Dienas ziņas

Slimnīcas saņem ilgi gaidītās maskas

Dienas ziņas

Ņujorkā pietauvojas milzīgs hospitāļkuģis

Valmierā skolēniem sāk izvadāt brīvpusdienas

Valmierā skolēniem brīvpusdienas sāk izvadāt uz mājām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

No pirmdienas, 30. marta, Valmierā 1.- 6. klašu skolēniem ir iespēja reizi dienā savās mājās saņemt brīvpusdienas. Seši skolēnu busiņi ar īpašu marķējumu - "Skolēnu brīvpusdienas #paliecmājās" pirmdien izvadāja vairāk nekā 700 siltas pusdienu porcijas. Šim pakalpojumam pieteicās vairāk nekā puse no skolēniem, kuri ikdienā skolā ēd brīvpusdienas.

Mācību process, kaut arī attālināti, turpinās, un tas ir liels izaicinājums gan bērniem, gan viņu vecākiem - atzīst Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks. Lai ģimenes šajā laikā atbalstītu, pieņemts lēmums par brīvpusdienu nodrošināšanu reizi dienā, pievedot siltu maltīti skolēnam pie mājas durvīm. Pašvaldībā atzīst - pirmo reizi notiek tik apjomīga un sarežģīta piegāde.

"Pirmais solis protams bija tāds, ka tika apzinātas visas mazturīgās ģimenes, kurām būtu nepieciešams šis pakalpojums, un tas pagājušā nedēļā jau tika nodrošināts savādākā formātā. Un tad radās šī ideja, ka, ja reiz finansējums ir paredzēts ēdināšanai, tas varētu būt ļoti labs atspaids arī vecākiem, kā līdz šim tika ēdināti 1.-6. klašu bērni, un tika pieņemts lēmums, ka mēs šo procesu turpinām, pievedot mājās," pauda Baiks.

Pagājušajā nedēļā pašvaldība aicināja skolēnu vecākus portālā "e-klase" aizpildīt aptauju par nepieciešamību saņemt brīvpusdienu piegādi, un vairāk nekā puse no skolēniem, kuri ikdienā skolā ēd brīvpusdienas, pieteicās šim pakalpojumam. Pusdienu piegādi nodrošina Valmierā, kā arī tuvākajā apkārtnē. Pašvaldībā min, ka tika iesaistīti ļoti daudz cilvēku, lai tas tiktu īstenots.

"Jāsazīmē bija pareiza loģistika, tātad mums ir kopā pa pilsētu 265 piegādes punkti, pilsēta un nedaudz arī ārpus pilsētas, tas tiks vests no divām skolu ēdnīcām, un piegādi veiks seši skolu busi," norādīja Baiks.

Skolēnu vecāki informāciju par piegādes laikiem saņem “e-klases" pastā un īsziņas veidā. Katram autobusam ir divi maršruti, kas nav ilgāki par 40 minūtēm - piegādes laiks ir jāievēro, lai porcija pie ēdājiem nonāktu silta. Pusdienu paciņas nodošanu veic skolu medmāsas, kuras ir īpaši instruētas, kā ievērot visus higiēnas un drošības noteikumus. Par silto pusdienu sagatavošanu rūpējās uzņēmums SIA "Kantīne B", kas ir ēdināšanas pakalpojumu sniedzējs Valmieras izglītības iestādēs.

"Es gribu pateikt lielu paldies pilsētas domei par to iespēju, ka bērniem būs iespēja baudīt pusdienas, es gribu pateikt paldies saviem darbiniekiem, kas atsaucās, un mēs kopā to izdarīsim, un šodien pāri par 700 porcijām tiek gatavotas. Ēdienkarti sastādījām visai nedēļai, šodien mums ir makaroni ar gaļu un dārzeņiem, un ir kāpostu salātiņi ar tomātiņiem un krējumiņu, un klāt ir auglis, un katrs ir iepakots atsevišķā maisiņā, paciņās, un pēc tam lielajās kastēs," klāstīja uzņēmuma SIA “Kantīne-B” vadītāja Iveta Boša.

Porcijas, kas paliek pāri, tiek nogādātas Valmieras zupas virtuvei. Brīvpusdienas bērniem tiks nodrošinātas, kamēr valstī būs noteikta ārkārtējā situācija, bet ne ilgāk par mācību gada beigām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti