, uzbūvējot tādu kā mobilo pilsētiņu, kas ir izveidojama jebkurā vietā pēc nepieciešamības. Te ir arī tehnikas vienības, ar kurām lauka apstākļos var nodrošināt visu vajadzīgo personīgās higiēnas ievērošanai, ir lauku virtuve, ģenerators un degvielas tvertnes ar kopējo ietilpību piecas tonnas.

Telšu pilsētiņu zemessargiem ir jābūt gataviem uzbūvēt piecu stundu laikā, vienā šādā teltī var izvietot 20 guļvietas.

Teltis var piemērot arī citām vajadzībām, ne tikai saslimušo cilvēku izvietošanai. Kurzemē šādas ir sešas teltis, divas ar 50 vietām. Tās var aprīkot arī ar saliekamajām mēbelēm.

"Teltīm nāk klāt apsildes ierīces, kas ir darbināmas ar dīzeļdegvielu, pieslēdzot sildītājus. Protams, vajag elektrību, tāpēc mums ir 100 kilovatu elektroģenerators, kas tikko ir pārbūvēts, mēs arī šodien to pārbaudīsim. Mēs varam šo telti piesildīt un apgādāt ar elektrību un apgaismojumu," klāstīja Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes komandieris pulkvedis Andris Rieksts.

Šādas mācības notika visos Latvijas Zemessardzes bataljonos, lai pēc pirmā pieprasījuma Nacionālie bruņotie spēki būtu gatavi sniegt atbalstu veselības nozarei un Iekšlietu ministrijai Covid-19 izplatības ierobežošanā.

KONTEKSTS:

Pasaulē izplatoties jaunajam Covid-19 vīrusam, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, slēgtas skolas un citas iestādes, arī ieviesti ierobežojumi uz robežām.

Latvijā pirmoreiz Covid-19 konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti un arī atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi un lidojumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti