Labrīt

Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā - VBTAI vadītāja p.i. Valentīna Gorbunova

Labrīt

FKTK un LB apvienošana - kā tas varētu notikt?

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska par mācību gada nobeigumu un nākamo gadu

Septembrī klātienes mācībām prioritāte varētu būt jaunāko klašu skolēniem

Šogad septembrī, ja epidemioloģiskā situācija ļaus daļēji atsākt klātienes mācības skolās, tad prioritāte būs jaunāko klašu skolēniem, intervijā Latvijas Radio atklāja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija) .

Tas, kā septembrī notiks mācības, vēl nav izlemts. Ministre apliecināja, ka lēmumi būs pakārtoti epidemioloģiskajai situācijai. Un vasara tiks veltīta tam, lai uzlabotu mācību procesu, ja to nāksies turpināt attālināti.

“Mēs ceram, ka tas [attālinātās mācības] nebūs vispārējā režīmā. Un ļoti ceram, ka jaunākajām klasēm būs iespēja apmeklēt skolas,” sacīja Šuplinska.

Ja arī rudenī būs spēkā norma par divu metru distances ievietošanu, iespējams, būs mainīgs grafiks, kā skolas var darboties.

Tāpat pie daļēju ierobežojumu saglabāšanas izšķiršanās par labu klātienes mācībām būs tieši attiecībā uz jaunāko klašu skolēniem, apstiprināja Šuplinska.

Ministre skaidroja, ka pamatskolas vecākajiem skolēniem un vidusskolēniem attālinātās mācības nesagādā būtiskas problēmas. “Cits jautājums, cik saistošs tas ir. Socializācijas nepieciešamība pastāv. Bet viņi var noteiktā laika posmā tikt galā ar šo procesu paši,” sacīja ministre.

KONTEKSTS:

Ārkārtējās situācijas laikā, kas izsludināta Covid-19 ierobežošanai un ir spēkā līdz 9. jūnijam, noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu. Arī mācības skolās notika attālināti. 12. klašu eksāmenu sesija plānota no 2. jūnija līdz 7. jūlijam, bet 9. klašu eksāmeni atcelti.  

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti