Uz laiku slēdz zoodārzu un brīvdabas muzejus; botānisko dārzu āra ekspozīcijas vēl strādā

Līdz ar valdības rīkojumu par publisku pasākumu ierobežošanu durvis pilnībā vai daļēji slēguši arī vairākas daļēji ārtelpās esošas kultūras un izklaides vietas.

Apmeklētājiem slēgts ir Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs un tā lauku ekspozīcijas "Vēveri" un "Vītolnieki", Jūrmalas Brīvdabas muzejs, Nacionālā botāniskā dārza oranžērija, vēsta organizāciju konti sociālajos tīklos.

Taču Nacionālā botāniskā dārza un arī Latvijas Universitātes Botāniskā dārza āra ekspozīcijas pagaidām darbojas, kā ierasts. Atceltas ir ekskursijas un publiskie pasākumi.

Rīgas zoodārza pārstāvis Māris LielkalnsMāra Rozenberga

  No sestdienas, 14. marta, apmeklētājiem nav pieejams arī Rīgas zoodārzs un tā filiāle “Cīruļi”. “Tā kā arī Rīgas zoodārzu apmeklē ļoti daudz cilvēku vienlaikus, arī mēs esam pieņēmuši lēmumu slēgt apmeklētājiem gan Rīgas zoodārzu, gan arī tā filiāli “Cīruļi” Kalvenē. Tātad no 14. marta līdz turpmākajiem rīkojumiem un situācijas izvērtējumam arī Rīgas Zooloģiskais dārzs būs slēgts. Taču par to, kas notiek Zooloģiskajā dārzā, mēs noteikti informēsim arī sociālajos tīklos. Tā kā mums kā pašvaldības iestādei arī ir rīkots sniegt kaut kādā veidā pakalpojumus attālināti, tad mēģināsim kaut ko darīt šai lietā,” pastāstīja zoodārza pārstāvis Māris Lielkalns.

  Arī liela daļa teātru, koncertzāļu un pasākumu organizatoru atcēluši vai pārcēluši visus līdz 14. aprīlim plānotos pasākumus.

  KONTEKSTS:

  Jaunais koronavīruss "Covid-19" sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Lai nepieļautu vīrusa izplatību, Ķīna paziņojusi par valsts mēroga ierobežojumiem.  Pasaules Veselības organizācija norāda, ka "Covid-19" sasniedzis globālās pandēmijas līmeni.

  Vīruss izplatījies arī ārpus Ķīnas, tostarp vairākās Eiropas valstīs. "Covid-19" konstatēts arī Latvijā un pārējās Baltijas valstīs.

  Starptautiskās organizācijas vērš uzmanību uz to, ka jaunais "Covid-19" koronavīruss izraisīs ekonomiskās izaugsmes palēnināšanos. Turklāt pesimistiskākie scenāriji liecina pat par pirmo globālo ekonomisko lejupslīdi kopš finanšu krīzes pirms vairāk nekā desmit gadiem. Tas ietekmēs arī Latviju, un vienas no pirmajām no koronavīrusa cieta aviopārvadājumu un tūrisma nozares.

  Covid-19 koronavīrusa
  izplatība Latvijā
  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti