VDD: Pandēmijas spriedze veicinājusi radikalizācijas tendences atsevišķās sabiedrības grupās

Valsts drošības dienesta (VDD) vērtējumā Covid-19 pandēmijas radītie sarežģītie apstākļi un paaugstinātā spriedze ir veicinājuši radikalizācijas tendenču pieaugumu atsevišķās sabiedrības grupās, īpaši Covid-19 noliedzēju un vakcinācijas pretinieku vidē.

Valsts drošības dienests (VDD) informēja, ka piektdien, 17.decembrī, tā organizētā Pretterorisma centra ekspertu konsultatīvās padomes sanāksmē dažādu nozaru speciālisti apsprieda aktuālās terorisma draudu tendences un prioritātes nākamajam gadam.

Tostarp VDD pretterorisma eksperti dalījās arī savos secinājumos par Covid-19 pandēmijas ietekmi, norādot uz radikalizācijas tendenču pieaugumu atsevišķās sabiedrības grupās.

Viens no faktoriem, kas veicina atsevišķu personu radikalizāciju, ekspertu skatījumā ir atsevišķu publisku personu un organizāciju izplatītie vēstījumi, kas vērsti pret vakcināciju un valstī noteiktajiem ierobežojumiem.

Covid-19 pandēmija gan neesot būtiski ietekmējusi VDD darbu pretterorisma jomā. Turpinot Latvijas pretterorisma sistēmas pilnveidošanu, VDD 2021. gadā īpašu uzmanību veltīja atbildīgo dienestu reaģēšanas spējām, pilnveidojot vairākas procedūras un normatīvos aktus, kas nosaka institūciju rīcību dažādu teroristiska rakstura apdraudējumu gadījumā. VDD aktualizēja vairākus reaģēšanas plānus, kā arī izstrādāja jaunu pretterorisma plānu gadījumiem, ja notiek teroristisks uzbrukums cilvēku masveida pulcēšanās vietai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt