Ukrainā karojošie latvieši kaujām lūdz ziedot vismaz 70 automašīnu

Ukrainā karojošie latvieši lūdz sabiedrību ziedot apvidus automašīnas īpaši pikapus jeb nelielus kravas spēkratus, kas ir piemēroti kaujas apstākļiem. Tā saucamā "Tvitera konvoja" organizators Reinis Pozņaks informēja, ka no kaujiniekiem saņemti vismaz 70 pieprasījumu. Ziedotāji automašīnas varot piegādāt Pozņakam.

Intervija ar "Tvitera konvoju" organizatoru Reini Pozņaku
00:00 / 01:30
Lejuplādēt

Reinis Pozņaks: Pēdējā laikā puiši trāpījuši zem artilērijas, kas tās mašīnas ļoti lielā apjomā un strauji iznīcina. Šobrīd tur trūkst transporta. Tiesa, jāsaka, ka mēs jau pāris mašīnas jau gatavojam nākamnedēļ sūtīt latviešu karotājiem, bet, protams, ar to ir stipri par maz.

Viktors Demidovs: Kā tos spēkratus jūs plānojat nogādāt?

Reinis Pozņaks: Droši vien šajā ziņā viss būs, kā parasti. Mēs tos nogādāsim līdz robežai, un no tās puses atbrauks pretī, paņems un gādās tālāk uz austrumiem. Tā arī problēma. Tādā ziņā, ka nogāde aizņem diezgan ilgu laiku. Vismaz 3-4 dienas. Tādēļ baigi nevar stiept garumā.

Viktors Demidovs: Kādiem nolūkiem tie būs paredzēti?

Reinis Pozņaks: Mobilitāte ir karošanas pamatā, lai tu vari tikt līdz ienaidniekam un prom. Ar kājām staigājot, diezgan grūti pakarot.

Viktors Demidovs: Kāda situācija Ukrainā karojošiem latviešiem ir ar pārējiem resursiem?

Reinis Pozņaks: Es domāju, ka pamata lietas viņiem ir, bet nesen viņi lūdza sagādāt lāpstas un vēl kaut ko. Bieži izrādās, ka pamata lietas ir, bet dažādi sīkumi, kas pirmajā brīdi neienāk prātā. Mēs esam diezgan labā kontaktā un, ja pēkšņi kaut kas īpaši ir vajadzīgs, tad parasti mums saka un mēs mēģinām tās lietas sagādāt.

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti