Panorāma

Ar ģimenes ārsta zīmi atbrīvošanai no eksāmeniem nepietiek

Panorāma

Panorāma

Daugavpils Universitātei meklē rektoru

Uz Daugavpils Universitātes rektora amatu divi kandidāti

Nākamnedēļ Daugavpils Universitātē paredzētas rektora vēlēšanas. Kandidāti ir divi: bijušais rektors Arvīds Barševskis un bijusī ministre Ilga Šuplinska. Tiesa, vēl nav skaidrs, vai rektors Daugavpils Universitātei uz visu termiņu vispār būs vajadzīgs, jo Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) paredzējusi tās integrāciju Latvijas Universitātē.

Šonedēļ kandidāti tikās ar Studentu padomi. Abu teiktajā esot bijis manāms uztraukumus par universitātes nākotni, bet atšķiroties tas, kādas nozares katrs izcēlis kā svarīgākās. Tā vērtēja padomes vadītāja Paula Vikaine, izceļot studiju kvalitāti stiprināšanu kā galveno faktoru gan izvēloties nākamo rektoru, gan plānojot iespējamo integrēšanos Latvijas Universitātē.

"Īsti nav skaidrs, kāda apvienošana notiks un kā tas mainīs mūsu studijas un pats diploms kā mainīsies. Ja konsolidācija ir tas, kas uzlabos un radīs to kvalitāti, tad no tā neizbēgt," vērtēja Daugavpils Universitātes Studentu padomes priekšsēdētāja.

Tikpat izvairīgi par integrēšanos šobrīd runā arī abi kandidāti. Daugavpils Universitātei varētu atstāt neintegrētu Latvijas Universitātē. Tiesa, tad daudz jāstrādā. Piemēram, ar problēmām, kas bija atrisināmas jau pirms desmit gadiem, vērtēja Šuplinska.

"Tas skar studiju programmu kvalitatīvu nodrošināšanu, individuālos plānus, attālinātā mācību procesa sabalansēšanu, informētību un citas lietas. Tas skar studentu sadzīves apstākļus," sacīja rektores amata kandidāte.

Tāpat arī nepieciešama akadēmiskā personāla izaugsme. Viņa atzīmēja – vadošie pētnieki šeit saņem vienu no zemākajiem atalgojumiem Latvijā.

Arī Barševskis uztraucies par skaitļiem. Tiesa, nevis algu, bet studentu skaita. Viņš vēlas katrā no trīs studiju virzieniem izcelt tās programmas, kas piesaista lielāko studentu skaitu. Jāatgādina, ka Barševskis par rektoru gan vēlas kļūt jau trešo reizi, jo universitāti jau vadījis desmit gadus, sākot no 2007. gada.

"Man nācās stāties priekšā kolektīvam priekšā un praktiski teikt frāzes, par ko neaplaudē. Frāzes kā: "Jums visiem būs jāstrādā, un jūs saņemsiet mazāk". Jo tā bija vienīgā iespēja, kā toreiz izdzīvot. Un arī šobrīd uzskatu, ka ir krīzes situācija," atzina Barševskis.

Krīzi universitātes reputācijai radījusi izmeklēšana par iespējamo krāpniecību ar Eiropas Savienības fonda līdzekļiem.

"Es esmu visu dzīvi strādājis godprātīgi, un mana reputācija ir pietiekami tīra," norādīja rektora amata kandidāts.

Tikmēr Šuplinska atgādināja, ka arī Latvijas Universitātē pārvaldības reforma nav notikusi. Iespējamie plaģiātisma gadījumi, kukuļošanas tiesvedība – tas viss liek apšaubīt arī šīs augstskolas reputāciju.

"Tas viss neliecina par ļoti spēcīgu spēlētāju, kas varētu mazāk veiksmīgam spēlētājam kaut kā palīdzēt," sprieda Šuplinska.

Rektora vēlēšanas paredzētas nākampiektdien, pirms tam nākamnedēļ vēl notiks arī publiskās debates.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti