Sadaļas Sadaļas

Vakcinācijas birojs: Nākamnedēļ varētu vakcinēt vidēji 3000 cilvēkus dienā

Šīs nedēļas vidējais vakcinācijas pret Covid-19 temps līdz sestdienai ir bijis 2440 iedzīvotāji dienā, lielāko vakcinācijas skaitu sasniedzot piektdien – vairāk nekā 4785 iedzīvotāju. Veselības ministrijas Vakcinācijas projekta birojs lēš, ka nākošajā nedēļā varētu vakcinēt vismaz vidēji 3000 cilvēkus dienā, ņemot vērā Latvijai piegādāto vakcīnu skaitu.

Šonedēļ no pirmdienas līdz sestdienai vakcinēti vismaz 14 640 iedzīvotāji – seniori virs 70 gadiem, mediķi un ilgstošas sociālās aprūpes centru iedzīvotāji un darbinieki, arī iedzīvotāji ar smagām medicīniskām indikācijām.

Šonedēļ līdz sestdienai vakcinēti vairāk nekā 10 805 seniors, bet kopumā pirmo vakcīnu pret Covid-19 saņēmuši jau 34 990 seniori prioritārajā grupā virs 70 gadiem, 6107 ilgstošas sociālās aprūpes centru klienti un 2780 darbinieki. Turpinās arī medicīnas iestāžu darbinieku vakcinācija. Kopā Latvijā iedzīvotājiem nodrošinātas 97 070 vakcīnu devas. 

Veselības ministrija aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju pieteikties Covid-19 vakcīnai pa tālruni 8989, vietnē manavakacina.lv vai pie sava ģimenes ārsta, jo tieši pieteikšanās ļaus operatīvi plānot vakcinācijas darbu aprīlī, kad Latvijā plānots saņemt lielāku vakcīnu pret Covid-19 skaitu.

Iedzīvotājiem ar neatgriezeniskiem funkcionāliem traucējumiem un tiem, kuri medicīnisku iemeslu dēļ nevar nokļūt ārstniecības iestādē, ir iespēja pieteikties izbraukuma vakcinācijai dzīvesvietā. Šie iedzīvotāji vai to aprūpētāji tiek aicināti pieteikties vakcinācijai dzīvesvietā divos veidos: zvanot ģimenes ārstam (arī paša ģimenes ārsta proaktīvs zvans pacientam), zvanot 8989 (ja iedzīvotājs jau ir pieteicies vakcīnai caur manavakcina.lv vai 8989, tad atkārtoti jāsazinās pa tālruni 8989, lai norādītu izbraukuma nepieciešamību un precīzu adresi).

KONTEKSTS:

Tā kā otrajā ceturksnī Latvijā sagaidāms līdz 2 miljoniem vakcīnu, jābūt gatavībai nodrošināt masveida vakcināciju – vairāk nekā 100 000 vakcināciju nedēļā.

Līdz šim Eiropas Savienībā reģistrētas četri vakcīnas pret Covid-19, ko izstrādājuši uzņēmumi “BioNTech/Pfizer”“Moderna”“AstraZeneca” un "Janssen" .

Latvija ir pieteikusies uz septiņu ražotāju – “BioNTech”/”Pfizer”, “Moderna Biotech Spain”, “AstraZeneca”/Oksfordas Universitāte, “Janssen” (“Johnson&Johnson”), “CureVac”, “Novavax” un “Valneva” izstrādātām vakcīnām.

Ieskaitot potes, par kuru iegādi valdība lēma 4. martā, kopumā Latvija rezervējusi 7,69 miljonus vakcīnu pret Covid-19. Tā kā katram cilvēkam vajadzīgas divas devas, ar tām var sapotēt 3,8 miljonus iedzīvotāju. Eiropas Savienībā ir vienošanās, ka neizpotētās vakcīnas atvēlēs valstīm, kurām vakcīnas nav tik pieejamas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt